Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek kötelezhetnek-e a távfütés fizetésére, ha nem lakom a lakásban? fórum

Szerintetek kötelezhetnek-e a távfütés fizetésére, ha nem lakom a lakásban? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 23. 10:15

Mielött teves informaciokat terjeszt valaki a tavfütessel kapcsolatosan, el kellene olvasni a tavhötörvenyt s a reszletes szabalyozast tartalmazo önkormanyzati rendeleteket! A tavfütest igenybevö tarsashazakban a költsegek elosztasat a tulajdonosi közösseg hatarozza meg - ugyanez a helyzet a szövetkezeti lakasok eseteben is. Ha a tulajdonosi közösseg hatarozza meg a reszaranyokat, akkor nyugodt lelkiismerettel kihagyhatja az üresen allo lakast, ahol nincs fütes. A jogszabaly altalaban figyelembeveszi a szomszedos helyisegböl ataramlo hömennyiseget - de a szomszedos lakasok "fütese" a hivatkozasi alap, hogy ezzel tagadjak meg renszerint a levalast a tavfütesröl - ez esetben ugyanis mindenkinek ki kellene fizetnie az altala tenylegesen felhasznalt fütöenergiat - ez pedig senkinek sem akarodzik. A fütesi költsegek elosztasa tehat a tulajdonosi közösseg hataskörebe tartozik - ezt jogszabaly nem szabalyozza s a szolgaltato sem szolhat bele az elosztasba. Ha a levalashoz VALAMENNYI tulajdonos hozzajarul - at lehet allni a villamos fütesre, de ennek rendszerint emberi rosszindulat, ellensegeskedes az oka, hogy nem jarulnak hozza!

Ha egy lakas üresen all s nem veszi igenybe a tavfütest - perelheti jogalap nelküli gazdagodasert a többi tulajdonost. Teny, hogy ez bonyolult, hosszadalmas, költsegekkel jar - de megeri - csak türelem, kitartas s jo ervek kellenek hozza, mert a szomszedos lakasok tulajdonosai mindig arra hivatkoznak, hogy ök fütik azt a lakast, amelyikben nincs fütes. Azt viszont, hogy mennyi többletköltseget okoz ket lakas fütese - meg senki nem tudta megmondani. Mas kerdes, hogy a szolgaltato nyomja a meleget ha kell ha nem, mert ez neki anyagi erdeke!

En most vagyok benne egy ilyen perben - az ellenfelek eddig semmi erdemleges bizonyitekot nem tudtak benyujtani arra vonatkozoan, hogy ök fütik a lakast (amit egyebkent a szomszedos helyisegekböl ataramlo hö cimszo alatt a jogszabaly is figyelembevesz.

26. ADAX
2010. okt. 11. 12:35
Pont tegnap volt a TV-ben egy riport erről a témáról, hogy nem fizetős szomszédok miatt hogyan szívnak a többiek. Csak azt nem értem, hogy miért nem váltanak a fizetős lakók elektromos fűtésre. Ma már olyan jó berendezések vannak, nem a régi vacak hőtárolósok. Ezzel függetlenül mindenki tudná intézni a fűtését, hiszen az áramszolgáltatás pont a plombálós megoldás miatt egyénileg történik.
2010. máj. 23. 01:11
Szerintem igen.....
24. globus (válaszként erre: 23. - 3c0814215c)
2010. máj. 7. 18:11
Ez igaz, viszont nekünk annak idején azt mondták, hogy a lakásvásárlást annak idejében meg kellett volna gondolni. Arra nem lehet hivatkozni, hogy a másiknak nagyobb szerencséje volt :) Durva reakció, de lényegében igaz.
2010. máj. 7. 18:09

Nem ilyen egyszerű a dolog.

Hőtechnikailag egy társasház lakásai nem függetlenek egymástól. Egy közbülső lakásnak kevés a hővesztesége, szinte azt mondhatni, hogy a többi lakás fűti őt. Az épület szélén lévőnek több, az élén lévőnek mégtöbb, az épület sarkán lakónak a legtöbb a hővesztesége. Ezek kompenzálására különféle szorzókat alkalmaznak.

22. punka
2010. máj. 7. 17:31
Nem engedik azt sem, hogy kihûljön a lakàs, mert akkor a szomszédoké is hûl. Ezt olvastam valahol, és valamilyen szinten érhetô is.
21. 448f1a930a (válaszként erre: 20. - 99279bb06f)
2010. máj. 7. 14:01
Persze ezekkel tisztäban vagyok,de azäramot nem kell fizetni,ha nincs fogyasztäs,de ez a tävhö egy nagy szemétség.Gyakorlatilag,csak a közösköltséget kellene fizetnem.
2010. máj. 7. 13:24

Az alapdíjat akkor is fizetned kell, ha nem laksz a lakásban, sőt akkor is fizetned kell, ha egy társasháznál lecsatlakozol a távhő rendszerről, mert a lakásodon keresztül megy a vezeték.


Az elektromos áramra is fizetni kell, hiába üres a lakás, akkor is felszámolnak havi alapdíjat, csak abban ez esetben nem, ha az óra le van plombálva.


Többek közt még a közös költséget is fizetned kell...

A biztosítást is fizetned kell...

2010. máj. 7. 10:58
Amíg átalány van, addig fizetni kell, ha ott lakunk ha nem :( MAx. majd az elszámnál jön vissza egy kis pénz.
18. era06
2010. máj. 6. 19:11
Az üres lakás is pénzbe kerül.Nem csak a fűtést kell fizetni, sok minden mást is.
17. 448f1a930a (válaszként erre: 16. - 74740b7c7c)
2010. máj. 6. 18:39
Helyettem nem fizet senki,nem olyan arendszer.
2010. máj. 6. 18:23

Persze, a távhót ugyan nem érdekli, hogy hol laksz.

A többi lakótól sem várhatod, hogy fizessenek helyetted.

Nálunk egy ilyen "nem akarok fizetni" miatt, terhelték rá a többi lakóra a költséget, mert nem fizetett!

Szerintem elég rendesen csuklott a többi felmenőjével együtt!

15. Meliga (válaszként erre: 10. - 448f1a930a)
2010. máj. 6. 18:19
ráterhelik a lakásra
14. Nívea (válaszként erre: 10. - 448f1a930a)
2010. máj. 6. 18:14
Igen. És szerintem habozás nélkül megteszik.
2010. máj. 6. 18:14
Köszönöm a gyors välaszokat,okosabb lettem,de nem nyugottabb.
2010. máj. 6. 18:13

Nálunk nem ment a fűtés egész télen, így is fizettünk 21.000 forintot. Ebbe benne van a meleg víz felfűtési díja, alapdíj. A 21.000 ből olyan 14.000 ami a fűtésre volt kiszámlázva. Kérdeztük miért mikor nem is fűtünk, a radiátorok be sincsenek kapcsolva. Azt mondták, hogy a kiszámlázott hő díjban a következő van benne: 1. 50 % átalány.

2. 50% az összfogyasztás a tömbházban.


Magyarán a téli hónapokban nem is azt fizeted amit ténylegesen fogyasztottál. Majd augusztusban lesz elszám. Tavaly a havi 20.000 forintok mellett augusztusban ráfizettünk 44.000 forintot.

Idén ilyen nem lesz !


Sajna ki kell fizetned!

2010. máj. 6. 18:12

Igen, ez olyan mint a közös költség.

Ha szabályható a fűtésed, egyértelmű, hogy letudod tekerni, de az alapdíjat vagy rendelkezésre állási díjat fizetned kell. Ha átalánydíjas vagy akkor tök mindegy, hogy ott laksz-e vagy sem, ugyanannyi...

10. 448f1a930a (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2010. máj. 6. 18:11
Mi történik,ha nem tudom fizetni,mert nincs miböl,kötelezhetnek adossäg felhalmozäsra?Nem tudom kiadni,eladni meg pläne!
2010. máj. 6. 18:10
miután a fűtés attól függetlenül megtörténik a lakásodban, hogy ott laksz-e vagy sem, ezért ki is kell fizetned az igénybe vett szolgálatást.
2010. máj. 6. 18:09
Igen
2010. máj. 6. 18:09

Szia!

Szerintem is igazuk van előttem hozzászólóknak.Fi-

zetned kell.Ha van víz rendelkezésre állási díj és nincs fogyasztásod azt is.

2010. máj. 6. 18:06
természetesen, minimum az alapdíjat ki kell fizetned, még akkor is, ha nem megy a fűtés!
2010. máj. 6. 18:06
Igen, természetesen. Max. akkor fizetsz átalányt, valami értéket, ha leszerelteted a radiátorokat. Persze, ez abban az esetben, ha van rajtuk hőmennyiségmérő.
2010. máj. 6. 18:05
Azt hiszem, ha a lakás a neveden van, akkor téged terhel ez a költség..
2010. máj. 6. 18:05
persze, ha a tied a lakás, fizetned kell, ha ott laksz, ha nem
2010. máj. 6. 18:04
Sajnos igen!
2010. máj. 6. 18:03
Szerintetek kötelezhetnek-e a távfütés fizetésére, ha nem lakom a lakásban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook