Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek miért vágják úgy össze a filmeket, hogy összefüggéstelen lesz a két egymást követő kép? fórum

Szerintetek miért vágják úgy össze a filmeket, hogy összefüggéstelen lesz a két egymást követő kép? (beszélgetős fórum)

2011. szept. 3. 19:00
azzé, hogy gondolkozz
9. :):)
2009. okt. 16. 16:55
figyelmetlenségből:(
8. e004ab8014 (válaszként erre: 7. - Dcde70a4a0)
2008. nov. 15. 21:13

Szia Kriszti!


Ne haragudj, hogy csak most írok, de nem nagyon volt időm mostanában.

Pontos választ sajnos nem tudok adni a kérdésedre. Szerintem a tv-ben vetített verziók általában azért rövidebbek, mert a csatornáknak elég szoros a napirendje, tehát mindig fix időpontokban vannak a sorozatok, játékok, stb, ezért nem tudnak akármilyen hosszúságú filmet lejátszani. Ezért bizonyos jeleneteket kivágnak belőlük, hogy rövidebb legyen. Illetve ez országonként is változhat, előfordul, hogy valamely kultúrában nem elfogadott, vagy törvényileg szabályozott, hogy az erőszakos, vagy erotikus jeleneteket nem mutathatják be, vagy ami sértő a vallásukra nézve.

Az erőszakos vagy erotikus jeleneteket legtöbbször kivágják a filmekből azért, hogy lejátszhassák főműsoridőben is, a 12-es karikába nem fér bele azért pl egy durva gyilkosság. Sokszor lejátsszák a vágatlan verziókat mondjuk késő éjszaka.

Arra is van példa, hogy a film rendezője akár évekkel a film elkészülte után újravágja a filmet, beletesz új jeleneteket vagy kivesz belőle.

Igazából nagyon sok indoka lehet annak, hogy egy adott filmből mit vágnak ki és mit nem, remélem, azért kicsit tudtam segíteni! :)

7. dcde70a4a0 (válaszként erre: 6. - E004ab8014)
2008. okt. 22. 10:52

Szia Krena

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat,és természetesen elfogadom,már csak azért is mert te ezek szerint a témának szakértője vagy,de nekem még most is van valami amire hivatkozhatok ezzel kapcsolatban,ha jól emlékszem 1992 ben vettük az első videónkat,akkor vettünk néhány GYÁRI MŰSOROS VIDEÓKAZETTÁT is,többek között az ELFÚJTA A SZÉL című romantikus filmet is (főszereplője többek között VIVIEN LEIGH.Egyszer ezt a kazettát valakinek kölcsönadtuk,és soha többet nem kaptuk vissza,a kazettán a film körülbelül 1.3o-2 órás.Körülbelül 2-3 éve az ATV levetítette ugyanezt a filmet,egy 24O PERCES KAZETTÁN VAN A FILM ÉS MÁR NEM TUDNÉK ERRE A KAZETTÁRA SEMMIT FELVENNI,mert a film elfoglalta a kazettát teljesen.Magyarul sokkal hosszabb volt,mintt amit a videókazettára felvettek,erről mi a VÉLEMÉNYED?Azt mindenképpen hozzá kell tennem a mondandómhoz,hogy a FILM 2 RÉSZES.De mondok még egy példát,körülbelül 1o-15 évvel ezelőtt vetítették nálunk a SISSY című német sorozatot,mely eredetileg I.ERZSÉBET KIRÁLYNŐ ÉLETÉRŐL SZÓL,kazattán 1 rész körülbelül 1.3o órás,néhány éve ezt szintén vetítették egy német csatornán,ott körülbelül 2-2.3o órás volt(ezt egy olyan ismerősömtől tudom,aki ezen a csatornán is megtudta nézni,mert tud németül,na most akkor mi az igazság,hogy van ez?Egyébként lehet hogy az én agyam másképp jár,de engem az bosszant,hogy ilyen bambán vágják össze a filmeket,és az én érdeklődésemet akkor sokkal jobban fenn tudnák tartani,ha rendesebben vágnák össze,persze lehet hogy ez csak az én véleményem,mert én jelenleg "időmilliomos" vagyok tehát nekem annyi időm van tévézni,amennyit csinálok magamnak.Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a válaszodat.Nagyon várom a véleményedet.szia :Kriszti

6. e004ab8014 (válaszként erre: 4. - Dcde70a4a0)
2008. okt. 13. 20:25
Konkrétan ezt a sorozatot nem ismerem, de spinnelinek igaza van. A cselekmény több szálon fut, tehát azonos időben több dolog is történik. Ez egyrészt praktikus, mert elég hülyén nézne ki, ha lemenne egészben egy sztori, aztán mégegyszer ugyanaz más szemszögből. Másrészt pedig nem véletlenül a legizgalmasabb részeknél váltanak jelenetet/fejezik be az adott részt, elvégre a céljuk az érdeklődés fenntartása. :)
5. spinneli (válaszként erre: 4. - Dcde70a4a0)
2008. okt. 13. 19:41
több szálon fut az esemény?
4. dcde70a4a0 (válaszként erre: 2. - E004ab8014)
2008. okt. 13. 16:00

Szia Krena

Köszi,hogy válaszoltál,én konkrétan arra gondolok,hogy egy filmben a két egymást követő jelenetnek semmi köze egymáshoz,még konkrétabban az egyik jelenetben beszélnek valamiről és a következő jelenet teljesen másról szól.Ez tulajdonképpen most nekem a jelenleg is futó VÁRATLAN UTAZÁS CÍMŰ SOROZAT kapcsán jutott eszembe.szia és köszi a választ.Farkas Kriszti

2008. okt. 13. 13:38

Én csak kereskedelmi tévéknél tapasztaltam ilyet, ahol a reklám és műsorrend miatt vágtak bele, nagyon amatőr módon.

Eredeti azaz moziban dvd-n sugárzott filmeknél ez nagyon ritka.

2008. okt. 13. 13:24

Mire gondolsz konkrétan? Mi összefüggéstelen?

Én filmelméletet tanulok, tehát legjobb tudásom szerint válaszolok neked, csak nem értem a kérdést :)

2008. okt. 13. 13:21

Kedves Hoxa tagok

Megint eszembe jutott valami,ami már nagyon rég óta bosszant,de sajnos eddig nem tudtam tőletek megkérdezni,mert mindig valami más keltette fel a figyelmemet az oldalon,így ennek a témának a felvetésére nem került sor.Mivel egyre jobban idegesít ez a dolog,arra gondoltam,hogy megkérdezlek benneteket,hátha ti tudjátok rá a választ,és persze a véleményteket is szeretném tudni a témával kapcsolatban.Köszönöm szépen Sziasztok.Farkas Kriszti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook