Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mennyire veszik figyelembe az autósok, ha látják, hogy "baba az autóban" matrica van egy kocsin? fórum

Szerintetek mennyire veszik figyelembe az autósok, ha látják, hogy "baba az autóban" matrica van egy kocsin? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. aug. 27. 00:17
Felesleges, senki nem figyeli van-e matrica az ablakon vagy nem, főleg akkor ha siet.
15. emagdi (válaszként erre: 12. - Linn)
2007. aug. 15. 14:58
totál igazad van. én sem szoktam tépni az utakon, és letojom ha valaki mögöttem ideges. majd kikerül, ha akar. (jó, mondjuk általában lemegyek a külső sávba, ha van olyan)
14. 4c35511f0b (válaszként erre: 13. - 0a6ce1d48d)
2007. aug. 15. 14:00
A KRESZ-t sem tartja be a 70%, akkor egy matrica mit is jelenthetne?:)
2007. aug. 15. 13:52
Amíg a KRESZ "nem a matricákról szól", addig minden matrica csak annyit jelent mint a semmi.
12. Linn (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2007. aug. 15. 13:40
Igazából nem azért megyek 50-nel, mert az a biztonságos (úgy érzem, hogy biztonságosan vezetek 130-al is akár), hanem mert ennyi a megengedett.
2007. aug. 15. 13:17
NEm veszik figyelembe.
10. emagdi (válaszként erre: 8. - Linn)
2007. aug. 15. 13:16

matricától függetlenül is letolnak az útról.


ezt úgy lehet kivédeni, hogy nem idegesíted magad rajta, mindenki annyival megy, amennyivel gondolja.

ha csak 1 sáv van, akkor kénytelen vagy ott menni. ha neked az 50 a biztonságos, akkor annyival mész. akinek nem tetszik, majd kikerül (ha tud)

9. emagdi (válaszként erre: 8. - Linn)
2007. aug. 15. 13:14

igen, de ez akkor is igaz, ha nincs gyerek a hátsó ülésen.


a baj általános, és egy matricával nem fognak megváltozni az ámokfutók.

főleg, mondom úgy, hogy most már szinte minden második autón kint van egy ilyen matrica.

8. Linn (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2007. aug. 15. 12:37

Ezzel az a baj, hogy aki gyerekeket visz autóval, az sem tud egyszerre mindenre odafigyelni. Előre kitalálni, hogy a mögötte jövő mikor fog kivágni mellé.

Na, meg azt magyarázza meg nekem valaki, hogy az miért van, ha le akarnak tolni az útról, holott 50-nel megyek, és kint a babás matrica.

7. Linn
2007. aug. 15. 12:33

Azért vetettem fel ezt a témát, mert mióta naponta töbször is vezetek (viszem a gyerekeket), azóta egyszer már belénkjöttek hátulról, egyszer pedig majdnem oldalról egy rossz előzési manőver következtében. Még jó, hogy észrevettem, így le tudtam fékezni, hogy beférjen elénk.

Én teljesen ki vagyok ezen akadva, hogy a többségnek sajna semmit sem számít ez a matrica. Nem tudom, mit kéne csinálni, hogy jobban figyeljenek az olyan autókra, amelyekben gyerekek ülnek. :(

2007. aug. 15. 10:09

Sziasztok!

Szerintem nagyon fontos a baba matrica, mert szerintem ha jól látható akkor az ember pszihésen is jobban odafigyel, hogy elkerülje a bajt! A tesómék most vettek új autót és másnap beléjük mentek úgy, hogy 3 picibaba volt hátúl! Szerencsére nem lett nagyobb baj de aki beléjük ment addig ki sem szállt a kocsiból amíg meg nem látta, hogy atesóm őrjöngve ugrik ki a kocsiból!Mondtam nekik tegyenek ki nagy matricát, hogy vigyázz ránk mi 3 vagyunk babák itt hátúl!

Bár szerintem kéne erre figyelni de sajnos tényleg kevesen veszik figyelembe! Alisa

2007. aug. 15. 09:27
sajnos semennyire,én azért nem is raktam ki...:-(
2007. aug. 15. 09:27
de az igazat megvallva, soha nem is értettem ezt a baba az autóban matricát. szerintem a gyerekkel teli autó sofőrjének kell elsősorban óvatosnak lenni. a mögötte jövő autó sofőrje nem hiszem hogy nagyobb követési távolságot fog tartani a matrica miatt (főleg, hogy maga a felirat is csak közelről látszik, és csak hátulról ugye...)
2007. aug. 15. 09:25
szerintem semennyire. főleg, hogy már minden második autón van ilyen matrica...
2. Linn
2007. aug. 15. 09:10
Tapasztalatokra, véleményekre lennék kíváncsi.
1. Linn
2007. aug. 15. 09:09
Szerintetek mennyire veszik figyelembe az autósok, ha látják, hogy "baba az autóban" matrica van egy kocsin?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook