Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szőnyegtisztítás fórum

Szőnyegtisztítás (beszélgetős fórum)


15. Wrati
2015. júl. 9. 21:52

Hát, ha kis foltról van szó akkor talán a szódabikarbóna beválhat.


[link]


Itt írtak valamilyen szert is a hozzászólásban. Remélem az egyik beválik.

14. Kirizsu (válaszként erre: 6. - Csinoska2012)
2015. ápr. 21. 09:17

Szerintem pár ezer forintért bérelhető egy napra szőnyegtisztító gép. Nem kell nagy tudás a használatához és olcsóbb, mint elvinni tisztítóba. Kézzel nehéz foltokat tisztítani, nem tudod visszaszívni a szennyezett vizet és csak maszálod tovább, de lehet kapni száraz sampont. Ez olyan, amit felhabosítás, beledörzsölöd, majd száradás után kiporszívózod.

Én a gépkölcsönzést tartanám jó és viszonylag olcsó megoldásnak.

13. marlenka70 (válaszként erre: 11. - Kleeri)
2015. ápr. 20. 16:02
Ez a legjobb megoldás, ha nem panelban lakik .
2015. ápr. 20. 12:19
köszönöm a hozzászólásokat,megoldottam a próblémát.Vettem a 100-as boltban egy ismeretlen szőnyegtisztitót,a szőnyeget tisztitás előtti napon, mosószódába be áztattam,másnap a kádban kefével és ezzel a tisztitószerrel ki keféltem.Mintha új lenne, az eredmény csodálatos:)nem mindig a legmárkásabb szer a legjobb.
11. kleeri (válaszként erre: 1. - Csinoska2012)
2015. ápr. 19. 12:46

biztos elhűl itt mindenki, de én az összes szőnyegemet mosom, a nagyot is (persze nem perzsát)

kiterítem a nagy hintára, slaggal átnedvesítem, utána meleg vízbe feloldok trisót és szőnyegtisztító szert, azzal jól átkefélem, majd újra a slag és jól átmosom a vízzel,

a szőnyegeim szépek, tiszták és friss illatúak, mert kinn a levegőn száradnak

2015. ápr. 17. 17:16
az a kérdés, hogy mennyi időd és kedved van bohóckodni vele :) nyeles sikár kefe, jó idő, wu2 sampon és mosogató szer 1-1 arányban, kb samponos kupaknyi olyan 5 liter vízben felhabosítod, a kefével belesikálod a habot, hagyod megszáradni
2015. ápr. 16. 15:27
Kérj kölcsön egy jó tisztítógépet valakitől. Ha nagyon koszos előtte elég vizesen sok tisztítószerrel és kefével súrold át kézzel várj egy kicsit és jöhet a gépi tisztítás.
8. andi6020 (válaszként erre: 6. - Csinoska2012)
2015. ápr. 16. 13:52
Nem fog kijönni belőle házi praktikákkal.
2015. ápr. 16. 13:46

nem érdemes otthon próbálkozni....feleslegesen elszúrt pénz és idő


vidd el szakszerű helyre

2015. ápr. 16. 13:43
Műszálás szőnyeg, kézzel próbáltam kitisztitani ,szőnyeg tisztitóval, az illata jó lett de a foltok benne maradtak:(látszik rajta,hogy anno a sáros cipő nyoma,most olvastam az ecetet és a szódabikarbónát esetleg próbálta valaki, és kézzel tisztitanám.köszönöm a válaszokat :)
2015. ápr. 16. 13:33
Vannak jó tisztítószerek, de nem az ilyen boltban kapható háztartási dolgokra gondolok. Ahhoz, hogy segíteni tudjak bővebb infóra lenne szükségem. Például kézi, vagy gépi tisztítást szeretnél csinálni? Milyen a szennyeződés? Mivel próbálkoztál eddig?
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Globus)
2015. ápr. 16. 13:29
Attól függ mennyit ér az a szőnyeg, ha egy olcsó műszálas igen. De jobb minőségű szőnyeg azért elég drága, ha nem is igazi és egyedi perzsáról beszélünk.
3. globus (válaszként erre: 1. - Csinoska2012)
2015. ápr. 16. 13:17
Szőnyegtisztítás kb. annyiba kerül, mint egy új szőnyeg ára. Tavaly megkérdeztem, és vásárlás mellett döntöttem. Maga a tisztítói alkalmazott agitált.
2015. ápr. 16. 11:40
Szerintem vidd el! Nekik vannak speciális gépeik szereik,pròbáljozhatsz de sosem lesz olyan mintha ők csinálnák.Meg spòrolsz pénzt is, bosszankodàst is, időt is!
2015. ápr. 16. 11:36

Segitséget kérnék!

Nem rég bukantam rá egy régi szönyegemre fehér mintás, szeretném kitisztitani, tudtok-e valami házi praktikát, mert a modern szőnyeg tisztitokkal nem ment:(

Ha más nem marad el viszem a tisztitoba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook