Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szimultán kétkezes rajzolás. MIt tudtok róla? fórum

Szimultán kétkezes rajzolás. MIt tudtok róla? (tudásbázis kérdés)


1 2
14. c95c921ae7 (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2010. máj. 5. 13:52
Foglalkozni vele vagy beleszólni a természetbe nem ugyan az. Az nagyon jó, ha nálad ilyen jól alakultak a dolgok.. De bizonytalan dominancia sajnos sok esetben okoz zavart. Súlyos esetben dadogást, olvasási és írás képtelenséget, nagyfokú magatartászavart, memóriazavart. Enyhébb esetben lassabb beszédészlelést, gyengébb emlékezetet, stb. Ezért muszáj foglalkozni vele. De persze itt valószínű nem lesz ilyen gond, hiszen a dominancia azért megvan.
13. bajos (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2010. máj. 5. 13:51

Akkor ez nevelési tanácsadós tapasztalat... :(:( Sajnos nekem sincs jó tapasztalatom velük)


Mindenesetre nem gondolom, hogy ez valamiféle baj, negatívum lenne. Nagyon érdekesnek találom.

12. c95c921ae7 (válaszként erre: 10. - Bajos)
2010. máj. 5. 13:47
Én is jártam oda .(Is:)
2010. máj. 5. 13:47
Az jó jel, ha a jobb kezét használja inkább, akkor azért már van domináns kéz. Jó lenne a többi dominanciát is megnézni. Ideális esetben jobb láb, szem , fül dominancia kapcsolódik a jobb kéz mellé.
10. bajos (válaszként erre: 7. - C95c921ae7)
2010. máj. 5. 13:46
Csak a rajzolás. (Én meg a Bárczira járok:))
2010. máj. 5. 13:46

Szerintem nem kellene ilyenekkel foglalkozni:)

Én is kétkezes voltam, és hasonlókat adtam elő, ezért az iskola érettség vizsgálat után, ahol feltűnt az óvónéniknek, elküldtek pszihológushoz, aki úgy viselkedett velem, mint egy elmebeteggel, és kisegítő iskolába akart küldeni. Az egy kicsit nem érdekelte, hogy már tudok olvasni 1 éve csak az, hogy miért rajzolok így.

Hát a szüleim nem értettek egyet vele, így a rendes suliba irattak be. Sosem volt gondom a tanulással. Van diplomám, nyelvvizsgám. ÉÉÉÉS nagyon jó a kézügyességem:) Sok rajzom, festményem, szobrom volt kiállításon, és még sorolhatnám a kétkezesség átkát:))))

Írni csak jobbal tudok, de rajzolni festeni ballal is, és sok dolgot balkezesként végzek.

Szerintem nem kell beleszólni a természetbe....

8. c95c921ae7 (válaszként erre: 6. - Bajos)
2010. máj. 5. 13:45
Igen, gyógypedagógus, fejlesztő vagyok.
2010. máj. 5. 13:45
A dominancia maga kb 2-2, 5 éves korban már viszonylag jól szokott körvonalazódni. Csak a rajzolás működik így nála vagy más egyéb is?
6. bajos (válaszként erre: 5. - C95c921ae7)
2010. máj. 5. 13:44
Hát én még nem láttam ilyesmit. Egy ábrát rajzolt meg (egy teljes képet - halakat, hajót, esőfelhőt) két kézzel a motívumokat rajta. Jobb kezét használja inkább, de még kétkezes. Szerintem a dominancia nagycsoportra kialakul (még kiscsoportos). Te ilyesmivel fogalakozol?
5. c95c921ae7 (válaszként erre: 4. - Bajos)
2010. máj. 5. 13:39
4 évesen ez még egyáltalán nem ritka. Viszont általában már van egy domináns kéz, ez ki kellene deríteni, hogy melyik, és azt a dominanciát erősíteni.
4. bajos (válaszként erre: 3. - C95c921ae7)
2010. máj. 5. 13:36
4 éves, és érdekelne, hogy a lateralitás és egyebek hogyan alakulnak - mert őszintén bevallom baromi érdekes :)
2010. máj. 5. 13:35
Szia, mennyi idős a gyermek, akinél a dolog fennáll?
2010. máj. 5. 13:30

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy tudtok-e nekem olyan cikket, könyvet, letölthető anyagot ajánlani, ami azzal foglalkozik, hogy a gyermek egyszerre rajzol mindkét kezét használva olyan rajzot, ami egy egésznek felel meg (tehát nem két rajz két kézzel, vagy legalábbis nem két egyforma rajz két kézzel).


Itt egy link példának, bár engem a kisgyermek - gyermekkora vonatkoztatva érdekelne a dolog:


[link]

2010. máj. 5. 13:26
Szimultán kétkezes rajzolás. MIt tudtok róla?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook