Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés otthon vagy a klinikán? fórum

Szülés otthon vagy a klinikán? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. márc. 2. 13:13
Az otthon szülés biztosan bensőségesebb, de egy alkalmas kórházban nem lehet baj a meghittséggel sem. Én kórházban szültem, félhomályban, választott orvossal és szülésznővel, éjjel, szerintem a lehetőségekhez képest meghitt volt. A babát csak addig vitték el, amíg felöltöztették -előtte a hasamra tették - és utána mindig velem volt, mert nem adtam a szülőosztályon sem megőrzőbe. Lehet, hogy ijesztőek az azonnali teendők a babánál, de az én kicsim olyan sok magzatvizet nyelt, hogy ha nem szívják ki, később gyomormosás is lehetett volna belőle, mert így is sokáig jött vissza szegénynek ami még maradt, irritálta a kis gyomrát, így az a pici tej, amit ilyenkor még meg tudnak enni, sem maradt meg benne. Otthon talán észre sem vettem volna, komolyabb baj is lehetett volna belőle, ha napokig kijön belőle minden.
315. Alexa77
2008. márc. 2. 08:11
Én a kórháztól tartok. Még nincs meg a végleges döntésem, hogy melyiket választom, de a mérleg nyelve erősen az otthonszülés felé billen. És nem is csak amiatt, ami a szülőszobában történik - eléggé bízom a dokimban, régi családi barát és nagyon jó fej - hanem az utána következő dolgok miatt. Sajnos akármilyen jóban vagyunk, nem térhet el jelentősen a kórházi gyakorlattól, tehát lennének ilyenek, mint pl. hogy a babát mindenképp 2 órára inkubártorba teszik, hogy "melegítsék". Mi az ördögöt kell rajta melegíteni? Hagyják az anyjával a szülés utáni két órában, majd melegíti az. Ez esetben én. Szóval vannak régi berögződött idiótaságok, amiket nagyon nem akarnék a gyerekemnek. Szegény nem kis trauma árán kibújik - mert megszenvedik ezt a babák is szerintem - és élete első óráit egyedül tölti egy inkubátorban, miután jó alaposan megfürdették, nyákszívókkal és hasonlókkal piszkálták...Brrr!
314. Laryan
2008. márc. 1. 21:56

Én kórházban szültem és szerintem biztonságosabb ott.De vannak akinek az otthonszülés szimpatikus.

Én nem szülnék itthon,csak ha nem érnék be,de tartanék tőle.

313. Mandula71 (válaszként erre: 304. - Alexa77)
2008. márc. 1. 21:54
Köszönöm szépen!
312. DODICA (válaszként erre: 308. - Gerna)
2008. febr. 29. 19:05
Még valami. Vannak nem megrendelt, hanem független szakértők által vizsgált statisztikai eredmények, érdektől függetlenül. A WHO is ezek alapján foglal állást. ;)
311. DODICA (válaszként erre: 308. - Gerna)
2008. febr. 29. 19:02

Halkan mondom :)) : külhonok eredménye. Több külföldi vizsgálati eredmény igazolja.



Pl.: [link]



"Következtetések


Az alacsony kockázatú csoportba tartozó észak-amerikai nők esetében, akik képzett professzionális bábával terveztek otthonszülést, az orvosi beavatkozások aránya alacsonyabb, az intrapartum és neonatális halálozás pedig hasonló arányú volt, mint az alacsony kockázatú kórházi szülések esetében az Egyesült Államokban."


De, ha minden igaz, létezik még osztrák, német, stb. felmérés is. Ha érdekel, keresem a linkeket...

2008. febr. 29. 18:32
Én klinikán szültem.És ott tenném meg megint...
309. gerna (válaszként erre: 305. - Sitecom)
2008. febr. 29. 17:15
Bizony megtörténhet kórházban is, otthon is. A második gyerekemet kórházban kellett újjáéleszteni, egynapos korában, légzés-szív leállás miatt :( Állítólag minden előjel nélkül.
308. gerna (válaszként erre: 307. - DODICA)
2008. febr. 29. 17:10

A statisztikák végeredménye & a következtetés mindig attól függ, hogy ki rendeli meg!

Halkan kérdezem: ez egy magyarországi felmérés eredménye, vagy külhon?

307. DODICA (válaszként erre: 303. - Gerna)
2008. febr. 29. 16:36

Azonos számú, teljesen komplikációmentesnek ígérkező szülések mutatóiról van szó, nem keverendőek ide az eleve "zűrös" esetek!


Azaz a beavatkozásmentes otthoni szülések mindenféle komplikációinak mutatója jobb, mint ugyanennyire problémamentes várandósságok utáni kórházi szüléseké, amelyekben bekövetkeznek a rutinszerű - s teljesen felelsleges - beavatkozások. (Kis hazánkban még nagy átlagban ez a gyakorlat sajnos.)Minden beavatkozás magában hordozza egy újabb szükségességét, mert felborítja a szülés természetes menetét, folyamatát, s zavaróan hat az anyára-babára.

306. Alexa77 (válaszként erre: 305. - Sitecom)
2008. febr. 29. 15:58

Gratulálok a picurkádhoz, remélem, egészségesek és nagyon boldogok vagytok!

Amiről írsz, az maga az iszonyat. Nagyon sajnálom azt az anyát, de még inkább a két pici lánykát, akik sose tapasztalhatják meg, milyen az igazi édesanya.

305. sitecom
2008. febr. 29. 11:41

22 én született meg a kicsi fiam, a Máv korházban.

minden nagyon maximális volt...az ellátás a szülésznök az ügyeletes orvos...biztonságban éreztem magam,és a babát is.

másnap reggel a szobatársam,kinek két gyönyörü iker kislánya volt felkiáltott:segitsetek rosszul vagyok!!!:(((

mire a növérek kérésünkre bejöttek,mire orvost keritettek az anyuka sajnos eltávozott közülünk../tüdöembolia/.soha nem felejtem el az arcát mikor utoljára nézet a picikre:(((

szoval csak azért irtm mindezt le...hogy a korházban,othon,bárhol megtörténhet a tragédia.sajnos.

304. Alexa77 (válaszként erre: 302. - Mandula71)
2008. febr. 29. 11:34
Gratulálok a kisfiadhoz és nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok nektek!:-))
303. gerna (válaszként erre: 301. - DODICA)
2008. febr. 28. 22:55
Naná, hogy jobbak a beavatkozások és szövődmények mutatói otthon, mint a kórházi szüléseknél! pontosan azért, mert a kórházakban zajlanak a zűrösebb szülések. Koraszülések, ikerszülések, veszélyeztetett terhesek, toxémiások, cukorbetegek, egyebek... és mint tudjuk, ezeknek a száma egyre növekszik. Különböző, általános egészségügyi, genetikai és azzal kapcsolatos okokból, hogy maga a teherbeesés és a magzat megtartása is gyakran csak orvosi segítséggel lehetséges.
302. Mandula71 (válaszként erre: 299. - Alexa77)
2008. febr. 28. 22:40

Az előtted szóló nem részletezte a véleményét, így félreérthető és ezáltal sértő... vagy csak én vagyok még mindig érzékenyebb, hiszen mindössze ma 8 hete, hogy megszületett a kisfiam.

A szülésem kórházban történt,ahol egészen addig nem is avatkoztak be, amíg nem történt baj. A beöntés ugyan lehet, hogy az otthonszülést pártolók szemében beavatkozás, én akkor is kértem volna, ha nem "kötelező". Ezen kívül mindössze a baba szívhangját nézték, illetve párszor vizsgáltak, hogy mennyire tágultam ki, de úgy tudom, hogy ez az otthoni szülésnél is megtörténik. Nyilván a kórházak és az orvosok között is vannak eltérések, és a szülő nő igényei is eltérőek. Én nem szülnék otthon, a kórházi szülőszoba számomra otthonos volt, kedves szülésznőkkel és orvosokkal, akik egyetlen percig sem háborgattak feleslegesen. Mindezzel együtt tiszteletben tartom mások véleményét, ha valaki otthon akar szülni, tegye, ha ezzel nem veszélyezteti a baba életét.

301. DODICA (válaszként erre: 297. - Sóvágó)
2008. febr. 28. 18:00

Azért nem érted, mert nem ismerkedtél meg kellőképpen az otthonszüléssel. Se a világ (WHO ajánlásait is beleértve) statisztikáival, se azokkal a tanulmányokkal, amik igazolják, semmivel se veszélyesebb otthon szülni (nyilvánvalóan problémamentes esetben), mint kórházban, ugyanakkor a beavatkozások és szövődmények mutatói még jobbak is a kórháziaéknál.

Mindez persze nem kell, hogy meggyőzzön téged, semmi baj azzal, ha neked a biztonságot a kórház adja, de, ha információk birtokában lennél, nem gondolnád, hogy bárki is kockáztat bármit is azzal, ha az otthonszülést választja.

2008. febr. 28. 15:40
Klinikán.
299. Alexa77 (válaszként erre: 295. - Mandula71)
2008. febr. 28. 15:00
Nem szabad félreérteni! Természetesen vannak esetek, amikor valami okból császármetszésre van szükség. Ezzel te nem leszel se kevesebb, se több. A lényeg ott van, hogy életet adtál egy kis embernek. Nincs veled semmi baj! Amikor a természetünkből fakadó tudásról beszélünk, csak annak adunk hangot, hogy ha nem muszáj, akkor nem kell beavatkozni a szülés menetébe. A komplikációmentes szüléseknél semmiféle szükség nincs beavatozásra. Ott a női test pontosan tudja a dolgát, így van ez kódolva genetikailag évezredek óta. Ahol persze indokolt a beavatkozás, ott nem mondanáő egyetlen otthonszülés-párti sem, hogy ne tegyék. A kórház - ahogy a neve is mutatja - a kóros vagy speciális esetek háza. Szükség van rá, és milyen jó is, hogy van, amikor kell. Amikor viszont minden rendben, a nő szervezete igenis tudja a dolgát. Ha hagyják neki.
298. Alexa77 (válaszként erre: 297. - Sóvágó)
2008. febr. 28. 14:53
Csupán azért, mert vannak olyanok, akik nem a kórházban, hanem otthon érzik biztonságban magukat. Neked a kórház volt megfelelő, örülök, ha úgy érzed, hogy minden szép és jó volt és a ti érdeketeket szolgálta. Van, aki másképp gondolkodik, és pont az otthonszülés szolgálja jobban a saját és gyermeke érdekeit. Pont ez (lenne!) a szép, ha mindenki szabadon választhatna. Mert minden nő pontosan érzi, mire van szüksége a babájának és neki.
2008. febr. 28. 08:28
Jézusom, dehogy kockáztatnám a babám, és saját életemet otthon szüléssel!!! Nekem egyértelmű volt, hogy korházban szülök, orvosok és segítőkész nővérek között! Végül is nem volt semmi probléma, de megnyugtató érzés, hogy jó kezekben van a gyermekem!!! Nem is értem, hogy merik sokan ezt kockáztatni!
296. DODICA (válaszként erre: 295. - Mandula71)
2008. febr. 27. 20:30

[link]


A hiba nem a nőkben van...

295. Mandula71 (válaszként erre: 291. - Winny)
2008. febr. 27. 19:57
A természetünkből fakadó tudás? Ezzel azt sugallod (legalábbis számomra), hogy aki nem tudta-tudja hüvelyi úton megszülni a babáját azzal baj van:( Nos, én császárral szültem, nem kevés vajúdás után, de nem érzem magam semmivel se kevesebbnek azoknál, akik "rendesen" szültek...
294. gerna (válaszként erre: 291. - Winny)
2008. febr. 27. 18:50
Több ezer évig otthon szültek... hát, az utóbbi párszáz évben egyre jobban elkényelmesedett az emberiség (kivéve, ahol nem volt rá módja), ez viszont a természetes folyamatok megzavarásával jár. Jobban táplálkozunk, vitaminok stb, ezért a babák nagyobbak. A terhesség sokszor nehezen jön létre, de beavatkozással aztán mégis, sokszor a veszélyeztetett terhesség megtartása, kihordása orvosi segédlettel lehetséges csak - a "természetből fakadó tudás" már erősen meggyengült, átváltozott. Vegyük ezt is figyelembe.
2008. febr. 27. 18:27

Én nem mernék itthon szülni.Én 3x szültem mind a háromnál más-más élményekkel.Az elsőt császárral,azonnal,(pont uh-on voltam) 1-hónappal korábban,mert 2xcsavarta a nyakára a köldök zsinórt,hát lehet hogy ha másnap megyek be,már nem is él.A második,az napra pontosan született,és a szervezetem "ágyúként" lökte ki magából a lányomat,ha nincs ott a doki lehet hogy a földön landol.(könnyű szülés volt)A harmadiknál is a 37-hetes kontrolra mentem,amikor a doki közölte,hogy 3-újjnyira kitágultam.Pont olyan szerencsétlen helyzetben voltam,hogy a lányom oviba volt,és senki nem tudott volna érte menni,így haza jöhettem(kikunyiztam nagy nehezen)

és másnap reggel 8.30-ra mentem szülni,és 11-37-kor már meg is született,de csórikám olyan lila volt,hogy azonnal inkubátorba kelett rakni,és 2-napig ott is volt,mert ahányszor csak kiveték nekem szoptatásra,10-perc alatt visszalilult.Nagyon féltem,hogy minden ok.legyen.Hát nekem nagy szerencsém volt mind a három esetben,mert ha nem vagyok kórházban,hanem otthon szülök.....bele sem merek gondolni.:)

292. Alexa77 (válaszként erre: 291. - Winny)
2008. febr. 27. 17:58

Egyetértek. A gond ott van, hogy manapság eléggé sikeresen bebeszélik a nőkbe ennek ellenkezőjét. Persze kőkemény érdek és a pénz miatt. :-((

Elhitetik velünk, hogy nem vagyunk képesek szülni, pedig - tisztelet a kivételnek - a legtöbb esetben az orvos jelenléte és a beavatkozások csak hátráltatják és negatívan befolyásolják a szülés menetét.

291. winny
2008. febr. 27. 16:16
A baba első találkozása az anyával egy életre szóló kapcsolat meghatározója.Több ezer évig otthon szültek a nők.Ez egy természetünkből fakadó tudás!
290. Alexa77
2008. febr. 24. 08:37
Ha valakit érdekel, a youtube -on ha beírja a keresőbe hogy birth, kidob egy csomó felvételt a szülésről. Van közte kórházi is, otthoni is. Csak hasonlítsátok ossze a menetét, nézzétek a világra jövő babák reakcióit, az anyákat... Nekem önmagukért beszélnek a felvételek! Anyák a kórházban, mindenféle kütyükkel a hasunkon és a karjukon, hanyatt fekve, rideg környezetben, steril műtőben. És a babák, akiket azonnal nyákszívóval és minden egyébbel piszkálnak, anyjuk kezébe kerülnek utoljára.... Aztán az otthonszüléses felvételek, guggoló, térdelő pozíciókban, a bábák finom segítsége, a jövendő apák ölelése, és babák, akik anyjuk karjában azonnal jól érzik magukat... Engem meggyőz.
289. DODICA
2008. jan. 26. 10:53

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Na, itt a legújabb helyzet, ha érdekel valakit, lehet bogarászni! :))

288. DODICA (válaszként erre: 287. - Ppiiccii)
2008. jan. 26. 10:51

Lehet.;) Nem az otthonszülést illetően, de eléggé lényeges információ. Ha megtudom, elárulom, miért érdekes, jó?


Jöhet priviben is, ha titok.

2008. jan. 26. 09:21
Változtat valamin a véleményedet illetően?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook