Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szociális gondozónő feladatai fórum

Szociális gondozónő feladatai (beszélgetős fórum)


2023. aug. 8. 22:57
Kolléganőm anyukájának a gondozója még kapál-gyomlál is a kertben szívesen. Embere válogatja. Ő egy kedves, segítőkész hölgy, a mamival meg igen jóban lett. Együtt megfőznek, együtt esznek. Néha csak ülnek, beszélgetnek. Megszakadnia nem kell.
2023. aug. 8. 20:50
Nagyon sokrétű. Szerintem sokan nem mondják el.Szerződéskötéskor kapni kell a gondozottnak egy listát,hogy mi a gondozónő feladata.A teljesség igénye nélkül,takarítás,a gondozott által használt helyiségek.Konyha,fürdő,wc,háló.Mosás,vasalás,bevásárlás,max.5 kiló és a legközelebbi boltból.Gyógyszerkiváltás,mosogatás,segítségnyújtás ételkészítésben.Mosdatás,fürdetés,öltöztetés,ágyazás,ágyneműcsere.És lehetne még sorolni.
2023. aug. 8. 13:33

Két évet dolgoztam gondozónőként.

Én nagyon szívesen megcsináltam mindent, amit kedvesen kértek. Volt, ahol takarítást kértek, volt aki csak azt szerette, ha felolvasok a napi feladataim mellett.


Szerintem nyugodtan megkérheted erre. :)

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Bozsu55)
2023. aug. 7. 23:09
Próbáltam, de nem kaptam tiszta választ.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Bichi)
2023. aug. 7. 23:08
Van olyan szomszédom, akinek a bevásárlásait csak a gondozónő intézi, de neki nincs a közelben rokona, és nem tud kijárni. Neki van takarítónője is.
7. 820e00bff1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 7. 19:14
Anya szociális gondozö volt tizenx èvig . A takarítassal kapcsolatban olyan emlèkem van, hogy a gondozott közvetlen környezetèt köteles takarítani pl. azt a szobát ,ahol a legtöbbet tartózkodik, ott alszik stb ...
6. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 7. 18:57
A leghitelesebb az lenne ha az adott intézményben kérdeznél rá.
5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 7. 18:25

Nálunk semmi ilyet, mint főzés/vásárlás/mosás/mosogatás nem csinált volna.

Igazából nem is értettem mire jó, mert kiporciózta volna a gyógyszert, amit nagyim is tud, segít neki fürdeni, mozogni a lakásban. Szóval nálunk felejtős volt ez a dolog, nem is értettem mire jó ilyen esetben.

4. globus (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 7. 17:44

Biztosan van olyan, amit jobban szeretnek, pl. városban ügyintézést :) Tök jó volt, a mi idős ismerősünkhöz covid alatt házhoz vitte a különleges kenyeret, amiért elment a város túlsó felére.

Ja, azt sem szeretik, ha a bolti szórólapokból shoppingoltatnak a gondozottak: fél kiló sárgarépa a Pennyből, túró a Lidlből, olaj a harmadikból. Ismerős nő csinálta ezt a munkát, emiatt szállt ki.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Globus)
2023. aug. 7. 17:35
Nagyon köszönöm! Hallottam már olyat is, hogy mereven elzárkózott a gondozónő minden házimunkától, mert hogy ő nem takarítónő. Ezek szerint azért akkor ilyesmire is felkérhetők.
2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 7. 17:24

Szerintem igen, és még más házimunkákat is.

[link]

(12-es pont), de olyan mértékig, amennyi belefér az adott gondozottra fordítható időbe.

2023. aug. 7. 17:19
Anyukámhoz jövő héttől szociális gondozó jár, mert már elég idős, nem is egészséges, és jobb, ha rá tud nézni valaki akkor is, mikor én éppen nem tudok. A beszerzést, főzést és takarítást megcsinálom, bár az utóbbi időben voltak hónapok, mikor magamat ellátni sem volt egyszerű, így jó lenne, ha mástól is kérhetne segítséget rajtam kívül. Viszont, nem vagyok teljesen képben, hogy pontosan milyen segítséget kérhetek a gondozónőtől anyukám számára, mert mindenkitől mást hallok. Tudom, hogy elmennek bevásárolni, vagy patikába, de pld. kérhetem-e, hogy szaladjon végig a lakáson a porszívóval? Tudnátok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook