Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Befolyásolja az szja-visszatérítést, ha a családi adókedvezményt egyben igénylem, nem havonta? fórum

Befolyásolja az szja-visszatérítést, ha a családi adókedvezményt egyben igénylem, nem havonta? (tudásbázis kérdés)


2021. nov. 5. 07:29

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a vàlaszokat!

Még egy kérdèsem lenne, hogy így most az adóbevallásunk akkor el lesz készítve a NAV àltal, ès nem kell nekem bevallâst benyújtanom, ahogy normál esetben szoktam?


Köszi, szép napot

2021. okt. 28. 10:00
Nem befolyásol semmi semmi, mert nem kapsz pluszban. Amennyi adót befizetsz a bejelentett jövedelem alapján, annyit kapsz vissza, max 800 000ret.
4. Channa* (válaszként erre: 3. - Charlize)
2021. okt. 28. 08:34

Igazad van!

A befizetett összeget nem írtam mert, ahogy írod, ha csak 50 ezret fizetett be, akkor még a 120 ezret sem fogja visszakapni.

3. Charlize (válaszként erre: 1. - Mici0325)
2021. okt. 28. 08:21

Az összes visszatérítés bármilyen jogcímen csak a befizetett SZJA erejéig történhet. Nem fogod visszakapni a teljes SZJA-t meg plusz a családi kedvezményt is, erre ne spekulálj.

1 gyerekre 10e/hó a családi kedvezmény, az egy évre 120.000,- Ft. Ha egy összegben kéred, akkor HA más szja kedvezményt nem veszel igénybe (pl. egészségpénztár, stb.), akkor visszakaphatod a 100% SZJA-t, de a bevalláskor már nem lesz miből visszakérni a 120 ezret.


Erre amúgy nagyon ráfizetnek az egészségpénztárak, mert pl. idén én sem fizetek be semmit emiatt.

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Mici0325)
2021. okt. 28. 08:19

A lényeg, hogy a családi adókedvezmény+adó visszatérítés nem haladhatja meg a 800 ezret.


Ha pl. utalnak neked adó visszatérítésként 700 ezret februárban, akkor már csak 100-ezret vehetsz igénybe családi kedvezményként májusban.

2021. okt. 28. 06:37

Sziasztok!

Egy gyerkőcöm van, a családi adókedvezményt nem havonta veszem igénybe, hanem egybe szoktam kérni amikor az adóbevallásomat leadom.

( januárban beadom a bevallást márciusban utaljàk a 120.000ft-ot)

Most, hogy a Nav kiutalja a csalâdosoknak a " beígért" szja -t ,ez mennyiben változtaja meg a dolgot?

A szja+ a gyermek utâni adókedvezmênyt összevonják, egybe utalják?

Jobban járok, vagy ugyan úgy ?


Köszi a vâlaszt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook