Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek nem undorító, hogy üzletet csinálnak az ünnepekből? fórum

Szerintetek nem undorító, hogy üzletet csinálnak az ünnepekből? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. márc. 10. 18:13
már aki hagyja magát...
2010. febr. 8. 13:17

Dehogyis undorito!

Sot valentinra kinabol en is rendelek kis szivecskes izeket, mert ha szereted a parod, akkor meg kell vedd! Maskent a kutya se hiszi el! Na meg te is vagyol ra nagyon, mert ojan ari!!

2008. dec. 20. 17:31
Nem undorító... inkább az, hogy sokan bedőlnek ennek... és elhiszik, hogy a szép ünnep a sooooooooooook naaaaaaaagy ajándéktól szép! :o) Az üzletek csinálják, ami a dolguk... megpróbálják eladni a portékájukat... ennyi. Hogy kinek mit sikerül, az már rajtunk múlik. ;)
32. 6c5f346e46 (válaszként erre: 28. - Évi75)
2008. dec. 20. 17:28

lehet,hogy régen nem volt ennyi hülyeség,de nem is hiányzott,ugyebár????

amikor még a férjemmel éltem,ott a családban kötelező volt az ajándékozás...de ugye a nagybácsi vállalkozó volt,mindegy milyen szarúl is ment a vállalkozás,akkor is a kitömött borittékkal ki kellett,hogy béleljék a zsebünket,nemet mondani nem lehetett,mert azt ők nekünk szánták,de,amikor mi meg előszedtük a kis ajándékainkat,amit a kis fizunkból vettünk és lényegessen szerényebb volt,mint az ő boritékjuk,de mi szivünk minden melegével vásároltuk azt a dolgot és adtuk át a célszemélynek,de amikor megtudtuk,hogy mondjuk nagybácsi a kisfiától 70cemtiméteres tvt dvd lejátszóval és megfejelve egy mini hifivel volt az ajándék,akkor szivünk minden melege elszált,és csak a pofánk égett,mert mi csak együveg 3000ftos italt tudtunk vinni...

na ezért utálom ezt az egészet...szerencsére elváltunk és az új családomban nincs rivalizálás,hogy ki tudja túl licitálni és lekörözni a másikat...sajnos a kislányom nem válogathatta meg a családot és a mainapig találkoznia kell velük,a mikulás csomagja az úgy nézett ki,hogy a legnagyobb tescos szatyor dugig volt mindenféle drága édességgel...ezze ők megvették a gyereket és szerintük ez igy jó...kiváncsi leszek mi lessz az idei karácsonyi ajándék tőlük,toronyóra láncostól???én meg csak izgulhatok,hogy az én kis szerény ajándékomnak örűlni fog-e...

2008. dec. 20. 17:09
Az biztos, hogy sok bóvlit rá akarmak ilyenkor sózni az emberre, de nem kell megvenni:)
30. asszonyka (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2008. dec. 20. 16:53
Van benne igazsag,en mar attertem a csinald magad diszitoelemekre es idaig bevalt,de most tortent az eletemben olyan, mely miatt teljesen elment a kedvem a diszitestol es az egesz unneplestol is.Rettenetesem rossz a hangulatom.
29. roncsika (válaszként erre: 27. - Anyuca66)
2008. dec. 20. 16:49
Örülök, h. nem tartozol közéjük te sem!
28. évi75
2008. dec. 20. 16:41

Engem legfőképp a halottak napjakor a temetők melletti gesztenyés, meg pattogatottkukoricás, édességes háborít fel.Most vásár van, vagy meghitt megemlékezés a halottakról? + szemetelés?

És szerintem már minden ünnep a pénzről szól.Ha például ismerősök körében nem drága ajándékot veszel valakinek, akkor már lenéznek. Presztizs kérdés.A szomszéd fűje mindig zöldebb. Szerencsére én mág nem tapasztaltam, de már halottam ilyet.

Én mikor kicsi voltam, akkor tényleg sokáig azt hittem van Jézuska.

Pl. az egyik hiperben egy nagy mű ló közel 100ezer forint. sokmindent tud, mozog nyerít, stb... ki veszi meg?

Tényleg sok hülyeség van a boltokban.Hasztalanok.

27. anyuca66 (válaszként erre: 24. - Roncsika)
2008. dec. 20. 16:34
Egyik nézettségi listába se tartozom. Személyi kölcsönre ha rászorulunk, nem ajándékra költjük. Ha csak nem egy autómata mosogép, vagy pórszívó az. Háztartási gépekre pedig szükségünk van...
26. Masször (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2008. dec. 20. 16:23

Régen azért fanyalogtak, hogy csak 2-3 helyen lehet fenyőfát kapni, ezért sorbaállással telik az ünnepi készülődés nagy része...

Azt gondolom, az, hogy egy ünnep elanyagiasul az sokkal inkább a fogyasztok, vásárlók, felelőssége mint az őket kiszolgáló kereskedőké!

2008. dec. 20. 16:22

Sziasztok, teljesen egyetértek azzal akinek hgányingere van a tömegtől, a tele parkolós hiperektől, és az ócska bóvliktól.

A kisfiamnak nemrég volt a szülinekja, és ugye itt volt a mikulás is.

Hááát míg értetek ostoba játékokat...borzalmas.

24. roncsika (válaszként erre: 4. - Spinneli)
2008. dec. 20. 16:19

Egyetértek. Mindenki maga döntse el, mit és hol akar megvenni, az meg ha valami szart vesz, na az az ő baja. Ilyenekre rá is sózzák a gyatra árút.


Engem egyébként az ejt gondolkodóba, h. az emberek még mindig rengeteg pénzt költenek karácsonykor, sőt tovább megyek, nagyon sokan erre a célra személyi kölcsönt vesznek fel. Majd 2209-ben meg azon törik magukat, hogyan is fizessék vissza. Elképesztő!


Bár ebben az országban már semmin nem kell csodálkozni.. Ahol a Győzike show, és a barátok közt az első a nézettségi listán...

23. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 21. - Asszonyka)
2008. dec. 20. 16:08
akkor ezt nem sikerült elég érthetőre írnom :)
22. spinneli (válaszként erre: 21. - Asszonyka)
2008. dec. 20. 16:05
nem feltétlen drága ami ízléses...meg fordítva is.
21. asszonyka (válaszként erre: 18. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 20. 16:02
Szerintem pedig nagyon sok.Miert?Mert hiaba szeretnek en izleses dolgot vasarolni ha nincs penzem ra.En abba a "hibaba" esem nagyon sokszor hogy kinezek valami nekem tetszo dolgot ami nekem izlesesnek tunik es vegul nemtudom megvenni mert nincs ra penzem.
20. kry84
2008. dec. 20. 14:15
De nagyon!
2008. dec. 20. 14:10
Szerintem is inkább üzlet az egész. Ruhafélét, és bármi mást akkor vesz az ember általába amikor épp aktuális, és persze van pénze. Az már szerencse ha tudsz várni az ünnepig. Élő fenyőt 14 éve kb nem veszek. Pár évig műfenyőnk volt. Aztán örültem hogy élünk, se pénz se díszek, az is elmaradt. "kopaszon" a műfenyő se szép...
18. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 16. - Asszonyka)
2008. dec. 20. 14:02
Szerintem az ízlésnek és a pénznek nem sok köze van egymáshoz.
17. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 15. - Spinneli)
2008. dec. 20. 14:00

:)))

kezdhetünk a Mein Kampf-fal ? :)))

majd gyereknapra, karácsonykor ez nem illik :))

2008. dec. 20. 14:00
Igen, kereslet-kinalat.Akinem van izlese es hozza megfelelo mennyisegu penze az vehet szeoet es dragat,de akinek nincs annak marad a silanyabb esetleg izlestelen,vagy a lehetoseg hogy nem vesz semmit.
15. spinneli (válaszként erre: 12. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 20. 13:58

a naplóm 230-as bejegyzésébe már kinyilatkoztam az igényemet kari ajinak más nem is kell.

:)

14. linksys (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2008. dec. 20. 13:57

Szia! A mai világ nagyon el van anyagiasodva.Sok mindent abban mérnek-mármint pénzben.És ez nem ünnep, csak sokan azt hiszik, hogy ha anyagi téren rendben van minden,akkor az olyan érzés mint az ünnep.


Ezért és ezekért van a mai világban nagyon sok lelki beteg ember.Csak nagy rohanások, azért a fránya pénzért, mert a társadalom rákényszerít, hogy annélkül nem tudsz létezni.És ez rányomja béllyegét az ünnepekre is.


Eszetlen vásárlásokba kezdünk (már aki) akinek pedig eladó dolga van, az ezt észreveszi és üzletet csinál ebből is.


És hogy miért ilyen sok a boldogtalan ember ma? Pont ezek a dolgok miatt (is).Mert azt az ünnepet, vagy akár kegyeleti napot nem annak a megfelelő stílusában élik meg.Egyfajta elfojtotság alakul ki bennünk, annak ellenére, hogy ezt akkor érzékelnénk, vagy tudnánk róla.


Régebben-valamikor pl. az ünnepeket egészen másként élték át az emberek.Otthon, családi körben és családias hangulatban.Erről sokat tudnak mesélni nagyszüleink, esetleg szüleink.

13. Humor Helga (válaszként erre: 8. - 6c5f346e46)
2008. dec. 20. 13:56

ebben igazad van...na jól elbeszéltünk egymás mellett:S


Ez sztem egy szerencsétlen dolog... mi erre azt a megoldást találtuk h már régóta műfenyőnk van:D

12. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 7. - Spinneli)
2008. dec. 20. 13:53

Jászai tér??


Sétáló, seggét rázó éneklő télapó...... ? Kérsz egyet?


:DDDD

11. spinneli (válaszként erre: 8. - 6c5f346e46)
2008. dec. 20. 13:52
ez nem az üzletről, hanem egy szocializmusba felnövekvő generációról szól, aki még mindig azt hiszi, hogy azzal, hogy árusít a vevőnek tesz szívességet, nem pedig fordítva.
2008. dec. 20. 13:50
Nekem meg az a nyűgöm az ünneppel, hogy ígyis annyi a hulladék mindenhol a mindennapokban, minek ezt még fokozni. Sokan azt mondják, illúzióromboló vagyok, pedig csak realista.
9. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - Bogmiluj)
2008. dec. 20. 13:50
Most szólsz???? :))
8. 6c5f346e46 (válaszként erre: 3. - Humor Helga)
2008. dec. 20. 13:49
nem erre gondoltam,hanem mondjuk arra,hogy tavaly elött kimentünk mi is fát venni,de nem találtunk,és én már meguntam,hogy olyan erőszakos volt az ürge,ott akartam hagyni őket a francba,mire a pasas elkezdte rángatni a férjemet,hogy de akkor is,meg ez jó lessz nekünk,és amikor már végleg betelt a pohár mindenkinél,akkor elezdett szitkozodni,mindenféle ribancnak elmondott a pasas...pedig csak nem tetszett a portékája,ez az én egyéni jogom,hogy tetszik és megveszem-e vagy nem..majdnem összeverekedtek a férjemmel..miről szólt ez ha nem az üzletről????
7. spinneli (válaszként erre: 6. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 20. 13:48

nekem ezek a minden villamosmegállóba látható az ugató kiskutyák most a kedvenceim.

(bár asszem voltak tavaly is.

:)

2008. dec. 20. 13:46

Nem. Sőt kifejezetten örülök neki, mert kényelmesebb, nincs annyi utána járás. Azt veszem meg, amit akarok és nem azt, amit mások el akarnak adni nekem.

Még soha sehol nem fogtak rám fegyvert ahol nem vettem meg az ízléstelen vackokat és félszemű nyulat :))


Egyébként egyetértek krena-val, kereslet - kínálat :))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook