Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés után az intenzíven 1. rész fórum

Szülés után az intenzíven 1. rész (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
33. fildus (válaszként erre: 25. - Floracska)
2017. márc. 1. 15:29

És ki volt az orvos?

Ott fogok szülni, nincs fogadott orvosom.

Voltam bent kora szülés veszélyével, 8. osztályon, terhespatológián, ott minden doki normális, alapos volt.

32. antica (válaszként erre: 24. - Fe16da2756)
2017. márc. 1. 13:12
Szerintem azért azt hozzá kell tenni, hogy szülés után a nők nagyon érzékenyek.Én 14 hónapja szültem, szintén császárral. Szülés után olyan hisztis,feszült voltam, hogy saját magamat is idegesítettem. Minden és mindenki zavart a páromon és a gyereken kívül. A nővérek ha hozzám szóltak az volt a bajom, hogy mért zaklatnak, ha pedig békén hagytak akkor az volt a baj, hogy mért nem foglalkoznak velem. Mindezek ellenére kedvesek,rendesek voltak.
31. Panna.33 (válaszként erre: 29. - Freddy36)
2017. márc. 1. 12:59
Nem semmi!
30. floracska (válaszként erre: 26. - Floracska)
2017. márc. 1. 12:55

Mármint a köldökzsinórra értettem.


Én mondjuk pont, hogy a császártól rettegtem nagyon.

29. freddy36 (válaszként erre: 23. - Fe16da2756)
2017. márc. 1. 12:50
Annyira rettebtem a sima szüléstől, hogy a nénikém megkérte a dokit(anyám meghalt, mikor 14 éves voltam, ő állt hozzám legközelebb), hoby csak az utolsó pillanatban mondják meg, hogy császár lesz. Mielőtt elkezdték a szokaso§ dolgakat, amik császár előtt van, a doki felvilágosútott, én meg sóhajtottam egy nagyot, és mondtam, hogy ezt hamarabb is elmondhatta volna, mert a császártól nem félek annyira.! Akkor tustam meg, hogy a nénikém mit mondott, ő nem gondolta, hogy a császártól nem félek. Onnantól minden simán ment, megnyugodtam, és rábíztam magam a dokira. :) Mit tudtam még akkkr a császárról?! Akkoriban még nem volt net, nem olvastam ilyen borzalmakat róla.
28. geranna7 (válaszként erre: 27. - Geranna7)
2017. márc. 1. 12:36
Bocs..telorol van.
27. geranna7 (válaszként erre: 24. - Fe16da2756)
2017. márc. 1. 12:35
Minden sorod igaz!! Most szult 2 hete i rokonunk.Haaat ami a korhazbanent.Siralmas.Dobjak ki oket mar a hamadiknapon.Egyedul a nagy melegetbiztosittak. Mas mindennagy nula.Bpesti korhaz 😬
26. floracska (válaszként erre: 23. - Fe16da2756)
2017. márc. 1. 12:31
Én is csak szülés után 3 nappal tudtam meg, akkor is a kedvesemtől. Engem nem akartak megijeszteni vele.
25. floracska (válaszként erre: 24. - Fe16da2756)
2017. márc. 1. 12:29

Azért haragszom, mert kb. 7 hónapig magánorvoshoz jártam. Első alkalommal sztk-s rendelésen nem vették észre a babát, kedvesem szólt oda, hogy hát mi az a pötty? Doktornő helyeselte, hogy jaaa, az tényleg egy embrió, gyorsan meg is mérem a szívhangját! Nem vették észre, hogy van egy gombás fertőzésem! Semmi tanács, egy kérdésemre sem tudtak válaszolni. Vizsgálatnál ki-be mászkáltak az emberek, amíg én széttett lábbal ott feküdtem.

Elegem lett. Elmentem magánba. Ott még a gomba maradékát is elsőre észrevették. Minden kérdésemre korrekten válaszolt. Ja és 1 órát bent voltam a rendelőben. Ez megért nekem havi 10ezer forintot.

Viszont kedvessége ellenére nagyon pénzéhes volt. Júliusban költöztünk másik kerületbe, másik kórházhoz tartoztam ezáltal. Magán doki kórházába csak akkor mehettem volna, ha megfogadom őt. De nem akartam ennyi pénzt elvenni a babámtól, mert a havi 10-es nem volt nagy kunszt, de utolsó hónapban már heti 10 lett volna, aztán egy összegben több, mint 100ezer.


Ezt a kórházat választottam, ahova ezután tartoztam. Miért? Mert nagyon sok jót hallottam a szülészeti osztályról! Mind a védőnőtől, mind amiket itt neten olvastam anyukák tapasztalatát. És hibáztam, hogy másokra hallgattam!

24. fe16da2756 (válaszként erre: 1. - Floracska)
2017. márc. 1. 11:54

Szegénykém, annyira sajnállak, remélem mostmár minden rendbejött, és jól vagy.


Olyan szomorú, hogy haragszol magadra, amiért nem a fizetett orvos mellett döntöttél. Semmiképpen se haragudj magadra, mert ez nem a te hibád! Ha ennek a kórháznak ilyen botrányosan hanyag a hozzáállása a kismamákhoz, akkor a választott orvos se segített volna semmit! Amikor ilyen történetet hallok, legszívesebben kimennék az utcára tüntetni, jaj, tudom, hogy ez nevetségesen hangzik, de már annyira elegem van. Mindenkitől ilyen történeteket hallok, hogy úgy beszélnek és bánnak a kismamákkal mintha állatok lennének, vagy értelmi fogyatékosok "nem tudja anyukaaaa? " "Anyuka csak ne pattogjon" nincs normális felszerelés, nincs tisztaság, túlhajszolt, mogorva az összes dolgozó, és utána meg mindenki forgatja a szemét, hogy nem szülnek a nők.

Elnézést, de ez most kijött belőlem.

23. fe16da2756 (válaszként erre: 21. - Freddy36)
2017. márc. 1. 11:47
Mindenki tudta, csak te nem? Ez hogy lehetséges?
22. freddy36 (válaszként erre: 21. - Freddy36)
2017. márc. 1. 10:24
*múló
21. freddy36 (válaszként erre: 1. - Floracska)
2017. márc. 1. 10:21

Sajnálom, ami veled történt, remélem, már minden rendben van, és lassan csak egy múó emlék lesz! Bár, ilyet nem lehet elfelejteni.

Én 26 éve szültem, mindenki tudta, hogy császár lesz (a családom is), a szemem miatt, és a fiam nyakán volt a köldökzsinór, de nekem nem mondta meg senki. Pedig a sima szüléstől jobban féltem, mint a császártól! A fiam augusztus 20-án született, a fogadott dokim pedig szabadságon volt. Jöttek a fájások, magzatvíz, stb., a nővér szólt neki, és bejött, megcsinálta a műtétet rendben, és mindennap bejött hozzám, pedig szabin volt végig, míg bent voltam. Akkor 5000 Ft-ot kapott meg 10 liter bort a saját szőlőnkből. :) Nekem semmi problémám nem volt, gyorsan felépültem 21 évesen.

Minden jót nektek!

20. juditkecskemet (válaszként erre: 16. - Hné80)
2017. márc. 1. 07:43
ez nem semmi...nekem is programozott császárom volt (kétszer) gerincsérv miatt. Viszont az én dokim 30.000 ft-ot kért...9 ill. 11 éve....
19. manó2000 (válaszként erre: 1. - Floracska)
2017. febr. 28. 19:56

Borzasztó! NAgyon sajnálom! Én is várom a folytatást. :( Ezek szerint a csecsemősök majdnem mindenhol bunkók.

Te pedig jó sokat szenvedhettél, hogy ennyire nem vették észre a problémát.

18. Rágógumi (válaszként erre: 1. - Floracska)
2017. febr. 28. 17:38
Engem is érdekelne, melyik kórház volt ez. Én is császáros voltam és minket megvizsgáltak, kötést is cseréltek.
17. v.reka (válaszként erre: 1. - Floracska)
2017. febr. 28. 16:53
Nagyon érdekelne, hogy ez melyik kórház, mert amit az osztályon történtekről írsz eléggé elrettentő.
16. Hné80
2017. febr. 28. 14:51
Nem titok 190.000 volt a szülésem 7 éve..... Tudtam császár lesz (gerincsérvem volt 2x leszakadva)... Nem mertem kockáztatni :(((
2017. febr. 28. 14:24
5 gyermeket szültem, különböző kórházakban, különböző dokiknál. Azt mondhatom, hogy emberséges orvos pénz nélkül is az, aki meg lelketlen, az pénzzel együtt is az :(( volt, akinek fizettünk, mégis majdnem átküldött a másvilágra (figyelmetlen és gondatlan volt), és volt aki bejött hétvégén, nem tudtunk neki pénzt adni, mégis pár év múlva következő babánál is bejött ügyeleti időn kívül.
2017. febr. 28. 13:33

Sajnálom. Én is azt mondom, mint már néhányan. Ez nem fogadott dokin múlik. Az önmagában nem baj, hogy "császárellenesek", csak nyilván azért mindennek van határa.. Nekem a Szt Imre után azért volt furcsa az Uzsoki, mert ott meg azonnal indítottak, meg császároztak..


A szülésznők, csecsemősök meg igen, sokak szemében durvák, én viszont azt mondom így 4 szülés után, hogy a sok hisztis perszónával viszont valahogy boldogulni kell, mert máskülönben ők is meghalnának. Ez nem rád mondom, itt most pont az a helyzet állt elő, hogy Neked történetesen igazad volt...


Az utána történtekről és a fogadott doki témáról meg annyit, hogy engem néztek, hogy bejött hozzám egy fickó, leült az ágyamra, itatott, simogatott.. Azt hitték, valahogy elintéztem, hogy bejöhessen a férjem. Bár ahhoz azért kicsit öreg volt, de hát ki tudja.. Aztán felvilágosítottam őket, hogy a dokim volt. Csak néztek nagyot, mert hozzájuk nemhogy nem jöttek be szeretgetni, de egyáltalán nem jöttek be, pedig fizetett dokijuk volt. Jó esetben egy pár perces kontroll van hazamenés előtt, akkor illik adni a lóvét.. Ez meg annak is jár, akinek nincs fogadott dokija...


Szóval nem a pénzen múlott ez szerintem nálad, hanem azon, hogy "általában nem szokott baj lenni", és nem vettek komolyan..


De nagyon remélem, hogy már rendben vagy, és lelkileg is kezded kiheverni a történteket.

2017. febr. 28. 11:45
Jesszus, nagyon várom a folytatást és a pozitív befejezést.
12. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Panna.33)
2017. febr. 28. 11:34
Homeopátia:DDD javasasszonyt esetleg?
11. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Floracska)
2017. febr. 28. 11:32
Szörnyű volt olvasni:( én is kívánom, hogy mihamarabb felépülj ès újra a régi legyél!
10. floracska (válaszként erre: 2. - Dolcsy1989)
2017. febr. 28. 10:59

Nálunk a vizit 2 perc alatt lezajlott a szobában. Csak 3 kérdés volt. Hogy van? Vizelet rendben? Széklet van-e? Ha nincs széklet, adnak kúpot a 3. nap előtti este, hogy legyen, és haza küldhessenek.

Folytatással jövök pár nap múlva. Picinek semmi baja nem volt. És már én is jól vagyok.

9. floracska (válaszként erre: 4. - Leoborta)
2017. febr. 28. 10:52
Nekem is volt egy roma szobatársam. Ő volt a szobában az egyetlen, aki természetes úton szült. 26 órát hagyták vajúdni. Nekem meg a szülésznőm azt mondta, hogy tizen-egykét óránál tovább nem kínoznak senkit. Így valószínű én sem csak 9 órát vajúdtam volna, ha nem lett volna szülésznőm. Így azt mondom, a babám azért lett egészséges, mert volt szülésznőm. Ha nem lett volna, ki tudja meddig hagytak volna, és mi lett volna annak a vége, hogy a nyakán volt a köldökzsinór.
8. Panna.33 (válaszként erre: 7. - Ironizáló)
2017. febr. 28. 10:38

Nálunk is.:)

Egyetlen negatívum az volt, hogy jó lett vona már szülni az orvosok szerint, a lányom ezzel nem értett egyet, és az egyik (amúgy tündéri) nővérke homeopátiás bogyókat ajánlott.

7. ironizáló (válaszként erre: 4. - Leoborta)
2017. febr. 28. 10:35
Nálunk ugyanez volt :)
6. ironizáló (válaszként erre: 1. - Floracska)
2017. febr. 28. 10:34
Olvasni is borzasztó volt. De ne hidd, hogy a fogadott dokival minden tökéletes szokott lenni, nem ezen múlik. Eszem ágában nem volt fogadni orvost, császáros lettem, teljesen korrekt volt mindenki. Sajnálom, hogy ilyen rossz emlék maradt neked, kifogtad nagyon. Gyors felépülést!
2017. febr. 28. 10:32
Még a hideg is kirázott az utolsó mondattól...
2017. febr. 28. 10:09

Hát hol az Isten háta mögött van ez a kórház??? A mienk se egy díszkórház, de rendesen megvizsgálták a sebemet többször is. Nem fizettem jattot sem. Még az utolsó, koszos cigányasszonynak is megnézték a sebét.

Nálunk a csecsemősök 1-2 kivétellel tényleg aranyosak, szolgálatkészek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook