Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés esküvő előtt fórum

Szülés esküvő előtt (beszélgetős fórum)


10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Timycat)
2023. jan. 24. 06:45
Nagyon köszönöm a választ 🙂
9. timycat (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 23. 21:35

Anyakönyvvezető előtt apánam és anyának egyidőben teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot kell tenni.

Kell mindkét szülő személyi igazolványa, lakcím kártyája, terhesgondozási kiskönyv. A kórházi csomagba készítsd be a nyilatkozatot, legalábbis 10+ éve még a kórházban kellett leadni.

2023. jan. 23. 21:26
Akik nem házasok ott is az apa nevet kapja ha alá írja az apátságit. Házasan sem veszi fel mindenki a férje nevét. Pl én sem tettem. Lusta voltam az ügyintézéshez. Mindkettőnknek átlagos semmi extra neve van, így az sem volt ok hogy az övé jobb/szebb. Őt meg pont nem érdeklik az ilyen formaságok.
2023. jan. 23. 14:21
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt 🙂
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Secret8)
2023. jan. 23. 14:20
Köszönöm a választ, és az ingyen magyar nyelvtan órát 🙂
5. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 23. 14:08

Anyakönyvezető előtt kell nyilatkozni vagy házasságot kell kötni.

Ez a két módja van, hogy az apa vezetéknevét kapja a gyerkőc.

2023. jan. 23. 13:53
Szüléskor le kell adni vagy a házassági anyakönyvit vagy az apaságit, ezek hiányában a te neveden lesz a gyerkőc.
3. Alnisa (válaszként erre: 2. - Secret8)
2023. jan. 23. 13:52

A szülés előtt kell egy apasági nyilatkozatot tenni és akkor az apa nevét kapja, ennek hiányában a tiedet.

Ha terhesség alatt összeházasodtok, akkor azt a vezetéknevet amit választotok. Mert kaphatja a lt leánykoridat, az apa vezetéknevét vagy mind a kettőtök nevét kötőjellel.

2. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 23. 13:47

Szereplődni nem fogsz, legfeljebb szerepelni.

Ha az apa elismeri saját gyerekének a babát, akkor a nevére is veszi és úgy fog szerepelni a születési anyakönyvi kivonatban. Ezen nem változtat, hogy utána összeházasodtok, vagy nem.

2023. jan. 23. 13:41
Sziasztok. Lehet butaság lesz, amit kérdezek, de nagyon nem vagyok jártas a témában. Kismamaként miután elindul az egész procedúra (terhesgondozás, védőnő, vizsgálatok stb), viszont még nem házasodtunk össze, tehát leánykori néven fogok szereplődni az összes doksiban, akkor a gyerek is az én vezetéknevemen lesz anyakönyveztetve? Vagy ha időközben felveszem a párom nevét, akkor a papírokban is változtatnak mindent? Bocsi az értetlenkedős fogalmazásért, de tényleg nem foglalkoztunk korábban ezekkel. Köszi ha válaszolsz 🙂

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook