Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

65. katmamus (válaszként erre: 63. - Rocklady)
2006. szept. 11. 15:47
Én 42 évesen szültem a kicsi fiamat.Csak bátorítani tudom azt aki még érez magában annyit , hogy kell néki egy baba.Most 8 éves és tündéri kisfiam van. A terhességem alatt semmi komplikációm nem volt.Ultra hangos vizsgálattal nézettem meg alaposan nincs e baj, mert nem vállaltam a magzatvíz vételt.De bíztam abban , hogy minden rendben lesz. Lányom három hónappal előzött meg a szülésben . Együtt neveltük a kicsiket , és nagyon örültünk , mert közelebb hozott bennünket a két kicsi.Amikor tehettük meglátogattuk egymást , hogy a két kisfiú testvérként érezzen egymás iránt. Párom és én már az 50 évet tapossuk és nem bántuk meg. Hogy ki neveli fel? Sose kérdeztem magamtól.- Csak is Mi a szülei. Aki egésséges ne hagyja ki ezt a csodálatos dolgot . Már nem kell küzdeni lakásra egzisztencia megvan , tényleg tudunk csak rá figyelni és minden percét ki élvezni a késői gyermekünknek. Nagyon jó és értelmes kisfiút kaptunk aki szót fogad és nagyon kedves mindenkihez és nekünk csak a boldogságunk.
64. 363d535da9 (válaszként erre: 63. - Rocklady)
2006. szept. 11. 15:32

Kedves Rocklady!


Nyugodj meg! Én rettegek a szurkálástól és más egyéb ilyen dolgoktól. Az első trimeszter végére azonban úgy meszokod ezeket a dolgokat, hogy már észre sem veszed. Nekem a 3. gyermekemnél gond volt a vércukor szintemmel a 17. héten. Innentől kezdve az egyik héten 3 pontos, a másik héten 1 pontos vérvételre jártam (egyik héten egy nap 3x, a másik héten egy nap 1x vettek vért. Ha hozzászámoljuk a kórházban eltöltött 2 hét alatti kb 10 vérvételt is, akkor cirka 50 alkalommal vettek vért tőlem. De csak a jobb karomból (időnként a kézfejemből, stb), mert a ha valami komplikáció adódik a szülésnél, legyen egy épp vénám az infúzióhoz. Úgy néztem ki mint egy narkós (mármint a karom). Eleinte rettegtem, aztán már volt, hogy én mutattam meg a tapasztalatlan nővérkének, hogy hova szúrjon, aztán az ilyen nővérke már nem is merte vállalni a dolgot. A végére már rutinszerűvé vált a dolog és már nem féltem. Sem a vérvételtől, sem az injekciótól, sem a vágástól, varrástól stb.

Úgy működik a dolog, ahogy írtad: A cél érdekében mindent!

Úgyhogy, hajrá! Drukkolok neked is !

63. rocklady (válaszként erre: 1. - 32050f4944)
2006. szept. 10. 22:15

Szia!


Én sokáig nem akartam gyereket, talán a házasságomban nem éreztem azt, hogy oda szivesen szülnék....Elváltam...Most vagyok 40, 2. éve élek a Párommal és már fél éve nagyon szeretném, ha terhes lehetnék! Kicsit félek, sőt lehet, hogy nagyon félni fogok, mert utálom a szurkálást, meg a kórházat úgy, ahogy van, de ha ez az ára, akkor ki fogom bírni én is!

Egyébként óvónő vagyok, hosszú ideje és az a tapasztalatom, hogy 20 évesen és 40 évesem is lehet valaki jó anya és "rossz" is...A 40-es anyák többsége nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb....

2006. szept. 8. 19:20

Dejóóóó!!! Tényleg, az a film....az is hasonlóról szólt:))))) na, remélem, azért a 16 éves fiam még nem tesz nagymamivá:)))

mandy, köszi:)

61. mandy
2006. szept. 8. 14:16

Két dolgot én is leírnék :)Én ugyebár a másik véglet vagyok, alig multam 19 éves mikor szültem, de olyan gyerekes arcom volt, hogy sokan megkérdezték, hogy ugye nem múltam el még 18!

Szóval én szerintem sokkal inkább kilógtam a sorból, a mai napig viszem valahova a gyereket, hallok olyat, hogy 'nézd a kislány a nővérével jött'. Nem izgat, jót szoktam mosolyogni rajta.


A másik, hogy most, hogy 'felnőtt' fejjel ismét babát várok, már most a terhesség alatt is érzem, hogy sokkal tudatosabban készülök az anyaságra, és biztos vagyok benne, hogy a babával is jobban tudok majd bánni. (Bár akkor sem volt panasz :) ).

Szóval az elsőt hamar szültem, a másodikat időben. És ki tudja, mit hoz az élet? Lehet hogy szülök egy harmadikat 40 évesen. Úgyis tettszett az Örömapa2 c. film :)))) (Tudjátok, mikor a nő egyszerre szül a nagylányával)

puszi

2006. szept. 8. 13:39
Most jöttem rá, hogy a környzetemben egy csomó, nem fiatal anyuka van. Olyan nagyon talán nem fogok kilógni a sorból.
59. Vica26
2006. szept. 7. 17:48
Szerintem ez a negatív, vagy közömbös hozzállás nem feltétlenül a korral függ össze. Ezt embertípusa válogatja.
2006. szept. 6. 15:39

Ma voltam először védőnőnél. Rákédeztem, vannak-e még a körzetében korban hozzám közel lévők. Azt mondta, sokan, és egyre többen vannak.

Brenda, véleményünk nincs messze egymástól:)


fozsu, ez egy rövid, de roppant megnyugtató vélemény volt! Köszi:))) Így legalább a tesók szemszögére is van némi rálátásom!


junika, azt látom, hogy már maga a várandósság is sokkal tudatosabb nálam, mint annak idején volt. Hiába, nem véletlenül nevezik az embert 40 évesen már érett nőnek:))))))

57. fozsu
2006. szept. 5. 18:47

Sziasztok

Az anyukám az öcsémet 40 évesen szülte.Sztem élete legjobb döntése volt, teljesen fitten -fiatalon tartja a kistesom. olyan örömöt hozott az életünkbe amit elötte el sem tudtam képzelni.

56. Brenda
2006. szept. 5. 13:39

Kedves Audrey!


Ha megengeded egy új nézőpontot is behoznék: én Istenben hívő emberként úgy gondolom, hogy egészen addig, amíg egy házaspár fizikailag/biológiailag képes az utódnemzésre és a gyermek kihordására illetve megszülésére, addig Isten megengedi, hogy gyermekük szülessen, és ha Isten jónak tartja így a dolgot, akkor hol az az ember aki azt mondhatná, "túl öreg vagy hozzá!"?


Ma már más világ van, mint a szüleink korában. Akkor az volt a trendi, hogy 20 évesen szüljenek, ma pedig az kezd általános lenni, hogy 30 év fölött kezdenek el a nők kisbabára gondolni. (Persze mindig voltak és vannak kivételek.)


Így amikor a Te gyermeked iskolába megy, garantáltan legalább az osztálytársai felének a szülei 45 év felettiek lesznek, így akkor az lesz a teljesen normális, nem fogsz kilógni a sorból.


Brenda

2006. szept. 5. 10:52

benvik, hasonló szavakkal gondolok erre az egész csodára én is.

Egyébként ezt a topikot éppen azért nyitottam, hogy edződjek. Most, hogy már látzik egy kis pocika, egyre többen veszik észre rajtam a várandósságot. Nos...igen különbözőek a megítélések. Volt, aki a nyílt utcán hahotázva kiröhögött, amikor megtudta, hogy babát várok. Szerencsére a többség a döntésemmel szimpatizál, persze, nem tudhatom, a hátam mögött miket mond.

Úgy gondolom, hogy bátran fel kell vállalnom minden negatív véleményt, mert ezt az életet a kisbabánk is akarja.

54. benvik
2006. szept. 4. 18:51

Audrey!

Szerintem nem az a lényeg, hogy az ember hány éves, hanem az, hogy mennyinek érzi magát. Az a pocaklakó nem véletlenül van a hasadban, hanem azért, mert Téged választott. Tehát ne legyenek kétségeid!

2006. szept. 4. 16:54

Sziasztok!

Tkp. hálás vagyok Elvirának, mert így azt is látom, mennyien gondolják másként:)))) köszönöm, lányok!

De hát ne kövezzük meg Elvirát. Valszeg őszintén írt...

52. norahhh (válaszként erre: 46. - Elvira1)
2006. szept. 4. 15:46

Nem veszed észre, hogy a nők ma már sokkal később vállalnak gyereket, mint elődeink?

Egy 40 éves nőt sokkal jobban megfiatalít, megszépít egy kisbaba mint jóval fiatalabb társait, és ezt nem csak a külső jegyekre értem!

Tapasztalatból mondom, a tesóm példájából!!!!!

Mindenkinek joga van eldönteni, hogy hány éves korában, és hány gyereket szül!

Azt az édesanyát, aki a hatodikat szüli sincs joga seniknek elítélni!

Nem értem, miért kell egy kismama lelki világába ilyen rondán belegázolni!

Nem csak az idősekkel kell ám megértőnek lenni!

Bár ha egy kismamáról ilyen véleményt alkotsz...!

Audrey! Sok boldogságot a babádhoz! És ne törődj

mások rosszindulatúságával!

Most a boldogságotok a legfontosabb!

51. Vica26
2006. szept. 4. 15:22

Audrey!

Én is Veled vagyok!

Puszi!

50. 363d535da9 (válaszként erre: 46. - Elvira1)
2006. szept. 4. 15:19

Kedves Elvira!


Nem vagyunk egyformák!

Van aki korban 40, de léleben nincs még 30 sem és van aki korban 40 de lélekben 80-nak érzi magát!

Gondolom te ez utóbbiak közé tartozol.

60 évesen az ember még ereje teljében van. (Ha nem, az már igen negy hiba!)

Arra nem gondoltál esetleg, hogy 40 évesen egy nő többet tud adni lelkiekben (általában anyagiakban is) a gyermekének, mint 20 évesen. Én kipróbáltam mindkettőt (21, 24 és 35 évesen szültem), és soha nem okozott gondot a korom! Most épp az érettségire készülő fiamnak készülök a szülői értekezletére menni, miközben múlt héten az óvodában voltam a kiscsoportosén! Se túl fiatalnak, se túl öregnek nem érzem magam egyiknél sem, hiszen mindkét helyen szép számmal találkozom korombeliekkel.

Ilyen módon pedig nem alkotunk véleményt olyan dologról amit nem ismerünk! (Legalábbis én ezt tanítom a gyermekeimnek!) És mielőtt írsz, valóban gondolkozz!

2006. szept. 4. 09:43
Syl, nagyon köszönöm...
48. 32050f4944 (válaszként erre: 46. - Elvira1)
2006. szept. 4. 09:40

Nos, nyilván tapasztalatból írsz, talán nem egyformák az elképzeléseink a nevelést illetően.

Nekem jelenleg 16 éves a nagyobbik fiam, és szinte alig enged beleszólni az életébe, stramm, önálló srác. Úgy gondolom, ha legkésőbb egy "gyereket" 18 éves kora után is nevelni kell, akkor ott komoly nevelési gondok vannak...és ez már a szülő felelőssége.

Megértem egyébként azt, hogy te másként gondolod. A férjemmel mindketten rendkívül egészségesen élünk 10 éve, talán kicsit fiatalabb a szervezetünk, mint az átlag 40 éveseknek...és ez nem csupán a testünkre, hanem a szellemünkre, a gondolkodásmódunkra is igaz.

Köszönöm a véleményedet!

47. Syl (válaszként erre: 46. - Elvira1)
2006. szept. 4. 09:26

Mire 40 lesz Ő 80!Kell még nevelni egy 40 éves embert?Miért kell egy kismama lelkébe így belgázolni,anélkül,hogy átgondolnád a szavaid súlyát?!Más topikban is sértegettél,szintén anélkül,hogy lett volna bármilyen bizonyítékod....


Adrey!Ne foglalkozz egyetlen ember rosszindulatával és véleményével sem!A léényeg,hogy Te most nagyon-boldog vagy!:)))))))Örülj!

2006. szept. 4. 07:10
Szerintem egy kicsit keso,a gyerek mire husz eves te 60 ,ki fogja felnevelni?
2006. szept. 2. 15:09
Tapasztalatból mondom, hogy egy jól működő házasságban is frissülést hoz a kapcsolatnak egy kis jövevény, (persze ha meg vannak a megfelelő körülmények, és egyébként is jól működik a dolog). Igaz én 35 évesen szültem (11 és 14 év után) a harmadikat, de nem esnék kétségbe (38 évesen sem)(a férjem sem!), ha lenne egy negyedik is. Sokkal kiegyensúlyozottabban élem meg a pici gyerekkel kapcsolatos problémákat, nagyobb a türelmem, a tapasztalatomról nem is beszélve! (Nem sok olyan dolog van, amit a két nagy ne csinált volna meg! :D )Csak bíztatni tudok mindenkit!
2006. szept. 1. 15:23
Szinte minden nap beszélek valakivel, aki arról számol be, hogy a közvetlen környezetében is 40 körüli anyuka van. Szerintem régen sem volt feltétlenül ritka későn szülni, manapság pedig kifejezetten "divat" lett. valószínűleg az is közrejátszhat, hogy sok a válás, és az új kapcsolatból is szeretnének a párok gyermeket.
2006. szept. 1. 15:01
Miért nem?
42. Inken
2006. aug. 28. 11:21
Hát... nem is tudom. 40 évesen... végülis, ha gyereket szeretne én nem sajnálom tőle. Viszont a gyereknek nem biztos, hogy jó lesz.
2006. aug. 28. 09:01

Prezse, persze!!! Ez a vérvételesdi nagyon tetszik! Még ma felhívom őket, és megkérdezem, mior végzik.

Csak azért ódzkodtam tőle, mert nem kellemes a babának(sem), és tényleg nem jó őt zavarni. Legyen csak egy kis magánélete odabent..:)

40. mikormarta (válaszként erre: 39. - 32050f4944)
2006. aug. 26. 21:39
Nagyon pozitívan.Egyedül édesanyám aggódott, de a többiek leszerelték. Igaz megbeszéltem előre a gyermekeimmel ( van már két nagy), hogy mit szólnának, ha szülnék egy babát.Teljes mértékben támogattak.Mivel Óvónő vagyok, nagyon gyerekcentrikus és úgy éreztem nem lesz semmi gond. Így is volt .11 év után szültem meg Simont és mondhatom nagyon könnyű szülés volt, mert eldöntöttük Simonnal, hogy az lesz.Még azt is megbeszéltem vele, hogy délelőtt lesz. Úgy is lett.A dokim csak somolygott, mikor mondtam, hogy délelőtt fogok szülni."Hát azért az nem olyan biztos"-mondta.Teljesen pozitívan készültem rá, sokat beszélgettem a babámmal, énekeltem neki egy dalt 7 hónapos kora óta minden nap, azóta is felismeri és imádja.Nagyon muzikális.Egyedül azt nem tartotta be , hogy előbb fog születni, pedig nagyon koncentráltam, hogy az őszi szünet előtt legyen, hogy mire kezdődik hazaérjünk.Ez nem jött össze, a kiírt napra született meg, mint a kislányom.Ilyen precíz gyerkőceim vannak.Nem véletlen a neve sem, azt jelenti: "meghallgattatott".Meghallgattuk a kérését és ő megszületett hozzánk, mert meg akart!
39. 32050f4944 (válaszként erre: 38. - Mikormarta)
2006. aug. 26. 06:25

Teljesen egyetértek Veled! Rákérdeztem az orovsnál, hogy valóban megnöveli-e a vetélés kockázatát ez a vizsgálat, de hát tagadják, állítólag nincs rá statisztikai bizonyíték.

Ám valahogy, legbelül nagyon ódzkodom ettől a vizsgálattól...

Neked hogy fogadta a család, hogy érett nőként vártál babát?

38. mikormarta (válaszként erre: 33. - 32050f4944)
2006. aug. 26. 00:00
Nem csináltattam meg , mert elolvastam a lelki kköldökzsinór című könyvet és az megerősített, hogy nem hagyom, hogy zavarják a babát, esetleg megijesszék. Ezért az Istenhegyi klinikán vérből állapították meg 98%-os biztonsággal, hogy egészséges lesz -e a pici. 13 és 20 hetesen kellett vérvételre menni és a kettő eredményéből markarekkel kiszámolva jött meg a negatív eredmény, hogy egészséges a picikém. Nem bántam meg, hogy a vérvizsgálatot választottam és nem az amniocentézist.Neked is csak ajánlhatom, nagyon kedvesek és körültekintők, minden kérdésemre kaptam választ.
37. perfi
2006. aug. 25. 19:34

A legutóbbi uh-on (kedden) azt mondta az orvosom, hogy nőtt a petezsákom és benne már magzati elem található.Szívhang még nem volt, de olyan mintha már pulzált volna a kis szive :)

Még mindig 5 hetesnek ítrak :(

Jövő csütörtökön ismét uh.

36. 32050f4944 (válaszként erre: 35. - Perfi)
2006. aug. 25. 19:08
Mármint mire irigykedsz? A képre? Nektek is van már szívhangotok, ugye, perfi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook