Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te mit tennél, ha a gyereked 2, 5 hét betegség után megy oviba és a 3.napon betegen jönne haza? fórum

Te mit tennél, ha a gyereked 2, 5 hét betegség után megy oviba és a 3.napon betegen jönne haza? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. ápr. 9. 13:57

Úgy érzem mindig úgy gondoljátok, hogy csak más lehet a hibás ha beteg a gyerek, de sajnos a férjem is ilyen rövidlátó!

Gondoltatok már arra, hogy lehet, hogy rajtatok vagy családtagjaitokon ha nem is látszik durván, hogy beteg de ő is hozza-viszi a bacikat?!

Tehát mivel a picik immunrendszere gyenge és őket jobban megviseli az amire, ha észre is veszed csak legyintesz marad a védekezés!

Szerintem erre kéne koncentrálni!

Egyébként a legújabb oltás - ami, ha jól tudom 2 éves korig ingyenes - lehet az egyik megoldás a sok közül.

A legfontosabb, szerintem a legdurvább középfülgyulladásra pl. jó!

Ha túl nagy az orrmandula az orrüreghez képest az is fokozott visszafertőződési góc!

Mindezt gyakorlatból írtam ugyanis két (7 és 2)gyermekem van:)

Szerencsére sikerült egy olyan dokit becserkésznem aki nem volt rest felvilágosítani minderről amiért nagyon hálás vagyok érte:)

2008. júl. 12. 18:10

Mi is így vagyunk.Februárba kzdtük az ovit.Én teljesen kivoltam, mert állandóan beteg volt mindkét gyerek.Együtt kezdték az ovit.Tényleg bosszantó,hogy némelyik gyereket,hogy viszik oviba és nem kimondottan az aki dolgozik.Én adtam nekik nagyon drága immunerősítőt, hát nem nagyon hatott.Mire egy gyerekorvoshoz elvittem őket és azt mondta,hogy fél év mulva meg kell ismételni a kúrát és csak utánna fog hatni.A gyerekeknek fájt a torka, piros volt, köhögtek,folyt az orruk, a nagyobb meg tortyogott mert nem akart lejönni a váladék.Kérdeztem,hogy mi legyen az ovival..erre a dokinő: megértené ha nem vinném őket mert lenne itthon mellettük egy 6 hónapos kicsi...mehetnek nyugodtan, lázuk nincs.....Na én nem vittem őket, hanem infralámpáztam ,hogy szépen jöjjön le az orrváladék....Szóval fura, hogy a dokinő is ezt mondta van 3 gyereke, mikor látom,hogy nem érzik jól magukat és persze hallom is a köhögést.Ő nem a mi háziorvosunk, de mivel mindíg betegek elvittem őket hozzá, hátha jobbat tud ajánlani..De nem így volt.Ő is azzal jött,hogy át kell esni a betegségeken...Amikor ők betegek voltak akkor mi is a párommal..szegény sokszor úgy ment dolgozni mint a mosott sz@r..hiába ezek már új vírusok és bacik.....Én is adtam nekik vitaminokat is de nem sokat segített, sajna...

Remélem ősztől jobb lesz.....

29. mugli
2008. ápr. 18. 19:05

Ay én nővérem háziorvos, az unokaöcsém 6 éves, nekem pedig egy majdnem 8 hónapos fiam van .

Az a helyzet, hogy az inmunrendszer csak 5-6 éves korra erősödik meg annyira, hogy ellen tudjon állni a nyavajáknak, ezért van, hogy a kicsik gyakrabban betegek. Fertőzni pedig már akkor elkezdenek, amikor még nem is látszanak a tünetek.

28. fb3d790ac9 (válaszként erre: 27. - 3d5b901f2d)
2008. márc. 4. 17:19
Támogatom az ötletet,!Ha a béres tényleg jó,megirom!
2008. márc. 4. 08:55

Nálam a nagyobbik 13 hónaposan kezdte a bölcsődét, mivel hamar vissza kellett mennem dolgozni. Az első 2 évben egyfolytában beteg volt, mire kigyógyult, elkapta megint. Pedig szoptattam 2,5 évig. Már ott is sok problémát okozott, hogy a többi szülő betegen (sokszor lázcsillapítóval és gyógyszerrel) vitte a gyereket a többi még egészséges közé.

Mikor kezdte a kiscsoportot már javult a helyzet, megerősödött az immunrendszere. Mindenkinek ajánlom a Béres cseppet!

A pici akkor született, mikor a kiscsoport félévénél tartottunk. Decemberben nagy hóba vihettem mind a kettőt, sokszor a nagy a babakocsi elején csücsült. A kicsi azóta egy éves múlt, nem sok betegséget kapott el,( max. nátha ) rengeteg gyümölcsöt eszem és étrendkiegészítőt szedek, így szoptatok!

A nagyobbik most középsős és nagy betegsége nem volt, még az orra is ritkán folyik! Használjuk rendszeresen a Sterimar orrsprayt és odafigyelünk arra, hogy sok gyümölcsöt egyen ilyenkor főleg. Anyukák, Apukák! Az olyan szülők, akik betegen viszik a gyereket, legtöbbször azok, akik nem tudnak táppénzre menni munka mellett. Sajnos szenvedtünk magunk is eleget, de betegen sosem vittem! Mivel ilyen szülők mindig voltak, lesznek....ezért érdemes a megelőzésre törekedni, hogy minél kevesebb esélye legyen annak, hogy beteg legyen a gyerkőc.

26. fb3d790ac9 (válaszként erre: 25. - Cirmesitompika)
2008. márc. 3. 18:56
Én mint már irtam,a második babát várom,de az utobbi 1 hónapban szinte állandóan orrot fujok,mert hozza a lányom haza a sok bacit az oviból.Nagyon unom,mert gyógyszereket nem merek bevenni,hagymás dolgokat probálok,a lányomnak meg nagyon sokba van a gyógyulása.Mi lesz jövö ovis évben,mikor már a kicsi is meglesz?
2008. márc. 3. 14:07
Nekem is ilyen tapasztalataim vannai. Nagy nehezen, meg jó drágán kikúrálom a lányomat, aztán a sok bewtegen vitt gyerek miatt kezdhetem az egészet előlről. Ez nagyon bosszantó, főleg, hogy a pici is elkaphatja tőle a sok nyavaját.
24. fb3d790ac9 (válaszként erre: 23. - Lily3)
2008. márc. 3. 11:46
kicsi náthával sem szoktam már vinni,de egyes szülök,valószínü megtehetik,hisz hiába szólnak nekik,állitják nem beteg a gyerek.De mikor azért sem szólnak,mikor a szülö otthon van,elviszi oviba a gyereket,taknya-nyála egybefolyik(bocsika),és azt mondja,ha belázasodik szóljanak,ez durva.Én nem értem ezeket a kivételezéseket,bár itt a szülövel van a baj...
23. lily3 (válaszként erre: 4. - Fb3d790ac9)
2008. márc. 2. 22:31
Én is mindig bosszankodom-e miatt.Kérdezem a lányomat:ki jár már megint betegen,taknyosan oviba?Kiderül,hogy a fél csoport.Ekkor mérgelődök,hogy az én gyerekem fog mindig más miatt itthon ülni,mert sok szülő nem ér rá,nem tud,nem akar otthon maradni a gyerekkel?Na nem...
2008. márc. 2. 21:49
Az én lányom is maximum 2 hetet tud oviba járni egyszerre, utána mindig beteg lesz. Neki ez még az első éve, reménykedek, hogy a tavasz kezdetével ritkulnak a betegségek. Én is aggódok, hogy a munkahelyen mit szólnak, ha folyton táppénzre jövök, de a gyerek a legfontosabb, és nem viszem betegen óvodába.
21. fb3d790ac9 (válaszként erre: 20. - Macoka3)
2008. márc. 2. 19:48
mennyibe kerül???
20. macoka3 (válaszként erre: 4. - Fb3d790ac9)
2008. márc. 1. 20:03
Mi vettünk részletre egy bioptron fényterápiát.Nagyon jó,immunerősítésre,és sok-sok másra is.Melegen ajánlom minden családnak:-)))
19. fb3d790ac9 (válaszként erre: 18. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 1. 18:55
ez azért igy ebben a formában tulzottan durva...bevinni és nem kapni,csak vinni...vinni,ez nem normális.mise látunk semmit a mindenböl....
18. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 12. - 8565183eb5)
2008. márc. 1. 11:22

nem is jó...sajna isiben is ez van:((viszont tanító nénik pl nem adnak szalvétát annak a gyereknek,aki nem vitt be...ez ugyancsak felemás dolog nekem:(

Hiányzott a fiam januártol,a héten ment először.Mindent beadunk,viszünk,sajna a fiam azon kevesek egyike aki normális ruhákban jár isibe(itt nem az anyagiakra,márkára gondolok,hanem a tisztaságra,tisztálkodásra).Tehát első félévben badtunk mindent,azt mondták szólnak ha fogytán,és majd vigyük folyamatosan.tehát felment a gyerek és második nap nem normálisan szoltak neki hogy vigyük be újra a holmikat,hanem kajcsinál azon szavakkal kapott szalvétát,hogy te hoztál be,ezért MA MÉG KAPSZ,de ha holnapra nem hozod,neked sem jár....

És egy normális kisvárosban élünk elvileg,most szembesülök ennyire ezekkel a dolgokkal...

17. 8565183eb5 (válaszként erre: 13. - Fb3d790ac9)
2008. márc. 1. 11:15

Hát ez úgy szokott lenni az panaszkodik akinek van :-( Talán majd suliba jobb közösségbe kerül ahol nem lesz ilyen.

De azért az ledöbbentő hogy nyaralni van pénz az ovit fizetni meg nincs :S

16. fb3d790ac9 (válaszként erre: 14. - Direne)
2008. márc. 1. 10:54
ez a 2.évünk oviban,1 évet bölcsis volt.Nekünk egyre nehezebb!!!
15. eracica (válaszként erre: 14. - Direne)
2008. márc. 1. 10:47
Igen látom sokmindent kipróbáltál, de mennyi ideig használtatok egy szert, lehet hogy huzamosabb ideig kellett volna szedni, hisz ezeknek a homeos dolgoknak több idő kell.
14. direne
2008. febr. 29. 22:02

Az ovi első, betegségekkel teli évét legjobb egyszerűen "túlélni". :-(

Mi tavaly horribilis összeget költöttünk vitaminokra, ásványi anyagokra, homeopátiás orvosokra, szerekre, ezüst kolloid, Béres csepp, Fitominerál, Oscilloccinum, Echinacea, C vitamin, biztos nem írtam mindent, és szinte állandóan betegek voltak/tunk, októbertől-július elejéig.

Szeptemberben a nagyobb második évet kezdett.(Kicsi jövőre lesz ovis.) A 2.ker-ből kiköltöztünk vidékre. Minimum napi egy órát vannak kint a jó levegőn.

És, szedetek velük most is pár dolgot, de csak a töredékét a tavalyi arzenálnak.

Kis nátha, kétnapos láz, hőemelkedés...szeptember óta összesen a két gyereknél kb 6-szor.

Olyan van többször, hogy a kicsinek víztiszta váladék folyik a nózijából, vagy 5 napig, és kész...vagy a nagy orra szörtyög kissé,de semmi súlyosabb.

Tehát, a második év már könnyebb. :-)

13. fb3d790ac9 (válaszként erre: 10. - 8565183eb5)
2008. febr. 29. 20:02
Én is fizetek,minden hónapban tisztasági csomag,kaja,stb....ilyentájban kiszokták irni a faliújságra,hogy ki az aki rendszeresen beviszi a csomagot és azoknak idén már nem kell bevinni.Tavaly megkérdeztem,mi a garancia,hogy akik eddig nem vitték be,most befogják.Azt mondták semmi,erre én továbbra is vittem.Vannak szülök,akik a kaját sem fizetik,de nyáron elmennek külföldre 3-4 hétre.Mindig az panaszkodik,akinek van.egyszer kértem támogatást,nem kaptam meg,azóta nem megyek.A csoprtpénz 1 évre 4000ft.szerintem nevetséges összeg,sokan mégis reklamálnak.Miért van az,hogy a gyereknek mindenki jót akar(föleg a szülö),de az intézményekben amikor fizetni kell,midenki morog,pedig minden egyes befizetés a gyerek érdekeit szolgálja....
12. 8565183eb5 (válaszként erre: 11. - Ccd9bb7d17)
2008. febr. 29. 17:11
Hát ez nem hangzik valami jól :s
11. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 10. - 8565183eb5)
2008. febr. 28. 20:08
Nekem nem ingyenes,de az említett szülőknek igen.Kaja ingyen mert rászorulók,a beadandó dolgokat nem adják be,van amelyk gyerek oviszsákját az ovis közösböl adják,és a váltóruhát szintén:((
10. 8565183eb5 (válaszként erre: 6. - Ccd9bb7d17)
2008. febr. 28. 20:00
Ingyenes az ovi? Én úgy tudtam kell fizetni ott a kajáért meg stb kiadások. Nincs gyerekem de rokonoktól úgy hallottam elég sokat elkérnek.
9. fb3d790ac9 (válaszként erre: 7. - Eracica)
2008. febr. 28. 12:24
Köszönöm,ezeket kiprobálom!!!:)
8. fb3d790ac9 (válaszként erre: 6. - Ccd9bb7d17)
2008. febr. 28. 12:23
Ez a probléma nálunk is.Én,ha már kicsit megvan fázva,inkább nem viszem,mert itthon dolgozom,szóval én megtudom oldani.Csak az a baj,hogy 18 hetes terhesen ápolni a gyereket és vigyázni elne kapjam,az már nehezebb.Én elég sokat fizetek az oviért,de nem panaszkodom,itthon is tud enni,és néha jó,ha itthon van.Jó,köv.honapban visszavonják a hiányzást,csak éppen a tripláját hagyom a gyógyszertárban.De még is sem reklamálok,bár egyes szülöknek elkellene fogadni,hogy egy gyerek nem tudja lábon kihordani a betegséget,hisz nekik nem lenne muszáj.Engem igazából az bosszant,mikor az ovónök szólnak a szülönek vigye orvoshoz a kicsit,másnap ugyanúgy viszik oviba és bemagyarázzák,hogy nem beteg.
7. eracica (válaszként erre: 4. - Fb3d790ac9)
2008. febr. 28. 10:18
Akkor próbálj immunerősítőt is ki pl. kúp, vagy másnéven kasvirág kivonat=Echinachea cseppek, vagy oscilloccocinum, ezek homeos szerek, nem árthatnak. Emellett a C, A és Béta-karotin(répa)immunerősítő vitaminok ezeket lehet pótolni, legjobb, ha természetes formájukban, vagy term. alapú kiegészítőkkal, tehát a "mű- vitaminok" nem biztos, hogy sokat használnak.
6. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 5. - 8565183eb5)
2008. febr. 27. 18:44

Ne gondold hogy az viszi leginkább betegen a gyerkőcöt közösségbe,aki dolizik.Nálunk az anyukák jó része otthon van,szerintem egy egy ovis csoportban jó ha 3-4 anyuka dolizik...és ők általában megoldják valahogyan.A gond nálunk azokkal van,akik bokáig csurgó takonnyal,már elnézést,de így van,és köhögve engedik oviba a gyereket,mert nem lázas,vagy csak hőemelkedése van.Azt mondják ingyen kap enni a gyerek,hát viszik....addig sincs otthon:((

Én mivel az iskolásom beteg volt egymás után többször,az első megfázás után otthon hagytam a kicsit is,mert most otthon vagyok velük.Ha doliznék,fogalmam nincs hogyan oldanám meg az állandó visszaeséseket...

5. 8565183eb5 (válaszként erre: 4. - Fb3d790ac9)
2008. febr. 27. 18:41
Nem jó az ha betegen viszik oviba a gyerekeket mert megfertőzik egymást. De szerintem itt is ez a tipikus magyar helyzet jön ki. Nyugdíjkorhatár magas a nagyszülők is dolgoznak ninvs kire hagyni a gyereket. Mert a szülő nem mehet mindig betegállományba mert kirúgják. Így marad az hogy csak akkor hagyják otthon a kicsit ha muszály. Vitamint és sok gyümit adj a gyerekednek hátha akkor nem kapja el a betegségeket olyan könnyen.
4. fb3d790ac9 (válaszként erre: 3. - Eracica)
2008. febr. 27. 18:09
Kapja a vitaminokat,mégis sokat beteg.Nem bánom,mert legalább együtt vagyunk,de mikor viszem oviba és azt látom,hogy tiszta t...ny némelyik gyerek és ott van,kicsit bosszant.Hiába szólnak a szülöknek,nem foglalkoznak vele.Szerintük,ha nincs láz,nincs betegség.Ez normális?
2008. febr. 27. 18:03
Most beszélgettünk épp erről a férjemmel, milyen gyakori probléma ez oviban, a mi gyerekünk még kicsi, nem tudjuk mi vár ránk, de másoktól is ezt halljuk. Nekem mégis az a véleményem, hogy fel kell készülni a téli időszakra vitaminszedéssel, immunerősítéssel, itt homeopátiás dolgokra gondolok most is, de főként majd óvodás korában is ezt fogom tenni.
2008. febr. 27. 17:54
elvinném orvoshoz, az ovis korszak ilyen...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook