Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mennyire veszik figyelembe az autósok, ha látják, hogy "baba az autóban" matrica van egy kocsin? fórum

Szerintetek mennyire veszik figyelembe az autósok, ha látják, hogy "baba az autóban" matrica van egy kocsin? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. jan. 1. 19:21
Én nekem most esett le!DD
75. 18b599559d (válaszként erre: 74. - Manul)
2010. jan. 1. 18:32

az óvatosság nem árt.

de gondolkodni nem lehet mindenki helyett!

74. manul (válaszként erre: 73. - 18b599559d)
2009. dec. 18. 16:04
Hát mit mondjak,van benne igazság nem is kevés!Sokszor én is azt érzem,hogy vannak olyan autóvezetők,akik arra apellálnak,hogy majd a másik sofőr vigyáz.ettől függetlenül én óvatosabb vagyok,mert nem szeretném,ha valakinek az én nyakasságom miatt esne baja!
73. 18b599559d (válaszként erre: 72. - Manul)
2009. dec. 18. 15:57

Akkor sem élvez semmilyen elsőbbséget a matricás autó.

Sőt! Tapasztalatom szerint szemtelenebbek az ilyet vezető emberek. Mintha mindent szabad volna. Hát nem szabad.

Habár ez inkább máshova visszavezethető.

Az anyák nagy része az otthon töltött 2-3 év után teljesen kiesik a hétköznapi életből, így vezetésből is. /ha valamikor egyáltalán tudott vezetni!/

Aztán elkezd dolgozni, vagy nő a gyerek, és már jobban kimerészkedik az utcára.

A lényeg, sokszor látok béna embert vezetni, de első helyen vannak a matricás autósok a fix.

Sokszor a saját anyjától kellene félteni a gyereket, mint a közlekedés többi résztvevőjétől!

72. manul (válaszként erre: 70. - Simple)
2009. dec. 18. 10:44
Ez sajnos gyakorlatban így van,de nem ez a normális! Ha valaki mellettem ül én sokkal jobban vigyázok,mert felelős vagyok az ő életéért is és ugyan ez a helyzet a gyerekmatricás autókkal!Minden ember élete egyformán értékes,de amíg egy felnőtt tudja óvni a sajátját,addig egy gyerekre nekünk kell odafigyekni!
2009. dec. 18. 10:44
Mivel feltételezem, senki sem szándékosan okoz balestetet, ezért sztem a matricának nincs értelme. Nem hiszem, hogy ez úgy zajlik, hogy megyek mögötted, meglátom a matricát, hogy jajj, baba van az autóban, akkor nem megyek beléd, ha nincs matrica, akkor beléd megyek. A balesetek általában pillanatok alatt történnek.
70. simple
2009. dec. 18. 09:43
Miért kéne jobban figyelni arra az autóra, amiben gyerekek ülnek? Szerintem minden autóra egyformán kéne figyelni. Vagy miben másabb egy felnőtt ember élete, mint egy gyereké? Az kevesebbet ér? Nem hiszem. Egy ilyen matrica nem fog hatni arra, aki vadbarom módjára vezet, kb. pont nem érdekli, hogy hol és hány gyerek van. Aki szállítja a gyereket, na annak kell nagyon észnél lenni!
69. manul (válaszként erre: 67. - Szasz23X)
2009. dec. 18. 09:08
Nekem is volt már hasonló esetem egy nagydarab nem idén barnult Audis hapsival,pusztán azért vagyok még életben,mert zöldre váltott a lámpa és megindult a sor!Amúgy sz@rrá vert volna a pasi!
2009. dec. 18. 08:29

ú a múltkor a mária utcában próbált balról-jobbról gázt pörgetve megelőzni egy nagyon koszladék, de persze tuningolt suzuki, azt hittem, már belémjön, az utolsó 10 méteren sikerült kivágnia mellém, csak már rég piros volt (mit néznek ezek?).... hát megállunk együtt a pirosnál, átnézek, apa nincs bekötve, ölében (!!!) a vezetőülésben a két éves kisfiú épp megmássza apát... uramisten.

nem akartam neki mondani, hogy hát apa én mondeó kombival járok, mégis könyékig be vagyok kötve és ötvennel megyek - hát te meg mit művelsz úgy mégis?

2009. dec. 18. 01:15

én a múltkor érdekesen jártam :D totál kikanyarodott egy fekete autó, meg kellett állnunk...a barátnőm vezetett.

én meg lendületből :

anyáááááááád...

ablak le, hatalmas kopasz fej :D

én meg: anyáááád Marcsi, mekkora varjú...láttad??? :D

a barátnőm fuldoklott a röhögéstől, és közölte, hogy egyszer engem úgyis agyonver valaki :D

66. e59b092169 (válaszként erre: 65. - Szasz23X)
2009. dec. 18. 01:03
Nekem is nagy volt a (po..) szám, de a párom csendben maradt. (Szerintem ezért vagyunk együtt ennyi ideje.)
2009. dec. 18. 01:02
jelzem, agyoncsapnám az ilyet....
64. e59b092169 (válaszként erre: 63. - Szasz23X)
2009. dec. 18. 01:01

Nem! Ő komoly, megfontolt, nem rohan, nem felelőtlen TÉNYLEG!!!

Ezért törte totálkárosra egy Robur az előző autónkat: mi mentünk 5-tel, Ő pedig belénk jött és átfordította az autónkat a másik sávba, lényegében beállította menetirányba. (arra állt a kocsi orra, amerről jöttünk. Csak az a baj, hogy még nem akartunk hazamenni....)

Jelzem, záróvonalnál történt.

2009. dec. 18. 00:57
gondolom azért nem az általam említett stílusban vezet nálatok férjurad...
62. e59b092169 (válaszként erre: 61. - Szasz23X)
2009. dec. 18. 00:56

Nálunk ez ma is megtörtént, egy sávon, hóesésben, csúszós úton, gyerekekkel a hátunk mögött.

Komolyan mondom, nagy türelme van a férjuramnak...

2009. dec. 18. 00:52

őőőőőőőőőő...énisnéha :(

(pirulós smiley) de akkor csak, ha a belső sávban sz@rakszik 30-al...menjen kifele, ha nem bír menni...

(gono9sz vagyokkk) bocsi...

2009. dec. 18. 00:51
Néha a mögöttünk lévő autó sofőrjének a pattanásait is meg tudnám számolni... A fene a jódolgát, amikor belemászik a kocsink seggébe! Én meg majd frászt kapok...
2009. dec. 18. 00:16
a mentőt a múltkor a Flóriánnál a híd mellett mindenki b.szott elengedni. mikor felálltam a járdaszegélyre, amíg el nem tűnt, elakadásjelzőzött :D MEGKÖSZÖNTE :P tök jólesett :D
2009. dec. 18. 00:14
Nem veszik figyelembe egyáltalán. A mentőautót, tűzoltóautót sem veszik, ez miért lenne kivétel?
57. *Pillango* (válaszként erre: 55. - Szasz23X)
2009. dec. 17. 22:22
ma a -8 fokban, színtükör jeges úton megyünk 50-nel egyenesen. aki kanyarodni akart, megvárta amíg odaérünk, előttünk még gyorsan bekanyarodott, oldalt 4 éves körüli gyerek fejét látni kellett volna ahogy velünk szemezett, hogy na most mi lesz, ha nincs téligumink már nem tudtunk volna megállni, vagy ha 55-tel megyünk... szóval ja, vannak ilyenek sajnos:(((
2009. dec. 17. 22:20

szrintem semennyire se veszi figyelembe egy 17 éves, aki épp a szalonból kigurított lexus jeep-jét teszteli (végsebesség) a tcso parkolóban...


sokan lehet, hoyg figyelik, de nem hiszem, hogy ezért fog ötvennel elmenni mellette 120 helyett, ami az átlagsebessége a 30-as táblánál.


mi kitettük persze, hátha mégs!

2009. dec. 17. 18:52
én szoktam figyelni, de sokszor azt látom, hogy magát a szülőt nem érdekli. a múltkor egy ilyen matricás autó olyan módon vágott be elém, hogy nem sokon múlt, hogy nem koccantunk..mellémentem pirosnál...hátul a babaülés...én letekertettem vele az ablakot, és megkérdeztem, hogy normális-e....
54. manul
2009. dec. 17. 18:44
Én mindíg figyelembe veszem!
2009. dec. 17. 18:38

Szerintetek mennyire veszik figyelembe az autósok, ha látják, hogy "baba az autóban" matrica van egy kocsin?

Semennyire.

Ez nem megkülönböztett járműre való felhívás.


Lehet benne nagymama is, vagy még négy felnőtt.

Egyáltalán. Miért kellene figyelembe venni?

2008. máj. 30. 21:05
Semennyire.
2008. máj. 30. 18:36
Sajnos tényleg senkit nem érdekel! Én is mindig minimum két gyerekkel utazom, nem vagyok egy csiga, de nem is rodeózom! Van aki rámjön teljen (utalva nyomjam már neki), erre Én mindig befékezek kicsit, vegye a lapot hogy ne jöjjön Rám! Én mikor tanultam vezetni az oktatóm azt mondta, más miatt ne menjek gyorsan, aki siet előzzön meg! Ennyi!
2008. máj. 30. 16:50

Útfelbontás, 40-es tábla, tartom, mert a szabály rám is vonatkozik ugye. Hátul nálam két gyerek, és mit csinál a szemét? Felhajt a járdára!!! jobbra, és megelőz. Sőt egy taxis is ugyanezt tette.

Láttam, hogy szembe sávban sokan állnak, és elengedtem őket. Én láttam, hogy a mi lámpánk sárgára vált, és padlógázzal sem érek oda, nem érdekelte. Kielőzött a járdán!!!!

Nincs matricám, de hátul gyerek volt az autómban.

49. gabcsyka (válaszként erre: 45. - Judyt00032)
2008. máj. 30. 16:11
Ők se, ma okos "anyuka" telefon a fülén cigizik ezerrel, a háta mögött a gyerek, és nyomja rám a dudát, mert lakott területen 50-es táblánál 50-nel merészeltem menni. Gyööööööööökér!
48. Magdi8
2008. ápr. 20. 16:40
Sajnos semennyire, tisztelet a kivételnek. Engem jobbra kanyarodás közben jobbról! úgy akartak megelőzni, hogy 2 gyerek volt a kocsiban. Természetesen jogosítvány nélkül, lopott kocsival. Mondanom se kell, az etnikumhoz tartozott az illető. Még neki állt feljebb, mikor kihívtam a rendőröket. Szerencsére csak az autóm tört össze.
47. Zsu77
2008. márc. 12. 14:24

Sajnos nem jelent sokat. Én rengeteget vezetek, babával, baba nélkül. A gyerekülés látszik, de ezt csak nagyon kevés ember nézi.

A legszomorúbb amikor egy másik babás-gyerekes autó próbál bravúroskodni. Rajtuk a matrica, ülésben a gyerekek aztán mégis. Nemcsak minket nem néznek semmibe, hanem saját ártatlan picijüket sem.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook