Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek szabad a még meg sem fogant babának előre vásárolni, babona miatt kérdezem? fórum

Szerintetek szabad a még meg sem fogant babának előre vásárolni, babona miatt kérdezem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
67. Ami.
2012. jan. 22. 17:44

Nyugi,én sem.Szerinted rám hogy néztek 16 évesen,h babaruhákat vásároltam?:) Családom akik ismertek,csak mosolyogtak rajtam,tudták milyen a viszonyom a ruhákkal.A Boltkóros naplója a kedvenc könyvsorozatom:)Elárul vmit rólam:)

De idegenek mindig meglepődnek,h minek,meg tök felesleges,de anya is mindig azt mondta inkább erre költsek,mint cigire.Ugyh hajrá,aki akar vásároljon előtte,aki meg nem,csak akkor ha épp vonul be a kórházba szülni.Mások vagyunk,sose leszünk egyformák,ne is akarjunk:)

66. Mel82
2012. jan. 22. 12:42
Hát nem értek egyet azokkal akik betegesnek mondanak Minket!! Én egyáltalán nem érzem magam sem betegnek, sem betegesnek. De azért köszönöm a véleményeket!!
65. Dolores007 (válaszként erre: 64. - Ami.)
2012. jan. 21. 21:50

Jól van, csak vicc volt! :)

A szalvétagyűjtőket meg sosem értettem. Ha választani kéne, én is a babaruhára szavaznék! :)

64. Ami.
2012. jan. 21. 21:47
Jó,pont rossz példát hoztam fel,legyen szalvéta:)
63. Dolores007 (válaszként erre: 62. - Ami.)
2012. jan. 21. 21:22

Azért egy igazi éremgyűjtemény nagyon durva summát ér...

Ráadásul minél idősebb, annál többet.

A babaruhákkal azért nem ez a helyzet... :DD

62. Ami.
2012. jan. 21. 20:58

Pfff,miért lenne gond bárkivel,aki előre vásárol?

Valaki miért érméket?Bélyegeket?Ugyanúgy megkérdőjelezhető.És az semmire se használható,ennek meg egyszer eljön az ideje.

2012. jan. 21. 19:35
Én nem csinálnám ezt az tuti hogy valami nem koser a te fejedben ,miért pont babaruhákat nem értem,de ha neked jo csak csináld ..
60. Ami.
2012. jan. 21. 14:42

Köszi Dolores:)


Egyébként itt a fórumon is volt egy egyedülálló anya,rossz anyagi körülmények között,neki felajánlottam h adok az enyémekből,nagyon örült neki.

59. globus (válaszként erre: 54. - Timycat)
2012. jan. 20. 23:56

Mi nem vettünk semmit.

A ruhácskákat használtan kaptam sógornőmtől, kiságyat, babakocsit vettek, amíg a kórházban voltam. Menet közben még vásároltunk pár apróságot, ahogyan kifogytak a használt cuccok, törlők, pelusok, de igazán szükségtelen egy kazal felszerelést bespájzolni. Annyira gyorsan nő a baba, hogy alig viseli a ruhákat.

58. Ami.
2012. jan. 20. 23:51
Igen,félre is teszek.Színházba is járunk.De van mindkettőnknek olyan pénz havi szinten,amit arra klt amire szeretne,férjem horgász cuccokat vesz,én babaruhákat.Persze nem feltétlen szórja el..én sem érzem azt hogy szórnám,mert mindenhol máshol megfogom a pénzt.
57. timycat (válaszként erre: 55. - Ami.)
2012. jan. 20. 23:42
Aki nem babaruhát vásárol idő előtt nem feltétlen szórja el a pénzt bulira, piára, drogra vagy cigire... vannak még értelmes pénzköltési lehetőségek (kiállítás, koncert, könyv, utazás stb); sőt félre is lehet tenni azt a pénzt későbbre
56. Dolores007 (válaszként erre: 55. - Ami.)
2012. jan. 20. 23:38

Dehogy vagy beteg!

Majd ha szakember mondja, akkor érezd úgy! :)

55. Ami.
2012. jan. 20. 23:34

Hát akkor BETEG vagyok.De ennél betegebb soha ne legyek!Pelenka nem vonz,csak a ruhák.De szerintem nem ugyanaz a kategória.Egyébként van 100darab bontatlan harisnyám is.De azzal is úgy vagyok,most megtehetem,lehet 1 év múlva nem,de akkor is fogok tudni majd öltözködni.Szerintem mindenki arra költ amire szeretne,én nem kávézok,nem iszok alkoholt,nem cigizek,csak a ruhákhoz ragaszkodom.Ezért minden hónapban megvan mennyit költhetek rá.Már a páromnak is rengeteg ruhája van,örül neki,bár már szólt,h új szekrény is kellene hozzá.Egyébként ha úgy járnék mint az ismerősöd,h nem sikerül huzamosabb ideig,akkor örökbe fogadok,vagy kihordja más,szóval mindenhogy lesz gyerekem.Legalább a tesóimnak ruhákra nemigen kell majd költeniük,mert mindet megkapják.

És ha soha nem használnám ki,ami kizárt,is inkább erre költsek havi x ezret,mint egy bulira,mert ezt értelmesebbnek tartom.

54. timycat (válaszként erre: 52. - Dd874e511d)
2012. jan. 20. 22:07

Uff szerencsétlenek.


Mi sem kapkodtuk el; 36. hét után vásároltunk; sőőt már megszületett a gyerek mikor még nem volt ágymatrac, meg babakocsi pl; de aztán mire szükségünk lett rá minden meglett.

Ruhákból nagyon sokat kaptunk ajándékba; annyit hogy nagy részét rá sem tudtam adni, mert mire sorra került volna alantas módon kinőtte a bestia; még jó hogy nem vásároltam mindent össze

53. Dolores007 (válaszként erre: 48. - Crawley girl)
2012. jan. 20. 22:03
Kissé fura, de azt mondani rá, hogy beteges - anélkül hogy értenél a pszichomókiához -nem szép dolog, sőt, elég erős jelző. Ez majdnem olyan, mintha én így hogy nem ismerlek, azt mondanám rád, hogy bunkó vagy...
52. dd874e511d (válaszként erre: 37. - Pmjudit)
2012. jan. 20. 21:15

szintén zanész.

36.hét után már nem koraszülött, ahogy betöltöttem, elmentünk és megvettünk mindent!addig pedig semmit nem vettünk.Mindent kinéztem, fel volt irva mit honnan, ha mégis gáz van és menni kell meg tudják venni mire hazamegyünk,de semmit nem vettünk meg addig.


Mondok durvábbat. Van egy ismerősöm,ugyan ilyen beteges mint a kiiró. Vett már babakocsit, mert olcsó volt, meg gyerekültés, van ruha meg egy csomó cucc, és 11 év házasság után még nincs gyerekük.

Na erre varrjál gombot.

2012. jan. 20. 21:13

Ja és ennyi erővel vehetnél akciósan pelenkát vgy bármi egyebet, merthát egyszer ugyis kell majd.

jesszus

2012. jan. 20. 21:11
Nyiss egy használtruha boltot és máris lesz értelme,d e igy hogy mész és veszed a turiba a cuccokat és hordod haza a még nem is létező gyerekednek ez BETEGES!
49. dd874e511d (válaszként erre: 41. - Ami.)
2012. jan. 20. 21:09

Épp most írtad, hogy ez nálad mánia, szóval akkor is ugyan igy vásárolni fogsz amikor már meglesz a gyerek ,ugyhogy lesz egy csomó felesleges cuccod,mert vagy az fölös amid eddig van, vagy az amit majd akkor veszel.


Azt se tudod milyen lesz ha majd ott tartasz.Szerintem ez gáz.

2012. jan. 20. 19:52
Szerintem ez már beteges ..
47. Ami.
2012. jan. 20. 17:07

Nem zavarja,nem mindegy mit gyűjtök,bélyeget vagy érméket?Ez meg még hasznos is lesz.

Arany nem vonz,ékszerben sem,de köszi:) Eleve ruhamániás vagyok,rengeteg ruhát vásárolok,magamnak,a férjemnek,a családtagjaimnak,és a meg nem született gyerekemnek:)

46. Noarashi (válaszként erre: 43. - Ami.)
2012. jan. 20. 16:56
inkább gyűjts aranyat. ha megszorulsz azt azért jobb áron tudod eladni :)
2012. jan. 20. 16:54

Én egy csomó mindent ingyen kapok, azért nem fogom visszautasítani, mert még nincs úton.

:)

2012. jan. 20. 16:53
az még nem jutott eszedbe hogy esetleg zavarja ez a mániád és azért viccel? nekem is vannak testvéreim és kölcsön fogom adni a kisruhákat, de még nem hallottam arról hogy előre gyüjti valaki úgy hogy nem is terhes csak tervezi
43. Ami.
2012. jan. 20. 16:47
Miért,ha elfér?Nekem van több tesóm is,kárba nem fog veszni.És ha megszorulok még mindig el tudom adni őket,párom mindig ezzel viccel,ha csődbe megyünk,a babaruhák mentenek ki minket:)
2012. jan. 20. 16:34
én ha csak a saját példámból indulok ki, hogy jópár évig nem jött össze és közben halomra gyűjtögettem volna a ruhákat, hááát... elég érdekes lett volna, hogy minimum 10évet várok a gyerekre és közben felhalmozom a ruhákat
41. Ami.
2012. jan. 20. 16:30
Mi pl nem is próbálkozunk még.Meg 16-17 éves érdekes lett volna.Nálam akkor kezdődött.Viszont milyen jó lesz pl 1 év múlva h mennyi mindenem megvan,semmi ilyesmit nem kell vennem 2 éves koráig.(persze fogok,mert nem bírom ki,de nincs rá szüksége)
2012. jan. 20. 16:20
nem olyan előre inni a medve bőrére típusú, hanem inkább olyan felkészülni a nem tudom mire. szerintem. mert ezzel az erővel ugyanazt az összeget amit gyerekruhákra költ valaki, megnézethetné, hogy miért is nem jön össze a baba
39. Ami.
2012. jan. 20. 16:19
Látom sokan negatívan ítélik meg,páran vagyunk csak akik vásárolnak előre.Tedd amit jónak látsz,ne más ember véleménye érdekeljen.Én 4 éve gyűjtöm,zsákszámra állnak a ruhák vegyesen,ha ismeretségi körbe valakinek születik kölcsönadom,rengeteg ruhám kint van másnál.Persze a kedvenc darabjaimat megtartom.Nekem ez hobby,más cigit vesz,én babaruhát.
2012. jan. 20. 16:03
Egy kicsit "Előre inni a medve bőrére" dolog, nem?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook