Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szoktál-e segiteni hajléktalan embereken? fórum

Szoktál-e segiteni hajléktalan embereken? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
12. 7004ca251b (válaszként erre: 11. - D606bc0fd7)
2008. ápr. 27. 16:49

Nem bántottál meg,minek után a te hozzá szólásodból az irigység inkább kisüt mint az ész érvek.Az,hogy mivel kerestem a kenyerem,nem nagyon gondolom,hogy bárkire tartozna,de sztriptízeltem,úgyhogy igen két kezű munkával kerestem a kenyerem,bár azt gondolom te nem erre gondoltál.Lefeküdtem e pénzért férfiakkal?te már úgyis eldöntötted magadban,hogy igen,úgyhogy felesleges lenne bármit is mondanom,főként mert nem is igazá nérdekel,elhiszed e vagy sem,másrészt mert a fúrum témája sem ez.

Cica baba vagyok?hm.Nos én is megnéztem a te adatlapodat,valószínű te sem a koleszterin szinted leredukálása miatt fogyózol,hanem,hogy bele férj a szűk farmerbe,meg felvehesd a toppod,amiből neked ugyanúgy kilóg a hasad majd mint az enyém.Szeretem a luxust?IGEN!egydolgot mégjobban szeretek,ha valaki nem képmutató és álszent.Ugyanis hazudik aki tagadja,hogy nem szereti a jólétet,meg az is,aki megteheti,hogy jól éljen,de nem teszi.Ilyen nincs...Azt pedig szerintem egy adatlap alapján eldönteni,hogy mennyire tudok szeretetet adni,nevetséges,megindokoltam miért nem adok pénzt hajléktalanoknak.Ez nem azt jelenti,hogy más módon nem segitek,vagy segítenék embereken.Nemtudhatod,hogy esetleg az adóm 1százalékát hagyom elszállni a francba,vagy felajánlom hajléktalanok étkeztetésére,azt sem tudhatod,hogy ha akad valami férfi munka a háznál,aká a kertben,akár bárhol másol a kert körül,kit bizok meg vele.Nem a segítség nyújtást ellenzem,azt ellenzem,hogy sokan ezt már úgy kezelik,hogy ők csövesek,nekik jár a 200forint a felesre,ha tesz érte ha nem...

2008. ápr. 27. 16:34
Szoktam adni és nem érdekel mire költi. Az utána már az Ő pénze, azt tesz vele, amit akar.
10. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 8. - Violett7501)
2008. ápr. 27. 16:32

"Bocsi ha ezzel megbántalak"- Miert kersz bocsanatot? Neked ezzel a hozzaszolassal igenis a megbantas volt a celod, csak sajnos kilog a lolab.


Annyira birom az ilyen emberekben, hogy ugy szeretnek masok zsebeben turkalni, megallapitani, hogy o maga mit szerzett abbol, amilye van, de kozben elfelejtik megkerdezni maguktol, vajon van-e kozuk hozza.


Nos, en szoktam adni a hajlektalanoknak, nem erdekel, hogy utana mire koltik, de azokat is megertem, akik nem adnak, sot nem jotekonykodnak es egyaltalan futyulnek a vilag szegenyeire, mert igenis, az emberek nem torodnek egymassal, aki most ad, holnap nem biztos, hogy o is kapni fog, ha raszorul majd masok segitsegere...

2008. ápr. 27. 16:19
Igen;szerintem ők lelki betegek és egyedűl vannak a nagyvilágban sajnos senkire sem számíthatnak és sajnos ki az aki egy hajléktalant foglalkoztatna??? És nemcsak abból adódóan gondolom és érzem így, hogy édesapám is az volt és így kellett meghalnia, hanem...... Bármim lenne én az utolsó falatomat is megosztanám egy hajléktalannal!!!!!
8. violett7501 (válaszként erre: 2. - 7004ca251b)
2008. ápr. 27. 16:02

Szia Luxi!

Láttam a lapodat,nagyon durva!! Már a nevedben is benne ,hogy te a luxusért odavagy.A fotóidat is láttam,igazi mű cicababa.Látszik,hogy te csak magaddal tudsz foglalkozni.Téged nem érdekel a másik ember sorsa,lerííí rólad.Bocsi ha ezzel megbántalak,de az is biztos te nem a két kezi munkáddal dolgoztál meg a kocsidért.Bár a "két kezi " munka sokmindent takarhat....Te igazi szeretetet nem tudsz adni az is biztos,soha,te csak kapni szereted!Sajnállak nagyon ezért,mert nincs annál nagyobb szeretet mint adni másnak.

2008. ápr. 25. 08:37
Sajnos édesapám 3. éve hajléktalanként halt meg Szegeden, és az utólsó hetek mikor már kórházba került és meglátogattam már meg sem ismert! Ezért ha Nagyváradon járunk, mindíg adok és segítek a hajléktalanokon, nekik bármi jólesik!!!!
2008. ápr. 21. 13:46
Amig dolgoztam újságot szoktam venni tölük. Lakott nálunk egy hajléktalan,dolgozgatott nálunk,a kertbe segitett,napi 1-2 órát,cigit,ruhát kapott tölünk,velünk evett,mondtuk,hogy segitünk lerendezni a nyugdiját,rakja félre,nálunk megvan mindene.Ami tölűnk telt megtettük,de neki a pia kellett.Nem volt halálra dolgoztatva,ha elfáradt pihent,de miután elkezdett inni elküldtük.
2008. ápr. 21. 11:47

En penzt nem nagyon adok. Ha esetleg zenel, vagy csinal valamit, arul programfuzetet, akkor veszek. Egyetertek Luxival, sot az egesz fizetest szet lehetne koztuk osztogatni, mert sokan vannak.

Van 1-2, akinek cigit, vagy sutit, ilyesmiket adok, de ok "allando emberek", valasztottam kozuluk, sajnos.

4. 7004ca251b (válaszként erre: 3. - F7bc159e64)
2008. ápr. 21. 11:27
1983ban születtem igen.és megdolgoztam a kocsimért meg minden másért is.Nyílván nem gyárban gépszíj mellett három műszakban,de én is tudom milyen heti 7napból 7et ledolgozni.A másik fele,hogy egyáltalán nem vagyok önző,mint mondtam régebben segítettem,csak azt gondolom,hogy a legtöbb esetben 200forint a problémáján nem fog segíteni,de elmélyülni az alkoholizmusba-vesz belőle mégegy doboz sőrt,,vagy egy felest-annál inkább.Érzéketlen sem vagyok,de azt hiszem a többség azért nem egymaga születik a világba.mindenkinek vannak barátai,ismerősei,rokonai,családja.És ne mondja nekem senki,hogy aki igazán akar,az nem tud segítő kezet találni,és megkapaszkodnhi annyira,hogy ha nem is önálló életet élve,de emberhez méltóan tudjun létezni.És nem az öreg nénikre gondoltam nyílvánvalóan,mert azok a gyerekeik szégyene,hogy nemm gondoskodnak az idős szüleikről,akik felenevelték őket.Nyílván vannak ilyen esetek,de önámítás azt gondolni,hogy a nagyrészük pusztán szerencsétlenségből van ott ahol...
3. f7bc159e64 (válaszként erre: 2. - 7004ca251b)
2008. ápr. 21. 09:17
szia Luxi! Ne haragudj de nem értek veled egyet! Megnéztem az adatlapod,és ne haragudj de te megdolgoztál egy BMW-ért? Meg stb... 1983-ban születtél azaz 25 éves vagy marhára megdogozhattál egy több milliós kocsiért! Nem sértegetni akarlak,de amit leírtál az nagy foku önzés,mondjuk az oroszlánokra ez jellemző is na meg a birtoklási vágy. Segiteni valakin,nagyszerű dolog főleg ha látod hogy tényleg rá van szorulva,Pesten mások a hajléktalanok mint itt lent vidéken.Pedig én is városban lakom,de azért azt lehet látni hogy ki a pofátlan és ki a csóró.Arról hogy munkát kapjanak,hát te tényleg rózsaszín világban élsz!!!! Szerinted,melyik munkáltató fog alkalmazni egy olyan embert akinek még fürdésre sincs lehetősége,mozsdatlan és piszkos a ruhája! Tudod esélye sincs hogy kikerüljön a szarból! Aki idáig lecsuszik annak oka van lehet hogy a saját híbája lehet hogy nem,ezért nem szabadna így gondolkodni ahogy te. És amikor azt latolgattam hogy BMW meg minden ne gondold hogy irigylem erről szó sincs. Mindenkinek megvan a saját kis élete,de aki szarban van,arra is gondolni kell csak velem ne történjen soha ilyen.
2008. ápr. 20. 21:22
Én nem.Pedig nagyon sajnálom őket,és egy ideig segitettem is pár forinttal vagy egy szendviccsel,ami épp volt nálam.De nekem sokakkal az a problémám,hogy bár biztos iszonyat nehéz sorsuk van,ha akarnának élhetének jobban,nem mondom hogy luxusban,de emberhez méltóan.Sok hajléktalan egyáltalán nem öreg és semmilyen betegsége nincs-nem sántit,nem iányzik végtagja-szóval semmi akadálye nem lenne,hogy elmenjen dolgozni,akár segéd munkásnak,vagy szemetesnek,vagy bárminek.De leinni magát,hogy kevésbé érezze a hideget,aztán pár forintért kolduni egyszerűbb.Ráadásul sokak rendkívűl agresszívak.Főleg mióta kitalálták nekik ezt a fedél nélküli hajléktalan nevű újságot,hogy árulják,é úgy érzik,mivel ők ezzel dogloznak,ezt kötelessége mindenkinek elismernie és venni belől.Jó legalább csinálnak valamit,de úgy egy fél éve álltam a nyugatinál,ahol a Margit híd irányába ellehet fordulni.Piros lámpa volt,ablakom felhúzva,odajött egy hajléktalan ezzel az újággal,jeleztem hogy nem kérek,mire mi volt a reakciója?Rávágott az ablaküvegembe,és elkezdett kiabálni,hogy milyen egy szemét kurva vagyok,hogy nem tudok pár forintot adni miközben bmwben meresztem a seggem...én megdolgoztam azért a kocsiért,meg minden másért is ami körül vesz.szerintem ők is megtehetnék,ha nem is ilyen szinten,de legalább annyira,hogy ne koszos ételt kelljen enniük és ne kelljen megalázkodniuk párszáz forintért.
2008. ápr. 20. 20:52
Sziasztok,érdekelne hogy szoktatok segíteni hajléktalan,kukában turkáló öreg embereken? Én megvallom őszintén,hogy igen szoktam adni sőt a párom is.Bár nem mindegyiknek,mert nagyjából ki lehet szűrni hogy kinek kell valóban a pénz. én ugy vagyok ezzel a dologgal ha látom rajta hogy tényleg kajára kellene neki a pénz,nem tudok elmenni mellette.Sőt volt egy olyan esetem is hogy,egy öreg néni szedte ki a konténerből az ételmaradékot és én ezt nem bírtam nézni adtam neki 200ft-ot(tudom nem nagy összeg) hogy inkább vegyen magának kaját. Néha borzalmas látni hogy mi megy ebben az országban.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook