Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatni akarok fórum

Szoptatni akarok (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. Jk (válaszként erre: 32. - Cabe23552e)
2012. okt. 17. 16:57

Nem, dehogy.

Csak annyira megszokja az üveget, hogy nem akar majd egyáltalán cicizni.

Egyêbként nem baj ha üvegből van etetve. Én szeretném ha normálisan simán cicizne. Nekem egyszerűbb lenne.

32. cabe23552e (válaszként erre: 31. - Petra025)
2012. okt. 17. 11:02
Mármint egy idő után a cumisüveghez is lusta lesz?
31. Petra025 (válaszként erre: 29. - Cabe23552e)
2012. okt. 17. 10:54
mert cumizavaros lesz, és még lustább lesz.
30. Petra025 (válaszként erre: 28. - Jk)
2012. okt. 17. 10:54
Mi 28-án leszünk 3 hónaposak, és nem szeret hason lenni, nem emelgeti a fejét, valszínű kötött lehet neki a vállizma.
2012. okt. 17. 10:49

Há nem tudom: nekünk nem volt oxigénhiány, nem csavarodott köldökzsinór, mégis ugyanezt csinálja a babám.

Miér baj, ha cumisüvegből eszi?

28. Jk (válaszként erre: 27. - Petra025)
2012. okt. 16. 22:12

Miert kell mennetek?

Nem láttam mikor vették ki és hogy egyből felsirt e.

Hirtelen császároztak, mert nagyon rossz volt a szivhangja. Rajta volt a nyakán a zsinor. De elméletileg nincsen semmi baja csak lazábbak a tonusai, amivel nem kell foglalkozni. Pici torna csak. De reagal, jol mozog, figyel. Ugyhogy rendben van.:)

27. Petra025 (válaszként erre: 26. - Jk)
2012. okt. 16. 20:45
Oh, szuper hogy elmentél vele Dévényeshez. Azért ezt észrevehették volna a kórházban:-(( nem sírt fel azonnal egyébként, vagy hogy emlékszel? Mi is megyünk dévényeshez, igaz mi más miatt, de kiderül hogy van-e a szopira hatással.
26. Jk
2012. okt. 16. 16:18

Kiderült mi a baj.

Nem lusta hanem oxigénhiány szülésnél. Semmi komoly csak élpen annyi, hogy gyenge az izomtonusa és a nyakánál ahol rá volt tekeredve a köldökzsinor ott gyenge és ezert szivja csak azt ki ami kifolyik és nem tudja erősen a végét.

Elvittem dévényi tornára és ott derült ki. Szoval szoptathatnám egész nap akkor se tudná kiszivni.

Tejem van megint, sikerült növelni. Most tornáztatnom kell, hogy erősödjön ott az izom és akkor fog tudni szopni. Csak ugye a cumisüveg.... Le fog e róla szokni.?!

2012. okt. 16. 13:31

A legjobb az lenne - sztem - ha szoipizás előtt közvetlenül lehetne fejni jó sokat, mondjuk 100-120-at. Aztán kiszívná a baba a maradékot, a tejtermelődés is fenn maradna, aztán a babának adni a lefejt tejet is. (nagyon még ki se hűlne annyi idő alatt)

Egy baj van vele: honnan tudod, mikor fog bömbölni, hogy éhes....(mert ha már éhes, nem fogja megvárni amíg az ember fej)

24. cabe23552e (válaszként erre: 22. - Kukacc)
2012. okt. 16. 13:28

De teje van bőven , azt írja!

Nem feltétlen eszik meg annyit, amennyivel jól lakik. Inkább éhezik. Tapasztalat. Valamennyit eszik, hogy épp ne legyen éhes, aztán ahogy abbahagyja, megint 10-20 perc múlva bőg, hogy éhes. Ja és egy-egy etetés tart minimum 1 órát. Nálunk ugyanez.

23. cabe23552e (válaszként erre: 19. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 16. 13:25

Szerintem is erről van szó. Örülök, hogy más is tapasztalt ilyet. Az én babám is lusta szopizni. Hogy én rontottam el, vagy eleve ilyen, már sose fog kiderülni.

Próbáltam a módszert - ami itt sokan írnak - hogy állandóan mellre tenni: hát én eléggé kivoltam, mert éreztem, hogy sosincs jóllakva, vagyis inkább sejtettem, és sokat nyűgösködött.

Aztán én is eldöntöttem, h nincs abban rossz, ha cumisüvegből issza.

Jelenleg szopizik is és cumisüvegből is iszik.

Legjobb módszer, ha egyszerre tudom szioptatni és közben fejni. Próbálta vki? Csak sajnos nem mindig jön össze, mert elég jól helyezni a babát és a mellszívót egy-egy mellre.

22. Kukacc
2012. okt. 16. 11:28

Tedd minél többször cicire. Nem baj, ha keveseket szív. Amilyen gyakran lehet, annyiszor tedd cicire, és ezáltal majd a tejtermelés is növekszik :)

Ha nem adsz neki pótlást, akkor hidd el, annyit fog kiszívni, amivel jól lakik :)

Igény szerint szoptasd :)

21. Jk (válaszként erre: 20. - Petra025)
2012. okt. 15. 23:00
Én ebben nagyon béna vagyok. Első lányomnál négy hónapos korában sikerült elhagyni másiknál nem sikerült. A kórházban is feladták a nővérek. De persze probálom mindig nélküle.
20. Petra025 (válaszként erre: 14. - Jk)
2012. okt. 15. 22:09
Ja, hogy bimbóvédővel szoptatsz, ezt nem írtad. Felejtsd el, az is bezavar a szopiba, fejj egy kicsit a cicire, az kiemeli a bimbót, utána tedd oda a babát a cicihez, tedd be a szájába a bimbóvédőt, majd kapd ki hirtelen és gyorsan húzd rá cicire. Nekem ugyanez volt a gyerekorvos mutatta ezt a trükköt, de a szoptatási tanácsadó is mondta, hogy felejtsem el a bimbóvédőt. Vegyél inkább bimbókiemelőt. A bimbóvédő is lustítja a babákat. Hidd el szépen meg fog így tanulni szopizni:-))
19. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Jk)
2012. okt. 15. 20:39
simán lehet ,hogy csak lusta. Etesd a lefejt tejjel. Az én fiam ciciből kb 20gr-ot volt hajlandó enni, amig ömlött. Amikor szívni kellett, semmit. Cumisüvegből meg azonnal 120-at. Én nem erőltettem. Most 14 éves, és ha nem szégyellné, sztem meg is rágatná a kaját előre, annyira lusta enni most is. Nem csináltam belőle gondot. Egyik gyerek ilyen, a másik olyan. Ezen kár parázni sztem, meg tönkretenni magadat.
18. laurka85 (válaszként erre: 16. - Jk)
2012. okt. 15. 20:39

Minél többet fejsz, vagy van mellen a baba, annál több tej termelődik.

Amikor már rendesen tud enni, beáll egy egyensúlyi állapot, annyi termelődik, amennyit megeszik, már nem kell fejni.


Szerintem szoptasd igény szerint, te is jobban megnyugszol, ő is megtanul szopizni.

17. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - Jk)
2012. okt. 15. 20:27

Honnan tudod, hogy mennyit eszik? Méred minden szoptatás után? Nem tanácsos. Én hetente egyszer vittem tanácsadásra, ott megmérték és ennyi.

A méréssel csak stresszeled magad, ami rossz hatással van a tejtermelésre. Igény szerint szoptattam, amikor kért, akkor kapott.

Persze simán lehet, hogy csak szerencsém volt, de nekünk teljesen bejött ez a módszer.

16. Jk (válaszként erre: 15. - 342bae44d8)
2012. okt. 15. 20:14
De ha most hirtelen elveszem tőle az üveget és csak cici, akkor gondolom folyamatosan szivni akar majd. De ha fejem akkor nem lesz neki még annyi se. Nem?
2012. okt. 15. 20:10

nekem 9 hónapos, csak a jobból szopik, a balt sajna fejnem kell

én esetleg azt csinálnám ha nem szívja ki pár napig akkor kifejném, de ha nem kell nem adnám oda( fagyasztó) vagy nurofenes fecskendővel

ha nemn tudsz csak 40et fejni nem azt jelenti hogy annyi van benne, fejéssel nem mindig jön ki mind, meg kell találni mi indítja be a tejleadó reflexet

nekem is nehéz , eddig nem volt olyan nap, hogy ne fejtem volna a 9 hónap alatt

14. Jk (válaszként erre: 11. - Babeck)
2012. okt. 15. 20:05
Doki szetint nincs lenőve. Szotaníttól idgenkedem. És azzal nincs gond hogy szopizzon, igaz bimbóvédővel. Sajnos emellé a bimboim is befelé növöek. A másik kettőt is bimbovédővel szoptattam
13. Jk (válaszként erre: 12. - Urbanszkyviki)
2012. okt. 15. 20:02
És közben fejtél is vagy csak szopi? Nem gyulladt be tőle, hogy bennehagytad?
2012. okt. 15. 20:00
Hasonló cipőben jártam, az első gyerekkel, és a 3.-kal is.....:S Az elsővel azt hiszem végül sikerült teljesen elrontani a dolgokat, mert feladtam az állandó macerát, nem akartam ártani Neki. A 3. babánál más stratégiát választottam - Őt elkezdtem egyik nap végső kétségbeesésembenóránként/másfél óránként mellre rakni. Azt hittem ordítani fog egész nap, hogy nem kap lefejt tejet, de csak az első 2 óra volt egy kis nyűgi. Kellett 1-2 nap, mire hajlandó volt kitartóbban szívni és többet is kezdett el enni, és úgy éreztem magam, mint egy fejőstehén, de szerintem nekünk megérte.......:D 10 hónapig szopizott aztán, utána magát választotta el.
11. Babeck
2012. okt. 15. 19:59

SNS készüléket próbáljátok ki! Bérelni is lehet (Medela Szoptanít pl.)


Nem lehet, hogy le van nőve a nyelvféke? Gyerekdoki meg tudná nézni.


Kitartás!

10. laurka85 (válaszként erre: 6. - B486c9cf7d)
2012. okt. 15. 19:59
Az elején nem árt fejni, de aztán mikor eleget eszik, be kell fejezni szerintem is a fejést. Csak magával tol ki az ember ha csinálja:/
9. b486c9cf7d (válaszként erre: 5. - Jk)
2012. okt. 15. 19:58

Amig akar, addig hagyd rajta es amikor csak lehet, kinald meg.

Ez egy ilyen idoszak, legy turelmes.

8. Jk (válaszként erre: 4. - Zoé2011)
2012. okt. 15. 19:58
A nyelve nincs letapadva, de holnap megyek dévényishez, hogy nézze meg az izmokat ott is.
7. laurka85 (válaszként erre: 1. - Jk)
2012. okt. 15. 19:57
Az én lányom sem tudott az elején szopizni rendesen, gyenge volt hozzá. Szerintem jól csinálod. Fejjél, pótolj, de próbáld meg pohárból itatni, nehogy cumizavara legyen. Nő majd, erősödik és szopni fog rendesen. Az én babám most 5 hónapos, és lerendez 10 perc alatt. Az elején 1-1,5 órát is volt hogy szopizott, bealudt, szopizott, aztán még pótoltuk, de tápszerrel mert nekem tejem sem volt elég. 2 hónapos lett, mire beállt, háromnegyed óra alatt teliszopizta magát.
2012. okt. 15. 19:57

Nyugodj mar meg! :)


Tedd gyakrabban cicire, eleget fog enni, ne izgulj. A tej is tobb lesz es a baba is jobban belejon a gyakorlatba.

Es en se fejnek, kinald gyakran, hogy szophasson, nem kell lefejt tejjel tovabb lustitani.

5. Jk
2012. okt. 15. 19:57
Mellre rakom többször oké. De hogyan. Mennyi ideig hagyjam szopizni. Mert most kb egy ora alatt sziv ki negyvenet. Ami nem elég neki. Hagyjam aludni aztán? Mennyi ideig? Az volt érdekes hogy mikor fogyni kezdett, akkor ezzel a negyvennel simán aludt három órát és nem nyüglődött, sirt.
2012. okt. 15. 19:54
Az nem lehet, h le vannak tapadva az izmok és azért nem tud rendesen szopizni? Nálunk ez volt a gond. Az elejét kiszívta, ami meg nehezen jött már nem kellett.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook