Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek intelligenciát lehet fejleszteni és ha igen mivel? fórum

Szerintetek intelligenciát lehet fejleszteni és ha igen mivel? (tudásbázis kérdés)


16. Seashell333 (válaszként erre: 15. - Pan Dóra)
2012. jún. 30. 00:06
hahaha:)) AMEN ra!:)))
15. Pan Dóra (válaszként erre: 14. - Seashell333)
2012. jún. 29. 19:01

Valamikor régen kíváncsiságból én is megpróbáltam bemérni az IQ-m, a tesztek összes feladatát meg tudtam oldani, de csak úgy, hogy nem tartottam be az időkorlátot. Tudom, így nem érvényes, viszont, ha az időt is betartom, a logikai-matematikai feladatoknak neki se állok, mert nem vagyok hajlandó feleslegesen strapálni magam. :)))


A nyelvi- és ismeretekre épülő feladatokat ránézésre megcsinálom, töredék idő alatt, mint amennyi lenne rá... én ebben vagyok nagyon jó, és erre építettem a szakmám is. A többit meg csinálja az, aki ahhoz ért :))) Így egészítjük ki egymást. A tehén, a Himnusz, az algebra és a magasugrás átlagán meg rágódjon, akinek csak annyi esze van :DDD

2012. jún. 29. 17:15

Pan Dora nagyon nagyon koszonom a hozzaszoloasodat!

En is egyetertek veled.

Egyszer megprobaltam egy intelligencia tesztet elvegezni, de az olyan reszeknel mint pl: abrak es viszonyitani kell oket, melyik viszonyuil a legjobban a felso abrahoz, vagy a matekes, szamolos feladatoknal...

Nem tartom magam sem zseninek, de sem hulyenek.

Igazabol sosem gondolkodtam el azon, hogy mi is az intelligencia. De most igen:) Nagyon erdekes dolgokra talaltam az interneten.

13. Pan Dóra (válaszként erre: 11. - Seashell333)
2012. jún. 29. 13:17

A tesztekről még néhány szó: sokféle van, és sokféle képességet mér. A részeredményekből szakemberek hasznos következtetéseket tudnak levonni, de maga az IQ szám csak egy átlag. Olyan ez, mint a bizonyítvány átlaga:

- földrajz 4

- töri 5

- matek 3

- kémia 2

- tesi 2


Átlag: 3,... - akkor "közepes" az ember?! Neeem! Van, amiből kimagaslóan jó, másból meg piszok gyenge. És akkor mi van?! Legfeljebb nem vegyész vagy élsportoló lesz. Hát ennyi :D

12. Pan Dóra (válaszként erre: 11. - Seashell333)
2012. jún. 29. 13:03

Az intelligencia teszt nem mérvadó, csak jelzésértékű. Ráadásul életkor- és kultúrafüggő. A busmannok tuti megbuknának a mi tesztjeiken, de mi is az övéken :)))


Az egyik előző hsz-emben már írtam, hogy az intelligencia nem más, mint a problémamegoldó képesség. Ez pedig a gondolkodás fejlesztésével fejleszthető, gyakorlatilag addig, amíg az agyunk nem kezd leépülni.

11. Seashell333 (válaszként erre: 2. - Ujlany)
2012. jún. 29. 10:21

Nem az en intelligenciamat fejlesztenem :)) habar tobb, mint valoszinu nem artana. Egy 17 evesrol van szo, aki ezt a kerdest tette fel nekem. Elgondolkodtatott a kerdes...

Ha lehet meddig lehet? Mi is az intelligencia? Ha alacsony az intelligencia teszted pontszama akkor hulye vagy? Es valoban igazi kepet ad az intelligencia teszt?

2012. jún. 29. 10:15
Koszonom a valaszokat! Kozben en is utananeztem az interneten. Lehet fejleszteni! Nagyon sok gyakorlatot/ jatekot is talaltam intelligencia fejlesztesere.
9. Pan Dóra (válaszként erre: 8. - Sirga)
2012. jún. 28. 18:24
Sok-sok gyakorlással, tapasztalatszerzéssel az egyes részterületeket szinte tökélyre lehet vinni :)
2012. jún. 28. 18:00

Épp a napokban találkoztam egy könyvvel, aminek ilyesmi a címe. :) Sőt, tippeket is ad az intelligencia fejlesztésére. Olyan valaki írta, akinek sikerült, felvételt nyert a MENSA-ba.

Szerintem lehet, de csak bizonyos mértékig.

7. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Seashell333)
2012. jún. 28. 17:46

Igen, lehet, sőt kell is. Az intelligencia soktényezős, van matematikai, kommunikációs, térbeli, érzelmi stb.


Gyakorlatilag a problémamegoldó képességet jelenti. Gondolj csak bele egy kisgyerek érzelmi intelligenciájába! Jónéhány felnőtt megreked ezen a szinten, pl. úgy véli, üvöltözéssel, hisztivel, verekedéssel ér célt... :D


Az intelligencia valóban velünk született adottság, de mint minden ilyen, a körülmények függvényében fejlődik és tudatosan fejleszthető.

2012. jún. 28. 17:40
Intelligenciát? Azt nem.
2012. jún. 28. 17:30
Winnynek adok igazat, azzal vagy születni kell. Diplomával sem jár.
4. Annie1130 (válaszként erre: 2. - Ujlany)
2012. jún. 28. 17:26
Ez egy egyszerű, de annál ütősebb kérdés volt!:)))
2012. jún. 28. 17:26
Az ismereteket lehet bővíteni az intelligencia attól nem lesz magasabb.
2012. jún. 28. 17:24
honnan hova szeretned?
2012. jún. 28. 17:22
Szerintetek intelligenciat lehet fejleszteni es ha igen mivel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook