Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek illik eltikolni otthon félretett pénzt? fórum

Szerintetek illik eltikolni otthon félretett pénzt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
57. 11111
2007. nov. 4. 09:24
Nekem is van mindig dugi pénzem,ami jól jön hóvégén meg ebből finanszirozom a gyerekeimet.
56. pufika
2007. nov. 2. 22:00
Bár lenne mit eltitkolnom.
2007. okt. 28. 21:16
Az attól függ, hogy honnan van, illetve mikor, s mire használod fel... :O) Bár én is, mint sokan mások direkt elhagyok néhány pénzmagot, hogy aztán később örüljek neki... :O)
2007. okt. 20. 06:42
Ha jó célt szolgál, miért ne.
53. winny
2007. okt. 19. 18:07

A papír 200 Ft.okat teszem félre.Mindig egy számlás boritékba.

Tudjátok,hogy mekkora öröm sokadikán megtalálni az 1-2 ezer Ft összerakott pénzecskét.

2007. okt. 13. 22:43
Nekem mindig van dugipénzem és nagyon jól jön hóvégén
2007. okt. 13. 10:20
A párom mindig ideadja a fizetését (mintha már férj-feleség lennénk), mindent együtt veszünk meg neki is, nekem is. Az én pénzforrásom a zsebpénz meg a gyerekpénz. Nincs külön kassza, berakjuk mindet a pénztárcámba. Ezen kívül minden hónapban berakunk egy dobozkába 10.000 ft-nak megfelelõ pénzösszeget, hogy gyûjtsünk a jövõnkre meg a nyaralásokra. Idén is így juttunk el egy hétre Szovátára, a sós tóhoz. Jövõ nyáron görögországi utat néztünk ki.
2007. okt. 10. 11:52
Nalunk nincs kulon kassza, mindenki egyhelyre teszi a penzt, de azert van mikor en elteszek egy par szazast, egyszer a kolleganom megkerdezte ki elol dugod el, hat persze ki elol is ? Magam elol, hogy ne koltsem el, nevetseges nem?
2007. szept. 19. 16:22
Mi még külön élünk, így külön kassza van és van titkolt pénz is.
48. Jázminka (válaszként erre: 46. - Ec63a7fc29)
2007. szept. 19. 16:07

Ez igen! Te sem vagy könnyebb helyzetben.

Én is úgy vagyok vele,hogy legalább lesz némi "biztosítékom" bármi is történik.

A mi helyzetünk ezt hozza ki.

2007. szept. 19. 12:09

Közös kasszán éltünk 14 évet, s szerintem egy nő, aki háztartást vezet, aminek kiadásai vannak, mindig tud valamennyicskét félretenni.

Én is régebben úgy gyűjtöttem a pénzem, hogy az összegyűjtött pénzt beváltottam valamilyen valutára. Azzal nem egyszerű besétálni a sarki üzletbe. Így amikor pl szültem, az orvosomtól megkérdeztem, hogy az adott valutában kéri-e a köszönetképpen szánt összeget, vagy beváltsam?

Szerintem innen már csak egy lépés, hogy havonta bevallod-e, ritkábban, vagy egyáltalán nem.

46. ec63a7fc29 (válaszként erre: 39. - Jázminka)
2007. szept. 19. 12:05

Házasságban élek, s egy éve érdekes anyagi felállásban. Ugyanis egy éve májusban közölte, hogy el akar hagyni. Erre mondtam neki, hogy ok, de várja meg, amíg 8-16.00-ig időben tudok dolgozni. S válaszul azóta én megkapom a saját fizimet, az övéből a családi pótlékot, az adójóváírást. Ami marad, abból már csak a nevére kötött életbiztosítás díját és a fele nettó fizetését vonom le, a többi az övé.

Ha hivatalosan elválnánk, abból a pénzből kellene fenntartania magát. Mondtam neki, hogy akármire költheti, gyűjtheti, az az övé.

Még egyetlen fillért nem rakott félre azóta, s nem ránk költötte. S esze ágában sincs elköltözni, s kb 25-30 000 Ft-ból élni havonta!


Így aztán ez az én dolgom, hogy jól kezeljem a pénzügyeinket.

Azért írtam le neked, nehogy azt gondold, hogy egyedül vagy. Egyébként legalább ha jól kezeled a saját pénzedet, akkor félre is tudsz tenni.

45. Dolesz
2007. szept. 18. 09:28
Attól függ ki elől akarod titkolni.Szüleim előtt tuti nem mondanám el,de a párommal szembe mindig őszínte vagyok.A lényeg,hogy ügyesen kell csinálni.Ha meg akarod lepni,akkor nem mond el.Egyszerű!!!
2007. szept. 16. 20:09
Attól függ, hogy miért titkol valaki.Én pl. ezért, mert megleptem egy számítógéppel, arra tettem félre:)Nem sértődött meg:))
43. 4f7b3317b2 (válaszként erre: 42. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 16. 17:22

Ezt nem egészen értem.

Miért nálatok hogy van?

42. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 41. - Jázminka)
2007. szept. 16. 17:17

Biztos hulyen hangzik, de ez igy nem korrekt.

Nem a szulei, hanem a te iranyodba kellene lojalisnak lennie, ha vele barmi tortenik, akkor is neked kell a gyerekeket felnevelned, nem a gyerekek fogjak sajat magukat, sem a nagyszulok.

Megertem, hogy igy erzed magad, pedig nalunk csak a ferjem hordja haza a penzt, de ilyen nincs, mint amit leirtal, es meg gyerekunk sincs.

41. Jázminka (válaszként erre: 40. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 16. 16:25

Ha úgy adódna, a gyerekek örökölnek.Én max haszonélvező lehetek ,persze ez nem sokmindent jelent.Nem rágódok már ilyesmin.

Előtte minden a szüleire volt iratva,de a két gyerek után kértem,hogy a törvényes leszármazottak legyenek már az örökösök.Persze apósom kiverte a balhét,hogy nem úgy van az!!!-de legalább a gyerekek jól járnak.

A többin majd aggódok,ha beüt a krakk.

Sokszor érzem magam lelki szemetesládának (ami a legjobban bánt)-mint most is,mmert nekem kell segítenem sokmindenben ,visszafelé pedig nem mindíg működik.

De itt a HOXA-n jól érzem magam,mert el mondhatom ami aggaszt,és még meg is nyugszom.

Nem egyszerű az életem,de mindenkinek megvan a maga keresztje.Nekem ez jutott.

Most kicsit el vagyok keseredve,de igyekszem töltődni.Elvégre bármikor rámjöhet a szülés!

40. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 39. - Jázminka)
2007. szept. 16. 16:15

Es ki fog a ferjed utan orokolni? Kivel beszeli meg a problemait?

Benned ez nem kelt negativ erzeseket?

39. Jázminka (válaszként erre: 36. - E7a6785cc7)
2007. szept. 16. 15:08

Házesságban élek,és külön kassza.Amit Ő kap,az övé,amit én,az enyém.

Viszont!-a rezsit ő fizeti,a többi az én dolgom.

Házasssági szerződésünk van,mert a házat ő vette,így nekem semmi közöm nincs hozzá...

Bonyolult ez,nagyon sokat rágódtam ,de máshogy ebben a családban nem lehet.

Már megszoktam,és jól megvagyunk.

Szó szerint felezni az autó és az állatok kiadásait Szoktuk.

Ez sokaknak furcsa,de ez van.

2007. szept. 16. 08:12

A mi házasságunkban a férjem a méhecske. Ő gyűjt és mikor már a közösben nincs akkor előhúzza a varázsolt pénzt:)

Nekem még eddig nem sikerült gyűjteni:( Valahogy égeti a zsebemet. De javamra szóljon a gyerekemre költöm.

De szeretnék én is, csak nincs miből. A fizum arra elé, hogy a 2 hitelt levonják és ennyi.


Sztem nem gáz ha valamelyik fél félre teszi a énzt és nem szól. Sztem tök jó, hogy szólsz a másiknak, hogy kéne ez meg az, vagy szülinap, karácsony stb. és ő meg előveszi az X forintját:)


Nem?

2007. szept. 16. 07:53

Nem vagyok a híve a titkolózésnak semmilyen téren, de, sajnos nálunk is előfordult, hogy KELLETT legyen titkolt pénzem. Ez akkor jött, amikor a férjem kimaradozott, aztán hazajött, és erőszakkal elvitte, mert neki az kellett a macájának.

Most már ilyen nincs, a srácaim tudják hol tartom, és egyetlen forint nem veszett még el.

Szerintem legyen boldog az a nő, akinek nem adatott meg egy nagy marék szemét, akit férjnek hívnak! )))

36. e7a6785cc7 (válaszként erre: 35. - Jázminka)
2007. szept. 15. 21:28
Külön kassza? És házasságban élsz? Mert az láttam az adatlapodon, hogy jön a 3. baba! És ez a külön kassza mit takar pontosan? Mert olyat én is ismerek, akik még a gyerek pelenkáját vagy 2 decis kis dobozos üdítőjét vagy 50 Ft-os csikiját is felesben veszik! Na, ez szerintem nagyon gáz! Nálatok is így van?
2007. szept. 15. 20:36
Mi külön kasszán vagyunk,és persze,hogy van titkolt pénz,mert nem tudom mi lesz egyszer sürgős kiadás,így nem kell kérnem senkitől.Illik vagy nem,jó ha van!
34. mazsi9
2007. szept. 15. 19:38

Én úgy gondolom, hogy ha a számlákat közösen fizetjük akkor közös legyen a + pénz is.Az összes

pénz egy helyen van és abból gazdálkodunk.

2007. szept. 15. 19:03
Hát persze, soha nem lehet tudni, milyen váratlan kiadás jön?
2007. szept. 6. 05:46
Ha lenne, én nem titkolnám. De lehet hogy titkolnám, csak lenne.
31. Suesue
2007. szept. 5. 18:29

Mi közös kasszán vagyunk a párommal, most csak az ő fizujából élünk. (sajnos nincs munkám jelenleg)

Eddig még nem volt komolyabb probléma, olyan volt, hogy kirabolták egyszer, rosszul esett, de túléltük.

Most elhatároztuk, hogy gyűjtünk bankszámlára, és ha nem kell hozzányúlnunk az adott hónapban akkor megy lekötésre.

A számlánk közös a lekötés az enyém, és ezt ő akarta így. :)

2007. szept. 5. 12:41
Hat persze hogy illik , föleg akkor ha tekozlo a pasi ! En mast sem csinaltam az 1-sö ferjem mellett !Maskulönben nem jutott volna semmire sem penz !
29. LoLiNa
2007. szept. 5. 11:33
dupéán az igazi, bocsi! / kell, átvitt értelemben.. jó mihez nyúlni
28. LoLiNa (válaszként erre: 23. - 5944e3a28a)
2007. szept. 5. 11:32
az ilyen férjet rugdosnám ki a családból..
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook