Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mi a pozitív és a negatív oldala az anyaságnak? fórum

Szerintetek mi a pozitív és a negatív oldala az anyaságnak? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. nov. 24. 14:12

Anyának lenni 24 órás "szolgálat". Még akkor is, ha már önálló lesz. Ez olyan helyzet, amikor a szíved a testeden kívül dobog.

És inkább a családomért dolgoznék 24 órában, mint "idegeneknek" kiszolgáltatva.

Van viszonyítási alapom.

Édesanyának lenni a legjobb-legfontosabb-legfelelősségteljesebb-legnélkülözhetetlenebb dolog lenni a világon.

14. pritta
2010. nov. 24. 13:57

Sokszor megkérdem magamat h miért is olyan jó érzés h itt van velünk? de nehéz magamnak választ adni...

amit eddig nehezen viselek az alváshiány (4,5 hós)

2010. nov. 24. 13:20

Pozitív: jó érzés, hogy van.

Negatív: lemondás, kötöttség, még több elvárás, bezártság, önállóság elvesztése, kiszolgáltatottság, lehetőségek bezáródása.


Nincs tapasztalatom, de "kívülállóként" csak ennyit látok benne.

12. FormáSan (válaszként erre: 10. - Pritta)
2010. nov. 24. 12:28

Szivesen tettem. Kivánom, hogy sok anya ezt érezze, és ne kutatassa mi a jó és a rossz‼

Sirva nevet, vagy nevetve sir egy anya,de mindig a gyermekéért‼

2010. nov. 24. 12:20

A negativ amikor felnõnek és kirepülnek és megkérdezed magadtól,hogy megtettél-e mindent vajon?Ugye egy anya vagy szülõ arra törekszik,hogy jobb legyen a gyerekeinek.

A pozitiv,amit a legnehezebb megfogalmazni,a mindenség.

10. pritta (válaszként erre: 9. - FormáSan)
2010. nov. 24. 12:08
köszönöm h ezt megosztottad velünk. ezért már érdemes volt ma felkelni :) h ilyet is tanuljon az ember.
9. FormáSan (válaszként erre: 7. - Pritta)
2010. nov. 24. 12:01

Nem konnyü, de amikor az ember azt hiszi, hogy haragszik, rádobben, hogy nem haragudhat‼ JHiszen a testemből épült és az én gyermekem, haragnak helye nincs‼ Elfordulsz és vissza és már is nyújtod a kezed a simogatásra. Én mindig minden korülmények kozott szeretek anya lenni és ez igy lesz amíg csak élek.

Ez az igazi küldetés és kihivás ennek megfelelni.

2010. nov. 24. 11:54

10 hós baba mellett ezt mondom:


Negatív: fáradtság, nincsen semmi időm magamra

Pozitív: érzelmek, büszkeség, játszani egész nap, az Ő kis imádata, átértékelődik az Élet teljesen :)


Remélem, tudtam segíteni.

7. pritta (válaszként erre: 4. - FormáSan)
2010. nov. 24. 11:52
ez nagyon tetszik amit írtál. jó lehet ha az ember mindig így tudná látni a dolgokat
2010. nov. 24. 11:50

Szerintem a legjobb benne, hogy van egy kis ember aki a szerelmetek gyumolcse es O ti ketten egyben. Csodalatos ahogy megfogan ahogy benned feljodik ki 9 honap alatt egy elet.

A legnehezebb resze szerintem a felelosseg. Egy eleten at, mert ugye a gyereked az gyereked halalodig.

Szerintem :)

2010. nov. 24. 11:49
Egyetértek, hogy legjobb dolog anyának lenni. Csodálatos dolog lehet. A negatív, hogy nem magadért vagy már csak felelősség, és nem csinálhatsz azt amit akarsz mindig.
2010. nov. 24. 11:49

Amig kicsi a gyermek szinte felhőtlen boldog az anyaga, mert még nem tud annyira ellenkezni és lázadni De ez igy van jól‼ Ha már tini korba kerül, szépen bontakozik ki, de ez is jó Ha meg már nagyobb lázad a világ ellen De ez is jó‼ Hiszen mi sem voltunk mások‼

Egy anyának csak pozitiv lehet minden ami az anyasággal kapcsolatos, hiszen ezt szerettük volna és vágytunk rá nagyon‼


Az kis mérgelődése semmiségek‼

2010. nov. 24. 11:49
Szerintem nem igaz ,hogy a legjobb. De valószinüleg a legszebb. És a szeretet amit érzel az a legszebb. A legnehezebb pedig mindent megadni nekik,és mindig megfelelni minden helyzetben. Nekem legalábbis:O)
2010. nov. 24. 11:48

hogy miért a legjobb, azt nem tudom megfogalmazni.. mert imádod, és ő is téged :)


ami rossz benne, hogy nincs szünet, akkor sem, ha épp szarul vagy, vagy fáradt vagy rossz napod van stb... meg az, hogy felnőnek :D

2010. nov. 24. 11:45

Miért a legjobb dolog anyának lenni és mi az ami a legnehezebb benne? (legyen szó újszülöttről, vagy akár 16 éves kamaszról)

Mi a te tapasztalatod?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook