Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik nem akartak szoptatni, azokhoz hogy viszonyultak a kórházban, családban? fórum

Akik nem akartak szoptatni, azokhoz hogy viszonyultak a kórházban, családban? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Amaunet (válaszként erre: 32. - NomNom)
2022. márc. 23. 19:04

Honnan tudod, hogy nekem mi volt és mi nem?


Ha valaki betegség okán nem tud szoptatni az rendben van, de minden más esetben a gyermek érdekei az elsők.

Ezen a véleményemen nem fogok változtatni.

32. NomNom (válaszként erre: 31. - Amaunet)
2022. márc. 23. 18:17

Nem volt ilyen problémád, nem volt szülés utáni depressziód, örülj neki de felejtsük már el azt, hogy minden áron szoptatni kell.

NEM kell!


És ezt úgy mondom, hogy én szoptatom a gyermekemet.

31. Amaunet (válaszként erre: 30. - Levarosbukta)
2022. márc. 23. 16:04

Miért lenne hülyeség? Csak mert más vélemény mint a tied? Nem vagyok hülye, csak más a véleményem.


Egyébként a pánikból, szorongásból is ki lehet jönni csak akarni kell és nem sápítozni, sajnáltatni magunkat, hanem a sarkunkra állni.

30. levarosbukta (válaszként erre: 29. - Amaunet)
2022. márc. 23. 15:29
Ez hülyeség, ezt ugyanúgy nem lehet akaratlagosan irányítani mint ha valaki pánikbeteg vagy klausztrofóbiás. Én szoptattam ameddig tudtam, de soha nem fejtem. Egyszerűen képtelen voltam rávenni magam. És? Felnőtt a gyerekem? Felnőtt. Aki nem volt, vagy van ilyenben annak fogalma sincs az egészről.
29. Amaunet (válaszként erre: 28. - NomNom)
2022. márc. 23. 15:05

Persze... Ezeket nem lehet legyőzni, kezelni? Egy anya a gyermeke érdekeit és egészségét emeli első helyre és nem az "averzióit".

Bár lehet ma már jobbnál jobb tápszereket kapni, de az anyatejet egyik sem pótolja. Nem beszélve arról a meghitt közelségről ami a babának biztonságot jelent a szoptatás során.

Az, aki csak azért apasztja el a tejét és nem táplálja a gyermekét vele, mert ő idegenkedik, undorodik tőle, szerintem nem tesz meg mindent a gyermekéért.

28. NomNom (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2022. márc. 23. 11:53
Latom nem érted, hogy a szoptatási averzió nem egy akaratlagos dolog.
27. unom (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2022. márc. 23. 11:30

Senkinek semmi köze hozzá, magánügy.

Szerencsére ma már nem a szoptatás a feltétele a baba életben maradásának.

26. libikóka (válaszként erre: 25. - Amaunet)
2022. márc. 23. 11:25
Talán mert nem direkt csinálja,,,,,én sem díjazom de elhiszem hogy van ilyen.
25. Amaunet (válaszként erre: 22. - Netona)
2022. márc. 23. 11:16
Miért öklendezik, idegeskedik? Gyermeket szült ami azzal jár, hogy szoptatnia kell és nem finnyáskodni, meg félteni a mellét.
2022. márc. 23. 04:34

semmiképp ne hangoztasd, mert te leszel a szaranya, aki ennyit sem képes megtenni a gyerekéért bezzeg mások mennyit küzdenek ezért.

Nem tudom mostanában hogy megy, de ezelőtt 12 évvel egy pánikbeteg anyukának gyógyszerszedés miatt nem szoptathatta a picit, és bizony elég nehézkes volt az apasztóhoz jutás. Szülés után pár napig kapott, de csak megindult a teje

2022. márc. 22. 21:40
Nekem sajnos csak 3 hónapig volt tejem.Bár lett volna tovább is.
22. Netona (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2022. márc. 22. 21:12
A gyereknek nem anyatejre van szüksége, hanem egy normális anyára. Ha anya öklendezik, hány meg idegeskedik szoptatás előtt és alatt, az jobb a babának?
21. Sirga
2022. márc. 22. 19:21

Én akartam, és tudtam volna, de olyan gyógyszert kellett szednem, ami mellett nem szabad. :( Még így is volt olyan családtag, aki ferde szemmel nézett rám, amiért nem szoptatok. (Mondjuk, ők arra is csúnyán néznek, aki nem tud.)

Lehet, hogy le kéne tojni mások véleményét? :D

20. NomNom (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 22. 19:21

EZt szoptatasi averzionak hívják. Nem vagy rossz anya, előfordul hogy akarata ellenére az anyának ellenérzései vannak a szoptatassal kapcsolatban. Sajnos manapság a szoptatasnaci hozzáállás miatt már kb senki sem meri kimondani ha nem élete értelme a szoptatás. Én 19 hónapja csinálom már és nagyon nehezemre esik már, de olyan függő a kisfiam hogy egyelőre nem sikerült abbahagyni. Pedig bölcsis és nap közben nem is jut eszébe.

Talán beszéld meg a vedonovel, hátha tud tanácsot adni.

19. cc7a88f96d (válaszként erre: 13. - 621bb5db60)
2022. márc. 22. 19:06
Igen,dettó nálunk is
18. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 22. 18:56

Valamilyen betegséged van amiatt nem szoptathatsz?

Gondolom tisztában vagy vele, hogy az anyatejnek milyen fontos szerepe van a baba immunrendszerének, emésztésének kialakulásában, fejlődésében.

Erre gondolj és ne az undorodra! A gyermekednek szüksége van az anyatejre.

17. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 22. 18:15
Nem volt nálunk ilyen. Mindenki akart szoptatni.
2022. márc. 22. 18:10
Egyébként a Te szervezeted,ne hagyd,hogy beleszóljon akárki is. Szerintem. Én szoptatok,Te nem,DE ugyan olyan jó anya vagy ezt ne felejtsd el!
15. brandy85 (válaszként erre: 8. - Babyapocakban)
2022. márc. 22. 18:06
Nem tudja,mert ennie kell a kicsinek és mérik a piciket,hogy mennyit csökken a súlyuk. Meg ordít ha éhes.
2022. márc. 22. 18:06
A hányingert viszont totál megértem. Sokaknak a tejbelövellés rosszullétet okoz. Én az első két hónapban éreztem ilyet, aztán szerencsére elmúlt.
13. 621bb5db60 (válaszként erre: 10. - Cc7a88f96d)
2022. márc. 22. 18:05
Pontosan. Én is külföldön élek és itt 6 hét után vissza kell menni dolgozni, így a szoptatást és fejést az anyák nem tudják megoldani. Ezért szinte alapnak veszik, ha vki nem szoptat és az a kuriózum, ha szoptat.
12. brandy85 (válaszként erre: 11. - Brandy85)
2022. márc. 22. 18:02
jav.:megkérdezik
11. brandy85 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 22. 18:01
Gyógyszerek nélkül is elapasztható a tej,hideg vizes borogatást teszel a melleidre,de csak kizárólag ha megszültél. Ez 100%,mert mind a 3 gyerekem anyatejes a legkisebb most is. A kórházba szólsz,hogy nem szeretnéd szoptatni. Megkérd3zik,hogy miért arra készülj fel,de jobb az elej|n elapasztani,mint mikor belövell,akkor tejlázat is kaphatsz és fájnak majd a melleid.
10. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 22. 17:20

Külföldön ez teljesen elfogadott,előre kérdik,hogy szeretnéd e szoptatni vagy tápszer.

Ezen nem kell felháborodni,mindenki döntse el saját maga.

9. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 22. 17:16
A szoptatásnál vannak sokkal visszataszítóbb dolgok....
2022. márc. 22. 17:02
Szerintem ezt a kórházban tartsd magadban, ne mondd senkinek! Mire igazán belövell, már lehet kint is leszel.
7. andi6020 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 22. 16:38

Itt egyedül te öklendezel.


Én az egyik gyermMekemet nem szoptattam, igaz nem undor miatt, pedig volt tejem. Senki nem szólt semmit. De nem is érdekelt volna.

6. andita1 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 22. 16:38
Ha nem akarod szoptatni és önzőnek sem tűnni, akkor fejd le géppel és add a babádnak cumisüvegből.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Katuska1982)
2022. márc. 22. 16:27
Mond azoknak, akik továbbra is öklendeznek tőle... már szoptattam, de akkor is rossz volt, hányingerem volt közben, idegeskedtem.
2022. márc. 22. 16:21
Ez még változhat. Nem tudhatod, hogy milyen érzéseket fog kiváltani belőled a kisbabád, mikor először magadhoz öleled.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook