Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szoktál-e segiteni hajléktalan embereken? fórum

Szoktál-e segiteni hajléktalan embereken? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. okt. 29. 20:38
soha
2008. máj. 16. 00:53
igen szoktam,ha módomban áll,télen volt hogy egy tál meleg levest kértek,ha volt adtam szivesen.
130. 7004ca251b (válaszként erre: 127. - Spinneli)
2008. ápr. 30. 08:37

látod,látod,sem időt,sem energiát nem kímél,ha parasztságról van szó.Az a helyzet,hogy valahol irigylem őt,hogy ennyi felesleges energiája van,klasz lehet,ha az ember lányának 4gyerek meg egy férj mellett ennyi a szabad ideje,energiája van.Végülis inkább nekünk irogasson privát leveleket,mintsem a gyerekei leckéjét ellenőrizze le(már ha tudja...) vagy a remek alakját formálja,esetleg valami keresetkiegészítst vállaljon,hogy ne minket kelljen szapulni,a "remekbe szabott"(sari07,ha nem értenéd,a "remekbe szabott"=sikertelen)életéért.

Szép napot lányok:)

2008. ápr. 29. 22:28
Igen neha adok nekik egy kis penzt.
2008. ápr. 29. 19:17
komolyan nevetséges ez a nő....
127. spinneli (válaszként erre: 124. - 7004ca251b)
2008. ápr. 29. 18:41

ej, privátban is ennyire meg tudja erőltetni magát.

:)

126. f7bc159e64 (válaszként erre: 124. - 7004ca251b)
2008. ápr. 29. 18:02
Nagyon szívesen!
2008. ápr. 29. 16:57
Nem, de rendesen feldühített, amikor gyerekeket láttam koldulni menni...
124. 7004ca251b (válaszként erre: 123. - F7bc159e64)
2008. ápr. 29. 16:21

Kedves Sari07!


Nagyon kedves vagy,hogy időt szakítassz egy igen tartalmas privát levél megírására,számomra,melynek tartalma idézem:

"IDIÓTA!!!!!!!!!!!!"

Köszönöm kedvességed,és szórakoztató primitv viselkedésedet,de további privát levélre egyáltalán nem tartanék igényt.Ha bármilyen problémád van,legyen benned annyi gerinc,hogy felvállalod mindenki előtt a véleményed,ahogy eddig is oly bájosan tetted.Köszönöm:)

123. f7bc159e64 (válaszként erre: 122. - 7004ca251b)
2008. ápr. 29. 16:16
De nem ám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
122. 7004ca251b (válaszként erre: 112. - E71af41436)
2008. ápr. 29. 15:58
na ez az amire szerintem már soha nem kapsz választ Tőle:))amit nem lehet egyszerű fikázással megválaszolni,hanem értelmes érvekkel kéne megindokolni,arra nem erőltetni magát a "Csaje":))
2008. ápr. 29. 06:47
Nem szoktam ,mert eddig akikel találkoztam mind részeg volt,és valaki hajléktalan nemjelenti azt ,hogy agresszívnek és részegnek kell lenni
2008. ápr. 29. 06:40
Én pár éve láttam olyat,hogy tolókocsival toltak be egy idős nőt a piacra,és ott kéregetett,mert hogy ő nyomorék.Pár óra múlva amikor mentem hazafelé a melóból,ugyanez a nő már egyedül,várta a buszt,majd kipattant a kocsiból,összecsukta,és felszállt vele a buszra.De olyat is láttam nem egyet,hogy ült a földön,mint féllábú,majd felállt,összepakolta a motyóját,és elsétált.Ezek után nem csoda,ha az ember bizalmatlan,mert az ilyenek miatt sokszor azok sem kapnak,akik tényleg rászorulnának.
119. spinneli (válaszként erre: 118. - Spinneli)
2008. ápr. 29. 01:53
nem JÓ válasz.
118. spinneli (válaszként erre: 117. - 6c4fb2f974)
2008. ápr. 29. 01:53

a hajleszok helyzete nemcsak anyagi mélységből jön.


például neked szerencséd volt, mert dolgos, szerető szüleid voltak, képzelj el egy zaklató agresszív alkesz apát, meg egy ideggyenge szeretettlen mamát, márha családban nevelkedett egyátalán.


Nem védeni akarom ezeket a sorsú embereket, és abszolút egyetértek azzal, hogy tv előtt kesergéssel nem lehet semmit sm megoldani, valamint minden tiszteletem neked, mert megdolgoztál azért amid van, de ezeknél az embereknél nemcsak a szegénység játszik szerepet.

Ettől függetlenül nem válasz a gyerekkora és érzelmi szintre az, ahogyan élnek.

2008. ápr. 28. 10:12

Én sohasem adok pénzt(meg semmit sem:)) hajléktalannak (se:))

és erre ideológiám is van:) Nagyon szegény falusi családban születtem, a szüleimnek semmilyen végzettségük sem volt, dolgoztak reggeltől estig(fizikai munkát).Emlékszem, volt olyan, hogy dönteni kellett, kabátot, vagy cipőt vegyenek nekem, mert a kettő együtt nem ment...(mégsem kértek soha senkitől semmit- segélyt sem-, annál nagyobb volt a büszkeségük, önbecsülésük)

Az itt kapcsolathiányon és megszűnő munkahelyen kesergőknek csak annyit, hogy kétszer szűnt meg a munkahelyem (1,rendszerváltás 2, felvásárlás miatt), valamint soha senkitől nem kértem semmilyen "protekciót".

Beküldtem az önéletrajzomat, felhívtam több munkáltatót... szóval nem a tv előtt keseregve próbáltam melót keresni.

Jelenleg vezető pozícióban dolgozom, folyamatosan képzem magam (most készülök az államvizsgára, nyelvet tanulok), és nincsenek anyagi gondjaim.

Szóval, mivel elég mélyről jöttem, tudom, hogy sokkal egyszerűbb a könnyebb utat választani, és két feles mellett keseregni, hogy milyen sz.r a világ, ahelyett, hogy tennénk valamit azért, hogy kikerüljünk a gödörből.

Egyébként saját tapasztalataim is vannak kéregetőkkel:

- buszmegálló, kéregető jön, adok neki egy marék aprót (kb 100-150Ft). Ledobja a földre, majd elkezd szidni, hogy mit képzelek, neki papírpénzt adjak..

- hipermarket parkoló, kéregető jön: gyógyszerre kell pénz.OK, mondom, adja ide a receptet, kiváltom.Jajj, hát nem is gyógyszerre kell, hanem ételre. Jó, bemegyek veszek valami kaját, mondja meg mit kér.Ó, nem, inkább pénzt adjak már... hát, őszintén elküldtem a jó k.a.-ba.

-kéregető éhes, napok óta nem evett: épp reggelit vettem magamnak, hát rendes leszek, odaadom.(kakaó. péksütemény)Elfogadta, majd ment pár métert és úgy ahogy volt eldobta a földre.

-kéregető fancsali pofával ül a bolt előtt, kalapban gyűlik a lé.Egyszercsak előkerül a haverja, az eddig hűde rokkant csávó felpattan, elkezdi számolni a pénzt,majd mindketten beiramodnak a bolt melletti krimóba...biztos ott olcsóbb a kenyér:)))

-egy jó tapasztalatom volt:áruház, parkoló tíz év körüli kislány jön, mondja éhes (tésók pár méterrel arrébb kéregetnek)

Mondom, OK, van nálam néhány szelet csoki, odaadtam.Kislány elszalad a másik irányba- gondolom, nehogy elvegyék tőle- és látom, hogy teljes gőzzel eszi.Ő tényleg éhes volt.(mivel szerintem a pénzt elvették tőle...)

116. McKenzi
2008. ápr. 28. 09:35
Nem mert a szüleim is olyan szegények (mindettő szellemileg is az) hogy nem tudják beosztani a pénzüket, állandóan provident hiteleket vesznek fel (amiben nem tudom megakadályozni őket!) így nagyon sok pénzzel támogatom őket - ha meglátok egy hajléktalant mindig a szüleim jutnak az eszembe..
2008. ápr. 28. 09:27
Néha
2008. ápr. 28. 09:16
már nem
2008. ápr. 28. 09:13
ja.és ha lehet ne privát levélben...
2008. ápr. 28. 09:13
majd kedves sari07,tájékoztass már arról,hogy ebben a topicban mivel húzom én a többieket és mivel te???mert nagyon érdekel mitől van az,hogy az én szememben a szálkát is de a sajátodban a gerendát sem.....
111. e71af41436 (válaszként erre: 101. - F7bc159e64)
2008. ápr. 27. 22:05
ezt te mondod???? az nem rosszindulat,hogy valakit a nagyon dekoratív külseje után itélsz meg baromi negatívan????kapj már a fejedhez kicsit!nem attól lesz az ember jó,ha a hajléktalannak ad,vagy rossz ha nem ad!
110. e71af41436 (válaszként erre: 90. - F7bc159e64)
2008. ápr. 27. 21:55
te meg burkoltan lekurváztad luxit.akkor ki a hunyó most?
109. e71af41436 (válaszként erre: 76. - 4ab67f870d)
2008. ápr. 27. 21:53
nincs ingyenes wc,de akkor sem odacsinálok ahol elvileg lakom,nem?hanem fogom magam és félrevonulok,vagy teszek oda egy zacskót vagy ilyenek.nem tudom tolerálni a hajléktalanokat.
108. spinneli (válaszként erre: 106. - 4ab67f870d)
2008. ápr. 27. 19:20

Voltam pár szállón, természetesen egyik sem Hilton, de igencsak igyekztek korszerűsíteni őket az utóbbi években, például zárható szekrénnyel.

A legtöbb utcán levőnek inkább a szigorú szabályozással van gondja.

mindenhol vannak kivételek természetesen, de lehetőség, ha nem is a legjobb és legkiterjedtebb adott.

Sok helyen biztosítanak kiugrási lehetőséget nekik, például 3 hónap hajléktalanszállón töltött idővel, valamint munkahellyel rendelkezők kaphatnak albérlet támogatást.

Nem oldja meg egyénileg mindenki gondját persze, csak azt cáfolom, hogy emberek rögtön az utcára kerülnének.

2008. ápr. 27. 19:18
Amúgy egy gondolat a segítségre... Télen ugye van hó. Évtizedekkel ezelőtt szokás volt hómunkásokat felfogadni, aztán elterjedt a sózás. Az emberek nem kellettek. Tavaly nálunk kerestek hómunkásokat - azt hiszem, egyetértünk, hogy nem tú könnyű munka. 250 Ft/óra fizut akartak nekik adni. A napokban tartott forgalomszámlálással 600 Ft/óra jövedelemre tett szert a diák, aki aznap vállalta, hogy lógott. Azért a munka jellege között és a javadalmazás mértékében is jócskán van eltérés...
106. 4ab67f870d (válaszként erre: 97. - Spinneli)
2008. ápr. 27. 19:13

Kevesen tudják a hejléktalanszállókról, de sok hajléktalan inkább alszik kint a fagyban, mint a szállón. Anno jártam ki piacra, hogy megunt, feleslegessé vált dolgokat eladjak kis pénzért, ott is voltak olyanok, akik kukáztak, majd másnap kijöttek, hogy eladják, amit találtak. Amit meséltek... Hogy az utolsó fogkeféjüket ellopták a szállón, ruháról nem beszélve...

A kapcsolati hálóról meg annyit, hogy a beteg, elesett, segítségre szoruló ember hamar elveszti a jó barátokat, családot, mindent és ott találja magát egyedül. Kivétel ha roma, mert náluk hatalmas az összetartás.

2008. ápr. 27. 19:12
igen, szoktam
104. spinneli (válaszként erre: 103. - Spinneli)
2008. ápr. 27. 19:11
ha ez nem sikerül sajnos nked elkönyvelned legalábbis némi túlérzékenységet.
103. spinneli (válaszként erre: 101. - F7bc159e64)
2008. ápr. 27. 19:11
ha beidézed melyik hsz-em volt szerinted rosszindulatú, szívesen megkövetem magam.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook