Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szólj, ha beteg a gyereked! fórum

Szólj, ha beteg a gyereked! (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 10. 20:14

Ez amugy erdekes dolog, mert nekunk a bolcsiben rendszeres volt az, hogy a kolykok zold orral mentek be. Es a tobbi is elkapta, annak elennere, h a szabalyzatban benne is volt, ogy beteg gyereket nem vesznek be. Ezert is vittem oda..

Majd amikor az egyik gyerek hanyt reggel, latta 3 szulo. AMikor este mentem az enyemert, aza gyerek megmindig ottvolt.


Azert csinaljak, hogy kapja el minel tobb, s nekik ne kelljen veluk foglalkozni. Mert nekik arra sincs energiajuk, hogy megmondjak agyereknek, hogy mosson fogat -ezt ok igy,konkretan kimondtak.


Nekunk a rokon gyerek szulimar megint nem szoltak. Az enyem akkor mar nem volt beteg, direkt elvittem 23.-an orvoshoz, nehogy lerobbanjon a 2 het szunet alatt. Karacsonykor talalkoztunk -tehat elotte az volt- de az ovek meg mindig. Kohogott,pruszkolt, orrot szivtak..Turta az orrat, vegigfogdosta a kajakat es SENKI nem szolt ra. Se a szulei, se a nagyszulei. En most mit tehetnek...? Termeszetesen ismet tole kapta el a gyerekem, igy hiaba voltam vele otthon 2 hetet az unnepek miatt, januar elso orvosi napjan mehettunk vissza..es maradhattunk otthon. Fuu, de nagyon ronda jelzovel illetnem oket.


A baranyhimlos eset hol tortent?

37. manó2000 (válaszként erre: 36. - Voltam...leszek)
2013. dec. 2. 22:39

Micsoda??? Kedves az óvónénitek!

Nekünk egyszerre most több vírust hoztak haza a gyerekek, így elég nehéz kijönni a betegségekből.

Pedig olyan elszántan vittem a gyerekeket az oviba, hogy milyen jó lesz, de lassan ott tartok, hogy félek visszavinni őket.

36. voltam...leszek (válaszként erre: 35. - Manó2000)
2013. dec. 2. 20:56

Nálunk dettó ugyanez van...épp dúl a tetű, a bárányhimlő, és mindegyik köhög...

Így bevallom őszintén, megoldottam a gyereket, és szabadságot vettünk ki..ma telefonáltak az óvodából...mikor elsoroltam az aggályaimat, akkor közölték, hogy pont én betegítem meg a gyereket, mert nem hagyom az immunrendszerét dolgozni..

Remélem az immunrendszere kivédi a tetűt is, mert mire kiszedném a csupa csiga hajából...:D

Na de ne csodálkozzunk...egyrészt kevesen engedhetik meg maguknak, hogy betegállományba menejenek. Bár nálunk egy kezem kevés lenne arra, hogy hány olyan köhögős, taknyos gyerek jár be, akinek az anyukája otthon van a kisebb tesóval. Másrészt a 30 fős csoportlétszám....

2013. dec. 2. 16:02

Látom ez egy régebbi fórum, de ez mindig aktuális.

Nálunk az oviban olyan most a helyzet, hogy úgy köhögnek a gyerekek, mintha egy betegrendelőben lennének. Persze az enyémek is folyton betegek emiatt. Aztán amikor otthontartom megkérdezi az óvónéni, hogy már megint beteg?

34. voltam...leszek (válaszként erre: 33. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 8. 21:52
Hát ez az...hogy a saját gyerekére sincs tekintettel....:(
33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 30. - Voltam...leszek)
2013. márc. 8. 18:27

Van még az a szint, ami "elmegy", mert hát majd megtörlik az orrát, de azért van, ami már nem... De sokan ezt se akarják látni..


Egyébként meg a valós helyezt az ezekkel a betegen bevitt gyerekekkel, hogy még betegebbek lesznek, és utána meg kénytelenek vele jó hosszan otthon lenni, mert tényleg rossz állapotban vannak.. Míg ha eredetileg otthon maradtak volna, 3-4-5 nappal megúszták volna..


Tehát igazából magukat is megcivatták, meg még másokat is megfertőztek..


Ezt viszont nem képesek belátni. Közben meg még a gyerekük is szenved..

32. 4c1a787e8f (válaszként erre: 30. - Voltam...leszek)
2013. márc. 8. 18:23
Nálunk ilyet nem mondanak, mert ők is nagyon sokat betegek, szenvednek, mint a kutya...
2013. márc. 6. 12:50

En nem kivanom senkinek az elmult egy hetunket.

Mara mar sokkal jobb, de az orr nyalkahartyaja annyira odalett szegeny lanyomnak, h orrfujaskor verzik az orra.

Nekem is nehez megoldani az itthon tartast, de muszaj a sajat gyerekem es masok gyerekei erdekeben is.

2013. márc. 6. 12:37

Én két hete tartom itthon a bölcsis lánykámat mások miatt. MEgoldottuk valahogy. Megértem én azokat a szülőket is, akik a munkájukat féltve beadják a közösségbe az ugatóan köhögő, massszív zöld taknyos (tehát már bakteriális) gyereket is, de....

MA felhívtam a bölcsit, hogy ezen okokokból kifolyólag a jövő héten sem megy a gyerek...még a keresztvizet is leszedték rólam, hogy gondolom??

Állítólag kutya baja sem lesz, ha összeszed valamit, erősödik az immunrendszere.....

2013. márc. 6. 12:08

Mi most eppen egy nagyon makacs elhuzodo legcsohurutban vagyunk benne a 3 es fel eves lanykammal. Egy hetig folyamatosan laza volt, kohogott, orra folyt stb. Most ket napja nem lazas. Kohog meg. Eszemben sincs vinni oviba. Meg a jovo hetet is itthon tolti.

Viszont kaptuk ezt a betegseget ugy, hogy a tobbi szulo beviszi a hurutosan kohogo gyereket, ha az ovono szova teszi, akkor meg van sertodve.

A csoportban jelenleg a 28 gyerekbol 10- en vannak... :-(

28. Banyaci (válaszként erre: 27. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 6. 10:34
Én itthon vagyok, megtehetem, hogy kis orrfolyással is itthon tartsam a gyerekem. Viszont ha én kidőlök sem oké. Volt, hogy lábon kellett kihordanom a tüdőgyulladást. A férjemnek egyetlen nap szabadságot adtak akkor és bizony neki is fejéhez vágják azóta is. A szomorú, hogy tényleg sok hurutos gyerek jár óvodába. A másik, hogy gyakran elmondjuk a nátha bár vírus okozza, de elkapható. Ami az egyik gyereknél kis orrfolyás az a másiknak lehet fülgyulladás, vagy rámehet akár a tüdőre is. Viszont addig amíg a magyar munkaadók így állnak a dolgozókhoz, nem várhatunk javulást. Amíg a nőnek, ha táppénzre megy a gyerekével félnie kell, hogy elküldik. Jobb esetben csak kikezdik a hiányzás miatt. Másik nővéremet speciel kirúgták anno a sok táppénz miatt.
27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - Banyaci)
2013. márc. 6. 09:27
Ez a szerencsétlen tényleg a munkahelyét féltette. Csakhogy a másik 20 anyuka+család is... A féjemnek azóta is azt a napot vágják a fejéhez, amit az akkor elkapott vírus miatt töltött itthon..
26. 4c1a787e8f (válaszként erre: 25. - Szafaripók)
2013. márc. 6. 09:26

Mindig is voltak, akik ezt lazábban fogták föl.


De régen nem lehetett ezt megtenni, mert akkor nem csinálták azt az orvosok, hogy kiadtak biankó igazolásokat, hogy "majd anyuka ráírja, ha viszi..".. Akkor bizony vissza kellett menni a betegség végén is, és akkor kaptál igazolást, ha meggyógyultál. Anyukám is sokszor vetett nagy szemeket az orvosra, hogy ugyan, had menjek már kedden, ne csütörtökön - hiszen neki akkor is gáz munkája volt, és mennie kellett.. De tök betegen nem engedtek senkit közösségbe, mert egyértelműen első a közösség érdeke, és csak utána az "egyéné". Ez nagyba is így van. A katonaság is simán megsemmisítene szükség esetén mondjuk 500 embert, hogy a másik 10000000-ót mentse..


Meg a bölcsődeorvosnak, meg az óvónőknek volt még szava, és nem a hummeres apuka 150kilója döntött.


Egyébként ez a jelenség mindenben megfigyelhető a világon, nem egyedi dolog ez.


Csak azért itt elég gáz, hogy 1-2 miatt 20 ember szív rendszeresen..


Az egy másik dolog, és természetesen ez is igaz, hogy ha már ilyen minimálbéres 12 órát dolgozós rabszolgaországot csináltak belőlünk, akkor valahogy a gyerekek nappali elhelyezését se ártana megoldani, akár ha beteg, akár nyáron, akár ha nem veszik fel... Vagy akkor olyan munkabért kellene fizetni, hogy ne legyen gond ennek a magánúton való megoldása..

25. szafaripók (válaszként erre: 18. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 4. 13:53

Semmi ilyet nem mondtam.

Pusztán azt, hogy van, amikor értem, miért teszik, még ha nem is értek egyet vele. Lehet ezen vitatkozni, én nem akarok. Sok jó és sok rossz példát is láttam már...

2013. márc. 4. 13:04

EN tenyleg nem ertem,ahogy egyre tobben irjatok, ez egy alap dolog -lenne. Mit gondolnak ilyenkor a suzlok? Nem eg le a pofajukrol a bor?

Lehet, hogy ezt a forumot meg kene nekik mutatni..:)

23. Banyaci (válaszként erre: 22. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 4. 06:41

Sajnos van ilyen. Gyanítom, hogy ez az anyuka nem a munkahelyét féltette. Mert azért egy anyában csak ott van az utód védelmezése és betegség esetén az kerül előre.

Én is ismerek ilyen szülőt a saját családomból. Még anno a nővérem fiára rengeteget kellett vigyázni, mert elvált és valamiből élnie kellett. Nyolc hónaposan elkapott valamit belázasodott. Amikor megjelent a nővérem síkideg volt, hogy márpedig ő nem ér rá. Elvitte a kissrácot az ügyeletre, majd nyugodt szívven nálunk hagyta egész éjjelre úgy, hogy az ordított utána. Ámde gyakran hozta később is betegen. Akkor is amikor az én kisfiam még csak négy hetes volt. Csöngetett, berakta, se szó se beszéd már húzott is. Mire kapcsoltam már nem volt sehol.

22. 4c1a787e8f (válaszként erre: 21. - Banyaci)
2013. márc. 3. 16:30

No itt a nagy tévedés!!


Ugyanis az van leírva, hogy akkor nem köteles bevenni, ha LÁZAS.. Márpedig lázas nem volt.. Szegény dadus teljesen kivolt..


Egyébként előző napokban elküldték az orvoshoz is.. Persze másnap anyuka hozta az egészséges igazolást..


Gyerekek, ma csak az nem hamisít egyet, aki nem akar.. És meg is teszik, úgyhogy ezek a "hivatalos" körök a valóságban semmit sem érnek..

21. Banyaci (válaszként erre: 20. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 3. 16:25
Természetesen nem helyes hányással hasmenéssel bevinni a gyereket. A dadus ilyenkor kérhet orvosi igazolást arról, hogy a kicsi közösségbe mehet. Hogyha a bölcsiben is vannak még tünetei akkor meg köteles értesíteni a szülőt a munkahelyén.
20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - Banyaci)
2013. márc. 3. 15:07

Szerinted minden munkahelyi gond ellenére joga van valakinek akut hasmenéssel, hányással állami bölcsődébe közösségbe vinni gyereket azért, mert ő dolgozik?? Az nem számít, hogy utána a másik 25 család is hiányzik majd emiatt egy-két hetet, és nekik is munkahelyi gondjaik származhatnak ebből??


A vendégségnél meg aztán még hatványozottabb a helyzet, hiszen az azért igencsak pótolható..

2013. márc. 2. 16:17

Hát elég egyoldalú néhány vélemény. Nem gondolom, hogy valaki azért ne vállaljon gyereket, mert nincs nagyszülő, vagy éppen aki vigyázzon rá.

A munkahelyek hozzá állásán nagyon sok múlik. Van akinek nem szabad hiányoznia, mert tényleg a munkahelyével fizethet. Sajnos ez van ma magyarországon.

Ráadásul sokszor ha van nagyszülő arra sem szabad a beteg gyereket rábízni, mert az idősek sokszor sérülékenyebbek mint a gyerekek.

Ige, joggal várhatnánk el, hogyha valaki vendégségbe jön jelezze, hogy náthás a gyereke és megkérdezze, hogy úgy jöjjenek-e?

A skarlát, bárányhimlő a lappangási idő alatt fertőz, ami akár három hét is lehet. Szóval nem kell betegen bevinni a gyereket a bölcsibe, oviba, hogy megfertőzze a többieket.

A gyerek a boltban, tömegközlekedési eszközön, lépcsőházban és a liftben is megfertőződhet.

18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2013. márc. 2. 16:00

Egy mai bölcsis szülői közösségben a szülők 99%-a tényleg keményen dolgozik. Vannak nehezebb, és könnyebb helyzetek, de senki se mondhatja azt a másiknak, hogy az én munkám fontosabb, maradj otthon te.. Ilyen nincs. Aki ezt nem tudja tudomásul venni, ne vállaljon gyereket, vagy ne hordja közösségbe. Ha valakinek nincs nagyszülő, meg senki - hozzáteszem, azért van idő arra, hogy ezt valamelyest pótolja - akkor legyen bébiszitter...


Bizony, van aki a kevesebből is megoldja ezt, és van, aki a többől se..


Rossz irányba vezet az a gondolkozás, hogy "jaj, nekem többet lehet, mert....". Vannak szabályok, azokon belül lehet játszani..

2013. febr. 26. 15:16

Nálunk ez van a védőnői szolgálaton: Ki van írva, hogy csak egészséges gyereket hozzanak, mert általában azért jár ki a faluba az orvos 2 hetente, hogy a pici babákat lemérjék, státuszt készítsenek a fejlődésükről és beoltsák őket.

Erre mi szokott fogadni a váróban? Telis-tele van göthös, krahácsos prüszkölős gyerekkel! Most erre mit mondjak? Általában mindig ilyenkor leszünk betegek mi is, ha csak sima méreckedésért vagyunk ott.

16. davidab (válaszként erre: 13. - Timycat)
2013. febr. 25. 16:08

:)

Amugy en se szeretem azt, ha olyan jon ide, vagy talalkozik a gyerekkel, aki beteg gyerekkel volt az elmult 24 oraban. De ezt mar a "sajtburasok" miatt nem mertem leirni :))D


Pont egy ilyen draga nem szolok ismet miatt kereken 2 honapja beteg a kolkom. Ebbol kb. 3x4 napot volt rendben, igy se szankozni nem vihettem el a hoba, se sehova masok miatt. Mindenet vegigjarta mar a cucc es egyszeruen olyan makacs, hogy nem lehet kiirtani..

2013. febr. 24. 20:39
Nem értek ezzel egyet, de sajnos ez a mai magyar valóság. A munkáltatók gondolkodásán is kéne változtatni, talán akkor anyukák is mernék otthon kúrálni a beteg gyereket, vagy ha ők betegek, otthon maradni...
14. szafaripók (válaszként erre: 10. - Davidab)
2013. febr. 24. 20:39
Sajnos a kérdésedre a válasz: azok az anyukák, akik nem tudják nagymamával megoldani, a munkájuk meg veszélybe kerül, pusztán mert a gyerek miatt betegszabit vesz ki.
13. timycat (válaszként erre: 1. - Davidab)
2013. febr. 23. 21:12

Igazad van!


Én pl sehova nem cígelném a beteg gyereket és nemcsak a többi gyerek miatt, hanem a sajátom miatt sem, annak a gyereknek gyógyulni kell, itthon, nyugiban.


Másrészt ez fordítva is igaz, ha engem hívnak vendégségbe és ott beteg a gyerek én attól is kiborulok, még akkor is ha a gyereket nem viszem, hanem csak én megyek. A facért nem lehet szólni, hogy bocsi ne gyertek mert halál influenzás a gyerek, én megérteném.

12. davidab (válaszként erre: 11. - 4c1a787e8f)
2013. febr. 23. 21:05

Helyesen teszed!


zolj, ha van valami fejlemeny!

11. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Davidab)
2013. febr. 22. 18:25

Teljesen egyetértek!!


Ugyanez megy az ovikban, bölcsikben.. Röhej. Állítólag az van leírva, hogyha nem lázas, akkor be kell, hogy vegyék.. Így kellett bevegyenek egy fosós-hányós gyereket, az anyja fogta, otthagyta.. Erre én fordultam sarkon a gyerekemmel, vettem ki szabit, és jöttem haza.. Pedig 3 gyerek mellett dolgozom, mindent megtennék a melóhelyemért.. Aztán amikor ezt másodszorra is eljátszották, csak elkaptuk.. Csak erre ráment a családunknak 2 hete, nagymamáktól kezdve. (Még ők is dolgoznak..)


Mindezt úgy, hogy már volt a télen előzőleg egy ilyen bajunk, tehát ez már "műsoron felül" volt, és egyértelműen elkerülhető lett volna, ha nem hoznak akut beteg gyereket be a közösségbe.. Mert egyébként nyilván teljesen nem lehet minden betegséget elkerülni, nem is kell.


Azonkívül volt skarlátunk, meg egyéb szépségeink.. A skarlátot se a kapuban kaptuk el..


Az anyukák hamisítják az igazolásokat, a bölcsiorvost nem veszik komolyan.. Aki meg egy kicsit jobb izlésű, az otthon ül az egészséges gyerekkel, a beteg meg bent van. Az óvónők, gondozók is kivannak. Sokszor hetekre lebetegszenek ezektől, a családjuk is..


Ez idén annyira durvára sikerült, hogy el fogok kezdeni levelezni a témában az antsz-szel, meg a fenntartókkal..


Ugyanez van a családoknál is, amit írsz, hogy a másik érdekét leszarom.


Ma már nem az a világ van, mint régen, amikor tényleg meggyógyultunk, sokszor gyógyszer nélkül is, és a szülők SOHASEM kapták el tőlünk. Ma egy ilyen kis kedves baci hetekre kiütheti a kenyérkeresőket, és vetélést okozhat egy kismamánál, vagy csak éppen pár hét idegbajt, még akkor is, ha tízezreket költünk megelőzésre..


Jó lenne ezt már végre felfogni..

2013. febr. 22. 13:41

Orulok, hogy van meg, aki igy gondolkodik. De miert is kene nekunk furan erezni magunkat, hogy ilyen "elvarasaink" vannak?


Ha valaki beteg, akkor otthon csucsukel, amig meg nem gyogyul. Ki az a ferde gondolkodasu, aki ugyan ugy csinal mindent, mint a normal hetkoznapokon?


Ha beteg a gyereke, akkor ne legyen mar mase is az!

Szerintem oket meg nem fertozte meg mas. Vagy ha igen, akkor szerintetek lanyok, akik egyetertetek ez jart a fejeben?

Jajj, de jo! Legalabb nem kell mennem dolgozni! Es inkabb most kapja el, mint felnottkent, addigra majd jol megedzodik. Sot, ezert inkabb kerlek, hozzd el hozzank a beteg gyereked! Amugy is van feleslegesen kidobando penzem!


:)

2013. febr. 21. 08:32
Nálunk ilyen probléma nincs, mert nem járnak hozzánk, se barátok, se a gyerekeik (és nem miattunk)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook