Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívritmuszavar fórum

Szívritmuszavar (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
92. eddit (válaszként erre: 90. - Robi-Tina)
2009. dec. 22. 09:40
Írok neked is privit!
91. eddit (válaszként erre: 89. - NataliaWeiss)
2009. dec. 22. 09:34
Ne csak nyugtasd, hidd is el....inkább iszogass a negyed szemek mellett nyugtató gyógyteákat:) Mindjárt írok neked egy privit!
2009. dec. 22. 09:32

Sziasztok!

Sajnos én is szívritmuszavarral küzdök már legalább 6 éve! Itt felénk olyan okosak az orvosok ,hogy egy évig jártam kórházba mire kiderült mi bajom! Először azt hitték szívizomgyulladásom van, nem mondom betojtam rendesen! Aztán kiderült mi a gond! Kaptam rá Betalocot, aminek a szedését kb. fél év után abbahagytam mert nekem semmit nem ért! Én mindenről amiben koffein van levagyok tiltva(kávé, erősebb teák, cola) nem dohányozhatom szóval nagyon kellemes! Nekem a gondja a szívemnek, hogy 3szor gyorsabban ver még rendes állapotában is, mikor semmit nem csinálok(olyan mint ha folyton futnék) és nagyon erősen ver, amit én érzek is, de ehhez már hozzászoktam! A legrosszabb mikor rám jön egy rosszullét és a már így is rendellenesen dolgozó szívem még megduplázza a működését és olyankor még rá is pánikolok, és úgy érzem most végem! Nekem ehhez még jár egy nehéz légzés is,sajnos légszomjam van, ami nálam nem csak a rosszullétkor jön elő, hanem mindig! És amikor beindul a szívem, a légszomjam olyan rosszá válik, mert hát veszek én levegőt, és kapok is, érzem, mégis olyan mint ha nem lenne elég és megfulladnék! Volt már ájulásom és egyéb kellemes dolgaim e miatt! Van esetleg valakinek az enyémhez hasonló esete? Nem tud valami módot ami enyhíthet ezen!? Az orvosok azt mondták tanuljak meg vele együtt élni majd talán elnövöm, ja kösz, éljen ilyennel együtt ő! Jó lenne, ha valaki tudna segíteni!

2009. dec. 22. 09:31
Nagyon ügyes vagy tényleg. Igazad is van, minek mérgezze az ember magát feleslegesen gyógyszerekkel. Én is próbálom elhagyni, de nem tudom teljesen szerintem. Eredetileg fél este és fél reggel, de most már egy ideje úgy szedem, hogy negyed este, negyed reggel. Aztán közben van úgy, hogy azt a negyedet veszem be vagy este vagy reggel. Attól függ, hogy vagyok, ha sokat kigurál, akkor este és reggel, ha nem akkor csak egyik alkalommal veszek be. Ma nem vettem be, csak tegnap este. Szerinem elég jól le tudtam csökkenteni a feleket. A múltkor sokat kiugrált a ritmus és vettem be reggel egy felet. Hát ne tudd meg, mint az alvajáró, alig bírtam fenn maradni és kb. 50-es pulzusom volt. Pedig eredetileg meg kellett ez a fél. Azzal nyugtatom magamat, hogy egyszer abba tudom majd hagyni...
88. eddit
2009. dec. 22. 09:25
* 150-155
87. eddit (válaszként erre: 86. - NataliaWeiss)
2009. dec. 22. 09:24
Nem. Makacs vagyok, aztán lehet,hogy megszívom :S Az van, hogy anno, amikor még pánikbeteg voltam, rövid szedés után leálltam a Seroxatról (kedélyjavító)egyik napról a másikra. Na, rosszul is lettem nem kicsit, mert ugye fokozatosan csökkentve kellett volna elhagyni, sőt én akkor még abban a stádiumban voltam, amikor nem is lett volna szabad elhagyni.:P Szóval ha azt a rosszullétet túléltem, mást is kibírok. És nem tudom elfogadni, hogy azért, mert volt egy meglehetősen stresszes időszakom és kiugrott a vérnyomásom (hangsúlyozom, nem számottevően, mert a 105-155-ös vérnyomás azért nem nevezhető annak...), nem vagyok hajlandó feleslegesen gyógyszert szedni. Szedtem néhány hónapig, de nem érzem szükségét már.
2009. dec. 22. 09:19
Hát igen, aztán van amikor "beindulok" és akkor szedni kell. Te most nem is szedsz semmi gyógyszert?
85. eddit (válaszként erre: 84. - NataliaWeiss)
2009. dec. 22. 09:09
Ügyes vagy! De nem akarlak erre biztatni, mert vannak esetek, amikor muszáj szedni azt a fránya gyógyszert.....Én is gyógyszerellenes vagyok, írtam is,hogy leálltam a Bisoblock-kal is.....
2009. dec. 22. 09:07
Igen. Hát semmit. Igazából nem tudom eldönteni, hogy bevegyem a gyógyszert vagy ne. Most még ma nem vettem be, mert érzem, hogy alacsony a vérnyomásom biztos és ha beveszem, akkor még alacsonyabb lesz. Nem veszem be. Amúgy már sikerült lecsökkentenem fél adagra.
83. eddit (válaszként erre: 82. - NataliaWeiss)
2009. dec. 22. 08:58
És ezt a gyógyszer mellett érzed? :S Mit tudsz tenni még, hogy elviselhetőbb legyen?
82. NataliaWeiss (válaszként erre: 81. - Eddit)
2009. dec. 22. 08:56
Nem ér ennyit, hogy az ember idegeskedjen. Hát én sajnos kezdem érezni a meleg frontot. Egyrészt nagyon fáj a fejem, aztán meg össze-vissza dobogok én is. Néha érzem, hogy túl alacsony a vérnyomásom, néha meg majd kiszakad a szívem, annyira ver. A frontokra mindig érzékenyen reagálok:(
81. eddit (válaszként erre: 80. - NataliaWeiss)
2009. dec. 22. 08:53

Aranyos vagy,hogy érdeklődsz ♥. Ma jól. Úgy gondolom,hogy amikor ezt a ritmuszavart érzem, az szoros párhuzamban van azzal,hogy előtte felhúzom magam. Tegnap reggel két olyan dolog is történt, ami felidegesített és bántott, de ma hál istennek nem.....Tudod, elég aggódós típus vagyok, ha sokat agyalok problémákon, akkor jelentkezik még ez a dübörgés :P


És te hogy vagy ma?:)

2009. dec. 22. 08:49
Szia! Hogy vagy?
79. eddit (válaszként erre: 78. - NataliaWeiss)
2009. dec. 22. 08:38
Most vagyok itt!
78. NataliaWeiss (válaszként erre: 77. - Eddit)
2009. dec. 21. 14:57
itt vagy Eddit?
77. eddit (válaszként erre: 76. - NataliaWeiss)
2009. dec. 21. 12:58
Neked is :)
2009. dec. 21. 12:14
Hát... ígérem, hogy elkezdem (de mindig csak ígérem).Most el kell mennem, de később jövök vissza:) Jó étvágyat az ebédhez!!!!
75. eddit (válaszként erre: 74. - NataliaWeiss)
2009. dec. 21. 12:00
Na tessék csak szépen elkezdeni akkor....szépen fokozatosan mindig kicsit többet....majd meglátod, milyen büszke leszel magadra!
2009. dec. 21. 11:56
Szerencsére fogynom nem kell egy dekát sem, de a szívemnek kellene, mert még a lépcsőzéstől is szokott ritmuszavarom lenni.
73. eddit (válaszként erre: 72. - NataliaWeiss)
2009. dec. 21. 11:51
Én ráveszem időnként magam...letöltöttem egy csomó aerobic edzést, de leginkább a walk aerobic jön be és én is szobabiciklizem mellette. Csak elkezdeni nehéz, hidd el! Ha valami érdekel a tv-ben, pattanj rá és tekerj legalább félórát. Az máris 200-250 cal.
2009. dec. 21. 11:47
na meg tornázni is kéne.....soha sincs rá időm:( pedig nekem meg elő is van írva, hogy terheljem a szívemet, vettem is szobabiciklit, de csak a fiam tekeri, de már ő sem, levittük a pincébe:(.. egyedül tornázni sem jó. Közösségbe meg nincs időm elmenni.
71. eddit (válaszként erre: 70. - NataliaWeiss)
2009. dec. 21. 11:37
Igen:( Ráadásul mióta megtudtam,hgoy ha a tarkó fáj, akkor magasabb a vérnyomás, ha meg a homlok akkor alacsony, azóta mindig a vérnyomásomra gyanakodom, holott nekem is meg vannak merevedve a nyaki izmaim....egy jó masszázs rám férne :)
2009. dec. 21. 11:32
Mostanában nekem is sokat fáj a fejem, de a tarkóm és a nyakam is. Ropog ha forgatom a nyakamat. Hát meg kell állapítani, hogy öregszünk:((
69. eddit (válaszként erre: 68. - NataliaWeiss)
2009. dec. 21. 11:23
Valahol anno azt olvastam,hogy a szex is jó fejfájásra....:/ Hát én fix, hogy taccsal zárnám olyankor Touch down :DDDDDDD
2009. dec. 21. 11:21
Hát igen, ez mindenre jó:)
67. eddit (válaszként erre: 66. - NataliaWeiss)
2009. dec. 21. 11:20
Ha a szimatom nem csal, ez még sok más betegségre hasznos lehet:)
2009. dec. 21. 11:14

Na, hogy egy kicsit jobb kedve legyen mindenkinek, akinek migrénje van:D:D

Nekem a párom mindig azt szokta mondani, hogy van egy tuti dolog a fejfájásra, 100%-osan elmulasztja. Úgy hívják, hogy gumikalapács:)) Előveszed és jó nagyon rá kell csapni a bal nagylábujjra:D:D - tuti elmúlik a fejfájás:D:D:D

65. eddit (válaszként erre: 64. - NataliaWeiss)
2009. dec. 21. 11:10
Hát, egy vegyész nem kísérletezik annyit, mint én tettem, míg ki nem tapasztaltam a tutit:) Mondjuk amíg nem volt a migrén, addig két hetenként volt begyulladva a mandulám. Az se jobb. A szülés után ez megszűnt és jött a migrén, amit azért valamivel könnyebb túlélni...:P
2009. dec. 21. 11:05
szegény, akkor te is kaptál az anyatermészettől jó kis púpokat a hátadra:((
63. eddit (válaszként erre: 62. - NataliaWeiss)
2009. dec. 21. 10:56
Nekem a cataflam vált be ellene....rengeteg gyógyszert kipróbáltam előtte, és nekem ez segített. Ha nem is mindig szünteti meg, de tompítja olyan szintre hogy ne legyen hányinger meg látászavar. Ja és jégakkuzom a halántékomat olyankor.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook