Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívritmuszavar vagy valami más? fórum

Szívritmuszavar vagy valami más? (tudásbázis kérdés)


28. laura 78 (válaszként erre: 27. - Dalya)
2011. aug. 10. 12:09
Nekem nem volt 24 órás EKG-m.Ma délután megyek Debrecenbe egy kardiológushoz.A pajzsmirigy mizérián már túl vagyok az teljesen negatív lett.Nekem az EKG teljesen jó lett az összes alkalommal ahányszor csináltak.
27. dalya (válaszként erre: 26. - Laura 78)
2011. aug. 8. 21:45

Nekem is volt 24 órás EKG

DE AZON KÍVÜL HOGY KIMUTATTA A SZÍVRITMUS ZAVART SEMMI.

Azt mondta hogy szedjem a betalockot és ha nem múlik menjek el terheléses szív vizsgálatra.

Pajzs mirigy vizsgálatom jó lett, de még el kell mennem pajzsmirigy UH-ra.

26. laura 78 (válaszként erre: 24. - Várhegyi Márton)
2011. aug. 5. 09:53
Volt már szívultrahangom meg EKG is de semmi bajt nem mutatott.Tegnap este megint az ügyeleten kötöttem ki ott csináltak EKG-t és közben végig bedobogott a szívem de ennek ellenére az EKG tökéletes lett.Ezt sem értem hogy ez hogy lehet.Pszichoterápiára nem járok de nagyon szeretnék.Egyszer voltam pszichológusnál de neki több problémája volt mint nekem úgy hogy nem mentem hozzá többet.
2011. aug. 4. 18:44
A béta-blokálók (Betaloc stb.) nem minden típusú szívritmuszavarban csökkentik a szívfrekvenciát.
24. Várhegyi Márton (válaszként erre: 22. - Laura 78)
2011. aug. 4. 18:43
24 órás EKG vagy valami hasonló volt? Pszichoterápiára jársz?
23. Sanka02 (válaszként erre: 21. - Loch ness)
2011. aug. 4. 17:43
Nekem hasonló tüneteket produkált a pajzsmirigy túlműködés. Nem nézték?
2011. aug. 4. 12:33
Sziasztok.Olyan jó hogy rátok találtam már azt hittem én vagyok csak egyedül ezzel a problémával.Már 6 éve vagyok pánikbeteg azelőtt semmi baj nem volt a szívemmel az első roham óta vannak szívproblémáim.voltam már EKG szívultrahangon is de azt mondták semmi baj.Volt úgy hogy egész nap bedobogott meg 100 felé ment a pulzusszámom.Ezzel a 100 -as pulzussal éltem évekig.A háziorvostól az éjszakai ügyeletig mindent megjártam,az ügyeleten megkaptam a szokásos kis injekciómat és mehettem haza.2008 óta nem is jött ez a szívprobléma elő,de tegnap óta megint 100-104 pulzusom és úgy érzem megfulladok annyira dobog.Betalockot már évekkel ezelőtt felírtak de mivel a pulzusom az utóbbi 3 évben 65-75 között mozgott a vérnyomásom meg nagyon alacsony így nem szedtem.De most bevettem de semmi hatása.Most látom hogy milyen kis naiv voltam mert azt hittem hogy ez már soha többé nem fog nálam jelentkezni hát nagyot tévedtem.Nem akarom előröl kezdeni ezt az egészet.Nem akarok megint orvostól orvosig járni elfáradtam.És ráadásul most aztán tényleg semmihez nem tudom kötni ezt az egészet hiszen jól voltam végre leadtam 5 kilót jól érzem magam a bőrömben.Itthon van a férjem aki külföldön dolgozik és akit imádok.Nem értem mi a baj,sosem szabadulok ettől az egésztől és ettől olyan szinten elkeseredek hogy legszívesebben meghalnék.Én nem akarok ezzel együtt élni nekem ez így nem jó.Köszi ha valaki elolvassa.
2011. aug. 3. 15:03
Jó neked, hogy legalább kivizsgáltak. Nekem pár éve volt olyan, hogy időnként kimaradt egy dobbanás, és utána akkorát dobbant, hogy azt hittem, a torkomon jön ki a szívem. Óránként pár perces volt a dolog, vagy óránként többször pár perces. Okos orvosok mindegyike fél percig nézte a pulzusomat, aztán közölte, hogy nem érez semmi eltérést... Végül feladtam, és egy idő után magától elmúlt. Megállapítottam, hogy megfázásnál komolyabban nem szabad megbetegednem, mert akkor fel is fordulhatok a dokiktól.
20. dalya
2011. aug. 3. 13:10
Hát nem tudom lehet elszóltam magam de éjjel ritmus zavarra keltem és reggelig kitartott.
19. NataliaWeiss (válaszként erre: 18. - Dalya)
2011. aug. 3. 09:50
De van ám, nagyon sok köze van. Én mindig úgy vagyok, hogy mensi előtt minden összejön. A rosszullétek ilyenkor még erősebbek. Főleg ha még egy kis front is közrejátszik, na akkor egyenesen kiüt ez az egész:(
18. dalya
2011. aug. 2. 09:11

Már 2 napja el ne kiabáljam nem érzem a ritmus zavart.

Meg jött a menzeszem és a rákövetkező napra nem éreztem, remélem így is marad.

Lehet ahogy öregszem a mensi előtt így fogom érezni?

egyáltalán szerintetek a kettőnek van valami köze egymáshoz?

17. Boszy28 (válaszként erre: 12. - NataliaWeiss)
2011. júl. 31. 01:42

én hasonlóan voltam, mint te, csak engem pánikbetegnek diagnosztizáltak.

2,5 éve rosszul lettem, majd' kiesett a szívem, nem tudtam aludni.

Folyamatosan pitvarfibrillációm volt, ezért "kapták el", előtte -az állítólagos pánikrohamokkor- nem sikerült.

2009 augusztusában átestem egy katéteres érroncsoláson, tavaly november óta a vérhígítót sem szedem. A Concorról pedig most akar a doki leállítani. (9 évig Betalocot kaptam.)

Egy bibi van csak: a pánikos gyógyszerekhez nagyon hozzászoktam, nyár eleje óta kezdem abbahagyni, azaz most fél adagban szedem.

Igazad van teljesen, nem szabad annyiban hagyni!

16. dalya (válaszként erre: 15. - NataliaWeiss)
2011. júl. 30. 22:44
Hát nem tudom a gyógyszert szedem a szívemre de ugyan olyan kellemetlen tüneteim vannak mint ellőtte.
15. NataliaWeiss (válaszként erre: 14. - Dalya)
2011. júl. 29. 08:30
Örülök neki, hogy nem komoly a dolog:) reméljük minél előbb meggyógyulsz:)
14. dalya (válaszként erre: 11. - Szemmelver)
2011. júl. 28. 22:56

A pánik betegségem már 2007-ben kialakult és frontínnal kezelték.

Ez teljesen más, 40 évesen már nem furcsa hogy kijönnek ilyen olyan szervi bajok, de hál istennek mint írtam nem olyan komoly mintha embólia lenne.

13. dalya (válaszként erre: 10. - NataliaWeiss)
2011. júl. 28. 22:54

Le vették a szív figyelőt.

A doki azt mondta hogy este elkezdődő egészen reggelig tartó szív ritmus zavar figyelhető meg.

Szedjem tovább, a betalockot és ha nem szűnik vissza kell mennem terheléses vizsgálatra.

Köszönöm a jó kívánságod.

12. NataliaWeiss (válaszként erre: 11. - Szemmelver)
2011. júl. 28. 11:18

Ez nem feltétlenül így van. Én orvostól orvosig jártam. Kikiáltottak hypohonder-nek. Többféle gyógyszert szedtem de nem javultam. Időközben a sok sikertelenségtől pánikbeteg lettem, 5 éven át, amiből magam jöttem ki. De az alapprobléma nem javult. Idén februárban szívkatétereztek, hajszál híján nem kaptam pacemakert. Fél éve lassan és elmondhatom, hogy megváltozott az életem, valóban beteg voltam, de a sok "körülmény" nem engem akart igazolni. Nem hagytam annyiban, a végére jártam és érdemes volt.

Nem szabad annyiban hagyni, én ezt tudom tanácsolni.

11. szemmelver (válaszként erre: 8. - Dalya)
2011. júl. 28. 11:10

szia! remélem kiderült már,hogy semmi bajod, "csak" pánikbeteg vagy, mint én...

sajnos nekem is így kezdődött, aztán v izsgálathegyek után kiderült nincs szervi baj..

10. NataliaWeiss (válaszként erre: 7. - Dalya)
2011. júl. 28. 11:01

Hogy vagy kedves Dalya? Vannak még a szívproblémáid? Milyenek lettek az eredményeid.

Mielőbbi gyógyulást kívánok:(

9. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - Dalya)
2011. júl. 28. 10:08
Nekem is így kezdődött,pedig jelzem alkoholt egyáltalán nem iszom.Most voltam szív uh-n,kiderült az egyik szívbillentyűm lazább,gyengébb mint a másik,meg van még valami,de semmi komoly.Néha szúr,nehéz légzés,közölték ezzel együtt kell élni.
2011. júl. 27. 22:30

Meg van a tüdő gondozóból az eredmény hörgő gyulladás.

Ma téték fel a 24 órás EKG gépet holnap ott is van eredmény.

2011. júl. 22. 18:18

Ma voltam dokinál.

azonnal beutalt a dél-pestibe annyira meg lepődtem hogy fel sem tűnt hogy mentővel akart szállítani de én mondtam hogy a párom majd be visz.

Be értünk és a beteg felvételen a hölgy elsápadva kérdezte hogy maga ezzel a diagnózissal a lábán jött be, mire én igen miért mi a baj?

Mire közölte hogy embóliával kérte a felvételt, na akkor rám tört a sírógörcs hogy mi lesz a kicsi lányommal aki 15 hónapos.

rögtön elkezdték a vizsgálatokat röntgent, vérvétel EKG, a szívritmuszavara kaptam betalockot.

A többi nem erősítette meg az embólia gyanúját persze nem is zárta ki.

Be akartak fektetni de megkérdeztem hogy életveszélyben vagyok e mert ha nem inkább haza mennék a kis lányomhoz akit a minden órás szomszéd asszonyom pesztrált míg oda voltunk.

Így hát hétfőn el kel mennem ambuláns járóbeteg kezelésekre, kardiológia 24 órás szívellenőrzés, és tüdőgondozó terheléses vizsgálat.

egyenlőre ennyi.

Kértem az angyalkáimat hogy vigyázzanak legalább addig rám míg a kicsi lányomat fel nevelem.

Ha fejlemény van a továbbiakban leírom nektek.

:(

2011. júl. 20. 21:14

Nekem is többször volt ilyen,sokszor szinte pánikba estem....és elrohantam az ügyeletre ahol EKG...vizsgálatok során azt mondták semmi bajom.

Ezután vért vettek tőlem és kiderült,hogy nagyon vérszegény voltam és ezeket produkálta nálam.Ijesztő volt.

De lehet lelki eredetű is.

Feltétlenül menj el orvoshoz!!


Feltétlenül menj el orvoshoz!!

2011. júl. 20. 21:05
Hát dokinál nem voltam azt hittem elmúlik de nem és most már nehezebben is veszem a levegőt.Lehet el kezdődött a klimax azt mondják az is produkál ilyet. De biztos hogy most már dokihoz megyek és ha meg van a diagnózis le írom.
4. dalya (válaszként erre: 3. - D43485a76e)
2011. júl. 13. 22:34
Égésznap nem , de du szalonnát sütöttünk és 2 sört igen.De de óta érzem.
3. d43485a76e (válaszként erre: 1. - Dalya)
2011. júl. 13. 22:32
Ittál alkoholt az elmúlt 6 órában?
2. cb82b220ce (válaszként erre: 1. - Dalya)
2011. júl. 13. 22:31
Szerintem ne pocsékold az időd itt a fórumon hanem menj el orvoshoz, akár most ügyeletre.
2011. júl. 13. 22:30

Ma délután óta egyfolytában azt érzem hogy össze vissza kalimpál a szívem.

Méghozzá úgy hogy közben a torkomban is érzem ha dobban, olyan mint egy gombóc lenne mikor ezt érzem.

A vérnyomásom 120/68/88 nem tudom mi ez de se aludni se feküdni semmit nem tudok aki tud kérem a válaszaival segítsen tanácsot adni menjek ezzel orvoshoz, vagy majd elmúlik.

Volt már ilyen de nem ennyire intenzíven.

Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook