Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szólj, ha beteg a gyereked! fórum

Szólj, ha beteg a gyereked! (beszélgetős fórum)


1 2
2013. febr. 20. 14:49
...arról nem is beszélve, hogy egy beteg gyereknek mekkora "élmény" lehet, ha ide-oda kell mászkálnia...
7. 9678a02221 (válaszként erre: 1. - Davidab)
2013. febr. 20. 14:47

Nagyon igazad van!Az enyemek miota ovisok szinte kethetente betegek..A kisfiamnak pontosan 2 hete volt fulgyulladasa egy hetig itthon voltak,tegnap ejjel belazasodott ismet torok ful gyulladas:(

A hetvegen mentunk volna ismerosekhez ahol a kicsi lany 2 eves anyuka a masodikat varja.Mar szoltam is hogy nem megyunk,ne varjanak,beteg gyerekkel sehova nem megyek.

Sogornomnek 3 evesek az ikrek,es meg nem voltak orvosnal!Nem azert mert nem voltak betegek,hanem egyszeruen nem viszi oket:(Ha lazasak betegek ad nekik kamillateat es hagymat fokhagymatmezzel kikeverve..Siman elhozta oket influenzasan,mondvan a 'tieid ugyis elkapjak ha most nem,kesobb'..

Orultem volna ha csak kesobb..Nalunk sok anyuka a beteg kohogos gyereket is beviszi az oviba,mondvan csak meg van fazva.

Felelotlenseg,szerintem.

6. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Davidab)
2013. febr. 20. 13:44
Így kellene működnie ahogy leírtad. Egy felnőttnek sem kellemes a legkissebb megfázás sem, ha ki lehet kerülni, akkor tegyük azt. Főleg ha kismama is van.
2013. febr. 20. 12:41
Szerintem meg egyáltalán nem túlzod el.Más az,hogy jön megy az ember,akárhol akármit benyelhet a gyerek,de "szándákosan" azért ne betegítsük már meg.
2013. febr. 20. 12:40

Én egyetértek Veled.

Nekem is rokon eljátszotta, hogy "elfelejtett" szólni, hogy a fél család köhög-prüsszög, és csak akkor derült ki, amikor már ott voltunk.

Nem arról van szó, hogy buborékban akarom nevelni a gyerekemet, de ha nem muszáj, akkor "feleslegesen" ne kapjon már el semmit. Amit ki tudok védeni, azt kivédem. A programokat meg át lehet ütemezni, vagy gyerek nélkül megtartani. A fent említett alkalommal is lett volna, aki vigyáz a gyerkőcre, amíg mi ott vagyunk, vagy találkozhattunk volna egy héttel később is.

Amikor nálunk valaki beteg, és készülünk valahova, mindig szólok. Ha anyuka úgy dönt, akkor megyünk (de semmi puszi, és nagyon odafigyelünk), ha meg inkább kihagyná, nem sértődök meg.

Volt már olyan is, hogy párom volt beteg hét elején, megbeszéltük, ő nem fog jönni. Pénteken még felhívtam őket, hogy nekünk nincs bajunk, biztos nem gond-e, ha megyünk.

Akinek volt már beteg a gyereke, és nem nagyon tudott tenni semmit érte azon kívül, hogy törölgette a taknyot az orrából, és fogta a kezét, az szerintem nem szívesen teszi ki ennek újra az apróságot.

Szerintem itt is a kicsikről van szó, nem az iskoláskorúakról.

Lehet, hogy az oviban folyton beteg lesz a gyerek, de ez egyáltalán nem ok arra, hogy korábban se figyeljen oda a szülő vagy a rokonság/barátok, hogy ne legyen beteg.

3. gkreka (válaszként erre: 1. - Davidab)
2013. febr. 20. 12:21
Eltúlzod! Ne akard steril szobában nevelni a gyereked! Persze a bárányhimlős gyerekem én sem vittem vendégségbe.
2. kisj
2013. febr. 20. 11:09
Még senkit sem sikerült sajtbúra alatt tartani és megvédeni minden bacitól.
2013. febr. 20. 10:41

Biztos veletek is elofordult mar, hogy vendegeket vartatok, vagy vendegsegbe mentetek. Alig varjatok a nagy napot: de jo, majd a gyerekek eljatszanak egymassal, de jo, hogy talalkozom a rokonaimmal, a barataimmal en is.


Erre megjelenik egy orrfolyos, kohogos, pruszkolo gyerekkel. Vagy mas esetben a szulei azok. Termeszetesen a tieid elkapjak. Vagy te, terhesen..

Aztan megkered a felelotlen, onzo szuloket, hogy legkozelebb szoljanak, ha barmi van... Barmi.


Eljon a legkozelebb, es nem szolnak. Jon a kifogas.

-csak egy kicsit beteg

-mindig folyik az orra, ez nem betegseg

-tegnap mar nem volt beteg, de ugy latszik, ma megint az

-majd az oviban ok is el fogjak kapni, ott mindig betegek lesznek ok is


Aztan a gyerek megint elkapja. Es probalj meg veluk baratsagos lenni. Megint szolsz nekik utana, mert nem akarsz konfliktust a gyerekek elott.


Ez csak egy uzenet azoknak a szuloknek, akik nem tartjak tiszteletben mar kereset.

Mert a csecsemo immunrendszere nem olyan fejlett, mint egy idosebbe; a beteg gyerek nem kap levegot; nem tud aludni; sajnalod, mert nem tudsz vele mit kezdeni, plane, ha meg beszelni sem tud es nem erti meg, hogy jobban lesz, ha beveszi a gyogyszert. Ja, mondtam mar, hogy a gyogyszer penzbe kerul? Kedves "fertozo" szulok, nagyszulok, testverek, baratok: gyertek at a beteg gyerekhez, apoljatok ti, ertessetek meg vele ti, konnyits a betegsegen te, es a TE egesz csaladod ne aludjon ejszaka.



Ha mindez nem erv, akkor majd jusson eszedbe ez vagy az ismeroseid kerese, amikor a Te gyerekedet fertozi meg valaki mas, vagy Teged, amikor terhes vagy!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook