Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőrmebundák megítélése fórum

Szőrmebundák megítélése (beszélgetős fórum)


1 2
6. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Audrey23)
2018. ápr. 10. 09:40

Nincs mit bevallanom, pedig eléggé nő vagyok :)

Ezaz, hogy nő és nő közt is van különbség.

Nem kell másra ruhaznod a vágyaidat, ha bunda kell, ne attól tedd függővé, hogy biztos mindenki arra vágyik, mert nem.

Viseld büszkén és tojj a világra! 😉

(Kaptam egyszer egy bundát, kidobták. Nekem az az érzésem, hogy egyszercsak beleköltözik valami, molyirto ide vagy oda)

5. Smirnoff (válaszként erre: 2. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 10. 09:31

Gyerekként (mikor már elég magas voltam hozzá), nagyanyám az anyámról maradt irha bundát tukmálta évekig rám, mert a nővérem nem volt hajlandó felvenni. Akkor én is utáltam, mint a spenótot meg a nyúlhúst. Ahogy írod, a tapintását, szagát sem szerettem. Aztán megváltoztam, és áldottam az eget, hogy a nővéremnek nem kellett. Az utolsó zsebpénzemen meghosszabbítattam az ujját, és megvarrattam, mikor elszakadt. Aztán amikor a szűcs olyan árat mondott, hogy akkor nem volt rá pénzem, a szekrénybe tettem. 50 év és aktív hordás után azért kiszolgálta a magáét, és majd a kabátból átalakul a szűcsnél hosszú gondolkodás után.


Nekem jópár erdész rokonom van. Épp várok egy koponyára, mert kell dekorációnak. Nem hagyják az erdőben, úgyis kilövik. Így összeszedni a róka bundát macerás lenne. De én simán felvenném.

A sok ökobuzi, aki addig lát, hogy a nyuszi nem öl, az nem látja, hogy pl. a rókavadászat sem úgy működik, hogy kimegyünk, mikor kedvünk tartja, és nem ismerik a vadkár fogalmát. A vadásztársaságok követik az állományokat, és próbálnak egy optimális egyensúlyt fenntartani. Ha túl kevés lenne a róka, akkor nem lőnék ki őket. És az a nyomorék prémes egy lánc eleme. Láncban kell gondolkodni. Erre sokan nem képesek.

Valaki ott megragadt, hogy tapsi, bioműanyag és etanol autó, és nem tudja mi a biodiverzitás.

4. Smirnoff (válaszként erre: 1. - Audrey23)
2018. ápr. 10. 09:11

Tudtommal Madonnától ered a negatív reklám is reklám a erhíresedése; nálad ez nem fog beválni.


Netikettet felrúgva nem tudom ezt a személyeskedést kihagyni: "Szerintem minden nő, aki egy kicsit is szeret nőieses öltözködni elfogadna egy szőrmebundát, csak a legtöbben ezt nem vallják be." - Szerintem ne egy travi mondja meg, hogy mi is a nőies.


Nekem 3 bundám van, egy hosszú, egy rövid a hideg időkre, egy az átmeneti időjáráshoz (plusz 2 béleletlen bőr kabát); és de, lehet bundában is fázni, mert sokféle van, ha már erről indítasz diskurzust, legyél képben! Én nem vagyok bunda ellenes. Meg képben vagyok a divattörténettel, és a volt férjem hajat festett és vasalt, színes piperkőc nadrágokat húzott. Nekem tetszenek a feketével kihúzott szemű, szemrevaló emók, és nem akadok fent, ha egy férfin körömlakk van. Jómagam is húzok a szabadnapjaimon olyan kalapokat hogy egy szolid aztakukát nyelnek utánam az utcán, vagy olyan kabátot, mintha egy reneszánsz festményből léptem volna ki, testszínű miniruhát, és egyéb nyalánkságokat, de a te heccelő stílusodra azt mondom még én is, hogy szállj magadba! Olvasd el elsőnek a Képes divattörténet az ókortól napjainkig c. könyvet, ill. a Divatot Gertrud Lehnerttől, és amíg ezekkel nem végeztél, vissza se ülj blogot írni! Ha lesz valami fogalmad a formavilágról, akkor kezdj csak egyéb elvi kérdéseket feszegetni!


Meg nem árt, ha először megtalálod önmagad. Netre akarsz írni, és visszajelzést vársz. A fórumozást, blogolást is lehet használni önterápiának, önmegtalálásnak, de szerintem rossz úton jársz. Gondolom ezt azért, mert szeretnél valamit prezentálni, kvázi munkaként közelíted a divatblogolást. Ugyanakkor ez a tapogatózás te vagy önmagad. A celebek sem azok, akiknek eladják magukat. Ez egy felépített ipar. Nálad meg összefolyik minden, és bizonytalan személyiség vagy.


Mindenesetre én kívánom a legjobbakat.

3. Lonna4 (válaszként erre: 2. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 10. 06:28
Szintén zenész. A marha sertés úgy is a tányérra termett. A szőrme felesleges fájdalom. Mi lesz azokkal akik viselték? Nyest hermelin stb stb?Mondjuk szerintem már kifejezetten kiment a divatból.
2. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Audrey23)
2018. ápr. 10. 06:20
Én bevallom neked, hogy nagymamám nekem akarta adni a szőrmebunda kabátját, de muszáj voltam visszautasítani. Persze szeretem az állatokat, és szegények, hogy ezt csinálják belőlük, de nem ezért. Egyszerűen annyira idegen tőlem, hogy nem bírnám viselni. Kiráz a hideg az érintésétől és a szagától. Még a műszőrme ruhadarabokat sem kedvelem, de az igazi még rosszabb. A bőrrel azért más a helyzet, mert az általában szarvasmarha bőr. Elég álszent lennék, hogy megenném a jó kis marhapörköltet, de a bőrét állatvédelmi okokból elutasítanám. Viszont cobolyt még sosem ettem.
2018. ápr. 10. 06:11

Nekem mindig is tetszettek a szőrmebundák, főleg a klasszikus hosszúak. A legtöbben miért viszolyognak a szőrméktől? Az állatvédelem miatt? De a bőrtermékek ellen senki sem tiltakozik, úgyhogy nem értem.

A szőrmebundák szépek, elegánsak ( a létező legelegánsabb ruhadarab ), puhák, melegek, ( egy ilyenben biztos nem fogsz fázni télen ) arisztokratikusak. Szerintem minden nő, aki egy kicsit is szeret nőieses öltözködni elfogadna egy szőrmebundát, csak a legtöbben ezt nem vallják be.

A coboly és a csincsillabunda használtan is megfizethetetlen, de a róka és a nerc használtam már egy átlagos nő számára is elérhető.

Valljátok csak be, hogy ti is szívesen elfogadnátok egy hosszú barna nercbundát vagy mondjuk egy hosszú fekete rókabundát.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook