Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek szabad a még meg sem fogant babának előre vásárolni, babona miatt kérdezem? fórum

Szerintetek szabad a még meg sem fogant babának előre vásárolni, babona miatt kérdezem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. jan. 20. 15:42
Betöltött 36. terhességi héten vettük meg az első rugdalózót a kislányunkanak. Tudom, ezt sokan túlzásnak tartják, talán az is, de meg sem fogant babaának bármit is venni nagyon furcsa - szerintem.
2012. jan. 20. 15:36

Ez olyan mintha vennél egy csomó parkettát vagy vestéket vagy függönyt, hogy ha majd egyszer elköltöztök egy uj házba akkor ott felteszed. Érted már???

Ez nagyon gáz....

2012. jan. 20. 15:35

Van egy ismerősöm aki pont ezt csinálja mint te, csak ugy gyűjti,hogy majd jó lesz. 11 éve házasok és gyerekük még nincs.

Na erről ennyit.

2012. jan. 20. 12:37

Még tervben sincs, máris rengeteg ruhám van.

Kaptam lánybúcsúra, nyertem nyereményjátékon, és kaptam olyat ajándékba, amit másnak vettek, csak kicsi lett a babára.

Nem dobom őket ki csak azért, mert még meg se fogant a baba!

Szeretek kötni, kötöttem már két babaplédet is. Mindkettő ajándéknak indult, de olyan szép lett, nem volt szívem odaajándékozni, inkább csináltam másikat.

2012. jan. 20. 12:13

Úgy jópár éve nekem is megtetszett a turiban egy babarugi. Édes macis, blabla. Megvettem, bezacskóztuk, fóliahegesztővel lezártuk. Most, hogy van a baba kinyitottuk a zacskót, a rugi szélében eleresztette magát, úgy nézett volna ki a gyerek benne, mint egy repülőmókus, ment a kukába.

Szóval akármilyen olcsó volt, drága volt.

2012. jan. 20. 11:54
Meg sem fogantnak? Talán nagy az akció? Vagy hogy jut ilyen az ember eszébe? Érdekes...vagy csak én nem látom jól a dolgokat...
2012. jan. 20. 11:21
Én is azt mondom hogy ne vegyél még ruhákat neki,felesleges,majd ha már a pociban lesz ,és meglátod sokkal boldogabban fogod majd megvenni,és válogatni,mint igy hogy még nem érzed az anyaság érzését.
30. spinneli (válaszként erre: 20. - Mel82)
2012. jan. 20. 10:28
Így van.
29. Mari20
2012. jan. 20. 10:11

de minek?


60 éves korodra most megveszed a kabátot?


akkor kell megvenni valamit amikor szükséged van rá.


azt a pénzt inkább tedd félre, szokd meg hogy van pénzed, ne dobd ki az ablakon....

2012. jan. 20. 09:42
Nem babona miatt nem vennék hanem mert fölösleges!!! Egyrészt nem tudhatod mikor leszel terhes, lehet nem is lesz olyan egyszerű a dolog és mondjuk éveket kell várnod.A ruhák mivel turi de még az uj is elöregszik, másrészt változik a divat , az izlésed is.Harmadszor meg ha minden áron a gyerekre akarsz jköltni aki még meg sincs, tedd félre a pénzt mert ha megszülenit az istne pénze sem lesz elég:)
2012. jan. 20. 07:01
na legalább tudom miért nem találok a meglévő gyerekre ruhát :))
26. Dolores007 (válaszként erre: 24. - Ami.)
2012. jan. 19. 23:30
Én ha tudom, hogy babát akarok, akkor visszafogom magam a vásárlásokkal, hogy amikor eljön az idő, akkor ne csak visszhang legyen a pénztárcámban. :)
2012. jan. 19. 23:13
Előre? Eszembe sem jutna - nem babona miatt, csak ez nekem furcsa.
24. Ami. (válaszként erre: 23. - Dolores007)
2012. jan. 19. 23:06
De akkor elmegy másra.Nem direkt erre teszi félre.Én is el tudnám költeni másra,de inkább babaruhát veszek,mert szeretem őket.Nem cigit,nem a bulira költök 5ezret,hanem ruhára.Ki mire.
23. Dolores007 (válaszként erre: 20. - Mel82)
2012. jan. 19. 22:50

XDDD

De ha azt a pénzt nem költöd el most, akkor megmarad akkorra, nem? Vagy minden hónapban elveszi valaki a pénzed? Micsoda logika! :D

22. Ami.
2012. jan. 19. 22:50

Igen,ugyanaz,most megtehetem,akkor nem dolgozom,így fizum se lesz.Nekem kengurum is van,és minden ami ruha,cipő,sapka,stb.

És nekem zsákszámra állnak a ruhák:)

2012. jan. 19. 22:49

A babona az csak babona. Annyi hátránya lehet a dolognak viszont, hogyha (bár ne történjen ilyen), mégsem jön össze egy ideig a baba, akkor bőgve bámulod majd az összevásárolt kis ruhácskákat.

Továbbá valóban nem mindegy, hogy megveszel egy édi-bédi kis kabátkát, aztán a babádra nyáron lesz jó...

Body és hosszúujjú póló bármelyik évszakban hordható.

Én a 8. hónapban kezdtem el vásárolni.

20. Mel82 (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2012. jan. 19. 22:44
Akkor azért nem csak én vagyok ilyen előre gondolkodó:-) Meg arra is gondoltam most míg dolgozom több pénzből könnyebben megveszem.
2012. jan. 19. 22:40

Én egy csomó mindent beszereztem előre.

Kit izgat a babona, ha éppen fillérekért hozzájut az ember egy komplett kiságyhoz.

:)

18. ibi75 (válaszként erre: 9. - Hancsalean)
2012. jan. 19. 22:39

pár darab belefér szerintem, nem nagy összeg, no nem zsákszámra, mert az már tényleg túlzás lenne (és talán tényleg görcsös) :)

nincs ebben semmi rossz egyébként. én is mindent akartam, és azonnal! :)

2012. jan. 19. 22:39

A babona szerint a baba születéséig nem vehetnél semmit...


Én a teherbeesésem előtt pár héttel vettem egy cuki kiscipőt. Később az lett a kabalánk, és amikor megszületett a kisfiunk tovább is ajándékoztam, hátha másnak is szerencsét hoz! :D

2012. jan. 19. 22:37

felesleges...

amúgy meg ruhát, cipőt, csak az évszaknak megfelelőt érdemes venni,mert hónapok alatt kinövik...

Mikor megszületett a lányom, a szobatársam arra panaszkodott, hogy 50-es ruhákat vett, és a fia eleve 54 cm-el született... Nem lőttem mellé a 62-es ruhákkal, hamar belenőtt :)

15. Mel82
2012. jan. 19. 22:37
Igazából én nem nagyon szoktam foglalkozni a babonákkal, szóval mint pl. péntek 13 ugyanolyan nap mint bármelyik. Csak kíváncsi vagyok más emberek véleményére.
14. hancsalean (válaszként erre: 13. - Mel82)
2012. jan. 19. 22:36
Akkor dönts a szíved szerint. :)
13. Mel82
2012. jan. 19. 22:34
Abszolút nem vagyok görcsösen ráállva a gyerekre, még a próbálkozásnak sem álltunk neki. Csak annyi jó állapotú ruhát találok, és ki tudja lehet mire terhes leszek nem lesz meg a bolt. Baba ruha amúgy is van otthon,mert rengeteg gyerek vesz körül úgyhogy fel vagyok úgy szerelkezve mintha lenne otthon saját babám.
2012. jan. 19. 22:33

És még valami...én felszerelkeztem csupa rózsaszín dologgal és végül fiam született, pedig 3 orvos és 3d-s u.h. is kislányt mondott.


Gratulálok az elképzeléshez, ami a babát illeti és sok-sok sikert a fogantatáshoz is!!!

11. ujlany
2012. jan. 19. 22:33
A kerdes csak az, hogy TE szemely szerint hiszel-e ebben a babonaban. Ha igen, akkor ne vegyel, ha nem, akkor meg vasarolj fel mindent nyugodtan. :-)
10. Ami.
2012. jan. 19. 22:33

Hiszel a babonában?Én nem..4 éve folyamatosan vásárolok fiú és lány ruhákat is.Ha 5ös ikreink lesznek se tudok minden darabot rájuk adni annyi van már.Nekem ez a hobbym.Imádok babaruhákat vásárolni.Segítség lesz akkor,annyi más kiadás lesz,így meg 2 éves korig mindene van fiúnak lánynak,zokni-fürdőruhától a nagykabátig.

Itt mindenki magából indul ki,ki mennyire babonás,megengedheti e magának h feleslegesen vásároljon.Én tudom h nem fog kárba veszni,mert van még 3 tesóm,de tisztába vagyok vele,h rengeteg ruhát nem fogok tudni ráadni,mert pl 3 hós kis szoknyának,és nagykabátnak nem ugyanaz a szezonja.

9. hancsalean (válaszként erre: 7. - Ibi75)
2012. jan. 19. 22:31
Igen ám, de a ruhadarabok is olyan dolgok, amik már-már a görcsösség határait súrolják. Ha vesz 1 db-ot, vagy egy kiscipőt, cumit, az rendben. De felesleges felszerelkezni. Én egy cumit kaptam 1 évvel a kicsi fogantatása előtt. Később ezt használta :D De ruhát...
2012. jan. 19. 22:29
Nyugodtan! Legfeljebb, ha 50-54-es dolgot veszel a gond az lehet, hogy kicsi lesz. Ha talán a baba majd nagyobbacskának születik:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook