Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek ez betegség? fórum

Szerintetek ez betegség? (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. 7bfff19760 (válaszként erre: 32. - Enci2)
2008. nov. 15. 11:10
Szia!Nekik szeretnék igazából a legjobban +felelni,de néha nem úgy sül el.Minden nap van olyan amin veszekedünk,és apu nem igazán beszél velem mindíg szépen!!!!
34. Martian (válaszként erre: 24. - 0c97fbb607)
2008. nov. 15. 10:59

myly fogalmad sincs, hogy épp mitől vannak lelki gondjaim


természetesen magam próbálom megoldani, de van egy pont amikor igen is kell egy ki támasz, hogy élhetőbb életet élhessek

2008. nov. 15. 10:40
...még a Béres csepp lenne hasznos,. C-vitaminnal, megjönne tőle az étvágyad, és hatékony a levertség ellen is... a dobozon olvasom: "fáradékonyság, étvágytalanság, elesettség, gyengeség, álmatlanság esetén"
32. enci2 (válaszként erre: 4. - 7bfff19760)
2008. nov. 15. 10:36

Szia, megnéztem az adatlapod, én is ugyanannyi idős vagyok mint te, átmentem már én is pár gondon, elgondolkoztam és megkerestem a probléma gyökérét.... Rájöttem, hogy minden problémám abból adódik, hogy kövéren nem érzem jól magam.... Változtattam!! Lefogytam.... Azóta megváltozott a szó leges legszorosabb értelmében az egész életem.... Volt még több problémám is, de ahogy kibékültem magammal minden olyan kicsinek tűnt.... Ha adhatok egy tanácsot, az lenne az első, hogy Te saját magaddal békülj ki!! Ha ez megvan akkor van egy szilárd háttered.

Milyen kapcsolatod van a szüleiddel?? (nem olvastam vissza)

31. csera
2008. nov. 15. 10:27

Kedves Szilvi!


Látod, megy ez :)! Most elmondtad mindenkinek.

Szerintem keresd meg az iskolába a pszichológust, minden iskolába heti 1x kell hogy legyen. Kezdj el vele beszélgetni sz alvásproblémádról és ha nem szimpi, ne menj hozzá többet. Ő eldönti, hogy kell-e tovább menned. Muszáj most utána járni, mert a psziché rengeteg szervi bajt okozhat és szedetnek veled mindenféle gyógyszert (ami ugye nem olcsó és mindenféle mellékhatása lehet), ahelyett, hogy a kiváltó okát kezelnék. Ez egy ördögi kör!

Ha nem tudsz éjszaka pihenni, akkor nappal sem vagy toppon és a tanulás sem megy úgy, folyamatosan levert, fáradt leszel.

Tényleg jó lenne egy barátnő!

Ja és a táplálkozást kellene megpróbálni, normális mederbe terelni! Nagyon fontos a reggeli (gondolom te nem nagyon szoktál), akkor szénhidráttal kell feltölteni a szervezetet, szükséges az izomnak, minden izomnak. Ha nem is kívánod, először csak egy fél szelet vajas kenyeret (ha lehet teljes kiőrlésű, mert abban van B-vitamin) valami felvágottal.

Ha nem eszel rendszeresen (nem kell fél disznót megenni egyszerre), az is okozhat hangulat ingadozást. Tehát napi 4x, legalább! Ha többet nem csak 1 alma, vagy 1 joghurt, mindegy, csak egyél.

Még ha megteheted, vegyél Pannonhalmi Vesperas teakeveréket (600 ft körül van, 20 filter) ezt igyál meg este 1 csészével. Enyhe nyugtató hatású, alvászavarok, szorongások, feszültségek leküzdésében segít. Nem gyógyszer és tetszőlegesen ízesítve ihatod.

Reméljük hamar rendbe jössz!

Ja, és ne akarj senkinek se megfelelni, csak saját magadnak!

Tűz ki célt magad elé, azt akard elérni, ne amit mások várnak tőled :)!

30. ce8b002a07 (válaszként erre: 29. - 7bfff19760)
2008. nov. 15. 10:23

Igen, ez jó gondolat. Én is szívesen lettem volna kozmetikus. Egy elegáns kozmetika, színvonalas termékekkel, minden modern, hogy az összes vendég elégedetten távozzon... Szerintem Neked nincs szükséged pszihológusra, csak egyszerűen érzékeny típus vagy, és most sok a bizonytalan tényező az életedben. Amikor így kétségbe esel, csak mond azt magadban: Majd lesz valahogy, olyan még nem volt, hogy nem volt sehogy! :) Nekem ez bevált!


Mivel a karrieredre van terved, szerintem ez máris egy fix pont, amire támaszkodhatsz. Az ember sokmindenre képes, csak akarnia kell!


Nyelvtanulással hogy állsz?

2008. nov. 15. 10:13
még nincs!szeretem ezt a szakmát,de igen nag yanyagi háttér kell ahoz,hogy ezt csinálni tudjam!Ezért gondoltam először megdolgozok a pénzemért kinnt,külföldön,és aztán ha mégis haza jönnék itthon vagy esetleg kinnt belevágnék!Én így gondoltam...
28. ce8b002a07 (válaszként erre: 27. - 7bfff19760)
2008. nov. 15. 10:08
És megvan már a hely, ahol dolgozni fogsz?
2008. nov. 15. 10:05
kozmetikusnak tanulok!
26. ce8b002a07 (válaszként erre: 25. - 7bfff19760)
2008. nov. 15. 09:51

Szia!


Engem nagyon érdekelne, hogy mit tanulsz, lesz-e lehetőséged továbbtanulni?

2008. nov. 15. 09:19
Tudod az a baj,hogy inkább nem mondom el senkinek sem a problémáimat,mert úgy gondolom úgysem értenének meg...Inkább bagamba roskadok...Másnak nem igazán mutatom a problémáimat!De néha csak egy felemelt hang,és sírok...
24. 0c97fbb607 (válaszként erre: 22. - Martian)
2008. nov. 15. 09:15

Azért nem találnak az emberek segítséget,mert lassan teljesen leszoknak arról ,hogy saját maguk oldják meg a problémájukat,és ne külső segítséget kérjenek,várjanak .

Azt hiszed,mert egy gyógyszert beszedsz,valóban segített neked?

Mi van ha nem szeded be,akkor is minden rendben lesz?

2008. nov. 15. 09:12
Nincs valaki olyan ember ,barát rokon akiben megbízol és leülve mindenről el tudnál beszélgetni? Édesanyáddal milyen a viszonyod ő nem tud veled barátian beszélgetni? Szerintem ha sikerülne olyan emberrel leülni/lehet ez pszichológus is/ akiben megbízol/ és többszörösen átbeszélni hogy mi az ami foglalkoztat,szerintem ez lenne a megoldás. Próbáld meg.
22. Martian (válaszként erre: 18. - 0c97fbb607)
2008. nov. 15. 09:10

myly az ilyenekből nagyon kevés van, sajnos


tapasztalat hónapok óta kínlódom a magam nyavalyájával, és nem találok segítséget


ha gondolod próbáld ki a SEDATIF PC nevű gyógyszert nekem bevált

2008. nov. 15. 09:07
Majd túlélem!Ma réveszem magam és elmegyek bulizok egy kicsit....bár nem tudom mennyi kedvem lesz majd...ha itthon ülök,az csak roszabb.
20. 0c97fbb607 (válaszként erre: 16. - 7bfff19760)
2008. nov. 15. 09:02

Dehogy döngölnek föld alá!:)))

Mi történik olyankor?

Megbánt valaki,olyant mond ami neked nem tetszik?

Miért is érzed magad rosszul emiatt?

Azért mert szeretnéd,ha mindenki egyetértene veled,ha mindenki szeretne,ha mindenki úgy tenne ahogy neked lenne jó?:)

De ez nem így működik.

Nem felelhetsz meg mindenkinek,hogy ezt kapd viszonzásul,mert más ember máshogy gondolkodik érez és cselekszik.

Nem várhatod el,hogy az a másik ember aki esetleg megbántott,ugyanúgy gondolkodjon ,mint te.

Neked csakis az a fontos,hogy te hogyan gondolkodsz és érzel,nem tudsz mindenkinek megfelelni és nem is kell.

2008. nov. 15. 08:52
Tényleg nagyon köszi,hogy segítetek!Igazán jólesik!
18. 0c97fbb607 (válaszként erre: 14. - Koppanya)
2008. nov. 15. 08:51
Akkor javaslom ,hogy pszichológusról beszéljünk inkább és az tuti nem egy recepttel intézi el,hanem elbeszélget a lánnyal.
17. 0c97fbb607 (válaszként erre: 13. - 7bfff19760)
2008. nov. 15. 08:47

Értem Én ,hogy mit mondasz,de 18 évesen még nagyon fiatal vagy egy külföldi munkához,pláne,hogy kicsit meg vagy zavarodva és nem is igazán tudod ,mit akarsz.

problémáid vannak,amiket először át kell gondolnod,aztán pedig meg kell oldanod egyenlőre a szüleid segítségével,hisz még otthon laksz.

Amiket mondanak ne támadásnak vedd,hanem segítségnek,hisz jót akarnak,a te dolgod az ,hogy meggyőzd őket arról,hogy konkrét terveid vannak és nem lesz semmi baj.

De amíg éjszakákon át sírsz,szomorú vagy,kicsit zavarodott,addig csak egy menekülésnek tűnik az ötlet,a szülői házból,de evvel még nem oldassz meg semmit,egyenlőre.

Szóval gondold át,van még időd,hogy mi az amit szeretnél,hogyan képzeled majd a suli utáni éveket.Rendezd a kapcsolatod a barátoddal és élvezd ki amíg még nem kell ténylegesen felnőnöd.

Amíg nem neked kell majd fizetned a csekkeket,a rezsit és amíg nincs gondod az ételre és a szórakozásra.

2008. nov. 15. 08:38
értem!Majdcsak rendbe jövök!Csak mikor úgy érzem "sinen"vagyok,ismét történik vmi ami/aki a földalá tapos...
2008. nov. 15. 08:37
Nekem most mennem kell, de írok privát levelet a nap folyamán
2008. nov. 15. 08:36

Számítottam arra, hogy jönnek majd néhányan ezzel:"kezdjük egyből kábszerezni".

Ha az orvos nem fogja indokoltnak találni akkor nem fog gyógyszert adni.

2008. nov. 15. 08:33
Hát ez már az én fejemben is megfordúlt!De itthon semmi munkalehetőség,pláne olyan,amiből megtudnánk rendesen élni,és nem egyiknapról a másikra élünk...Elég nehéz!Kinnt pedig kicsit más...De ezt gondolom teis tudod.Ott is dolgozni kell persze,és én nem futok a munka elöl,de biztos jobb lenne!
12. 0c97fbb607 (válaszként erre: 9. - Koppanya)
2008. nov. 15. 08:30

Na persze,kezdjük egyből kábszerezni ,hogy kicsit jobban érezze magát,mi?

Nem ám az lenne az első lépés,hogy gondolkodjon el,hogy ,hogyan lépjen túl ezeken a dolgokon?

11. 0c97fbb607 (válaszként erre: 8. - 7bfff19760)
2008. nov. 15. 08:27

Pedig minden gyerek átmegy a tinikor buktatóin és általában túléli!:DD

Természetes,hogy ebben a korban már saját elképzeléseid vannak és az is,hogy a szüleid,nem mindenben támogatnak,gondolom azért mert nem helyeslik a döntésedet.Nem másért teszik,mint tapasztalatból,meg mert féltenek.

Ettől függetlenül a döntés ,hogy suli után ,hogyan tovább a te kezedben van.

Bár itt beszélsz arról is ,hogy a barátoddal mennél ki dolgozni ,akivel szintén nem valami fényes a kapcsolat.Abba azért gondolj bele,hogy kint egy idegen országba ,barátok ,haverok nélkül,biztosan támaszkodhatsz-e a párodra?

2008. nov. 15. 08:27
Ez teljesen így van!Igen,énis azt hiszem mielőbb felkeresek eg yorvost,aki segít ebben!Nagyon köszönöm!
2008. nov. 15. 08:22
Bizony tényleg nehéz időszakon mész keresztül. Egyik helyez azt hallod már felnőtt vagy, a másikon, hogy még csak gyerek. Mindenhol meg szeretnél felelni- most ne megfelelni akarjál, hanem légy egy kicsit önző és csak azzal foglalkozzál, hogy rendbe jöjj. EZ TÉNYLEG DEPRESSZIÓ SZAGÚ!!!! Sajnos kevés fiatal felnőttet kerül el manapság- és nem szabad elsiklani felette, hogy majd rendbe jössz. MENJ EL ORVOSHOZ mindenképp. A depresszió, igenis betegség , egy kémiai anyag hiánya az agyban amit pótolni kell.
2008. nov. 15. 08:21
Én ezt megértem,de addig belebetegedek!Még a legrosszabb ellenségemnek se kívánnék ilyet!
7. 0c97fbb607 (válaszként erre: 6. - 7bfff19760)
2008. nov. 15. 08:19

18 éves vagy.

Ez art hiszem a korod sajátossága.

Majd idővel kinövöd,ne aggódj.:))

2008. nov. 15. 08:14
Bárcsak ilyen könnyen menne!De azért köszike!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook