Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerződéssel táppénzen!!? fórum

Szerződéssel táppénzen!!? (tudásbázis kérdés)


22. szandianya (válaszként erre: 21. - Punka)
2011. szept. 28. 16:30

Hát igyekszem.....tegnap már ismét elővettem a nyelvvizsga anyagokat!!!

Aztán lesz ami lesz!

de ha mégsem sikerül, azaz előbb sikerül a baba, mint a nyelvvizsga, akkor meg kitalálok valami okosat!!!!

21. punka (válaszként erre: 19. - Szandianya)
2011. szept. 28. 01:14
Viszont akkor lenne táppénzed, és gyes után munkahelyed is (ideális esetben). Decemberig már csak három hónap van, hátha sikerül addig a nyelvvizsga, nem? Ne légy így elkenődve!
20. szandianya (válaszként erre: 15. - Evapo)
2011. szept. 27. 21:24

zzzzzzzzzzzzzzzzz....ezt most nem értem....keresetveszteség....jujjjjjj, béna vagyok bocsi, nem értem!!!!

Ezt kifejtenéd???

19. szandianya (válaszként erre: 12. - Punka)
2011. szept. 27. 21:21

Hát nagy valószínűséggel......csak közben meg bármikor besikeredhet a baba....és mivel már több, mit 2 éve próbálkozunk vele, a munka miatt nem tolnám még ki a babaprojektet...

De amiket olvasok kissé el vagyok kenődve.....bár biztos ....na mindegy, majd kialakul!!!!

2011. szept. 27. 19:19
már a régebbi verzióban egy hármas együttállásnál járt csak tp, aminek egyik feltétele az volt, hogy valaki BIZTOSÍTOTT
2011. szept. 27. 19:17

passzív jogon asszem 45 napig jár orvosi ellátás, de táppénz nem.

(szerintem), de bármikor kikeresheted az eb-tv-ben

2011. szept. 27. 19:15
nincs passzív táppénz
15. Evapo
2011. szept. 27. 19:10
Nem találtam olyat, hogy akkor mi a helyzet, ha előbb mész táppénzre és utána megszűnik a szerződésed. De így keresgélés közben az jutott eszembe, mintha azt hallottam volna, hogy "ha nincs kereset veszteség akkor azt nem kell pótolni a táppénzzel". Ezért, ha a szerződés lejár, akkor nincs keresetveszteség (ahhoz képest hogy ha él a szerződés).
14. 864c5534c9 (válaszként erre: 2. - Szandianya)
2011. szept. 27. 18:50

Járj utána, mert sajna passzív táppénz ha jól tudom, nem jár már, a Munkaügyinél pedig ha jól tudom, csak 3 hónapra tudnak álláskeresésire bevenni, utána nem lennél biztosítva, s ha addig nem szülsz, akkor nem lesz tgyás, gyed, hanem csak gyes..

Nem szabad a biztosított napoknak megszakadnia, mert akkor nem jár..


Én a helyedben jogászhoz is elmennék..Ő jobban el tudná mondani, mi a helyzet...

Anno, mikor 8 hós terhesen munkanélkül maradtam, akkor lettem ezekről felvilágosítva...De mivel én utána a Munkaügyihöz bejelentkeztem, s azalatt szültem, járt minden, csak ha utána rögtön jött volna a 2. gyerek, arra már nem járt volna a tgyás, gyed, csak ha előtte 2 évet megint dolgozom...


Nemtom, érthető volt-e, amit hirtelenjében leírtam...


Sajnos, kacifántos az egész...

13. Evapo
2011. szept. 27. 18:46

"Az egyes egészségügyi tárgyú törvények módosításáról szóló 2011. évi LXXXI. törvény 10. § c. pontjával módosított Ebtv. 47. § (1) bekezdése alapján 2011. július 1-jét követően bekövetkező keresőképtelenség esetén megszűnt a „passzív” táppénz igénybevételi jogosultság.


Ettől az időponttól táppénzre csak az jogosult, aki biztosítás fennállása alatt keresőképtelenné válik és a 2 százalékos mértékű pénzbeli egészségbiztosítási járulék fizetésére kötelezett."


Azt már látom, hogy ami a munkaviszony megszűnését követően keletkezett betegség után járó táppénzt megszüntették. Keresem azt, hogy előbb kerülsz táppénzre és utána szűnik meg a jogviszonyod arra mit találtak ki júliustól.

12. punka
2011. szept. 27. 18:44
Ha sikerül a nyelvvizsga, akkor felvennének állandóra?
2011. szept. 27. 18:36
Köszönöm a segítségeteket.....akkor megpróbálom megkukkantani a Tb törvényt!!! :S
10. Evapo
2011. szept. 27. 18:28
Bocsánat, lehet lemaradtam néhány hónapot a passzív táppénz témában!!!!!!!
2011. szept. 27. 18:25

Nem butaság a kérdés.

Jár azért táppénz mert megszünt a munkaviszonyod. De ekkor már passzív táppénznek mondják és az rövidebb időszakra jár. Ez is függ a biztosításban töltött előzményektől.

8. Krilion (válaszként erre: 6. - Evapo)
2011. szept. 27. 18:25
A passzív táppénz 2011.07.01-től megszűnt.
2011. szept. 27. 18:24
Javasolnám, hogy menj be a Társadalombiztosítóhoz és kérdezd meg ott. Egyébként tudtommal, ha munkaviszony ideje alatt mégy táppénzra akkor jár utána is, mert csak a passzív táppénz szünt meg egyelőre. De inkább kérdezz utána hivatalos helyen, vagy nézd meg a hatályos TB törvényt.
2011. szept. 27. 18:23

folyt:

Hogy a táppénz időszakod egyébként hogyan alakulna az még függ attól is, hogy az elmúlt 2 évben mennyi időszakot voltál biztosításban.

Nagyon sok adat kell ahhoz, hogy megmondható legyen egy esetleges passzív táppénz meddig jár.

Nagyon sok sikert kívánok a tanulmányod befejezéséhez, a munkahelyed megtartásához és főleg jó egészséget és kitartást "babaprojekthez".

Üdv.: Evapo

5. szandianya (válaszként erre: 4. - Evapo)
2011. szept. 27. 18:20

Köszönöm szépen a válaszokat.

Még annyi, hogy ha mondjuk veszélyeztetett terhesség miatt kerülök táppénzre, és a munkáltató a szerződésemet nem hosszabbítja meg....mert mondjuk nem a jó szándék, hanem az anyagiak dominálnak nála,.......és lejárni hagyja a szerződésemet, attól még kapok táppénzt a veszélyeztetett terhesség miatt, vagy egyszerűen a táppénz sem jár majd, mert nincs munkaviszonyom!


Bocsika, ha buták a kérdéseim, de mivel nem merek a munkáltatómhoz fordulni ez ügyben kénytelen vagyok így informálódni!!!

2011. szept. 27. 18:15

Kedves Szandianya!

Ugyan lejár a szerződésed táppénz alatt, de ha a munkáltató akarja akkor meg is hosszabbíthatja, ez jószándéktól is függ. Mint ahogy ha nem szerzed meg a nyelvvizsgát és diplomát addig csak hosszabbítgatnak havonta.

Ha "beteg" leszel akkor előbb betegszabadságot fizet a munkáltató 15 munkanapra. Ez az ovi költségvetését terheli.

Ha ez után táppénzre kerülsz akkor az Egészségpénztár fizet táppénzt, aminek az 1/3-át az ovi megfizeti az Egészségpénztár felé. Tehát itt is van kiadása.

Ha veszélyeztetett terhességgel vesznek táppénzre, akkor nincs a betegszabi, hanem egyből táppénzt kapsz.

Ha a Munkáltató nem akarja vállalni azt, hogy van kiadása, de nincs munkavállalója akkor bizony nem fog hosszabbítani szerződést, hanem egyszerűen hagyja lejárni.

3. Lili74 (válaszként erre: 2. - Szandianya)
2011. szept. 27. 18:03
Mivel határozott idejű a szerződésed, az bizony a határozott idő leteltével lejár, azaz megszűnik ha táppénzen vagy, ha nem.
2011. szept. 27. 17:58

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, és nagyon megköszönném, ha tudna valaki segíteni.

A munkahelyemen (óvónő vagyok) szerződéssel vagyok, ami azt jelenti jelen esetben, hogy dec. 31.-ig van szerződésem.

Ez amiatt van, mert a diplomámhoz még nincsen meg a nyelvvizsgám, de ha addíg srem szerzem meg, akkor szintén meghosszabbítják a szerződésemet, csak azzal a különbséggel, hogy havonta újraírt szerződéssel!


Közben belekezdtünk egy babaprojektbe, inszeminációra járok, de erről nem tájékoztattam a munkahelyem, bevallom azért, hogy nehogy veszélybe kerüljön a munkahelyem, hiszen szeretek itt dolgozni.

És ha terhes leszek, még nem muszáj nekik megtudni, hogy nem természetes úton fogant!

A lényeg a lényeg, hogy ha összejönne a terhesség, és netán táppénzre kellene mennem (az előző terhességem is veszélyeztetett volt, akkor az hogyan valósulna meg?

A szerződés lejártakor megszüntetnék vajon a munkaviszonyomat, vagy tolódna a szerződésem? Vagy nem is járna táppénz????


Persze úgy gondolom, ha lombikra kerülne a sor, azt elmondanám a munkahelyemen!!!

Csak most ez a táppénzes dolog is izgat!!!!

2011. szept. 27. 17:52
Szerződéssel táppénzen!!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook