Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek miért nem akar a párom feleségül venni? fórum

Szerintetek miért nem akar a párom feleségül venni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. jún. 28. 12:27
Egyszer mikor haza mentünk le vette az eljegyzési gyűrűt az ujjárol,hogy az anyja nehogy meglássa. Azóta se húzta vissza. Szerintem az anyja miatt nem vesz el, mert az anyja utál engem.
54. ariana (válaszként erre: 52. - Michelle.r)
2020. jún. 28. 10:59
44 évesen elvan egy albérletben, elköteleződni nem akar. Hol vannak a közös célok.Szerintem a fórumnyitó jobbat érdemel.
53. globus (válaszként erre: 48. - Birebora)
2020. jún. 28. 10:34
Abból nehezebb "szabadulni", ha úgy adódik.
52. michelle.r (válaszként erre: 44. - Ariana)
2020. jún. 28. 10:34
Ki tudja, milyen trauma rejtőzik amögött, hogy kategorikusan elzárkózik a házasságtól. De ez így kívülről eléggé úgy néz ki, hogy nem tervez, nem szereti a nőt, és egy perc alatt ki fog lépni, ha beleszeret egy másikba. Addig meg elvan a langyos kakiban.
51. michelle.r (válaszként erre: 33. - Epresturmix)
2020. jún. 28. 10:28
Persze, hogy össze. 😝
50. Scherlock (válaszként erre: 48. - Birebora)
2020. jún. 28. 09:54

Azt gondolom, a szerelem/szeretet nem követel meg olyat a másiktól, amit az nem akar.


Ki tudja, hogy a másik fél mit lát a házasság szó mögött? Lehet, hogy negatív beidegződései vannak, vagy pedig nem ez a csaj az, akit igenis elvesz feleségül.


Egyébként valóban nem az a csaj az. ;)

2020. jún. 28. 09:46

Az is előfordulhat h a házasságot az a bizonyos papír tesz hivatalossá.

Velem az történt.

48. birebora (válaszként erre: 46. - Scherlock)
2020. jún. 28. 09:41
"Mi múlik a papíron?" Ha semmi, akkor miértisne? Akkor nem mindegy? Hiszen nem jelent semmit. Vagy de?:)
47. Scherlock (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 28. 09:24

Nem, nem szereted. Ez nem szerelem, ez ragaszkodás.

Gondolom, jó, hogy vagy valakivel, de ahogy írsz a kapcsolatról, ott bizony megszokás van már csak.


Azt gondolom, igazándiból ezt t e is tudod.


Előbb vagy utóbb tovább lesz lépve...

2020. jún. 28. 09:21

Nem kellesz neki eléggé.

Vicceltem, ő olyan. Mi múlik a papíron?

2020. jún. 28. 09:09
Vár még az igazira.
44. ariana (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2020. jún. 28. 09:07
Legalább venné a fáradtságot, hogy kitalálna valami elfogadható indokot, de inkább nem mond semmit, mert az igazságot nem meri kimondani.
43. futóbajnok (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 28. 08:30
Mert fél a felelősségtől. Ha nem akartok közös gyereket, sose bánd, de ha igen, akkor mondd meg neki kerek perec, hogy te azt szeretnéd, ha "igazi" családba szülessen a baba. Illetve, a legtöbb, amit egy nő tehet egy kapcsolatért, hogy szül egy gyermeket. No, de akkor a férfi pucájában is legyen annyi vér, hogy elveszi a nőt, hogy érezze, hogy a férfi is vállalja a felelősséget... Én is így jártam, megégettem magam, tudom, átérzem.
42. semleges (válaszként erre: 40. - Epresturmix)
2020. jún. 28. 08:15
Jó, ha egyik sem akar, az oké. Akkor ketten nem akarják. Nálunk én nem akartam, de a férjemnek fontos volt, évekig térden állva kérte meg a kezem. Hát engedtem, egye fene, odaálltunk és nagyon jó így. Örülök:)
2020. jún. 28. 08:12

Ha egy nőnek fontos a házasság a pasinak nem, az mindig ott lesz közöttük és a nőt szomorúsággal fogja eltölteni. Persze nem fontos a papír, de egy kicsit mégis. Mert így kinyilatkoztatják, hogy ők igenis összetartoznak. Ezek szerint jelenesetben a férfinak még sem, még annyira sem, hogy elvegye a barátnőjét és örömet szerezzen neki. Család, barátok, rokonok előtt.

Miért? Mert neki nem annyira fontos, vagy nem tervez hosszútávra, vagy nem akar felelősséget vállalni vagy ha úgy gondolja elég volt könnyebben lelép, tudja a fene. De aki engem nem akarna elvenni arra sandán néznék és kérdéseim lennének az biztos:)

40. Epresturmix (válaszként erre: 38. - Fincsi5)
2020. jún. 28. 08:11

Igen, hivatalos helyen pl vagy más társaságban. Sokan használják ránk az élettárs szót, amit én nem szeretek. A párom szót használom, ő a barátnőm szót vagy asszonyt. Eléggé furi mind. :D

Jobban tetszene, hogy feleségem, férjem, de egyikünk sem akar házasodni.

2020. jún. 28. 06:59
Vannak emberek, akik nagyon féltik a szabadságukat. (Én teljesen megértem) A házasság még ma is azzal az érzéssel jár, hogy vége van a szabad döntések jogának. Papíron is meg kell ígérni, hogy "örökké csak téged...". Hát ez eléggé ijesztő lehet annak, aki éppen nem a lila szerelemgőzös állapotban leledzik. Szerintem itt nem az esküvő hiánya a legnagyobb baj, inkább az, hogy a párodnak ez úgy tűnik, csak egy kényelmes szállás, ellátással. Ezen kéne először változtatni. Amíg nem érzi, hogy a fél várost elhordaná a kedvedért, olyan szerelmes (és miért ne lehetne 44 évesen), addig nem is lehet elvárni semmit tőle. Mondjuk azt igen, hogy ne használjon ki, mondja el őszintén mi a helyzet és csomagoljon, hogy legalább te szabad legyél.
38. fincsi5 (válaszként erre: 26. - Epresturmix)
2020. jún. 28. 05:49

a hétköznapokban másképp szólítanád, mint most? Ezt nem értem.

Tényleg bonyolult vagy. D

2020. jún. 28. 02:42

Ha szeret, akkor 30 év múlva is szeretni fog! Azonban ha változnak az érzések, akkor nagyon bonyolult egy házassági papír. Egyszerűbb egy közjegyző, és abban megállapodni, hogy innentől kezdve minden közös, vagy azt leírni, hogy ez az enyém, ez pedig a tied.


Nálunk ez nem szokás, de hidd el, ha minden rendben, akkor a papír nem jelent semmit, azonban ha gondok vannak akkor nagyon leegyszerűsítik a dolgokat!


Sok sikert!

2020. jún. 28. 00:13
Ha egy pár közül az egyiknek van jövő képe a kapcsolatuk terén és a másiknak nincs és nem is akarja,akkor ez egy zsákutca.Ebből csak akkor van kiút ha kiszállsz belőle vagy marad ez a kiszolgáltatottság és bizonytalanság.
35. Epresturmix (válaszként erre: 34. - Unom)
2020. jún. 27. 23:02
Ugye? Most mi bennünk a bonyolult? Tényleg nem értem. :)
34. unom (válaszként erre: 33. - Epresturmix)
2020. jún. 27. 22:39
Én is értem saját magam, akkor is, ha ezzel egyedül vagyok 😁
33. Epresturmix (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2020. jún. 27. 22:31
Ti összebeszêltetek? Én magamat nem tartom bonyolultnak. Àbszolúte. :)
32. michelle.r (válaszként erre: 30. - Epresturmix)
2020. jún. 27. 22:24

Mert te az vagy? muhahaha :DDDD


Szerintem ha egy kapcsolat igazi, olyan mindegy, hogy házassság, vagy sem. De mindkettőnek legy úgy jó, ha az egyik házasodni akar, a másik meg nem, az nem fog sokáig működni.

31. michelle.r (válaszként erre: 29. - Unom)
2020. jún. 27. 22:22
Ennél már csak a házasélet kifejezés a hervasztóbb :DDD
30. Epresturmix (válaszként erre: 29. - Unom)
2020. jún. 27. 22:19
Elhiszem. Nekem amikor végigfut az agyamon, egy érzés, mondat jár a fejemben. Nincs menekvés. :) Nem tudom miért. Nem vagyok szerelmes vagy a fene tudja, de nem akarom. Nem egy egyszerű eset ő. :)
29. unom (válaszként erre: 27. - Epresturmix)
2020. jún. 27. 22:10
Sose vágytam rá. Ráadásul van egy kifejezés: házastársi kötelesség. A hideg ráz tőle.
28. michelle.r (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 27. 22:10
Nem akar elvenni, holott te többször kérted, és még csak meg se indokolja, hogy miért nem akar házasodni. Fogalmad sincs, hogy mit akar. Lopja az idődet, te lebegsz vele együtt a semmiben, mert szereted. A kapcsolatnak akkor lesz vége, amikor ő kilép belőle. Szép kilátások. Biztosan jó ez így neked?
27. Epresturmix (válaszként erre: 25. - Unom)
2020. jún. 27. 22:09
S te, miért nem?
26. Epresturmix (válaszként erre: 25. - Unom)
2020. jún. 27. 22:08

Nem. Én is így lennék vele. :D

Kínos lenne nemet mondani, mert nem szeretném. Nem azt mondom, menő lenne tőlem, hogy a férjemnek tudnám szólítani, meg kicsit egyszerűbb is lenne a hétköznapokban a mostani megszólítãsa mellett (M) de nem vonz a házasság. Biztos valamelyik gyerekkori traumám bla bla... :))))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook