Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Születésnap. Legyek különb? fórum

Születésnap. Legyek különb? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. nov. 16. 15:16

Nálunk sosem volt nagy cécó egy születésnap vagy egy névnap. Emiatt nem húzom fel magam, ha valaki nem köszönt fel. Van olyan, hogy egy ismerősünk, barátunk elfelejti a napot, aztán meg már cikinek érzi két hét múlva felköszönteni minket és kerül is emiatt egy ideig. De nem kell dacból ugyanígy viselkedni.

Ha épp eszembe jut, vagy látom fészbúkon hogy az illető aznap ünnepel, ráírok. Mert tudom, hogy másoknak ez általában fontos. Persze akivel egyébként sem beszélek, avval nem így fogom felvenni a kapcsolatot. Egyszer a pasim elfelejtett felköszönteni a szülinapomon, ajándékot sem vett. Nem lettem rá mérges. ROsszul esett, de felesleges besértődni és vitatkozni ilyeneken. Inkább örüljünk annak, hogyha valakinek az eszébe jutunk, de ne várjuk el... Az az elvem, hogy tedd azt, amit szeretnél hogy mások is tegyenek.

45. gomboc7 (válaszként erre: 42. - Erazs82)
2010. nov. 15. 21:03

Ign, megspórolják a sziánkat.:)

Volt egy évfolyamtársam 4 évig, sose beszéltünk egy szót sem, de tudtunk egymásról, egy közös jó barátnőnk is volt. Bejelölt iw-en, na mondom, ha köszönsz, visszajelöllek. Nem köszönt. Elutasítottam.

Akkor minek jelöl be?!

Biztosan én vagyok a hülye, mert nagyon sok ilyen IDIÓTA emberrel találkozok...

44. Havran
2010. nov. 15. 19:47
Köszönöm a segítő szándékkal írt hozzá szólásokat,és azokét is köszönöm akik csak kötekedő szándékkal írtak pár sort,végülis vették a fáradságot,hogy pár sort ide pötyögjenek.
43. 754c7e07c3 (válaszként erre: 40. - Havran)
2010. nov. 15. 14:20
Igazad van, én az a nő vagyok, akit ha nem köszöntenek fel, rágódom rajta fél évig, majd szakítok az emberkével. Tökéletes a meglátásod, köszönöm, hogy ezzel szembesítettél. :)
42. erazs82 (válaszként erre: 28. - Gomboc7)
2010. nov. 15. 13:15

Igazad van.

Ez sem 1" nem semmi téma". A szándékos fel nem ismerés. Engem is jelölgetnek közösségi oldalakon ismerősnek,csak mert olyan helyen dolgozom,aztán még ha vissza is igazolok,és talizunk az utcán,meg sem ismernek.

De van olyan is akivel 1suliba jártam nem 1-2 évig,aztán meg csak néz,mint bálám szamara,de köszönni,na azt már nem!!

Hm.. Az ilyen emberekkel nem kell foglalkozni!Köszönök,nem köszön vissza,no problem.Legközelebb már nekem sem kell neki köszönnöm! :)

41. Bcicus (válaszként erre: 1. - Havran)
2010. nov. 15. 01:05
Biztosan írnék, ha nekem ez fontos. Egyrészt valszeg ő nem tartja olyan fontosnak a szülinapozást mint te, ezért nicns is rögzülv ebenne, másrészt simán lehet, hogy elfelejtette. És akkor mi van. Lett tőle valami bajod?
40. Havran (válaszként erre: 38. - 754c7e07c3)
2010. nov. 14. 21:47
Ne haragudj,de te biztos ide akartál írni,lehet valahol máshol olvastál valamit és arra akartál válaszolni,de ha mégsem akkor nem tudom,hogy mért engem minősítesz a hülye jellzőiddel,nem ezt kértem hanem azt,hogy ti mit tennétek,nagyon okos dolgokat irkálsz,de nem a kérdére válaszolsz.De igazad van itt bárki leírhatja a véleményét.Teljesen jogodban áll."FELFÚJTAM" mit???Hol látsz te bármit is FELFÚJJJJVA?????Egy kérdés volt egy dologgal kapcsolatban ami nekem rosszul esett.Nem kerültem emiatt idegosztályra és nem szedek nyugtatókat,nem zokogok minden este,csak egy olyan dolog történt amit nem tudok,hogy kezeljem.Bocs,hogy megmertem kérdezni mások véleményét,ami kicsit FELFÚJJJTRA sikerült.Biztos van olyan dolog neked is ami rosszul esik,sőt szerintem te vagy pont az a személy ha a férjed elfelejteni az évfordulotokat,tuti válás lenne a vége.
39. spinneli (válaszként erre: 37. - Havran)
2010. nov. 14. 21:25
szerntem az eseménnyel, előbb-utóbb úgyis kiderül, hogy magával az emberrel érdemes-e.
38. 754c7e07c3 (válaszként erre: 36. - Havran)
2010. nov. 14. 21:22

Nem úgy tűnik.


Nem lehet egyszerűen rákérdezni ha annyira zavar, hogy miért felejtett el felköszönteni? Nem nagy ügy ez, de rettenetesen felfújtad.

37. Havran (válaszként erre: 35. - Spinneli)
2010. nov. 14. 20:35
Szerinted azzal,hogy elfelejtette vagy magával az emberrel????
36. Havran (válaszként erre: 31. - 754c7e07c3)
2010. nov. 14. 20:34
Már lertam,hogy itt igazából nem ezen van a hangsúly,hogy KÜLÖNB akarok lenni.De hogy akarok az lenni.Irhattam volna,más jelzőt is.Nem ezen van a hangsúly.
35. spinneli (válaszként erre: 34. - Havran)
2010. nov. 14. 20:32

például nem foglalkozni vele.

:)

34. Havran (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2010. nov. 14. 20:31
Például???????
2010. nov. 14. 20:16

Én írnék neki, hátha észre veszi magát!

Ha nem akkor ne foglalkozz vele, az ilyen nem barátnő!

32. spinneli (válaszként erre: 1. - Havran)
2010. nov. 14. 20:14
lehet ezt meg lehet kevésbbé gyermeteg módon is oldani.
2010. nov. 14. 20:12
Hát, ha már "különb" akarsz lenni, Te nem vagy jó barát!
2010. nov. 14. 19:56
Így van.:)
2010. nov. 14. 19:51
Szánalmas persze. De úgy vagyok vele, hogy ez az ő bizonyítványuk.
2010. nov. 14. 19:50

Ez olyan szánalmas, nem? Mármint, hogy nem ismernek meg az utcán. Vagyis megismernek, de mégsem. Pofátlanság. Eleinte nagyon bántott a dolog, engem nagyon sokan nem ismernek fel. Nem tudom az okát, pedig jó lenne. Abban se vagyok biztos, hogy szándékosan nem ismernek fel. De akinek én köszönök, az legalább köszönjön vissza!

Ma már elnézek az ilyen emberek mellett.

Tényleg kár erőltetni, ami nem megy...

2010. nov. 14. 19:47
Jujjjj. Most ugrott be...ilyen velem is, volt... vagyis hasonló. Gimiben, olyan másodikig egy barátnőm volt, még együtt jártunk általános suliba. Aztán nekem szeptemberben van a születésnapom, és nem köszöntött fel... egyik ismerősöm kérdezte, hogy mi bánt? Mondtam neki, hogy az állítólagos barátnőm nem köszöntött fel, erre ő szólt a lánynak, az felköszöntött, de "muszájból". Neki novemberben van a születésnapja. Felköszöntöttem, nem reagált rá. Azóta már meg sem akar ismerni az utcán. Vannak ilyenek is. Ami nem megy, azt nem kell erőltetni.
26. Havran
2010. nov. 14. 19:45
Küldök neki üzenetet,de nem írok neki semmit,ha jövöre is elfelejti akkor már tudom mi a helyzet oszt majd csak lesz valami.Igérem-igérem jövö ilyenkor már nem fogom feltenni ezt a kérdést se itt se máshol.
2010. nov. 14. 19:41

Sziasztok!


Én hasonló cipőben járok, de megtettem, amit jónak láttam. Volt egy nagyon jó barátnőm évekig, igaz, hogy sokat veszekedtünk, de jól megvoltunk. Közel 4 évig egy szobában laktunk a koleszban, sok mindent csináltunk együtt. Mióta elkerültünk fősulira, más a helyzet. Eleinte kerestük egymást, bő egy évig hetente, kéthetente találkoztunk, sms-eztünk, ilyesmi. Ő volt a soros, nem keresett. Mondom, én sem. Ünnepekkor jött egy sablon üzi, és ennyi. Eldöntöttem, ez már nem barátság, csak "muszáj" dolog. Hát nem írtam a névnapjára, 2 nap múlva van az enyém, ő sem az enyémre, születésnapomra se, és most én sem fogok az övére.

Nem tudom, ki volt a hibás, de ez a barátság már nem volt barátság, megszűnt. Jobb ezen túl lenni, én úgy érzem.

De ha Neked máshogy jó, máshogy cselekszel. Én jobbnak láttam lezárni és elfelejteni a dolgokat, felesleges erőlködni.

2010. nov. 14. 19:40
Szerintem is le kéne írnod neki hogy mi bánt mert ez sokáig fog foglalkoztatni.Én nem tettem mert úgy vagyok vele hogy ha neki van baja mondja el de nálam még egy pár hetes a dolog.És nem is vette fel velem a kapcsolatot.
23. 07c4794583 (válaszként erre: 19. - Havran)
2010. nov. 14. 19:38
vagy írsz, egy csendes, udvarias levelet, amiben elmondott neki, hogy ez a szokásosnál rosszabbul esett, bár megérted, hogy neki ez nem fontos, de neked igen, és mit gondol erről. az őszinteség meglepő eredményekre vezethet. :)
22. Havran (válaszként erre: 21. - 828429ecdc)
2010. nov. 14. 19:37
Szó sincs erről,nem akarok én semmit helyre hozni ez már olyan amilyen.Csak sajnos vagyok olyan hülye lelkis,hogy ebből még mindid kérdést csinálok.
21. 828429ecdc (válaszként erre: 20. - Havran)
2010. nov. 14. 19:33
Te még reménykedsz abban hogy nem halt meg, vagy helyre lehet hozni az igaz barátságot.
20. Havran (válaszként erre: 16. - 07c4794583)
2010. nov. 14. 19:31
Itt igazából nem is arról van szó, hogy én KÜLÖMB akarok lenni.
19. Havran (válaszként erre: 16. - 07c4794583)
2010. nov. 14. 19:23
Hát ez az úgy veszem észre már ő sem igényli,ezt az egészet.Csak ilyen még nem fordult elő,és most nem akarom itt sorolni,hogy ő miken akadt ki.Gondolhatod 28 év alatt sok minden történt,de elfogadtuk egymást olyannak amilyennek vagyunk.Csak ez eddig tudod nem volt elfelejtve egyikünk részéről sem.Lehet nekem is átkéne venni az ő új szokását,és akkor elfogadnám őt ezálltal olyanak amilyem.
18. 23c6efbd66 (válaszként erre: 15. - Havran)
2010. nov. 14. 19:18

Szerintem vannak, csak egy idő után rájön az ember, hogy akire azt mondta, hogy barát, ismerőssé válik, mert úgy alakulnak a dolgok.


Én anno 3 emberre mondtam azt, hogy barát.. Ebből maradt egy. Összesen.

Az egyiknek amióta barátja van, szinte le se.... nagyon ritka, ha beszélünk.

A másik bebizonyította, hogy nagyon éretlen.

És a harmadik, akire azt mondom, hogy az igazbarátom, nemrég szült, tehát neki bőven megvan a "gondja". Nyilván a pici lefoglalja Őt, és nem is biztos, hogy tud írni az smsemre... De tudjuk, hogyha úgy van, akkor az éjszaka közepén is számíthatunk a másikra.

17. 828429ecdc (válaszként erre: 12. - Havran)
2010. nov. 14. 19:17
Én pont most jártam hasonló helyzetben.A "barátnőm" nem jött át névnapomon felköszönteni, mert a párom előtte héten kiosztotta a párját-jogosan, alkalmazott és mostanában mindent elront-elmondott a párom neki olyanokat is, hgy mi a csajjal beszélgetünk ugye és én mondtam a páromnak hogy más kapcsolatát ne rontsa el már ha a miénk bajban van.Nos én ezzel segíteni akartam nekik.Jelzem a kicsi fiammal a legnagyobb hidegben kerestünk neki ajándékot és vittük át, aminek láthatóan nem örült mert akkor keltek fel.Most küldött egy sms-t hogy boldog névnapot.Én olyan vagyok aki a sz..-nak is örül ha szépen van becsomagolva.Sőt ha nem hoznak semmit átjön koccintunk kész.Most volt neki is névnapja én is küldtem egy sms-t és kész.A párom miatt már több barátnőmet veszítettem el, de szerintem az ilyen aki ezek miatt haragszik nem igazi barátnő.Én tartottam annyira vagány csajnak, hogy átjön vagy felhív és elmondja mi a baja.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook