Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés otthon vagy a klinikán? fórum

Szülés otthon vagy a klinikán? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
346. gerna (válaszként erre: 344. - Alexa77)
2008. márc. 4. 07:30
Vissza az otthonszüléshez: nálunk még nem forrta ki magát ez a dolog, vannak nagyon elszálltak, akik dacolva a körülményekkel, mindenáron, csakazértis. Nekem a szüléssel/műtéttel egyszer sem volt bajom, de mind a 3 gyerekkel voltak különböző problémák. Kedvenc szülészorvosom mondta: a szülésnél ritkán kell orvos, kórház, de ha mégis, akkor azonnal! (vagyis SOK az a félóra távolság is)
345. Alexa77
2008. márc. 4. 07:23

Itt vagy még? Nekem muszáj lelépnem, fél óra múlva vár a fodrász. Piszok szerencsém volt, tegnap beugrottam időpontot kérni, általában heteket kell várni, de most visszamondta valaki. Délután pedig megyünk 4D-re, már alig várom! Ha visszajöttünk, majd mesélek!

Jó légy addig, szia!:-)

344. Alexa77 (válaszként erre: 342. - Gerna)
2008. márc. 4. 07:17
Kár lenne. Ha elkezdenék rosszat mondani, akkor pont azt tenném, ami az elveim ellen való. Vagyis, amint már említettem, mindenkinek joga van - szerintem - a saját véleményéhez, a saját döntéséhez, maximum mesélhetünk egymásnak. De ez így van rendjén.
343. Alexa77 (válaszként erre: 341. - Gerna)
2008. márc. 4. 07:15
Most nem megyek valószínűleg, már az utóbbi pár évben amúgy se voltam. Az az igazság, hogy nem nagyon lehet egyszerre versenyezni is és a hagy. őrző rendezvényeken ott lenni. mostanság ha ilyenen ott vagyok, akkor a színpadon, nem lovon. A lovakat "megtartom" a versenyekre.
342. gerna (válaszként erre: 340. - Alexa77)
2008. márc. 4. 07:13
Mondhatsz rosszat is, csomagolás kérdése az egész ;-)
341. gerna (válaszként erre: 339. - Alexa77)
2008. márc. 4. 07:12
Akkor nemsokára jössz megint, ha nem is lóháton... valami március 15-én is szokott lenni.
340. Alexa77 (válaszként erre: 338. - Gerna)
2008. márc. 4. 07:12
Ok, majd vigyázok, nehogy rosszat mondjak!:-))) Nem kenyerem amúgy az ilyesmi. Csak nagyon néha.:-)
339. Alexa77 (válaszként erre: 337. - Gerna)
2008. márc. 4. 07:11
Jó reggelt! Jártam sok lovardában a környéken! A hagyományőrző lovik közül meg azért tudok párat, mert jó néhányszor végiglovagoltam a Tavaszi Hadjárat útvonalát, ami ugye nálatok is keresztülmegy.
338. gerna
2008. márc. 4. 07:10

Képes vagyok kulturáltan társalogni, hacsak! néhány gyenge pontomra nem taposnak rá. Ilyen a kioktatás és a kiröhögés... de gondolom, ezzel mindenki így van. Na meg vannak rossz napjaim és rosszabbak ;-)

Az offolás miatt szerintem, nem kell aggódni, lassanként minden tematikus topik társalgó lesz. De hát így ismerik meg egymást a résztvevők.

337. gerna (válaszként erre: 336. - Alexa77)
2008. márc. 4. 06:58

Pesti lány voltam! de az már régen volt.

Te Alexa! itt rengeteg lovastanya van ám, hagyományőrző is, ott is jártál?

336. Alexa77 (válaszként erre: 334. - Gerna)
2008. márc. 4. 06:32
Azt elárulod, honnan kerültél a királynő városába? Szép hely ám, legalábbis nekem tetszik. Persze ehhez biztos sokat hozzátesz, hogy amikor ott jártam, mindig jól éreztem magam.
335. Alexa77 (válaszként erre: 333. - Mandula71)
2008. márc. 4. 06:30

Én is nagyon örülök ennek. Mindig is az volt a célom, azt szerettem volna elérni az ilyen fórumokon, hogy a véleménykülönbségek ellenére kedves emberekkel beszélgessek, vagy kulturáltan vitatkozzak. Olyan jó lenne, ha minden nő eldönthetné, hol szeretné világra hozni gyermekét, s ehhez a döntéshez a kultúráltan megfogalmazott vélemények és elmesélt történetek hozzásegítenék.

Örülök, hogy jól kijövünk, maradjon is ez így! :-)

334. gerna
2008. márc. 3. 23:00

A jó hangulat sose rossz ;-)


Nem vagyok ám idevalósi, csak úgy idehoztak... de ha a királynőnek megfelelt, nekem is jó!

333. Mandula71 (válaszként erre: 332. - Alexa77)
2008. márc. 3. 22:17
Jól szétoffoltuk a topicot:D De legalább nem veszekedéssel. Örülük, hogy a különböző véleményünk ellenére is ilyen jó a hangulat:D
332. Alexa77 (válaszként erre: 325. - Gerna)
2008. márc. 3. 22:05
Gyorsan megnéztem a te adatlapodat is. :-)) Azt a várost jobban ismerem, gyakran járok arrafelé, tesóm meg fősulira is oda járt. Most már biztos mindig eszembe fogsz jutni, ha valamiért oda megyek. :-)
331. Mandula71 (válaszként erre: 330. - Gerna)
2008. márc. 3. 20:53
Akkor holnap nem találkozunk, dél körül megyek csak:) Majd legközelebb...
330. gerna
2008. márc. 3. 20:49
Jó, ha 1/2 9-ig jössz... mert utána megyek!
329. Mandula71 (válaszként erre: 328. - Gerna)
2008. márc. 3. 20:47
Akkor lessél ki az ablakon majd, hogy lássad:D
328. gerna (válaszként erre: 327. - Mandula71)
2008. márc. 3. 20:46
Hát integethetsz is, mert pont a házunk előtt fogsz elhaladni, akár autóval, akár busszal :)))
327. Mandula71 (válaszként erre: 325. - Gerna)
2008. márc. 3. 20:34
Hihihihi, tényleg:D És te is szereted az állatokat, úgy látom, úgyhogy ezért te is piros pontot kapsz:D Felétek sűrűbben járok. Amíg dolgoztam, mindennap átutaztam. Most pedig a gyerekorvos miatt is megfordulunk arra, például holnap, mert oltást kap. Majd integetek neked:D
326. Mandula71 (válaszként erre: 324. - Alexa77)
2008. márc. 3. 20:31
Köszönöm:) És várom a beszámolót!:D
325. gerna
2008. márc. 3. 17:31
Én is szomszédja vagyok Mandulának! csak másik irányból :)
324. Alexa77 (válaszként erre: 323. - Mandula71)
2008. márc. 3. 14:35

Szia! Ha már megnézted az adatlapomat, hát megnéztem én is a tiédet. :-)) Csodaszép picurkád van!

Tényleg közel lakunk egymáshoz, én már jártam is ott többször "nálatok", igaz, csak átutazóban.

Köszönöm a jókívánságokat, írok majd, ha megszületik a Réka (remélem, tényleg Réka, mert már kaptunk pár rózsaszín babaruhát!:-)) )és arról is mesélek, hogyan jött a világra.

Minden jót nektek!:-))

323. Mandula71 (válaszként erre: 322. - Alexa77)
2008. márc. 3. 14:23

Off:

Jaj, bocsi, nem néztem meg az adatlapodat, így nem tudtam, hogy ennyire aktuális a dolog:DDD Gratulálok! Bepótoltam, így azt is látom, hogy szereted az állatokat és még közel is lakunk egymáshoz:D Problémamentes babavárást és könnyű szülést, majd értesíts, ha megszületett a pici. Kíváncsian várom majd a szüléstörténeted is:D

322. Alexa77 (válaszként erre: 321. - Mandula71)
2008. márc. 2. 22:52

Így igaz, mindenben együtt döntünk. Hiszen itt nem csak rólam, hanem a kettőnk kisbabájáról van szó. De szerencsés helyzetben vagyok, a párom 20 évig élt az USA-ban, ahol diplomás ápolóként (is) dolgozott, ott járt fősulira is. Amerikában más a felfogás az otthonszülés kérdéséről, így a kedvesem is másképp áll hozzá, mint itt sokan. Szerencsére mindenben támogat, egyedül az epidurált ellenzi - amit én is nagyon szeretnék elkerülni, mert valamiért irtózom tőle - mert azt mondja, sok volt vele a negatív tapasztalat, amit látott.

Köszönöm a jókívánságot, hamarosan aktuális is lesz, hiszen júliusra várjuk a kislányunkat.

Neked is minden jót és sok örömöt kívánok! :-))

321. Mandula71 (válaszként erre: 320. - Alexa77)
2008. márc. 2. 20:18
Továbbra sem választanám az otthonszülést, de tiszteletben tartom a véleményed. Kívánom, hogy ott és úgy szüljél majd egészséges gyermeke(ke)t, ahogy te (illetve ti, mert gondolom, azért valamennyi beleszólása az apukának is lesz) szeretnéd!
320. Alexa77 (válaszként erre: 319. - Mandula71)
2008. márc. 2. 16:39

Én a védőnőt faggattam ki, hogy is mennek itt a dolgok... Hát, van jó pár olyasmi, ami nem tetszik.

Ami miatt viszont nem tartok az otthonszüléstől, az a nagyon jó statisztikák mellett leginkább az, hogy kb. 2 perc alatt elérhető a kórház, sosincs dugó, ami miatt nem lehetne haladni, és a dokim is olyan, (mivel családi barát) hogy akkor se bánna velem lesajnálóan, ne adj isten szemét módon (sajnos sok ilyet hallani) ha az otthon megkezdett szülést a kórházban kellene befejezni.

Amúgy nálunk az egész család szerencsés volt ebből a szempontból, anyuékat még kinn a tanyán szülte a nagyanyám, bába segítségével, gond nélkül, könnyen. Mi is "kipottyantunk", sőt, anyu nővére is könnyen szülte a fiait, senkinél sem kellett semmiféle beavatkozás. Reménykedem, hogy ez genetika is, és talán én is örööltem ebből valamit.

De mindentől függetlenül úgy gondolom, hogy a testem tudni fogja a dolgát, ha békén hagynak, és nem kell nekem orvos, kórház ahhoz, hogy meg tudjam szülni a gyerekemet.

Persze megértem azokat is, akik másképp gondolkodnak. Szerintem az lenne az igazi, ha minden kismama megválaszthatná a számára legjobbnak, legbiztonságosabbnak tartott helyet és körülményt, legyen szó kórházról, születésházról vagy a saját otthonáról.

319. Mandula71 (válaszként erre: 315. - Alexa77)
2008. márc. 2. 13:35
Nem mindenhol teszik inkubátorba a babákat. Ahol én szültem, ott maradhatott az anyukával a megfigyelés 2 órájában is, és a szobában csináltak mindent a babával. Ez persze komplikációmentes szülésre igaz, egészséges újszülöttnél. A császárral született babákat viszont valóban inkubátorba teszik.
2008. márc. 2. 13:23

Én szülésnél nem elsősorban a meghuttség,otthonlét miatt választanám az otthonszülést.Nekem bizonyos keretek között talán mindegy is hol szülök....nekem a szülés lebonyolódása lenne fontos,úgy értem hagyjanak békén ha nem muszáj a különféle vizsgálatok tömkelege,ne siettessenek,csak legyenek nem tulmessze ha szükség van.ha nem kell beavatkozás,akkor ne lépjenek közbe.Sajna ezek kórházban nehezen kivitelezhetők,pedig nem kerülnek pénzbe,csak odafigyelésbe....

Első babómnál a Kórházban csini függönyök voltak az anyukák kórtermei ablakán,ajtaján,szép világoskék,rózsaszin,kellemes látvány....de max nappali rooming volt,az is csak ha ép volt hely a kevés olyan kórteremben.A Klinikán 6ágyasban voltam,szorozva kettővel,az 12:))mármint a személyek száma....nem volt zavaró,egyikőnk sem panaszkodott,pedig volt nehezen szopó sírós babóka....A fejemnél a fal be volt ragasztva papirral mert omlott...inkább szültem ott mint a szuperszép másik helyen....

Azótta az a kórterem megszünt,lett belőlle több kisebb helyiség,a másik helyen még mindíg csak nappal lehet mamával a baba....7év alatt semmi nem változott.

Ezzel azt akarom mondani,hogy nem feltétlenül a saját kényelme,és az otthoni légkör miatt akarhat valaki nem intézményi keretek között szülni...Van sok apró,semmibe nem kerülő dolog,amit nem hajlandóak megvalósítani,túlszabályozzák a semmit:(((

317. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 315. - Alexa77)
2008. márc. 2. 13:16
Az a jó,hogy ahol én szültem(Debr.Klinika)Ott nincsenek ilyen hülyeségek mint az inkubátor...minek egy átlagos normál szülésnél?Van egy két dolog amit megemlítenék a dokimnak ha ott szülnék harmadjára és biztosan hajlana rá mert nem nagy és nem lehetetlen dolgok...egyébként hajlok az otthonszülés felé,bár többször mondtam már,hogy az én klinikám tényleg bababarát,nővérkék,gyerekdokik,mind
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook