Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság fórum

Szobatisztaság (beszélgetős fórum)


1 2
42. L.Niki18 (válaszként erre: 41. - Ében11)
2009. okt. 9. 10:16
Köszönöm a tanácsot! :-)
41. ében11 (válaszként erre: 40. - L.Niki18)
2009. okt. 8. 19:59

nem.a kakit jobban kell tanítani neki-legalábbis nálunk kellett biztatni rá.megmutatni elmondani hogy nyomjon stb. sokkal nehezebben ment neki, mint a pisi.volt hogy napokig visszatartotta és csak ha rákerült a pelus akkor kakilt-én napközben ezért nem adtam neki pelust, csak este és akkor elintézte bele.

az esti szobatisztaságot én hanyagolnám-majd ha a nappali jól megy és az esti pelusok szárazon kerülnek le róla reggel akkor lehet próbálkozni azzal hogy éjszakára sem adsz rá-de ez még korai nálatok.pl. nálunk még mindig úgy van hogy az oviba nem nagyon kakil-hazaérünk akkor intézi el-szégyenlős!

2009. okt. 7. 18:16
Sziasztok. Ez a 3. nap, hogy napközben nem pisil be kisfiam, hanem kéreckedik wc-re. A kaki az még bemegy. Estére még kell a pelus. Magától fog rászokni arra, hogy kakiljon is a wc-be és hogy este is szobatiszta legyen? Köszi a segítséget!
39. Kata75 (válaszként erre: 37. - Ében11)
2009. okt. 1. 17:43

Bizony, addig jó, míg ülve pisil...:))3

Meg amitől a falnak megyek, hogy még este is hosszan törölgeti a fügyijét. Nagyon aprólékos, nehogy egy csepp is bemenjen:))

38. Kata75 (válaszként erre: 35. - Ében11)
2009. okt. 1. 17:41

Akkor ez is mint annyi más szülő/gyerekfüggő, mert nálunk ez soha nem okozott gondot.

Mi pedig nagyjából mindig ilyenkor alszunk el, vagy kelünk fel szintén emiatt:)) A gyerekek meg félálomban kimennek, majd vissza. Ekkor legalább betakargatom őket, mert mióta már nem hálózsákosak mindig lerúgják a takarót.


A délutáni keltést úgy hagytuk el, hogy ők kérték. Most pedig ha valamiért elmarad (elalszunk vagy bármi), akkor azért néha becsorog....

37. ében11 (válaszként erre: 36. - Kata75)
2009. okt. 1. 17:40

:D az enyém is leül.de én a kaki miatt akartam így szoktatni-hogy ne zavarjam meg hogy az egyik állva a másik ülve így gyorsabban tanult meg nem kellett a fogd a kukid célozgatással törődni az elején ezeket csak most tanulta meg-most már tud állva is pisilni.

de nálunk itthon apa is ülve pisil-valahogy tisztább az egész wc így szóval nálunk a fiúk is leülnek-de a fiam az oviba állva pisil-igaz múlt héten láttam hogy úszott az egész wc-mert nem mindig találnak bele :D

36. Kata75
2009. okt. 1. 17:37

Hogy kerek legyen a történetünk: :))

Először a szoba sarkába tettük a biliket, majd a fürdőbe, aztán pedig jött a WC.

Mindig szem előtt volt, és ha kellett rögtön "kéznél" volt. Mikor már belejöttek, akkor hogy edződjön a kis hólyagjuk :)) tettük ki a mosdóba.

Az első hetekben bárhová mentünk mindig vittünk egy kisebb méretű bilit, így valahogy én is biztonságban éreztem a dolgot. Egyszer volt egy sűrgősebb esetünk, de pl. játszón, parkokban, strandon is jól jött. Aztán persze hamar elhagytuk.


Ében! A kisfiam nagyon sokáig csak ülve pisilt, most egy pár napja látom, hogy már állva:)

35. ében11 (válaszként erre: 33. - Kata75)
2009. okt. 1. 17:37

én sosem ébresztettem-a délután alvások előtt általában nem ivott sokat és sosem pisilt be.

de éjszaka semmi pénzért nem kelteném fel, meg magamat sem-hisz reggel munka óvi stb.

a másik ha én megébreszteném éjszaka nem aludna vissza...nagyon nyűgös sírós ha megébresztem-szóval nálunk még van pelus-de azt látom hogy már visszatartja mert ha felébred reggel magának leveszi és elmegy pisilni.

34. Kata75 (válaszként erre: 33. - Kata75)
2009. okt. 1. 17:28
Még annyit, hogy persze a nagy játék közepette soha nem ment a WC-be semmi, csak miután visszaadtam a pelkót.....
33. Kata75
2009. okt. 1. 17:27

Mi két évesen kezdtük, de azon a nyáron még amint bugyi került rájuk mindenhová oda pisiltek. Gondolom azt hitték pelenka van, mert előtte balesetek nélkül hazsnálták a bilit. Akkor hagytam, majd 3 évesen újra kezdtük, de előtte a lányom gyakran levetette a pelust, hogy pisilnie kell, de csak játszott a Wc-n. Engem elkűldött onnan, utána többször lehúzta, beillatosított, a papírt huzigálta stb. Meguntam, és mikor újra kérte egyszerűen nemet mondtam, hogy majd ha ügyesen pisil/kakil bele akkor.

Aztán ismét jött a jó idő, és már a ruha sem okozott gondot. Megértek rá.

Estére még kellett, de a délutáni alvás előtt kimentünk, majd közben is ébresztettük a bandát. Az esti is hasonlóan zajlott/zajlik, tehát fürdés/mseolvasás után kb.21 órakkor pisi, majd éjfél körül ébresztés. Hajnal 5-kor már maguktól kelnek, így nagyon elvétve akad 1-1 baleset:)


Bocs a terjedelemért.

32. Kata75 (válaszként erre: 29. - Petra523)
2009. okt. 1. 17:15
Igen, van ilyen, mert én pl. a mai napig is szoktam azt álmodni, hogy kell, de nincs erre megfelelő hely. Persze hamarosan felkelek, hogy majd bepisilek:))
2009. okt. 1. 17:14

szia!

mi úgy kezdtük hogy minden fürdés előtt ráültettük pisilni.akkor mindig sikerült neki-meztelen volt.

utána fürdés után pelus nélkül hagytuk-először bepisilt később már nem csorgatta maga alá.

aztán egy nap levettem róla a pelust egész napra.sajnos nem szólt nem kérte a bilit és a ruhába is bepisilt.akkor újra pelusoztam.és megint megpróbáltuk de akkor már úgy hogy nem adtam rá nadrágot se kis gatyát-amikor ezek rajta voltak becsorgott neki-valószínű azt hitte pelus van rajta.

ezzel a módszerrel mindig szólt hogy pisi lesz.

a kaki nehezebben ment mert ő elbújva állva kakilt a pelusba a wc-be meg ugye ülve kell.

szóval egy ideig a kaki az esti pelusba ment vagy reggel amikor még nem vettem le róla az éjszakai pelust.de szépen megszokta-tetszett neki hogy lehúzhatja a wc-t meg tépheti a papírt.

jah és sokszor látott minket is wc-ni, be is hívtam.amikor lehúzta azt mondta a tengerbe megy a kaki-ezt a némó meséből vette.és megnéztük az elmo leszokik a pelusról mesét.és még valami a szoktatás alatt leginkább itthon voltunk, nem mentünk sehová sem-max. fél órára.és én először a pisinél is ültettem-így egyszerűbb volt a kaki nehézségek miatt.májusban kezdtük és most szeptemberre lett teljesen szobatiszta és egyedül használja a wc-t.éjszaka még van pelus, mert néha még pisisen ébred-de már egyre jobban zavarja a pelenka.

2009. okt. 1. 16:55
Sziasztok! Nekem kisfiam most volt 2 és fél éves szeptember 18-án. Még nem szobatiszta se reggel sem pedig este. Lassan kezdi az ovit is (itt kint Németországban) és nem tudom hogyan kellene legalább nappalra szobatisztává szoktatnom? Szokott wc-re kéreckedni, de eddig csak pisilni szokott bele. Segítsetek kérlek ha tudtok, köszi!
29. petra523 (válaszként erre: 25. - Ében11)
2009. szept. 23. 21:28
ez nálam is volt! nem tudom, hány éves koromig tartott, de az tuti, hogy magamnak cseréltem a végén ágyneműt... Persze csak néha fordult elő: mindig, mikor azt álmodtam, hogy kimentem wc-re:)
28. Noncsi18 (válaszként erre: 27. - Ében11)
2009. szept. 23. 21:16
Az biztos, de már 5 éves lesz, meddig marad így? Azért ilyenkor el kéne kezdeni foglalkozni vele nem? Oviba sem lehet ott alvós!
27. ében11 (válaszként erre: 26. - Noncsi18)
2009. szept. 23. 20:50
jó az alvókája!
26. Noncsi18 (válaszként erre: 25. - Ében11)
2009. szept. 23. 20:43

:) Ilyen velem is volt még idősebb koromban is!

De nála nem hiszem, hogy erről lenne szó!! De ő soha nem ébred fel arra, hogy pisilnie kell! Volt, hogy megpróbálta, nem adott rá pelust, persze bepisilt, anya lemosdatta, átöltöztette, ágyneműt cserélt és nem ébredt fel rá!!!

?

25. ében11 (válaszként erre: 24. - Noncsi18)
2009. szept. 23. 20:37
hm.én is bepisiltem néha 4-5 évesen.és nem betegség lelki okok miatt...nagyon egyszerű magyarázata volt(bár anyuék nem kérdezték-és nem is aggódtak),azt álmodtam hogy kimegyek pisilni éjszaka a wc-re, persze mindig álom volt és az ágyban bepisiltem.meg féltem a sötétben-így nekünk egy ideig bent volt a bili az ágy alatt.
2009. szept. 23. 20:30
Nekem is segíthetne valaki, ha tud! 5 éves lesz az öcsém decemberbe! Már kb 2 és fél éves kora óta szobatiszta, ha jól emlékszem. Viszont alváshoz még mindig kell neki pelenka! Az orvos azt mondta, hogy ne foglalkozzunk vele, anya is így gondolja, de engem nagyon aggaszt, hogy mi lehet?? Milyen okai lehetnek? Azt tudom, hogy lehet szervi ok és lelki oka is! Én a lelki problémára gyanakszom, de ha az a gond akkor mit lehet tenni?
2009. szept. 4. 14:52

sziasztok.Északára szobatiszták lettünk kb 5 napja!!!És kakilr a wc-be is.Igaz csak 2x tegnap pelust kért.Ráadtam.Oviba járunk 4 napja.Enni semmit nem eszik,most ezzel szenvedünk mert sir hogy éhes.De mivel válogatos igy nem eszik semmit se tizórait,se ebédet,se uzsonnát.

Ebbe tud valaki tanácsot adni??

2009. aug. 27. 22:38

Szia Gigianyu! És ha úgy próbálnátok ki, hogy Ő ragaszthat a wc ülőkére matricát, de csak akkor, ha volt kaki? Az én lányom nagyon szereti a vizet, így elmeséltem neki, hogy a kaka milyen boldog (:)), ha a wc-be megy, mert onnan egyenesen az óceánba úszik és ott nagyon jól érzi magát stb... Egy ideig még integetett is neki, mikor lehúzta a wc-t...:)))

Amúgy sztem, ha csak a kakáláshz kéri a pelust, akkor ő szobatiszta, mert tudja szabályozni a dolgot. Max ovi előtt, vagy után, otthon fogja elintézni. Csak ne erőltesd semmiképp, mert a szorulás sokkal nagyobb gond tényleg, mint a pelus. Sok sikert!

2009. aug. 27. 20:27
Petra523: Ragasztotunk rá transformersz matricákat mert az tetezsett neki.De csak lecsukja a wc-tetejét hogy nézze a matricát de ennyi.Pisilni csak wc-be pisil de kakilni csak pelusba.De lehet kiprobálom hogy eldugom a pleust.ÁÁÁ nem jóóó északára kell még pelus sokat pisil északa mert iszik 1x tuti felkel inni.
20. petra523 (válaszként erre: 18. - Liki28)
2009. aug. 26. 21:43
az én lányom először a wc-re szokott rá, aztán, mivel volt otthon bili is, azt is kipróbálta. A végén már oda jutottunk, hogy csak is kizárólag a bilire intézte el a dolgát. Viszont, mivel a wc szűkítő anno tönkrevágta az ülőkénket, vennem kellett egy új ülőkét. Olyan választottunk együtt, aminek jegesmaci van a tetején. Gondolom, nem meglepő, hogy azóta a bilit csak éjszakára használjuk, sőt wc-s után még arra is odafigyel, hogy le legyen csukva az ülőke, mert akkor látszódik a maci.:)) esetleg megpróbálhatnál vmi iylen újítást. Ha nem is új ülőkét venni, de lehet szép matricát ragasztani rá, hátha úgy érdekesebb lenne.:)
19. McKenzi (válaszként erre: 17. - Gigianyu)
2009. aug. 26. 20:33

nálunk is ugyanez volt, miután elraktam a pelusokat és meg is mutattam neki, hogy nincs, néhány nap múlva teljesen szobatiszta lett. (persze visszatartotta, meg első alkalommal a bili mellé kakilt, de beletettem :)

Tetszett neki a biliben a kaki, mert azt játszottuk, hogy kitaláltuk mire hasonlít :))) Volt maci, ponty, de még lepke is :))

Egy ideig állva kakilt a bili felett, de ez is csak pár hétig tartott

18. liki28
2009. aug. 26. 20:25
a kisebb lányom 17-honaposan szokott le a pelusrol a nagyobbtol látta hogy megy pisilni és ö is akart nekünk a zenélös bili hozta el a végsö sikert olyanyira hogy most 4-éves és most meg a biliröl nem akar leszokni képtelen a wc-be elvégezni a dolgát és már teljesen tanácstalan vagyok hogy kellene a biliröl leszoktatni...
2009. aug. 26. 20:11
Jövöhéten kezdődik az ovi de a fiam hallani se akar a wc-be kakilásról.Vettem másik pelenkát mert amit használt drágáltam.Erre fiam mit mond: De jó pelus tetszik nekem :(:(:(Kész voltam mikor lesz már szobatiszta:(Annyira ragaszkodik a pelenkához csak nemértem miért:(?Mi jó benne neki ennyire??Úgy ragaszkodik hozzá mint a legkedvesebb játékához.
2009. aug. 11. 12:17
De hidd el, ki előbb, ki utóbb, de átszokik. :) Szeresd nagyon ez a lényeg. :)
2009. aug. 11. 08:54
Igy van a legfontosabb hogy ugy fogadjuk el a gyerekünket ahogy van.Nincs két egyforma gyerek még az ikreknél sem ott is különbözik a két manó valamiben.
2009. aug. 10. 17:38

Ahány gyerek, annyi féle.

Az én kisfiam 2 éves elmúlt 1-2 hónappal, már akkor tudott beszélni, azt mondta az egyik nap: Ne tegyél alám többé pelust. Onnantól nem volt rajta nappal pelus, soha, de soha nem pisilt ill. kakilt be. Éjszakára 2,5 éves koráig kapott, mert addig igényelte az éjszakai tejet. Nem szólt, hogy pisilni kell. Onnantól, hogy nem volt éjszakai tej, már teljesen szobatiszta lett.

A lányom, aki ugyan még csak egy pár szót mond, most volt 1,5 éves, és már egyáltalán nincs pelusa. Igaz, kakilni nemigazán akar a WC-be vagy a bilibe, inkább még a bugyiba sikerül, de egyszerűen hisztizett, amikor pelust akartam alá tenni. Éjszaka is felkel, ha érzi, hogy pisilnie kell.

A nővérem lánya volt így, igaz, még nem volt egészen 3 éves, amikor elkezdte az ovit, hogy ott volt a zsákjában 1 db pelus a biztonság kedvéért. Ő is mindig otthon végezte el a dolgát.

Nem kell siettetni, fog ő szerintem magától szólni, ha úgy érzi, hogy ő a WC-be vagy a bilibe akar kakilni.

Zenélős bilit nem próbáltad? Mi a fiammal azzal kezdtük a szobatisztaságra szoktatást.

13. Ágota 77 (válaszként erre: 11. - Gigianyu)
2009. aug. 10. 17:09

Az a lényeg, hogy te imádod. Lehetséges, hogy az átlagos mércével mérve le van maradva, de ezek csak az ÁTLAGOK. Amik a sokkal jobb és kevésvé jobb eredményekből tevődnek össze. Ráadásul ezek pár hónap múlva már a múlté lesznek. Neked tiszta a lelkiismereted és ez a legfontosabb.



Az én kisfiam hat hónaposan már minden mellett felállt és sétált. Olyan tempóban tudott mászni négykézláb, hogy szaladva alig értük utól. Most 2 éves és kb 10 szót beszél. Mindent megért és elmutogatja mit szeretne. A szakértők mit mondanak? A megkésett mozgásfejlődéshez sokszor társul megkésett beszédfejlődés. Hááát a mi esetünkben ugye ez nagyon borul.


Semmiképp sem erőltetném a kakis dolgot, persze ha vissza kell menned esetleg dolgozni, akkor ebben az esetben tényleg nagy baj, ha e miatt nem veszik fel az oviba.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook