Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Születésnapi ötletek a Mamának, Papának fórum

Születésnapi ötletek a Mamának, Papának (beszélgetős fórum)


2018. júl. 28. 09:17

Amíg az anyukám horgolt örült a horgoló cérnának. De örül a minőségi bőr állítható papucsnak is, fűnyírónak is. Viszont vettünk neki már vízforralót nem használja, pirítóst sem. Neki nehéz vásárolni. A dove készítményeket és a természetes anyagból készült termékeket szereti.

Az apu mindennek örül, neki könnyű.

Ha kérdezzük mit vegyünk, mire van szükségük, azt mondják semmit, ne költsünk, meg van mindenük. Nagyon ritkán mondják meg mit szeretnének. A minőségi, különleges kávé, tea, kézműves szappan mindig jó.

13. l.luiselotte (válaszként erre: 12. - L.luiselotte)
2018. júl. 28. 08:55

anyukám profi módon varrt.

Nagyanyámnak, fiamnak, nekem ünnepeinkre is mindig varrttt több ruhát

2018. júl. 28. 08:50

ez forditva lesz, de édesanyám nekem ünnepeimre több évre való fehérneműt, bugyit kombinét melltartót vásárolt. Mondani sem kell, hogy nagyon hasznos ajándék volt.

Én 50 évemmel a következőkre vágynék (vö Fincsi)

a ház zöld részein és a ház előtt valaki nyírja le a füvet, tegye rendbe .

Szilvási Lajos volt a kedvenc iróm, van még néhány kön yve, amit időhiány miatt nem tudtam beszsrezni, pl fiam ezeket is megszerezhetné

Öltözzünk fel csinosan, menjünk el szinházba vagy koncertre ( oda nem olyan elegánsan ) ( jelképesen az ő kötlségén, utána hivjon meg vendéglőbe

amikor már csak édesanyám élt, gyakran ezzel ünnepeltük névnapját

váltson be egy kétnapos külföldi városnézésre

vegyen egy szép gyűrűt

Az idősebbeknek is vannak kivánságai, ezt szvsz a csládtagok ismerik

pl nagyanyám imádott himezni, ő gyakran gobelint kapott fonállal

11. Amaunet (válaszként erre: 9. - Imaginary)
2018. júl. 28. 08:23

Jó ötlet! Nekik nagyon fontos, hogy minél több időt tölthessenek a gyermekeikkel, unokákkal, a családdal.


Tavasszal a húgomat és őt elküldtük Gyulára fürdőzni.:) Élnek ott rokonaink, velük is volt közös program.

10. Amaunet (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. júl. 28. 08:19

Persze, mi is úgy megyünk mindig haza telekocsival.:)

Az öcsém már bevásárolt neki nagyobb, nehezebb, drágább dolgokból. Hús, cukor, olaj, kávé, mosószer.

2018. júl. 28. 08:16

Lehetne élményajándék is.


Elmenni együtt valahová, ahol eddig még nem járt, és nagyon szeretne,ami szerepel a bakancslistàjàn.

8. Amaunet (válaszként erre: 6. - Channa*)
2018. júl. 28. 08:15

Mosógépet két éve kapott. Egy ideig csak a húgom mosott csak vele, ha meglátogatta, mutogatta anyámnak milyen sorrendben, hogyan kell programozni, de néhány hét után újságolta, hogy magában mosott ki.:)


Eldőlt a dolog. Egy Bosch Ergomixx botmixert kap tőlem, amelyikhez van aprító, és habverő is. (13ezer)

Az aprító azért fontos, hogy hagymát, vagy mást, ne a göcsörtös ujjaival kelljen már felvágni. A mixer résszel pedig krémleveseket, itókákat készíthet magának a kertből.

Kap még egy üveg sherry, kézápolót, bonbont.


74. születésnapját ünnepeljük.

7. Channa* (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2018. júl. 28. 08:09

Köszi!:DDD

Nálunk van, hogy nagy az ajándék, de ez nem az elvárásoktól függ, hanem inkább attól, hogy mi jut eszünkbe:)


Sokan azt gondolják, hogy a tusfürdő, sampon és társai gagyi ajándék és ötlet nélküli, de szerintem nem. Én azért szoktam pl. ilyeneket is venni, mert a 75 éves nénikémhez sokan járnak és sokan úgy, hogy napokig ott vannak, így sok fogy ezekből, Mi is 2-3 napra szoktunk menni és bár viszem a saját kozmetikumokat, de tudom, hogy nem mindenki:) és ne neki kelljen mindig venni a nyugdíjából, ezért szoktam húst is venni és egyéb élelmiszert is. Annyit szoktam vinni, ami legalább 3x annyi, mint amit mi elfogyasztunk, így marad neki is a következő vendéghez:D

6. Channa* (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2018. júl. 28. 08:04

Az aprító jó:D

Nem is vészes az ára és biztos tetszene neki.

Igaz, én azt csak úgy vettem magamnak, mert kapni én nem szeretek ilyeneket:DDDD

Én az aprítót többet használom, mint a botmixert. Igaz, én nem vagyok igazán egy konyhatündér:DDDD

Ja, egybe meg igazán jó!


Nem tudom mennyit akarsz és tudsz költeni, de esetleg mosogatógép?


Hány éves az anyukád?

2018. júl. 28. 04:48
Penztarca, mozi egyutt utanna cukrazda.
4. Amaunet (válaszként erre: 2. - Channa*)
2018. júl. 27. 20:52

Köszönöm Channa!


Anyámból nem lehet kiszedni, hogy minek örülne igazán, vagy mi segítené a hétköznapjait.

Két éve automata mosógépet kapott, és a kezdeti idegenkedését legyőzve, ma már nagyon ügyesen használja. A nagy gombos nagyi mobiloktól még idegenkedik.

Most egy botmixerre gondoltam aprítóval. Ezt könnyebb tisztítani, mint egy turmixot.

3. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2018. júl. 27. 20:45

Ügyes vagy. Én oly nehezen veszek ajándékot, bár az is okozza, hogy nálunk a nagy ajándékozás volt divat.

Néha hogy örültem volna 1-1 olyan tusfürdőnek, ami drága, így nem vettem csak nagyon ritkán.

Sokáig az volt a vágyam, hogy valaki szóljon már, hogy ő hozza a tortát. DD Úgy utáltam magamnak, férjemnek hazavinni. D

Vagy pl. vehetett volna egyikük 3 körömlakkot.

Most is az apróbb dolgoknak örülök, a nagyokat úgyis megvesszük.

2018. júl. 27. 20:06

Én csak azt tudom leírni, hogy én mit veszek 2 idős nénikémnek.

A Bp-i nénikém lassan 70 éves, de elég fiatalos alkatra is és a mentalitása is.

Sokszor meglepem a kedvenc csokijával, hétvégente sütivel.

Ha nem apróságról van szó, akkor veszek neki egy jó nadrágot. Szereti a sztreccs farmerokat, amiknek szúk a szára, illetve a hasonló fazonú nadrágokat más anyagokból, vagy egy jó pólót, pulcsit, kardigánt vagy dzsekit is. De vettem már neki kompressziós térdharisnyát, azt a vékonyat, vagy hangerősítőt, mert kicsit rosszul hall, illetve okos telefont, hangfalat a számítógépéhez.

Szülinapjára mindig viszek neki tortát, illetve a neten is felköszöntöm valami jó képeslappal, valamint kap 1-1 nagy csokrot tulipánból, mert nagyon szereti. Karácsonyra készítek neki karácsonyfa díszeket, és évente többször elmegyünk együtt a nővéréhez, azaz az én másik 75 éves nénikémhez.

A 75 éves nénikém nehezebb dió, mert ő nem annyira modern, így neki kávét, csokit, tusfürdőt, habfürdőt, folyékony szappant, sampont, édesítőt, coplettát, tejhabosítót, parfümöt, sütit szoktam ajándékozni. Kapott már tőlem TV-t és kávéfőzőt is, illetve szoktam neki húst venni:D Vittem neki már hajcsavarót is:))))


Most épp azon agyalok, hogy mit vigyek neki jövő hétvégén...

2018. júl. 27. 18:54

Sziasztok!


Adjunk ötleteket azoknak, akik idős korú szüleiknek, nagyszüleiknek ajándékoznának!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook