Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sarolta az intenzíven, mert börtönben lévő kedvese nem adhat vesét részére fórum

Sarolta az intenzíven, mert börtönben lévő kedvese nem adhat vesét részére (beszélgetős fórum)


15. b25f783933 (válaszként erre: 14. - Supin)
2011. nov. 10. 14:41
Nem sajnos! egyik reggel Sarolta édesanyja volt a Mokka-ban és elmondtha,h jelenleg olyan állapotban ,van ,hogy a transplantálni nem lehetne, de előtte mikor kérték még b.bevonulás előtt megvolt a vizsgálat a srácnál, de uj vizsgálatok kellenének, hivatalos oldalról nagy csend.((((
14. supin
2011. nov. 9. 18:58
Tudtok valami változást???
13. syria (válaszként erre: 11. - B25f783933)
2011. nov. 6. 10:18

Láttam én is az eü. államtitkár nyilatkozatát. Legszívesebben belerúgtam volna.

Arra hivatkozott, hogy nem ismeri az ügyet! Utána rögtön rátért, hogy január 1-től tagjai leszünk az Eurotranszplantnak, aminek keretében jó eséllyel érkezhet akár 2 napon belül is szerv.

Csakhogy Saroltának valószínűleg nincs már annyi ideje. :(

2011. nov. 6. 04:55
egy cikk. már 2011.10.03.-i dátummal van a Bl...kk -ben, ahol a fiú kéri,hogy engedjék meg számára ,h megmentse a kedvesét.... majd beirom a cimet. Igen mindenképpen nagy médianyilvánosság kéne! A Mokka pld. reggel sokan nézik, oda behivnám az "illetékeseket,érintetteket, szülők, ügyvéd ... hát reménykedjünk.
2011. nov. 6. 04:53
A tényekben volt ,ha jól emlékszem pénteken. Az eü. államtitkár aztmondta,hogy utánanéz a dolognak, hát remélem ,hogy el is intézi. !!! A fiú ügyvédje nyilatkozott ,hogy már hónapok óta megtörtént és leveleket ,inditványokat küldött képviselőknek stb. Nagyon reménykedek ,h az eü.államtitkár, vagy a K.E. kivételes engedélyt megadja. Nagyon-nagyon drukkolok Saroltának!)))
2011. nov. 5. 05:10
Vagy a médiát, bár most ezeket is leépítik a Tv2 jobb a Napló azt többen nézik vasárnaponként.
2011. nov. 5. 05:09
Igen én is erre gondoltam, vagy írni kéne a Köztársasági Elnöknek, vagy a Miniszternek, mert ha tényleg annyira a szívén viseli az emberek sorsát, akkor itt megmutathatná, és ugye nem azt kérik hogy engedjék szabadlábra, csak azt hogy adhasson donort mivel neki akkor jó.
8. syria (válaszként erre: 7. - F799cac10e)
2011. nov. 4. 21:25
Jó, jó, de hogyan lehetne elérni? Lehet, hogy a média nyilvánossága kellene?
2011. nov. 4. 18:49
Igen, sajnos, nagyon sajnálom, hogy ilyenek vannak. azért ha adhat megengedhetnék.
6. syria (válaszként erre: 5. - F799cac10e)
2011. nov. 4. 18:47
Elég szomorú. :(
2011. nov. 3. 11:56
hát ez van ez Magyarország, tudhatná mindenki.
4. b25f783933 (válaszként erre: 3. - Syria)
2011. nov. 3. 07:35
olvastam a b...k cikket és nagyon-nagyon elszomorodtam, nem hiszem ,ha akarnák egy kivételes engedélyt,ha nem is mód .a tv.-t ! Anno volt a sükösdi kislány / más téma ugye 13 évesen abortusz / ,és akkori Eú-i Min. K.Mihály engedélyezte, más szitu tudom,de biztosan lehetetett volna már intézkedni, most életveszlyes állapotban a fiatal lány....
3. syria (válaszként erre: 1. - B25f783933)
2011. nov. 3. 07:18

Igen, ezen a híren én is felháborodtam, amikor hetekkel ezelőtt először hallottam.

Nem igaz, hogy nincs megoldás!

Nem értem, hogy az illetékesek miért nem intézkednek?

2011. nov. 3. 07:16
Akkor a kórház etikai bizottsága,melynek tagjai felesküdött orvosok/ senkit nem megbántva/ , a Hipokrateszi eskü nem irja felül ,ill miért nem Ők döntöttek, miért kellett idáig jutnia Saroltának, hogy az intenziven van,..ss
2011. nov. 3. 07:15

Annyira felháborodta,hogy ilyen állapotba került ez a f.iatal lány,hogy. A tv. szerint a következő vanAlapesetben bárki bárki donora lehet, DE:

Ebben az esetben az egészségügyi törvény azt mondja, hogy BV intézetis nem lehet donor csak azzal a feltétellel, hogy akinek a donációra szüksége van az egyenes ági rokona.

Viszont jellemzően megint csak fél infókat írnak, ugyanis az EÜ törvény alább kimondja azt is, hogy "ebben az esetben a donor és a recipiens együttes kérelmét a kórházi etikai bizottság vizsgálja meg. A kórházi etikai bizottság akkor járul hozzá a szervkivételhez, ha meggyőződött róla, hogy a donor és a recipiens között szoros érzelmi kapcsolat áll fenn és az adományozás ellenérték nélkül, valamint kényszertől, fenyegetéstől és megtévesztéstől mentesen történt"

No, rejtvény megoldva, ha valaki tényleg segíteni szeretne, az fog tudni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook