Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek ciki ha egy 30éves férfinak nincs semmije? fórum

Szerintetek ciki ha egy 30éves férfinak nincs semmije? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
413. Mazsinka (válaszként erre: 411. - Michelle.r)
2012. dec. 4. 14:04

Nem tudom, az én párom elég tűrhetően keres, mégis eltitkolja mások előtt a fizetését, ha szóba kerül, felét letagadja, hogy ne legyen kínos csönd, hogy megelőzze a beszólást, gúnyos megjegyzéseket. Szerintem elég rendes, humora is van, és nem utolsó sorban roppant intelligens.


Amikor hozzámentem, semmije sem volt neki, csak egy mérnöki diplomája, amit kamatoztatott. Önbizalma semmi, és folyton attól rettegett, hogy képes lesz-e majd gondoskodni egy családról, megállja-e majd a helyét az életben. Szóval tisztességes és felelősségtelejes ember. Még ő is belátta, hogy egy nőnek azért kell az anyagi biztonság, még akkor is, ha az keres magának pénzt, és nem kell támogatni jobbról-balról. Ő akkor érezte magát igazán férfinak, ha sok mással együttvéve az anyagi helyzete is rendben van.


Korábban voltak szerényebb körülmények közt élő barátaim is. Nem zavart az anyagi helyzetük. De amikor két év alatt kétszer tudtunk csak elmenni diszkóba, mert nem volt pénze, az azért nem volt egy túl jó buli egy tizenéves lánynak, hogy mindig otthon ültünk, és néztük egymást, se egy mozi, se egy színház. Mégsem emiatt szakítottunk. A pasi még most is szingli, túl a harmincon.


Talán ez is árulkodik valamiről.

412. kailynwyatt (válaszként erre: 407. - Michelle.r)
2012. dec. 4. 14:03
Haha, nem :-DDD De annak olyan nehéz ellenállni, amikor valaki házhoz jön a pofonért.
411. michelle.r (válaszként erre: 404. - Mazsinka)
2012. dec. 4. 13:33
Áááááááááááááá, dehogy. A pénzes köcsögnek sincs hunora és nem is helyes. És főleg tuti, hogy nem tisztességes ;)))
410. michelle.r (válaszként erre: 397. - Bd55e3f068)
2012. dec. 4. 13:29
Na, jól viszed a szót, kiszálltam ;) Takarodom a dolgomra :DDD Nem, nem a konyhába ;)
409. michelle.r (válaszként erre: 393. - Bd55e3f068)
2012. dec. 4. 13:27
Ehhez csatlakozni tudok.
408. michelle.r (válaszként erre: 385. - Fc3b54dcf7)
2012. dec. 4. 13:24

Minthogy mostanában nem kell attól tartanom, hogy hajamnál fogva elrabol egy széles vállú tatár fejedelem - kevésbé fontos a férfi hősiessége, ereje ;))


Sokkal egyszerűbb lenne az élet, ha a hiányzó információkat kérdésekkel szereznék meg az emberek, kinyilatkoztatások helyett.


Valaki azt mondta itt sokkal korábban, hogy egyetem mellett elindított egy szolgáltatást, amivel igen jól keresett. Nem kellett sokat várni, hogy valaki finoman szólva leprostizza :/

407. michelle.r (válaszként erre: 363. - Kailynwyatt)
2012. dec. 4. 13:08

Minden ígéretedet megszeged? ;P


:DD

406. michelle.r (válaszként erre: 358. - Kukacc)
2012. dec. 4. 13:07

A felháborodásodat már csak azért sem értem, mert saját magad is példa vagy arra, hogy aki ambíciózus, az mégis csak "fel tud mutatni valamit" - blöööö, de utálom ezt a kifejezést ;))


Ha te az ápolónői fizetésedből tudtad a szüleidet havi 50-70 ezerrel támogatni, akkor jelentős megtakarításod lenne már, ha nem nekik adod.


És ha csak egyetlen egy ember van, aki ezt meg tudja tenni, már nem igaz az állítás, hogy lehetetlen.

405. Mazsinka (válaszként erre: 398. - B1e131b6d7)
2012. dec. 4. 12:59

És még valami: nem véletlen, hogy itt vagy, ezen a NŐI portálon. Nyilván nincs barátnőd, túl harmincon, és az foglalkoztat, hogy ciki-e, ha semmid sincs, ha épp nincs, ezt nem tudhatom.


Nem kell mindig kimondani a nőknek, amit gondolsz róluk. Nem kell azt mondani, hogy tessék, itt egy rózsa, neked vettem, de baromi drága volt, és nem kapsz máskor, ha nem főzöl vacsorát, ha véletlenül munkanélkülivé válsz, ne is hidd, hogy támogatlak, te nyafogó, kényes kis béka!


Tanulj meg gálánsnak,előzékenynek lenni, tanuld meg tenyerén hordozni a nőt, és meglátod, nem lesz hálátlan. Csak így jársz jól. És most nem feltétlenül az anyagiakra gondolok.

404. Mazsinka (válaszként erre: 398. - B1e131b6d7)
2012. dec. 4. 12:45
Úgy látom, te baromira félreértettél valamit abból, amit írtam. Leegyszerűsítem neked: van két pasi, mindkettő humoros, okos, kedves, tisztességes...az egyiknak van pénze, a másiknak nincs. Normális, hogy azt választom, akinek van. Viszont ha csak pénze van, és az előbb felsorolt tulajdonságai nincsenek, akkor azt választom, aki kedves, humoros, intelligens, még akkor is, ha csóró.
403. Mazsinka (válaszként erre: 369. - B1e131b6d7)
2012. dec. 4. 12:39
Na látod, ezért nincs barátnőd. :)
402. Mazsinka (válaszként erre: 367. - B1e131b6d7)
2012. dec. 4. 12:39
Akkor jó lesz belehúzni, és villantani némi lóvét, mert a szopós csajok nem buknak a lúzerekre. :)
401. Idhikai (válaszként erre: 397. - Bd55e3f068)
2012. dec. 4. 12:34
Nem éreztem, hogy tragédiát írtam volna... nem látom tragikusnak én sem, csak egy tendencia figyelhető meg... szerintem. Engem már nagyon nem fog érinteni, hogy milyen pasit válasszak 5-10-20 év múlva. :)))
400. Idhikai (válaszként erre: 398. - B1e131b6d7)
2012. dec. 4. 12:32

... rossz embert céloztál még a kérdéseddel! :)

Elváltam 15 éve egy 3 éves és egy 6 éves gyerekkel, gyerektartás és minden támogatás nélkül neveltem és iskoláztattam/iskoláztatom őket, nem akárhogyan. Vallom, hogy az váljon el, aki képes egyedül viselni a terheket, mert a másik félnek is joga van a további életre. Azt tudjuk, hogy egy elvált férfinek, akinek viszik a fizetése felét, nem könnyű utána új életet kezdeni. A gyerekeim és az apjuk között a kapcsolat folyamatos és remek.


Deeeeeee... tetszik, nem tetszik, ha a volt férjem egy tökös pasas lett volna, ezt nem fogadja el, hanem dolgozik ezerrel, hogy a gyermekei életét segítse. Lényegtelen, én választottam, tehát elvittem a balhét. :)


Egyenrangúság egy kapcsolatban? ... hm... hja... nos azt hiszem, a férfiak hamarosan tornászhatnak érte ezerrel! :))

399. bd55e3f068 (válaszként erre: 398. - B1e131b6d7)
2012. dec. 4. 12:28
A jelenlegi helyzetben az a szép, hogy mindenki eldöntheti, milyen kapcsolatot szeretne. Ha neked a feminista típus jön be, akkor egy olyan nővel állsz össze, ha meg azt szeretnéd, hogy te legyél az úr a háznál, akkor ehhez keresel társat.
398. b1e131b6d7 (válaszként erre: 388. - Idhikai)
2012. dec. 4. 12:12

Döntsétek már el, hogy mit akartok, anyagi biztonságot a férfitől, hogy eltartson, de akkor nektek a jogaitok, meg az érzelmeitek senkit nem érdekelnek -> állsz a konyhában és kihordod a gyereket és csend. Vagy egyenrangú társat és akkor figyelünk a jogaitokra, érzelmeitekre, de akkor a nehézségekből, a felelősségből is kiveszitek a részeteket.


Az sajnos nem megy, hogy a rossz doglokban a genetikai szerep játszik (=dógozzon a férfi), a jó dolgokban (jogok, nagyvilági élet, tisztelet) meghát ugye egyenlőség van. Ebbe rokkannak bele sokan, mert az csak később derül ki, hogy egy ilyen vérszívóval állt össze az ember.


Ezért kell MINDIG házassági szerződést kötni, oszt' ha nem úgy alakul a dolog, kis veszteséggel tovább lehet lépni.

397. bd55e3f068 (válaszként erre: 392. - Idhikai)
2012. dec. 4. 12:10
Szerintem egyáltalán nem ilyen tragikus a helyzet. A relatív gyengülés nem kell, hogy valós gyengülést jelentsen. Pontosabban, aki férfi, az egy karakán nő mellett is férfi marad. Aki meg egy határozott nő oldalán összeesik, az egy gyenge és jellemtelen mitugrász, aki amúgy csak a kompenzálás kedvéért vágná szájon az asszonyt, hogy takarodjon vissza a konyhába.
396. b1e131b6d7 (válaszként erre: 389. - Fc3b54dcf7)
2012. dec. 4. 12:02
Áááá de jól látod a dolgokat, te nem lehetsz nő, vagy... félve merem leírni... lehet hogy van agyad!?? :)
395. Idhikai (válaszként erre: 394. - Fc3b54dcf7)
2012. dec. 4. 12:02
Neked is szép délutánt!
394. fc3b54dcf7 (válaszként erre: 392. - Idhikai)
2012. dec. 4. 12:02
Ez nagyon jó kérdés, mindenképp érdemes agyalni rajta, de sajnos, most mennem kell. Legyen nagyon jó délutánotok, még jelentkezem.
393. bd55e3f068 (válaszként erre: 389. - Fc3b54dcf7)
2012. dec. 4. 12:02
A saját nevemben annyit mondanék, hogy nem várom el, hogy eltartson, de ugyanazt elvárom tőle, amit magamtól is.
392. Idhikai (válaszként erre: 389. - Fc3b54dcf7)
2012. dec. 4. 11:59
... hát igen, és éppen ez az átmenet okozza a zavart. Ha eltartjuk magunkat, képesek vagyunk önállóan gondoskodni a gyerekeinkről... és képesek vagyunk, ezen nem vitatkozom.... hol is a férfiszerep? A férfiak nagyobb bajban vannak, mint mi, ... és egyensúly van mindig... ahogy a nők erősödnek a férfiak úgy gyengülnek... hová vezet?
391. bd55e3f068 (válaszként erre: 385. - Fc3b54dcf7)
2012. dec. 4. 11:59
Ez egy kissé kicsavart szocializációs történet. Amúgy szerintem nem, egyáltalán nem baj, hogy nem olyan férfiakra alapozzák a családot a nők, akik CSAK dugni jók.
390. bd55e3f068 (válaszként erre: 382. - Fc3b54dcf7)
2012. dec. 4. 11:56

Nem szeretnék az ismerősödről ennyi háttér információ alapján vitatkozni. 29 évesen számomra már nagyon nem mindegy, hogy hogy álmodozik valaki. Teszi a dolgát és mellette dolgozik az álmaim, vagy él bele a világba és ötletelget esténként borgőzösen a haverokkal. Egyáltalán mennyire reálisak azok az álmok...


A férjemnek is vannak álmai, tervei. Tesz is értük, és ebben támogatom is. Nekem is van megvalósítani valóm, és én is kapok tőle segítséget. Meg vannak közösek is. Kellenek ötletek, álmok tervek, de amíg azt elérjük, addig is kell valamiből élni, és minden megalkotásához is kell pénz, ha máshogy nem, akkor időben mérve.

389. fc3b54dcf7 (válaszként erre: 388. - Idhikai)
2012. dec. 4. 11:55
talán pont a hagyományos rendszernek a válságát éljük napjainkban. Megváltoztak a körülmények: a nők is tanulnak - dolgoznak, ezzel már a korábbi "női" szerep is megváltozott. Viszont, azáltal, hogy tudnak pénzt keresni, nem annyira kiszolgáltatottak, mint anno, mondjuk, kétszáz vagy száz éve, amikor "apu" kereste a pénzt. Ha abban feministák vagyunk, hogy kevésbé függjünk egy férfitól, miért várjuk el továbbra is, hogy eltartson minket? Miért nincs annyi önbizalma sok nőnek, hogy elhiggye, hogy képes lehet önállóan is boldogulni? Persze, ezt most nagyon sarkítva írom, hiszen van egy csomó befolyásoló tényező. Szerintem hatalmas változások vannak folyamatban, és most egy átmeneti állapot van, amit mind a nők, mind a férfiak nehezen viselnek.
388. Idhikai (válaszként erre: 385. - Fc3b54dcf7)
2012. dec. 4. 11:39
Én nem így látom... az, hogy a férfi felelős anyagilag a családért az szerintem genetikailag kódolva van. A nő a családi tűzhely őrzője volt, gyerekeket szült és nevelt, gondoskodott a ház körüli munkákról, az idős szülőkről... stb. Én pl. ebben látom azt, hogy sok férfi roggyant meg az utóbbi években, amikor is nem tudnak már megfelelni az alapkódolásnak...
2012. dec. 4. 11:37
bocs, elég szétszórt voltam: igen, legyen cél! De az ne feltétlenül a sok pénz legyen. Annyi más szép és jó cél van a világon (nem a világbékére gondoltam...:)
386. fc3b54dcf7 (válaszként erre: 383. - Idhikai)
2012. dec. 4. 11:35
Ez szerintem is fontos - egyetértek. :)
2012. dec. 4. 11:35
Olvastam valahol egy érdekes cikket arról, hogy a történelem folyamán mi volt fontos a nőknek egy férfiban. Anno a férfiasságot, erőt, becsületességet, határozottságot várták el egy férfitól. Ahogy az idő telt, ezek a tulajdonságok egyre inkább veszítettek a jelentőségükből, és most az anyagi biztonság iránti vágy simán megelőzi ezeket. A cikk utsó mondata: a korábban fontosnak ítélt tulajdonságokat felmutató férfiak manapság szerető funkciót töltenek be...nem szomorú ez???
384. agis
2012. dec. 4. 11:34
Igen. Ciki
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook