Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szingli dömping - ennyire vacak a házasság? fórum

Szingli dömping - ennyire vacak a házasság? (beszélgetős fórum)

1 2 3
25. Amaunet (válaszként erre: 19. - Kékmacska)
2018. okt. 18. 12:48
Párja valóban, az állatoknak is van. De ők azt egy életre választják.
24. aszparagusz (válaszként erre: 19. - Kékmacska)
2018. okt. 18. 12:42

Érdekes a férjed véleménye.

Nagyon sokan vannak, akik nem értenek vele egyet.

Többek között én sem, pedig már jó ideje férjnél (az elsőnél) vagyok.

23. Érdekes73 (válaszként erre: 21. - Unom)
2018. okt. 18. 12:13
Házasságban se egyszerűbb a helyzete annak a nőnek aki közben már nem a papíron még férjétől terhes. Ebből is adódnak bonyolult jogi helyzetek.
22. Érdekes73 (válaszként erre: 19. - Kékmacska)
2018. okt. 18. 12:11
Rengeteg nő nem akar férjhez menni és nem azért merrt a kutyának se kell .A csok-os téma kicsit lendített a férjhez menési"kedvükön" de ...
21. unom (válaszként erre: 19. - Kékmacska)
2018. okt. 18. 12:07

A magyar nyelvben nem csak az állatoknak van párja, ld. népköltészet.

A férjed téved, nem is kicsit. Én többször is nemet mondtam lánykérésre.

Ha a szülők nem házasok akkor az apasági nyilatkozat nem kegy, hanem teljesen természetes. Max. annyira kegy, mint elvenni az ezt remegve váró nőt.

20. Érdekes73 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. okt. 18. 12:05
Most kezdenek a CSOK-ok is bedőlni. Na és aki nem teljesítette a bevállalt gyerek létszámot az bajban van....
19. Kékmacska (válaszként erre: 18. - Unom)
2018. okt. 18. 12:03
Félreérted: nem "nagy kegyesen kell elvenni" a nőt. Kényszerből nem kell együttélni valakivel, vagy elvenni senkit. És nem félember valaki, csak a kapcsolatban az egyik fél. A férjem azt szokta mondogatni, hogy csak az nem akar férjhezmenni, akit nem akarnak elvenni. Nem volt olyan elvetemült, megrögzött szinglinek tűnő rokonom vagy barátnőm, aki nemet mondott volna lánykérésre. És olyan is van, aki 2 kisgyerek után, minden születés, névnapján, évfordulón várja hogy megkérje a "párja". Párja egyébként az állatoknak van.
18. unom (válaszként erre: 17. - Kékmacska)
2018. okt. 18. 11:40

Az jobb, hogy nagy kegyesen hajlandó elvenni a nőt?

Ha már szerencsétlen enélkül úgyis csak félember?

2018. okt. 18. 11:31
Szerintem a házassággal nincs semmi probléma. Inkább az éretlen, felelősséget vállalni képtelen emberekkel, akikből rengeteg van. Az ilyeneknek meg teljesen mindegy, hogy házasságban vagy élettársi (esetleg bejegyzett élettársi) kapcsolatban élnek. Azt hiszik, hogy a másik ember csak valami eldobható dolog, amint előkerül az első probléma, konfliktushelyzet, egyből lelép valamelyik, képtelenek kommunikálni, megbeszélni a dolgokat, önzőek. Egyébként is érthetetlen számomra, hogy állítólag öntudatos nők, miért tartják azt normálisnak, hogy a párjuk a közös gyerek születése után nagy kegyesen teljeskörű apasági elismerő nyilatkozatot tesz. Nem megalázó? Mert ugye házasságban élőknél erre nincs szükség. Na jó: elismerem hogy tőlem van a kölyök....örüjjé má'...:)))
16. 438047860c (válaszként erre: 15. - Anyucikóni)
2018. okt. 18. 10:53
:D egyetértek! Bhúzik.
15. Anyucikóni (válaszként erre: 14. - 438047860c)
2018. okt. 18. 10:45
Aha. Vállaljon 3 gyereket, az akinek három anya volt...búúúzik. :D :D :D
14. 438047860c (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. okt. 18. 10:37
Majd a CSOK - tól kedvet kapnak :)
13. gabbbicica (válaszként erre: 10. - Anyucikóni)
2018. okt. 18. 09:34

Nah en nem vagyok pont leszarom tipus 😁 es mindenkinek meg szeretnek felelni. Nem jo tulajdonsag, de ritkan sikerul lekuzdeni.


Es jol megvagyunk hazassag nelkul is 😁

12. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - MentsVár)
2018. okt. 18. 08:43

A házasságtól nem lehet félni, az nem bánt :)

Önmaguktól félnek, hogy tudnak/akarnak e olyan normák szerint élni, amit egy jó házasság megkövetel, vagy jobb inkább "szabadon" :))

11. f66a7e48f9 (válaszként erre: 1. - MentsVár)
2018. okt. 18. 08:37
Ezek szerint mégsem szeretik egymást eléggé.
10. Anyucikóni (válaszként erre: 9. - Gabbbicica)
2018. okt. 18. 08:18
De miért gondolod, hogy mindenkit meg kell hívni? Nem a ti napotok? Nekem volt esküvőm, de nem volt nagymama meg sosemlátott keresztszülő vagy unokatestvér. Testvérek voltak, meg szülők. A többiek pedig a barátaink. 35-en voltunk összesen. Pont leszartam volna ha bárki beszólt volna. :D
9. gabbbicica (válaszként erre: 6. - Anyucikóni)
2018. okt. 18. 08:11

Jah en se gondolom, de pl anyos jelolt es anya igen 😁 meg az 50+-os rokonok is 😁


Es nekem ezt egy pillanatig nincs kedvem hallgatni.


Plusz a csaladomban amugy is sok a feszko, nem jo otlet meg egy ebed erejeig sem osszeereszteni oket, mert gyomorgorcsot kapok....

8. Anyucikóni (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. okt. 18. 07:59
Amúgy ez egy elég jó megfogalmazás. Viszont az is igaz, hogy több barátomat köti össze a lakáshitel, mint a házasság köteléke.😂 Szóval sokak nem szinglik, attól mert nem hazasok. Családjuk van csak épp nem hazasok.
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - MentsVár)
2018. okt. 18. 07:59
A házasság egy elavult intézmény. Nem kell ahhoz házasságlevél, hogy egy pár közös életet és gyermeket vállaljon.
6. Anyucikóni (válaszként erre: 5. - Gabbbicica)
2018. okt. 18. 07:50
Nem gondolom, hogy egy esküvő régnemlátott rokonok etetéséről kell szóljon. Az esküvő az ifjú párról szól. Senkinek nincs joga beleszólni vagy megsértődni. Ennyi.
5. gabbbicica (válaszként erre: 1. - MentsVár)
2018. okt. 18. 06:49

Amugy felni nem felek, de nem tervezek a reg nem latott rokonok etetesere 1 milliot kolteni.


De azt sincs kedvem hallgatni, ha ket tanuval elmegyunk, hogy mindenki csalodott, hogy miert igy.

2018. okt. 18. 06:48

24 voltam, mikor vegeztem az egyetemen, az akkori baratom is 26 volt akkor, dolgozott vagy 3-4 éve.


Anyaek egy 50 m2es panelban laktak, ahol a kisszobában meg ott lakott a gimnazista tesom is.


Az o szulei is egy hasonlo meretu panelban.


Ha alberletbe mentunk volna, pont az a penz tunt volna el, amit a sajat lakasra felre tudtunk tenni.


Neha naluk aludtunk, neha nalunk, mikor tesom elment egyetemre.


28 voltam, mikor vehettunk volna lakast, de helyette szetmentunk.

2018. okt. 18. 02:41
Nem tudom, dömping van-e. De a fiatalon kötött házasság kiment a divatból, talán a kedvező kölcsönök és lakáshoz jutás kiveszésével együtt...
2. Ildi
2018. okt. 17. 23:58
Én pusztán nem vagyok házasságpárti.
2018. okt. 17. 23:48

Csak megkérdezem, hogy miért félnek annyira a lányok a házasságtól.

Vagy a fiúk félnek?

Ki tudja, olyan tyúk vagy a tojás szitu.

Család úgy 35 vagy 40 év után van?

Nagyon furi.

Nem hiszem, hogy nem szeretik az emberek egymást húszon évesen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook