Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülés előtt fórum

Szülés előtt (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2011. ápr. 15. 19:43
Nagyon vizuális lények vagyunk, megérzéssel fűszerezve. Többet érzünk, látunk, mint gondolod.
100. sálálálá (válaszként erre: 86. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 19:37

senki sem pletykált rólad semmit.

csak megállapítottunk tényeket, a SAJÁT fotóid és hozzászólásaid alapján.


és az alapján te már akkor sem dolgoztál, mikor 6 évvel ezelőtt az első gyereked szülted. azóta sem.

gyerekvállalás előtt kellene gondolkodni azon, miből tartod el, nem utána hőbörögni.


anyám 40 évet dolgozott végig napi 10-12 órában, és 68 ezer a nyugdíja.

ne mondd már, hogy te többet érdemelsz...

az ilyen felelőtlen ember véleményem szerint 10 fillért nem érdemelne, semennyit sem.

ahogy te a nyugdíjasoktól sajnálod a lóvéd, én meg az ilyenektől hányok, mint te, akik csak potyogtatják a gyereket a világba, és utána az államtól - és ezzel közvetve TŐLEM - aki adót meg mindenféle biszbaszt fizetek, várják azt hogy eltartsák őket.


egyébként ha leszoknátok a cigiről, azzal marha sokat tudnátok spórolni.

2011. ápr. 15. 19:27

A már korábban emlitett ismerősöm azt mondta egyszer,hogy akinek cigire futja,annak ne sirjon a szája.

De lehet,hogy ezzel csak nekem akart "kedveskedni" a férjem cigizésére utalva.

98. eaedab0e25 (válaszként erre: 97. - 07c4794583)
2011. ápr. 15. 19:25

háá' látod. nekünk csak egy pujára van pínz:-D

meg mekkora marhák vagyunk, hogy fizetjük a járulékainkat, sőt, még másokét is.

elba..tuk:D

97. 07c4794583 (válaszként erre: 96. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 15. 19:22
mer' nem tudtok élni, na! :))
96. eaedab0e25 (válaszként erre: 95. - 07c4794583)
2011. ápr. 15. 19:20

:-D

De lüle vagy:-D Amúgy igaz:-)

Az én uram meg pengeti a nagy pénzeket a vadászatért és még nincs az ebédlőasztalon egy fél kiló vaddisznóhús se:D

95. 07c4794583 (válaszként erre: 94. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 15. 19:16

Hát nem láttad? Megtanítják a két éves gyereket vaddisznót lőni az erdőben, beterítik vele az ebédlőasztalt, áthívják a falut, oszt eladják a husikát! Ehhez még jön a segílyke, hát mingyá lesz színes televízijó meg fussa még a szofira is.

:D

94. eaedab0e25 (válaszként erre: 93. - 9b10f3d7ff)
2011. ápr. 15. 19:14
Tudod, most direkt elővettem a számlát, hogy mennyibe kerül egy gyerek. Igaz, hogy első baba, de elég horor így utólag belegondolni. Ő mi a francból teremti meg? Mert ne mondja nekem senki, hogy szeretettől felnő egy gyerek...
93. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 91. - 9b10f3d7ff)
2011. ápr. 15. 19:10
..és ha már kettővel éheztek, akkor felelőtlenség még szülni a nyomorúságra. Nem a babák ellen vagyok, hiszen ők nem tehetnek róla, csak már az agyamra megy a sok megélhetési, követelező, síró anyuka. Életet adni egy gyermeknek nagy felelősség. Értük felelősek vagyunk, illetve felelősnek kellene lennünk.
92. eaedab0e25 (válaszként erre: 89. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 19:10

Mire akarsz választ kapni? Hogy segítsük utálni a nyugdíjasokat, mert le merték dolgozni az életüket és most kapnak érte annak függvényében pénzt, hogy mennyire jelentették be önmagukat, vagy a felettesük?

Vagy helyeseljünk, hogy a semmire szülöd rakásra a gyerekeket?

Megteszem, ha ettől boldogabb leszel, de nem gondolom úgy.

Primitív vagy minden szempontból.

91. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 89. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 19:06

Nekem nem is kellettek a képek, csak amikor valaki írta a fegyvert a gyermek kezében akkor néztem meg. Elég volt a hozzászólásod, hogy az ember következtetéseket vonjon le milyen ember vagy. Egy felelőtlen követelőző. A saját felelőtlenségedet az állam nyakába akarod varrni.

Azért mert szül valaki nem több a másiknál, nem érdem, csupán szerencse akinek megadatik. Nekem is megadatott, de nem azért szültem mert kaptam csp-t, mert akartam azt a két gyereket. tudtam ennyit tudok becsülettel taníttatni, etetni, ruházni. Soha meg nem fordult a fejemben, hogy esetleg ebben valaki is segítsen, hiszen az én akaratom volt, senki nem tartott fegyvert a nyakamhoz, mint gondolom a tiédhez sem,hogy ugyan szüljünk x számú gyereket.

2011. ápr. 15. 19:04

Csak kicsaptad a biztosítékot... de nagyon.

És hidd el, nagyon rossz volt látni...

A képek pedig önmagukért beszéltek.

89. L.Maya
2011. ápr. 15. 18:58
Nem a képek alapján kell dönteni,hogy jó vagy rossz az illető.
2011. ápr. 15. 18:58

nem kaphatok semmilyen juttatást tőlük, mégis 90 napig un:együtt kell működnöm, különben utána sem kaphatok. Ezalatt a 90 nap alatt nem kapok pénzt. Mielőtt letelne a 90 nap, én már megszülök. Ez azt jelenti, hogy ha a 3. bébi is már ovis lesz, azzal fogom kezdeni, hogy kivárom a hátralévő napokat: INGYEN. :-((( A férjem minimálbéres, itt a 2 gyermek. Szégyenszemre mehettem az önkormányzathoz 'kuldulni' valami segélyt, hogy megéljünk valamiből.

Hát ennyit a magyar államról.


....hát ennyit igen, aki dolgozik látástól-vakulásig attól vonják a járulékot, hogy akik ilyen felelőtlenül szülnek eltartsanak benneteket.

Ésszel kellene gyermeket vállalni, és nem követelőzni kellene, ha meg kérsz azt tedd alázattal, és ne sajnáld például a nyugdyíjasoktól a megérdemelt pénzüket.

2011. ápr. 15. 18:57
A bemutatkozás nagyon rosszul sikerült.
86. L.Maya
2011. ápr. 15. 18:50

Az a baj,hogy nem arra válaszoltok,amit kérdeztem,nem tudjátok a hátteret,meg a többit,csak beszéltek össze-viszza. Na és így lett a pletyka.


NO KOMMENT!

85. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 83. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 18:46

Arról amit levettél ahol a babád a puskát fogja, a babakocsi mellett a hamutartó tele volt csikkel.

Legalább ne legyél álszent!

2011. ápr. 15. 18:41
Már nincs fönn az a fénykép, ahol a bal oldalon az ajtó mellett a hamuzó tele volt csikkel.
83. L.Maya (válaszként erre: 40. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 15. 18:37
Milyen csikkről beszéltek? Az én gyerekeim mellett nem látsz csikket.
2011. ápr. 15. 18:30
Azon se csodálkoznék, ha majd beszüntetnék ezt az egész családtámogatást sok ország gyakorlatához hasonlóan.
81. Kata 1977 (válaszként erre: 79. - 9b10f3d7ff)
2011. ápr. 15. 18:26
Köszönöm:-))
80. Kata 1977 (válaszként erre: 78. - Szakalyadri)
2011. ápr. 15. 18:23

Ez biztos.

Amíg Pesten éltünk nem volt gond főleg hogy bölcsődében dolgoztam,de itt vidéken nincs bölcsi és ha a fejed tetejére állsz se tudsz mit csinálni tengődsz abból a 25ezerből,mert szögre nem lehet akasztani a gyereket vagy gyerekeket.

79. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 61. - Kata 1977)
2011. ápr. 15. 18:23

Kata nem az ilyen mentalitású emberekről van szó hidd el, csak sokan vannak akik "megélhetési gyerekeket" hoznak a világra, és nőnek, mint a dudva.

Szerintem nem is kellene támogatás, elég lenne tisztességes munkáért, tisztességes bér és akkor nem lenne semmi probléma. Illetve, ha én lennék a törvényhozó akkor 2 gyermekig adnék, a többit mindenki a pénztárcája alapján döntse el tud-e többet nevelni.

Aki tisztességesen neveli, magának és szeretetből szüli a gyermekét, az előtt megemelem a kalapomat.

78. szakalyadri (válaszként erre: 58. - 2cddd3fa2b)
2011. ápr. 15. 18:20
Sokan visszamennének dolgozni kényszerből 2 év után ha lenne bölcsi.Sajnos nincs,pedig havi 25000 pedig szinte semmi.Szerintem többen élnek GYES-ből mint azt gondolnánk.A GYED-en levők száma annak töredéke.
77. iemma (válaszként erre: 55. - Szakalyadri)
2011. ápr. 15. 18:13
Ezt szoktam én is mondani szóról szóra. Én megdolgoztam azért, hogy 3 évig itthon legyek a babámmal (mellesleg 3 hónapos a kisfiam) szerintem is jobb lett volna a 3 év GYED, hátha ösztönözte volna azokat akik nem dolgoznak.
76. Kata 1977 (válaszként erre: 75. - Annamari0825)
2011. ápr. 15. 18:12

Ez szerintem is szörnyű van sok olyan ismerősöm rokonom akiknél az anyagi háttér,szeretet megvan és semmi bajuk orvosilag mégse jön a bébi.

Mivel nagyon gyerek centrikus vagyok el tudom képzelni milyen rossz lehet.

Én már 16 évesen gyereket akartam de az akkori párom nem akart még,aztán megismertem a 2 nagyobb gyerkőc apját és amikor szerettük volna össze is jött mind a kettő.A mostani párommal viszont mi is évekig próbálkoztunk orvostól-orvosig jártunk voltam petevezeték átmosáson ,aztán mikor már lemondtunk róla akkor jött a baba.

De ez így szokott lenni.


Amin tényleg el tudok képedni ha valaki a semmire szüli sorra a gyerekeket vagy aki megszüli és tudja hogy nem akarja vagy nem tudja felnevelni és megöli,hát az ilyen nőket fellógatnám.

75. annamari0825 (válaszként erre: 73. - Kata 1977)
2011. ápr. 15. 18:05

Valamelyik hozzászólásodban irtad,hogy ha nem kapnál semmit,akkor is vállalnád a gyerekeket.

Most gondolj bele abba,hogy akik évekig próbálkoztak,nekik milyen öröm,ha babájuk születik.Valószinűleg ők se a pénz miatt csinálják.

De sajnos szomorú,hogy ahol jó helye lenne egy babának,nem akar kopogtatni a gólya,máshova viszont ha kell,ha nem,születnek a gyerekek.

És most megint bocsánat mindenkitől ezért.

74. Kata 1977 (válaszként erre: 73. - Kata 1977)
2011. ápr. 15. 17:57
Szeretet.Nem tudok írni:-)
73. Kata 1977 (válaszként erre: 71. - Annamari0825)
2011. ápr. 15. 17:56

Nekünk is kevesebb van mint mikor csak ketten voltunk ez egyértelmű,de mi is így vagyunk hogy azt kell beosztani.

megkapjuk hó elején a pénzünket én vagyok a kasszás:-),elutalom a hitelt a rezsiket és ami marad abból élünk.

Sajnos nem jut minden nap csirkemellre ,nem tudnak a gyerekek minden évben 20-30ezeres táborokba menni,de megvan mindenünk és ami a lényeg a békesség,nyugalom és a szeret.

72. Eudike (válaszként erre: 22. - L.Maya)
2011. ápr. 15. 17:53
Nem sok fogalmad van a nyugdíjról...40 évig fizették a járulékot. Nem kell követelőzni, ha nem tudod eltartani ne szülj.Ha nyugdíjjas leszel, akkor itt a Hoxán fogsz köpködni, hogy miért a fiatalok kapják a támogatást, mikor neked is kéne új Tenna pelenkára:-)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook