Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szorongás, félelem az emberektől fórum

Szorongás, félelem az emberektől (beszélgetős fórum)


2012. nov. 8. 14:12
Igen attól is meg különböző negatív hatásoktól is
26. 7275fd03fa (válaszként erre: 15. - 26092879c1)
2012. okt. 8. 20:02
A félelmet meggyőződéssel lehet legyőzni. Szerintem akarat és bátorság nincs csak úgy erőből vagy elhatározásból, hanem meggyőződésből.
25. 74f8c12b8e (válaszként erre: 10. - Beanadt)
2012. okt. 8. 18:21
Igen-igen.Én is ezt tettem,nehéz volt,de megérte
2012. okt. 8. 01:39
Én is ilyen voltam. Majd biztosítónál dolgoztam és minden elmúlt. Sok új embert ismertem meg, akiknek a bizalmukba be kellett férkőznöm. Nem nehéz... minden csak magadban dől el.
23. 36a26f5226 (válaszként erre: 8. - 7275fd03fa)
2012. okt. 8. 01:18
Így van!!!! Ezt megerősíthetem...
22. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Moncsyka88)
2012. okt. 8. 00:23

Ha valakit komoly megpróbáltatás ért testileg-lelkileg a környezet részéről, az gyakran idegessé, érzékennyé válhat.


A legtöbb esetben, ha a gyermek nem érezte hogy megértenék és elfogadnák, ha folyton azt érezte hogy semmirekellő és rossz, az komoly alapja lehet az ilyen fóbiáknak.


Az értéktelenség tudata már önmagában egy instabil, szorongást kiváltó lelki tényező.


Tehát ha az önbecsülésedet a környezeted döntötte romba, akkor ezt csak te tudod helyreállítani.


Akármennyire is félsz az emberektől, az ismeretlentől, a jövőtől és hogy mit tesznek veled, csak próbálj mindig hű maradni saját magadhoz.


Ez az amit a leginkább meg kell erősitened. Saját értékességed, saját egyéniséged tudatát.


Mindennap mondogasd ezeket a megerősítéseket, amelyek kiírtják a régi programot:


"Értékes vagyok."


"Szerethető vagyok."


"Elfogadható vagyok."


"Jó vagyok."


Ezenkívül, a félelmet úgy lehet legyőzni, ha mélyen tudatosul benned. Ha mélyen szembenézel vele. Ezért menj bátran emberek közé.

21. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Moncsyka88)
2012. okt. 7. 22:44
Szerintem szinte teljesen mindegy a szorongás oka, a lényeg, hogy nézz vele szembe bármilyen nehéz. Le kell győzni, mert így napról napra rosszabb lesz. Kérj segítséget szakembertől, ha másképpen nem megy.
20. 4244093cd0 (válaszként erre: 19. - Mikono)
2012. okt. 7. 22:41
Nem kell megváltoznia,legyen és merjen önmaga lenni.
19. mikono (válaszként erre: 17. - 4244093cd0)
2012. okt. 7. 22:31
Ezzel egyetérek. Azzal senkinek se leszel jobb, ha nem mered felvállalni önmagad. Az emeberek ezt észreveszik. Vállald fel önmagad, aki nem fogad el, azzal ne törődj. Úgyis lesz olyan aki elfogad téged, csak legyél türelmes. Mehlátod megéri és kitartást kívánok ehhez. Megváltozni nehéz, ezt tapasztalatból tudom. :)
18. mikono (válaszként erre: 1. - Moncsyka88)
2012. okt. 7. 22:27

Én is ilyen voltam kiskoromban, mint te. Féltem odamenni az emeberekhez, egy barátom se volt emiatt. De mostanra már, sikerült túltennem magam ezen a félelmen. Amikor úk dologgal találkoztam, szeme mentem vele, nem hagytam, hogy a félelelem vezessen. Azt gondoltam lesz , ami lesz megpróbálom. Néha sikerült, néha nem.

Én azt tanácsolom, hogy ne érdekeljen az, hogy mit gondolnak rólad mások. Új helyzetben mindig figyeld meg éppen mi történik, és úgy reagálj rá, ahogy jónak látod, és ne úgy ahogy az emeberek szerinted szeretnék. Hallgass a szívedre és ne más emebrek véleményére.

17. 4244093cd0 (válaszként erre: 1. - Moncsyka88)
2012. okt. 7. 22:24

Pofon egyszerű:)))

Légy önmagad ,és bízz bennük.

Ha félsz ,hogy megfelelsz-e ,és más vagy ,akkor nem téged fognak elfogadni,hanem azt a mást,akit játszol nekik,és akkor játszhatod a szerepedet egész életedben....rossz alternatíva,és baromi fárasztó.:))

Ha annyira félsz,hogy egyáltalán nem mutatod meg önmagad,észre sem vesz senki ,de így fájdalom sem ér,az is rossz alternatíva.

És mi rossz történhet ezek után ,ha bátran megmutatod önmagad,mint hogy esetleg nem lesz senki ,aki melletted lesz.



Konklúzió:

Lehetsz bármilyen ,akiket sokan elfogadnak,de az soha nem lesz őszinte,mert nem is te vagy ,akiket elfogadnak.Hazugságra épül,és bármikor összeomolhat,viszont rengeteg embert nevezhetsz látszat barátnak,szerelmednek és egyebeknek.

Félhetsz annyira ,hogy nem alakítasz ki kapcsolatokat ,nehogy fájdalom érjen.....de akkor sem öröm nem fog érni,sem bármilyen más kapcsolat nem fog érdemben kialaulni,mert a félelem,a féltékenység elűz mindenkit.


Bevállalhatod önmagad őszíntén,olyannak amilyen vagy.Lehet ,hogy ezt a valakit senki nem viseli el,de az is lehet,hogy idővel rokon lelkeket találsz ,akik tényleg látnak téged,és szeretni fognak úgy ahogy vagy.


Ha ezt megérted,türelmes leszel,és megvárod azokat az embereket,akik őszintén a barátaid lesznek,a szerelmeid,a társaid,és nem éred be kevesebbel.


:)))

2012. okt. 7. 22:18
Akkor jó, mert így kilehet zárni a szociális fóbiát, mint betegséget. Szerintem csak bele kell rázódnod az ilyen helyzetekbe és később már rutinszrűen fogod tudni kezelni. :)
15. 26092879c1 (válaszként erre: 14. - Moncsyka88)
2012. okt. 7. 22:17
A félelmet bátorsággal lehet legyőzni.
2012. okt. 7. 22:12
Társaságban nincs gond a kommunikácioval se hivatalos ügyek intézésénél, max annyi hogy elpirulok ha érzem hogy mindenki engem néz. Csak az ismeretlen emberektől és helyzetektől félek.
13. b2b5205284 (válaszként erre: 1. - Moncsyka88)
2012. okt. 7. 22:10
Az emberek vagy egy társaság előtt hogy megy a kommunikáció? Nem szoktál pl. előadás vagy egy beszélgetés közben izzadni, dadogni vagy remegni? Hivatalos ügyek inzézése nem okoz gondot, amikor idegenekkel kell kialakítani beszélgetést? Ezekre a kérdésekre adott válasz sok információt takar.
2012. okt. 7. 21:58
Ezektől pont nem félek, de rengeteg más dologtól meg igen... Hidd el, mindenki parázik bizonyos dolgokon, szóval ez normális, még ha nem is kellemes. Amúgy Beanadt módszere, hogy menj bele, tényleg hatásos, én is csináltam. Bár én már jártam úgy, hogy rosszul sült el a dolog végül és utána még jobban féltem. Én is keresem a tuti megoldást rá.
11. 7275fd03fa (válaszként erre: 10. - Beanadt)
2012. okt. 7. 21:58
Ez jó idézet, mert tényleg úgy van. Attól nem lesz jobb a holnap, hogy rettegünk, csak kimerülten veszünk részt abban a rettegett holnapban, ahelyett hogy pihenten tennénk ami több esélyt kínál a megoldásokra és/ vagy jobb kedvet ad az elviseléséhez.
10. beanadt (válaszként erre: 1. - Moncsyka88)
2012. okt. 7. 21:53

Én ilyen problémával voltam anno kineziológusnál, Nálam elég komoly szinten jelentkezett ez a probléma. Akkor, a kineziológus azt mondta, hogy amikor azt érzem hogy félek valamitől akkor tegyem meg, menjek bele a szituációba, mert ez sokat fog segíteni. Igaza volt, bár nagyon nehezen ment. Megtettem és megteszem szépen lassan azokat a dolgokat, amiktől félek/féltem, és kivétel nélkül mindig azt tapasztalom, hogy felesleges félelem volt.


"A félelem tolvaj. Ellopja a mánkat, miközben a holnaptól rettegünk..."

9. 26092879c1 (válaszként erre: 8. - 7275fd03fa)
2012. okt. 7. 21:51
Az ismert veszélyektől nem kell félni, mert azok ellen lehet védekezni. :)
8. 7275fd03fa (válaszként erre: 7. - 26092879c1)
2012. okt. 7. 21:49
Hidd el, ismerőstől is lehet.
7. 26092879c1 (válaszként erre: 4. - Megi04)
2012. okt. 7. 21:48
Nem. Félni csak az ismeretlentől lehet.
6. 7275fd03fa (válaszként erre: 1. - Moncsyka88)
2012. okt. 7. 21:47
kb. 28-30 éves koromra múlt el rólam a megfelelési kényszer, meg hogy mindenkit magam fölé helyezzek és szorongjak tőlük.
5. Zizisicc (válaszként erre: 4. - Megi04)
2012. okt. 7. 21:44
Hehehehe ... :oD
4. megi04 (válaszként erre: 3. - 26092879c1)
2012. okt. 7. 21:40
...és akkor még jobban fogsz szorongani..
3. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - Moncsyka88)
2012. okt. 7. 21:39
Tanulj pszichológiát, figyeld meg az embereket, ismerd ki őket.
2. megi04 (válaszként erre: 1. - Moncsyka88)
2012. okt. 7. 21:37
Bevallják,vagy sem,az emberek 90% így van ezzel...:DD
2012. okt. 7. 21:35

Kiskoromtól visszahúzódó, csendes voltam, mára sem változott a helyzet sőt. . .

Már azt veszem észre hogy félek az emberektől félek ismerkedni új emberekkel, vagy ha pl új munkahely van kilátásban már előtte szorongok, félek hogy mit fognak rólam gondolni stb.Nagyon szeretnék ezen változatni, hogyan tudnék hogy ne féljek ennyire? Más is van így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook