Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szürkehályog műtét után hogy fogok látni? fórum

Szürkehályog műtét után hogy fogok látni? (tudásbázis kérdés)

20. vakri
2018. okt. 28. 09:18
Megvolt a második műtét is, lassan egy hónapja. Ez se lett jobb, se közelre, se távolra. Nagyon várom, hogy csinaltathassak szemüveget és kész is legyen. Annál is inkább mert november 5-en új munkahelyen kezdek, és november vége előtt nem lesz kész az új szemüveg. Jövő héten mehetek még csak ofotertbe, gozom sincs addig hogy fogok dolgozni ilyen rossz hatással. Meg, hogy eleve az alkalmassagin átmegyek e... Eléggé el vagyok keseredve.
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2018. szept. 30. 15:11

Bocs, most olvastam vissza, Nálad a cilinder is van.


Biztosan jó lesz, majd a második műtét után kapsz új szemüveget.

18. Guruljka (válaszként erre: 15. - Vakri)
2018. szept. 30. 15:09

Szia! Nálam sem volt ekkora differencia az olvasásnál. Nagy volt a dioptria nálad?

Én rövidlátó vagyok, most már sokkal kisebb mértékben, mint a műtét előtt. Tehát az olvasással eleve nem volt nagy gondom.

17. vakri (válaszként erre: 16. - Cicaaa65)
2018. szept. 30. 09:00
Hogy közelre kell majd olvasó szemüveg. Nem úgy értem, hogy szó szerint semmit nem látok, de a betűket nem tudom kivenni, csak egy homályos paca. A bal szemüveg lencsém bent van, azzal próbálok silabizalni nagy nehezen.
16. cicaaa65 (válaszként erre: 15. - Vakri)
2018. szept. 28. 04:23

Abszolút semmi? Az hogy lehet?

Mit mond a doki?

15. vakri
2018. szept. 27. 15:32
Nos, ha még jár erre valaki, megvolt a jobb szemem. Sajnos nem látok vele közelre abszolút semmit, a régi szemüveg sem jó már. Így most kivetettem a jobb lencsét a szemüvegből a másik műtétig. Október 2.-án lesz a bal szemem, remélem az jobban fog sikerülni.
14. Tavirózsa (válaszként erre: 12. - Páfrányfenyő)
2018. júl. 21. 10:55
Igen, én is szemüvegel vezettem, és a műtét után már a múlt a szemüveg:) És nagyon jó így ... Doki rám szólt a táblánál, mikor vizsgált: -És a szemüvege? mondtam neki kell a fenének.. :) és mondtam, hogy műtétim voltak, és nem íta be hogy szemüveggel vezethetek..
13. Hmv.
2018. júl. 20. 07:01
Remélhetően jól.
2018. júl. 17. 11:31
63 évig szemüveges voltam, jogosítványomban a "csak szemüveggel vezethet" záradék szerepelt. A műtétek után mindez múltidő.
2018. júl. 17. 10:28

Én nem voltam a tudatában, hogy szürkehályogom van. Nem is emiatt mentem a szemészetre, hanem mert fura módon változott a látásélességem, gondoltam, ideje egy új szemüvegnek. Az előzőt látszerésznél csináltattam, szakorvos régen látott már.

Hát bizony már nem volt kérdés a műtét. Utólag jöttem rá, hogy komoly látótér-szűkületem is van, és hogy a színeket is ki tudja, mióta sötétebbnek látom már. Hisz a tévé színeit is folyton állítgattam, és mindig barnásabb volt a számomra, mint a többi családtagnak.

Ha leoltott villany mellett, éjszaka az ablak felé néztem, ami az utcai világítás miatt egy derengő négyszög a szoba másik felén, az egyik szememmel egy nyolcadát láttam csak derengőnek, a másik szememmel kb. a negyedét. A többi sötét volt!

Mindez rendeződött a műtét után, ami eleve hályogműtét és nem látásjavítás.

Hát ehhez képest a szemüveg miatt elégedetlenkedjek?

2018. júl. 17. 10:17
Nekem mindkét szememet műtötték szürkehályoggal, és a műtét után azonnal láttam, csak az volt zavaró, az a két hónap, amit várni kellett a másik szemem műtétjére. Volt hogy leragasztottam a szemüveget ha olvastam.. Utcára nem kell szemüveg, a számitógép elött ülve se nagyon használok,elég jól látok szemüveg nélkül távolra. Olvasáshoz használok szemüveget, amit a műtét után csináltattam, de azóta nem kell cserélni, mert a lencséket kicserélték a műtét során. Ennek már 12 éve.. Tényleg csak azt a 2 hónapot kell kibítni, igaz így beteg szemmel türelmetlenek vagyunk, de megéri, mert utána kristálytisztán látok én is :) Remélem, hogy hasonló jó tapasztalatokat gyűjtesz a műtét után...
9. vakri (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2018. júl. 17. 07:47
Látni kell! Most ez nem nagyon megy... :(
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Vakri)
2018. júl. 16. 21:00

Nagyban számít,ki milyen munkát végez.

És a "cilinderes" dolog, az astigmia bonyolultabb.

2018. júl. 16. 20:19
Köszi mindenkinek! Hát közelre is távolra is kell szemüveg, magyarul bifokális szemüveget hordok, amit még tetéz az 2-2,5 cilynder is, így nem tudta megígérni az orvos, hogy szemüveg nélkül is tuti lesz, de megpróbálja. Inkább a 2 műtét közti időponttól félek, de ha nem tudok majd dolgozni, kiíratom magam végig táppénzre.
2018. júl. 16. 19:55
Még annyit, hogy TB-re műtöttek, és nem lézerrel, hanem ultrahangos készülékkel. A közeli kórházban az van, a szemész főorvosnő nagy örömére.
5. Guruljka (válaszként erre: 1. - Vakri)
2018. júl. 16. 19:30

Nálam nem volt ennyi, csak egy hónap a differencia. A műtét előtti szemüvegemből kivetettem azt a lencsét, ami a műtét miatt feleslegessé vált.


A szemüveg szükségességét a doktornő már az egy hetes kontrollon nézte.


Mi kaptunk egy telefonszámot, még a műtétre várakozás idejében, ott a segítő asszisztensnő elérhető volt, minden kérdésre türelmesen válaszolt.

4. Guruljka (válaszként erre: 2. - Kisj)
2018. júl. 16. 19:28

Én erősen rövidlátó voltam a hályogműtét előtt, de szó szerint az egyik szeemem rosszabb volt, mint a másik, mert 3,5 dioptria volt a két szemem között.


A hályogműtét után a két szemem majdnem egyforma lett, és én voltam az aznap műtöttek csoportjában (mert a kontrollon találkoztunk) az egyetlen, akinek kellett még szemüveg. Illetve állandóan nem kell. de van bizonyos távolság, amit szemüveggel jobban látok. Még majdnem a doktornő kért elnézést, nem érti, miért reagált így a szervezetem.


Közelre a műtét előtt is, utána is jól láttam, de az egészen apró betűkhöz egy kis olvasó szemüveg jól jön.

3. kisj
2018. júl. 16. 19:23

A másik szemed megműtése után még szintén kell kb 2 hónapot várni mire beáll a lencse és elmehetsz szemüveg-ügyben.

Gondolom olvasó szemüveget használsz. Azt használd tovább nyugodtan, mert annál jobbat nem tudnak felírni erre az időszakra.

2. kisj (válaszként erre: 1. - Vakri)
2018. júl. 16. 19:18
Szemüveg nélkül csak távolra fogsz látni, hacsak nem fizetős műtétre mész és plusz fizetsz azért, hogy olyan lencsét ültessenek be amivel közelre és távolra is jól látsz.
2018. júl. 16. 06:33
Sajnos 48 évesen már szürkehályogom van, szeptember 4.-re kaptam időpontot a jobb szememre. Bár nem.mondtak, de állítólag kb 2 hónap mire a másik is sorra kerül. Ezalatt a két hónap alatt ki hogy oldotta meg a szemüveg kérdést? Optimális esetben egyik szememmel szemüveg nélkül fogok látni, másikkal továbbra is kell. Mire szamitsak ez alatt az idő alatt? Meg ugye ha mindkettő meglesz, mennyi idő a gyógyulás, mire kiderül kell e szemüveg? Munka miatt nem mindegy...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook