Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fejfájás, avagy a császármetszés későbbi hozománya? Lehet összefüggés? fórum

Fejfájás, avagy a császármetszés későbbi hozománya? Lehet összefüggés? (beszélgetős fórum)


30. Csukamáj (válaszként erre: 29. - Csukamáj)
2015. okt. 22. 23:42
Azóta is fejfájós vagyok, előtte nem volt jellemző.
29. Csukamáj (válaszként erre: 21. - Inta)
2015. okt. 22. 23:31
Debizony, hogy van köze! Császárnál - ha nem altatnak - spinális érzéstelenítést kapsz, ami egy szuri a csigolyák közé. Jó lentre adják, ahol már nincs gerincvelő, viszont olyankor megnyílik. Ezért nem szabad nemhogy felkelni, a fejedet sem megemelni. Volt részem benne, utána a falat kapartam a fejfájástól. Olvass utána!
2015. okt. 22. 23:22
Tudom regi a tema , de hatha valaki olvassa. 2. Csaszarom utan nekem is minden honapban nagyon eros fejfajasom volt. A lanyom 2,5 eves kezd elmulni talan... Angliaban elek. Most keszulok a 3. Csaszaromra es azt mondjak a vedonok hogy a gerincbe valo erzestelenitestol van. Az elsonel semmi bajom nem volt csak a masodiknal. De az utobbinal tobbszor is szurtak mert nem talalta a doki rendesen azt a bizonyos pontot. Most gondolkozom az altatason is...
27. Anya11 (válaszként erre: 21. - Inta)
2014. jan. 7. 11:21

"Nekem is gyakran fáj a fejem szülés óta,..."

na ez a kulcsmondat,köszönöm :)

26. inta (válaszként erre: 24. - Cucicsillag)
2014. jan. 6. 21:04
Szerintem én a lábamat is amputáltattam volna, ha azt mondják, hogy attól elmúlik :))
25. grizus
2014. jan. 6. 05:34

Érdekes felvetés.

Én mindenképpen a keleti orvostudományban kutatnék a megoldás után. Ők ebben sokkal jobbak, mint a nyugatiak, mert komplexen látják az embert.

Fejfájásra, migrénre pedig vannak bíztató természetgyógyász módszerek is.

24. Cucicsillag (válaszként erre: 23. - Inta)
2014. jan. 5. 23:03
Huu, nekem a dokim tobbszor is, de aztan mikor jott az anesztes konzultalni mindketszer megtorpantam, mindketto mas vki volt... Igy is elmult, de majd megmakkantam :-/
23. inta (válaszként erre: 22. - Cucicsillag)
2014. jan. 5. 17:29

Nekem sajnos nem ajánlották fel ezt a megoldást. Bármit megadtam volna érte, hogy elmúljon az a kín (a fejfájás).

Engem amúgy hazaengedtek fejfájással, gyakorlatilag négykézláb kúsztam le az autóig.

2014. jan. 4. 17:07

En csaszaros vtam, spinalis erzestelenites vol, majd altattak,mert egyik oldalon nem hatott. Ezt kovetoen fajt a fejem a korhazban es nem engedtek haza ,amig nem mult el, mert a szurt csatornan keresztul csordogalt ki az agyviz, ami iszonyat fejfajast okoz :( Lett volna egy gyors megoldas, az un.blodpatch, de nem akartam tobb szurkalast...

Szval, a csaszar utani fejfajas 2 hetig tart max, ha utana faj a fejed, az nem amiatt van, csak nem akartam ennyire belemenni a reszletekbe.

21. inta
2014. jan. 3. 21:19

Szerintem sincs köze sem a császárnak, sem az érzéstelenítésnek a fejfájásokhoz. A hormonális és életvitelbeli változások (kevesebb alvás, több aggódnivaló stb) okozhatnak fejfájást.

Amit az érzéstelenítés okozhatott volna, az közvetlenül jelentkezett volna szülés után, majd szűnt volna, kinél gyorsabban, kinél lassabban.


Nekem is gyakran fáj a fejem szülés óta, de ennek a migrénes görcsnek semmi köze a császár miatti érzéstelenítés okozta tarkó-és fejfájáshoz.

20. Bcicus (válaszként erre: 1. - Anya11)
2014. jan. 3. 18:29
Inkább az gerincérzéstelenítéstől lehet.
2014. jan. 3. 17:01

"hozomány"?? nem következményre gondoltál inkább?

Mert ez egészen mást jelentett ("magyarul" staférungot, vagy morningot) :)

18. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Anya11)
2014. jan. 3. 15:44
Csàszáros vagyok, szinte sosem fáj a fejem.
17. Anya11 (válaszként erre: 13. - Patapucs)
2014. jan. 3. 13:13
Igen,nálam is ez lehet,köszönöm. :)
16. Anya11
2014. jan. 3. 13:12
Köszönöm a válaszotokat,de 2 évvel vagyok már a császár után,azóta fáj havi rendszerességgel a fejem,nem a császár utáni napokról van szó. :)
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 3. 12:30
Nem olvastam végig, hogy mikor szokott lenni, akkor az epidurálás kilőve.
2014. jan. 3. 11:51

Szia!

Anyukámnak császár után elég sokáig volt, a doki azt mondta, hogy 100-ból egy nő szenved ettől császár után :S Szóval valószínűleg Neked is attól van.

2014. jan. 3. 09:35

Szerintem nem a császártól van, de tutira hormonális.

Én végül "hagyományos" úton szültem és azóta migrénes lettem.

Az elmúlt 15 év így telt el. Az étkezésre tudsz odafigyelni, mert az befolyásol.

Nekem mensesnél mindig előjön még így is.

Amúgy kb 8 éve volt olyan nyár, hogy hete 5 nap volt migrénem 3-4 hónapon keresztül.

12. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Anya11)
2014. jan. 3. 09:26

Nem hiszem, hogy a csaszar az oka, inkabb, mint mar irtak korabban, a hormonok. Mindenki maskepp eli meg a hormonvaltozast. Nekem is csaszarral szuletett a fiam, de egy pillanatig sem volt fejfajasom, viszont kegyetlenul izzadtam napokig. Nem hiszem, hogy huvelyi szules eseten maskepp lett volna :)


Egyedul annyi, hogy ha erzekeny vagy az altatora, akkor valoban fajhat a fejed, de az csak az elso 1-2 napon, nem hetekkel utana.

11. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Anya11)
2014. jan. 3. 09:11

Ikebana velemenyet osztom :) A szervezetednek meg hagyj idot regeneralodni. Nekem pl. A csontjaim fajtak (csipo) szules utan meg 8-9 honappal is.

Jo babazast kivanok :)

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Anya11)
2014. jan. 3. 09:03

Szia!


Ha epidurális érzéstelenítésed volt, esetleg a nem jól beszúrt tű is okozhatja, vagy előbb keltél fel, mint a szervezetednek megfelelő lett volna.

Mielőbbi jobbulást, boldog babázást!

2014. jan. 3. 08:30
Jah, és 8 éves koromtól kezdve 22 éves koromig migrénes fejfájásaim voltak. Havonta ültem a szakrendelésen.
8. bowie (válaszként erre: 6. - Anya11)
2014. jan. 3. 08:29

BÚÉK neked is.:)


Nem volt minden műtétem rendben. Az első császárom sürgősségi volt, a kisfiam majdnem meghalt, az addig egészséges vesém is tönkrement (a másik vesém már eleve nem volt épp működőképes). De bíztam a dolgozókban, és a tanácsaikban. Mindent aszerint tettem a lábadozás alatt. Ennyi történt.:)

7. Anya11 (válaszként erre: 5. - 4740439ec6)
2014. jan. 3. 08:00

Igen,talán az is segítene :)

Sajnálom,hogy Neked is ez van,szegény migrénesek,nem is tudom,hogy bírják havonta többször. BUÉK!

6. Anya11 (válaszként erre: 3. - Bowie)
2014. jan. 3. 07:56

Köszi neked is a hozzászólást.

"Később nem okozhatja ez." Miből gondolod?

Jó neked,hogy ilyen kemény vagy és tudatos és a műtéteid is rendben voltak. BUÉK!

2014. jan. 3. 07:53
Menzesz előtt nekem is szaggató fejfájásom van.Úgyhogy tuti a hormonok szórakoznak veled.Javaslom,ha meg tudod oldani,menj el legalább hetente 1-szer egy lazító masszázsra.
4. Anya11 (válaszként erre: 2. - 408020f45e)
2014. jan. 3. 07:52

Köszönöm a tanácsot is és a gyógyszer nevét is,kipróbálom! :)

BUÉK!

2014. jan. 3. 07:48

Szerintem csak hormonális.

2 császárom volt, műtét után jelentkezhet fejfájás, de az az érzéstelenítőtől van, minél több folyadékot iszik az ember műtét után, annál hamarabb múlik a fejfájás. Később nem okozhatja ez.


Volt már több műtétem, nem csak a 2 császár, egyiknek sem lett fejfájás a hozománya, merthisz műtét műtét, tökmindegy, hogy császár, vakbél, vese..stb.

2014. jan. 3. 07:38

Ne így fogd fel! A gyermek világra hozatala egy folyamat és ebből a szempontból maga a felsírás pillanata a lényeg, nem az, hogy te milyen módon szenvedtél meg érte. Sokan, nem tudom miért azt mondják, a császár nem szülés. De az! Megszületik a gyereked, tehát az! Csak nem a hagyományos úton.

Volt benne részem, hogy szülőcsatornán át és császárral is szültem. Tudom mi a különbség és, hogy a fájdalmak is mennyire más típusúak.

A kérdésedre a válaszom: igen, van összefüggés, tapasztalatom szerint is.

Nekem a por alapú ibuprofén hatóanyagú fájdalomcsillapító vált be.(Spedifen) kevés vízben elkeverve szinte azonnal hat. Már akkor beveszem, amikor kezdem érezni, hogy fáj a fejem. Nem várom meg, amíg nagyon fáj.

Amúgy nem értem, hogy a szervezet mért nem fejezte volna be, amit elkezdett? Megszületett a gyereked, minden tekintetben külön váltatok, visszaáll minden a régi kerékvágásba. Ne meséld be magadnak ezeket a dolgokat. Minden befejeződött, illetve a gyerek számára elkezdődött. :)

2014. jan. 3. 07:21

Sziasztok! Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Nem voltam fejfájós,de mióta szültem,vagyis nem szültem,hanem császároztak (itt az eredendő probléma szerintem),iszonyú 2-3 napos fejfájásaim vannak. Azt mondták hormonális eredetű,hisz mindig menzesz táján van. Hol előtte,hol a ciklus közepén,hol utána.

A terhesség,majd a szülés egy folyamat kéne legyen és ez a császárosoknál nem az. :(

A szervezet nem fejezte be,amit elkezdett...

Remélem értitek és vannak hasonló cipőben köztetek,akikkel beszélgethetünk erről,ill.a megoldásról.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook