Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek melyik életkorban a legjobb szülni? fórum

Szerintetek melyik életkorban a legjobb szülni? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. okt. 13. 16:43

Ki mikor érzi azt ,hogy felelősséggel vállalhat gyermeket. Mosolygok,mert ezt az élet igen gyakran felülírja.


Csak egy "tanácsom" van,sokáig ne halogasd.


Relativ,kinek mikor van az,hogy elég érett már hozzá.Kinek mi az élettől való elvárása,mi a prioritás az életében.

34. pteri
2021. okt. 13. 15:24
Szülni bármikor lehet. Felnevelni és útjára bocsátani a gyereket , ahhoz kell idő.
2021. okt. 12. 13:43

41 évesen szültem. Azt gondolom, ebben a korban már fizikailag fárasztóbb, nehezebben regenerálodsz. Viszont megvolt a karrier, a szerelmek. Most egy olyan férfi a férjem, akire mindig vágytam. Ehhez kötném, nem életkorhoz. Ha nem vagy elégedett az életeddel, a gyerekkel sem leszel az. Ergó, amikor boldog és elégedett vagy, és a szerelmed van az oldaladon.


De egy nőnek ez örök dilemma. Szétmegy a tested, medicinlabdányi lesz a méhed, életveszélyes állapotba kerülhetsz, cseszheted a karriered, megbélyegzett kisgyerekes anya leszel a munkaerőpiacon, oda a nyugalom, a csend, a szabadság, és az alvás meg a szex felér egy lottó 5-össel.

Nem mondhatjuk, hogy erre bármilyen idő ideális úgy Isten igazából...

32. 9cc76994c5 (válaszként erre: 30. - Borian)
2021. okt. 12. 10:28
Tudom. De 19 éves ismerősnek is lett.
31. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 12. 10:26

Es az baj h en 18 évesen már úgy éreztem készen allok és 19 évesen szültem is mert úgy alakult az életem? :)

Sztem sz. Rjad le a társadalmi elvarasokat és akkor szulj amikor maximálisan biztos vagy magadban!

Van a családban olyan csaj, aki azt állította meg 30 évesen is h neki soha nem kell gyerek, vagy majd talán egyszer egy lesz... 6 éven belül három!! gyereke lett azóta 😁😁😁

30. Borian (válaszként erre: 29. - 9cc76994c5)
2021. okt. 12. 09:00

tudom, de az egyik leggyakoribb sajnos, és legalább szűrhető

piciként cukik, de 40 fölött sajna nem :-(

29. 9cc76994c5 (válaszként erre: 26. - Borian)
2021. okt. 11. 19:05
Messze nem a Down a legdurvább dolog, megboldogult diákkoromban voltam gyakorlaton eltérő oviban és ott voltak Down-osok és ők voltak a legmosolygósabbak.
2021. okt. 11. 18:08
Amikor terhes leszel.
2021. okt. 11. 18:06
soha.
26. Borian (válaszként erre: 25. - 55Judit)
2021. okt. 11. 14:51

35 felett szűrnek, amióta ez van, több ilyen baba születik idősebb anyától


tudom, hogy szörnyű, a szomszédunkban lakik egy velem kb. egykorú down szindrómás lány... van vmiféle "férje", ő sem százas.


az anyukája két hete meghalt, azóta önállóan élnek, a bátyja hetente ájuk néz, de én azóta frászban vagyok, mikor mi fog történni... míg anyukája élt, akkor is ittak, sokat veszekedtek, volt, hogy az utcáról kellett őket összeszedni, hazavinni :-(

2021. okt. 11. 14:43

Én 21 évesen érettnek éreztem magam az anyaságra. 22 voltam mikor született a fiam.


Tudósok szerint 34 év után nagyon emelkedik a rendellenességek esélye. Főleg a Down szindromáé.


Üdülő településen lakom. Balatonvilágoson. Az utcámban van a Down alapítmánynak egyik üdülője. Csak télen nincsenek itt gondozottak, egyébként heti rendszerességgel cserélődnek a csoportok. Egy gondozó arról mesélt, teltházas gondozási egységek vannak, és az utóbbi években több újonnan nyitottról is tud. Bár fiatal szülőknél is előfordul ilyen gyermek, de azt mondja, a gyerekek legalább 90%-ának 35 éven felüli anyukája van.

2021. okt. 11. 14:06

Szerintem sincs erre recept. Mindenki saját maga érzi, hogy mikor ideális neki. Én az elsőt 22 évesen szültem (őt nem terveztük), a második babámat pedig 25 évesen. Még nem vagyok 30. Ennek ellenére nem lesz több. Van aki meg 30 felett szül hármat is.

Én mindenképp fiatalon szerettem volna gyereket. Talán egy 2-3 évet halasztottam volna még a dolgot akkor, de most már így jó ahogy van.

23. Amaunet (válaszként erre: 21. - Bichi)
2021. okt. 11. 13:52

Ja, tényleg!


(nem is értem miért a sok nemkívánt terhesség)

22. Sirga
2021. okt. 11. 12:59
Az elsőt egyáltalán nem terveztük: 2 héttel a 20. szülinapom előtt érkezett. A második 23, a harmadik 28 éves koromban érkezett. Jobb lett volna pár évvel később kezdeni, de nem bánom, hogy így történt. :)
21. Bichi (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2021. okt. 11. 12:48

Látom leszűrted a lényeget...

2021-ben nincs olyan, hogy úgy adódna, nem a gólya hozza, vagy tesz valaki ellene, vagy nem...

20. Amaunet (válaszként erre: 9. - Bichi)
2021. okt. 11. 11:22

Gratulálok, ha te ilyen magabiztos, felkészült vagy!


Nem azt mondtam, hogy szülnie kell akkor is, ha nincs felkészülve.

Ha mégis úgy adódna, akkor vállalja be annak ellenére is, ha még úgy érzi, hogy nincs felkészülve.

19. globus
2021. okt. 11. 11:18
21 évesen szültem, 40 egynéhány éves koromban "szabaddá" váltam. Ki nem bírnám egy tinivel most....
18. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 11. 11:12

20 és fél évesen szültem először, 27 és fél évesen másodszor. Először sokkal lazább voltam.

35 felett idegbajos lettem volna egy terhességhez, az biztos.

2021. okt. 11. 10:51

Első lányom áprilisban született lányom, én szeptemberben töltöttem a 28. évemet.



Második lányom februárban született, szeptemberben lettem 32.


Harmadiknál 34 voltam szeptemberben, ő decemberben született.


Félelmetes belegondolnom, hogy itt vagyok 35 éves, édesanyám meg 36 évesen már nagymama volt..


Én úgy gondolom gyereket vállalni csak is akkor szabad ha te magad úgy érzed itt az idő. Nem pedig bármilyen külső nyomásra, elvárásra.

Az sem baj ha úgy érzed sosem szeretnél.

2021. okt. 11. 10:37

Nincs legjobb életkor. Mindig a körülmények és te magad vagy aki eldönti ezt.

Én 31 évesen szültem. de még ráértem volna bőven.

2021. okt. 11. 10:33
Szerintem 25-30 között a legjobb, de egyéni tényleg.
2021. okt. 11. 10:09
Más világ van ugyan, mert mindenki először megtalálja önmagát (legalábbis keresi), aztán élni is kell, élvezni az életet, stabil anyagi helyzetet teremteni. De a biológiai óra ketyeg, az nem foglalkozik a körülményekkel. Huszonévesen szülni kellene az elsőt (szerintem), ha nem jön össze, még van pár év oldani a teherbe esést. 30 felett, 40 fele már rohan az idő.
2021. okt. 11. 09:00
Ez mindenkinél màs... nincs ilyen, hogy melyik életkorban a legjobb. Anyukám engem 18 évesen szült, viszont én még 28 évesen sem szerettem volna. Amikor betöltöttem a 30-at, akkor kezdtem el igazán vágyni egy babára. Jelenleg 32 vagyok, 4 hónapos a kislányom. Nekem ez volt rá az ideális kor. 2-3 év múlva szeretnénk kistesót.
12. Borian (válaszként erre: 11. - Alnisa)
2021. okt. 11. 08:57

Erre nincs recept. Nem dicsekvésből, inkább megnyugtatásul: nekem fiatal koromban elég súlyos hormonzavarom volt, 16 és 23 éves korom között egyáltalán nem mentstruáltam, csak ha gyógyszerrel kiprovokálták. Ezek után azt hittem, nem lesz egyszerű a "baba-gyártás", mégsem próbálkoztunk, mert a férjemet csak 29 évesen ismertem meg, azuán, mivel nem volt magyar állampolgár, ezért veszettül nehéz volt az első pár év, míg rendeződött a státusa, dolgozhatott, lett TB-je, ezért anyagilag annyira összekapartuk magunkat, hogy mertünk ilyesmiben gondolkodni.


33 éves voltam, amikor belevágtunk és elsőre megfogant a fiam. Problémamentes terhességem, szülésem volt. Rá 4 évvel gondoltunk kistesóra, a lányom is első hívásra jött, őt 38 évesen szültem, meg se kottyant.


Ilyen is van.


Nem tudhatod, mit dob a gép, van, aki huszonévesen is lombikra jár, másnak később is könnyen összejön.


Ettől függetlenül, ha nincs megfelelő apa, anyagi-érzelmi háttér, csak azért, hogy legyen, én nem erőltetném. Végső soron gyerek nélkül is lehet tartalmas életet élni, vagy örökbe lehet fogadni.

11. Alnisa
2021. okt. 11. 08:39

Azért sokáig nem halogasd, mert nem biztos, hogy ahogy szeretnéd össze is jön.

Én 29 voltam amikor elkezdtünk próbálkozni, 32 éves voltam amikor szültem. Többször terhes voltam, de mindnek vetélés lett a vége és most már 40 vagyok, biztosan nem lesz már több baba.

Talán ha fiatalabbak lettünk volna, akkor több idő marad a második babaára és talán könnyebben is összejöttek volna a terhességek és talán nem lenne egyke a lányom.

2021. okt. 11. 08:30

Szia!

Én 32 éves korom körül kezdtem próbálkozni a babával, 4 év alatt sikerült.

Ez a 4 is szépen, tartalmasan telt a férjemmel.

Testileg jól viselem, bár ez attól is függ szerintem, hogy előtte milyen állapotban volt az ember. Odafigyelt e magára, el volt e hizva, mozgott e valamit. Stb. Most vagyok 32 hetes, és egy hete nem dolgozom. Minden nap tornazok, sétálok, soha egyetlen rosszullétem nem volt, itthon is mindent el tudok látni. Szóval maga a terhesség kihordása nekem nem vészes egyáltalán a korom miatt.

Egzisztencia, anyagiak szempontjából talán biztosabb már ilyenkorra az ember, bár ez a mai világban már egyáltalán nem feltétlenül igaz.


Egy hátrány (eddig) amit biztosra tudok mondani: teso nem lesz. Ha összejön azonnal, akkor talán lett volna, így viszont biztos, hogy nem lesz neki.

9. Bichi (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2021. okt. 11. 07:14

Hát ezzel nincs mindenki így, én 27 évesen készen álltam rá, betojva sem voltam tőle, persze kérdések voltak, senki nem tudja milyen lesz...

De nem hiszem, hogy ha valaki még úgy gondolja, hogy nem készült fel rá, akkor is szülnie kell, ha úgy adódik.

Pesze ahogy múlik az idő nehezebb lehet mind a terhesség mind a teherbeesés.

De a 28 éves még nagyon nincs elkésve semmiről :D

8. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 11. 06:40
Nem baj. Még fiatal vagy.
2021. okt. 11. 05:08

26 évesen szültem.

Most 10 éves és nagyon hamar elfogy a türelmem.

Nekem olyan 21-22 körül lett volna ideális a szülés.

De ez mindenkinek más.

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 11. 01:01

Ha szeretnél valamikor gyermeket, akkor vállald be, ha jön és apa is van hozzá!

Készen sosem fogsz állni, felesleges arra várnod. Mindenkinél van első, és mindenki be van tojva tőle. Mindenkiben ott a kérdés, hogy vajon jó szülő-e.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook