Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerinted melyik az igaz vallás? fórum

Szerinted melyik az igaz vallás? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
541. de6dcdc43c (válaszként erre: 540. - 54840f0fce)
2011. máj. 20. 12:00
Ezt nem elfogadni kell, tapasztalni:D Sosem fogadtam el semmit, aminek nem tapasztaltam meg a valóságát, és nem egyezett az én értékrendemmel.:)
540. 54840f0fce (válaszként erre: 537. - De6dcdc43c)
2011. máj. 20. 11:56
Ez most legalább annyira lehet elfogadni, mint a másik tanokat...
539. de6dcdc43c (válaszként erre: 535. - 54840f0fce)
2011. máj. 20. 11:55
Ahol ezek a cselekedetek nincsenek meg, ott csak erőtlen rituálékról van szó. Aminek sefüle-se farka:)
538. 54840f0fce (válaszként erre: 536. - Zizisicc)
2011. máj. 20. 11:55
Szerintem is!:)
537. de6dcdc43c (válaszként erre: 535. - 54840f0fce)
2011. máj. 20. 11:55

A hit cselekedetek nélküól halott.Magyarul erőtlen, és semmit nem ér. Amit tapasztalnak is sokan. Várják as csodát és nem történik semmi, csak a néma szobrok csendje az amit tapasztalnak.


Mik a cselekedetek:

1./megtérés

2./vízkeresztség

3./bűnvallás

és mind ezeknek a koronája-ami felteszi az I-re a pontot:


4.Szent Lélek keresztség- ez az a bizonyos ajándék, ami erővel ruházza fel az embert.ű

Ahogy Jézust is, mikor kijött a Jordánból.

536. Zizisicc (válaszként erre: 535. - 54840f0fce)
2011. máj. 20. 11:54
Nem.
2011. máj. 20. 11:51
Istenbe vetett hitem csak akkor létezhet, ha csatlakozom valamelyik-bármelyik-gyülekezethez???
2011. máj. 20. 11:51

533-ashoz kieg:


Jn 3,8 A szél fú, a hová akar, és annak zúgását hallod, de nem tudod honnan jő és hová megy: így van mindenki, a ki Lélektől született


Ez a Szent Lélek keresztséget takarja.

533. de6dcdc43c (válaszként erre: 526. - 40163fd81d)
2011. máj. 20. 11:48

Ez a pont, minden pünkösdi ember életében bekövetkezett(az enyémben is. Mert az ajándék nem más, mint a valóság leleplezése:



6. Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik őt keresik.

2011. máj. 20. 11:45
Minden vallás összekapcsolódik, egy vallás léteik, ezeknek az ötvözete.
531. de6dcdc43c (válaszként erre: 526. - 40163fd81d)
2011. máj. 20. 11:44

Hallgathatnék(amivel csak magamnak könnyíteném meg a helyzetem)-de nem teszem.


Kapsz egy útravalót tőlem. Lehet, hogy csak napokba fog telni míg megérted, de érdemes rászánni egy kis gondolkodást. Ez a hit hőseiről szól, és a mai pünkösdiekről is:


Zsidókhoz írt levél 11. rész


1. A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.

2. Mert ezzel szereztek jó bizonyságot a régebbiek.

3. Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy a mi látható, a láthatatlanból állott elő.

4. Hit által vitt Ábel becsesebb áldozatot Istennek, mint Kain, a mi által bizonyságot nyert a felől, hogy igaz, bizonyságot tevén az ő ajándékairól Isten, és az által még holta után is beszél.

5. Hit által vitetett fel Énokh, hogy ne lásson halált, és nem találták meg, mert az Isten felvitte őt. Mert felvitetése előtt bizonyságot nyert a felől, hogy kedves volt Istennek.

6. Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik őt keresik.

7. Hit által tisztelte Istent Noé, mikor megintetvén a még nem látott dolgok felől, házanépe megtartására bárkát készített, a mely által kárhoztatá e világot és a hitből való igazságnak örökösévé lett.

8. Hit által engedelmeskedett Ábrahám, mikor elhívatott, hogy menjen ki arra a helyre, a melyet örökölendő vala, és kiméne, nem tudván, hová megy.

9. Hit által lakott az ígéret földén, mint idegenben, sátorokban lakván Izsákkal és Jákóbbal, ugyanazon ígéretnek örökös társaival.

10. Mert várja vala az alapokkal bíró várost, melynek építője és alkotója az Isten.

11. Hit által nyert erőt Sára is az ő méhében való foganásra, és életkora ellenére szűlt, minthogy hűnek tartotta azt, a ki az ígéretet tette.

12. Azért is egytől, még pedig mintegy kihalttól annyian származtak, mint az égnek csillagai sokaságra nézve, és mint a tenger partja mellett a fövény, mely megszámlálhatatlan.

13. Hitben haltak meg mindezek, nem nyerve meg az ígéreteket, hanem csak távolról látva és üdvözölve azokat, és vallást tevén arról, hogy idegenek és vándorok a földön.

14. Mert a kik így szólnak, nyilván jelentik, hogy hazát keresnek.

15. És hogyha eszökbe jutott volna az, a melyből kijöttek, volt volna idejök a visszatérésre.

16. Így azonban jobb után vágyódnak, tudniillik mennyei után; azért nem szégyenli őket az Isten, hogy Istenöknek neveztessék, mert készített nékik várost.

17. Hit által áldozta meg Ábrahám Izsákot, próbára tétetvén, és az egyszülöttet vitte áldozatul, ő, ki az ígéreteket nyerte,

18. A kinek meg volt mondva: Izsákban neveztetik néked mag;

19. Úgy gondolkozván, hogy az Isten a halálból is képes feltámasztani, miért is őt példaképen visszanyerte.

20. Hit által áldá meg a jövendőkre nézve Izsák Jákóbot és Ézsaut.

21. Hit által áldá meg a haldokló Jákób a József fiainak mindenikét, és botja végére hajolva imádkozott.

22. Hit által emlékezett meg élete végén József az Izráel fiainak kimeneteléről, és az ő tetemeiről rendelkezett.

23. Hit által rejtegették Mózest az ő szülei születése után három hónapig, mivel látták, hogy kellemes a gyermek, és nem féltek a király parancsától.

24. Hit által tiltakozott Mózes, midőn felnövekedett, hogy a Faraó leánya fiának mondják,

25. Inkább választván az Isten népével való együttnyomorgást, mint a bűnnek ideig-óráig való gyönyörűségét;

26. Égyiptom kincseinél nagyobb gazdagságnak tartván Krisztus gyalázatát, mert a megjutalmazásra tekintett.

27. Hit által hagyta oda Égyiptomot, nem félvén a király haragjától; mert erős szívű volt, mintha látta volna a láthatatlant.

28. Hit által rendelte a páskát és a vérnek kiontását, hogy az öldöklő ne illesse az ő elsőszülötteiket.

29. Hit által keltek át a veres tengeren, mint valami szárazföldön, a mit megpróbálván az égyiptomiak, elnyelettek.

30. Hit által omlottak le Jérikónak kőfalai, midőn hét napig köröskörül járták.

31. Hit által nem veszett el Ráháb, a parázna nő az engedetlenekkel együtt, befogadván a kémeket békességgel.

32. És mit mondjak még? Hiszen kifogynék az időből, ha szólnék Gedeonról, Bárákról, Sámsonról, Jeftéről, Dávidról, Sámuelről és a prófétákról;

33. A kik hit által országokat győztek le, igazságot cselekedtek, az ígéreteket elnyerték, az oroszlánok száját betömték.

34. Megoltották a tűznek erejét, megmenekedtek a kard élitől, felerősödtek a betegségből, erősek lettek a háborúban, megszalasztották az idegenek táborait.

35. Asszonyok feltámadás útján visszanyerték halottjaikat; mások kínpadra vonattak, visszautasítván a szabadulást, hogy becsesebb feltámadásban részesüljenek.

36. Mások pedig megcsúfoltatások és megostoroztatások próbáját állották ki, sőt még bilincseket és börtönt is;

37. Megköveztettek, kínpróbát szenvedtek, szétfűrészeltettek, kardra hányattak, juhoknak és kecskéknek bőrében bujdostak, nélkülözve, nyomorgattatva, gyötörtetve,

38. A kikre nem volt méltó e világ, bujdosva pusztákon és hegyeken, meg barlangokban és a földnek hasadékaiban.

39. És mindezek, noha hit által jó bizonyságot nyertek, nem kapták meg az ígéretet.

40. Mivel Isten mi felőlünk valami jobbról gondoskodott, hogy nálunk nélkül tökéletességre ne jussanak.

530. de6dcdc43c (válaszként erre: 526. - 40163fd81d)
2011. máj. 20. 11:41

A legbölcsebb dolog az, hogy ha tapasztalsz-még ha a világ meg is hökken rajta és el sem tudja fogadni-azt vállalod. és ne maradsz csendben. Tudva azt, hogy ha 100 emberből 1-nek eljut a szyívéig, akkor elmondhatod, hogy annak az 1-nek tudtál abban segitení, hogy megtapasztalja azt, amire még a legvadabb álmaiban sem gondol.:)


Többek között ezért is vállalja sok pünkösdi keresztény az igazat, annak ellenére, hogy tudja 2 leirt mondata után mey a fujjogás.


Mikor jösz már erre rá?:DDDD


Én mindig is mindenben az eredetit szeretem.Ami nem csak várja a csodát-de tapasztal is.:DDDDD

529. 54840f0fce (válaszként erre: 528. - 40163fd81d)
2011. máj. 20. 11:24
:)
528. 40163fd81d (válaszként erre: 527. - 54840f0fce)
2011. máj. 20. 11:24
A tiédet!:DDD
2011. máj. 20. 11:23
A fenekét
2011. máj. 20. 11:22

Nem fogok vitázni veled vallási kérdésekben,mivel eleve nincs alapja.

Én nem vagyok vallásos,sem hívő,még csak elveim sincsenek.

Hitetlen kontra hívő felállásból semmi nem sülhet ki.

A Hívő kontra hívőből hatalmas veszekedés,és melldöngetés a végkifejlet,ahogy tapasztaltam.

Szóval szerintem a legbölcsebb dolog a hitünket nem bizonygatni,hanem megélni,és aszerint élni szépen csendben.És ha valaki így tesz,akkor az valszeg' valóban igaz hittel éli az életét.

:))

525. de6dcdc43c (válaszként erre: 520. - Lestrange)
2011. máj. 20. 11:19
Egyetlen egy vallás nem egyezik meg vele-egyedül a zsidó-keresztény,Biblia alapu-pünkösdi karizmatikus.Ott a visszacsatolás is meg van, ami elengedhetetlen. Az összes többi közelébe nincs.
524. de6dcdc43c (válaszként erre: 518. - Nagual)
2011. máj. 20. 11:17
Ez nem igaz.
523. de6dcdc43c (válaszként erre: 522. - 40163fd81d)
2011. máj. 20. 11:17
A fenéket:DD
522. 40163fd81d (válaszként erre: 518. - Nagual)
2011. máj. 20. 11:16
Perfekt!:))
521. 10c97b2309 (válaszként erre: 520. - Lestrange)
2011. máj. 19. 18:47
Nem vitázom... :) Én elmondtam mit gondolok, és a Biblia sem változtat ezen. :))
520. Lestrange (válaszként erre: 519. - 10c97b2309)
2011. máj. 19. 15:01
Onnan tudhatod, hogy kinyitod a Bibliát, és olvasod, és amelyik vallás teljesen megegyezik vele, az az igaz vallás.
2011. máj. 13. 20:12
Szerintem nem létezik olyan hogy "igaz vallás"...honnan tudhatnánk melyik az igaz vallás?? Sehonnan... Mindannyian mások vagyunk, mindannyian másban hiszünk......
518. Nagual
2011. máj. 13. 19:58
Minden ösvénynek lehet szíve, kérdés, hogy számodra van-e. Melyik igaz? Az nem igazán lehet igaz amelyik megköveteli, hogy ezt vagy azt higyjed. Ettől függetlenül minden vallás lehet igaz a maga módján, de egyben hamis is a felvett forma és a szavak korlátozottsága miatt. Lényegük túlmutat a formán, az értelmen, de még a gondolaton is.. A vallások csak a tanításokra szabott ruhák (címkék) szerepét töltik be amiket értelmetlen összehasonlítani, hiszen csak más 'szabó készítette, más kultúra formálta meg. A formalitásuk eltérő, de az eszenciájuk lényegében ugyanaz. Ezek csak útjelző táblák amik irányt mutatnak nem pedig 'névtáblák' ahogy általában élünk velük és bármelyiknél is ragadunk le, biztosak lehetünk abban, hogy nem a tanítás szerint cselekszünk csupán azonosulunk egy címkével és a tanításra jellemző formával.. Ami persze erőt és célt ad akár egy életen keresztül, talán még igaznak is érezzük, hogy igen! Ez az! :D Ezek után természetes az a gondolat, hogy az én vallásom az igazi.. Hogyne... Nagyon éhes a kicsi egó, de nem muszáj ezzel etetni.. :D Lehet valaki darwinista, kersztény vagy akármilyen vallású, önigazolást szerezhetünk az által, hogy azonosulunk valamelyik formával. Mindegyik vallás segíthet a keresésben, egyengetheti az utad egyik többé másik kevésbbé, de egy idő után akadállyá válnak sajátos korlátaik miatt amiket egyáltalán nem könnyű levetni miután beépültek az életünkbe. A végén az ember úgy is ráébred, hogy azt kereste ami mindig is 'itt volt nem 'ott és a helyet ahova megérkezett, hihetetlen módon nem mekkának, hanem önmagának hívja. Csupán már nem cipeli azt a terhet amit az útja során felvett és hozzáadott önmagához..
2011. máj. 13. 15:12

Lehetseges hogy a Budhizmus ? !

A Budhizmus az egyetlen vallasfilozofia ami miatt meg eddig nem folyt ver , es ez a teny nem semmi !

2011. máj. 13. 13:59
Az az igaz vallás, amelyik a Bibliát tanítja, a Bibliát követi, és csak arról beszél, ami benne van, nem költ hozzá, nem tesz hozzá, nem változtat rajta, úgy cselekszik mindent, ahogy abban le van írva. Na most ezek alapján az egyházak 99%-a kizárható, mert a tízparancsolatban az Úr napjaként a szombat van feltüntetve. Ehhez képest, mindenki vasárnapot ünnepel, mert valaki áttette a vasárnapra. Mind tudjuk ki, és a készülő vasárnaptörvény is csak a Jelenések könyvét igazolja. Nem az összes egyház igaz. Az az igaz egyház, mely már Krisztus korában is létezett, és az Úr parancsolatait megtartja, és az ő szavát tanítja, nem pedig a saját ötleteit.
515. kanella (válaszként erre: 511. - Castellina)
2011. febr. 11. 09:56
Mire gondolsz a Kihasznalas alatt?Ez miben nyilvanul meg?Mert az egyhazban ahova en tartozom nem tapasztaltam ilyet.
514. 8b8ee6c7f8 (válaszként erre: 513. - Castellina)
2010. szept. 24. 17:52

A kereszténység sok esetben már köszönő viszonyban sincs egyes "keresztény" egyházak vallásos tanaival. (vagyis fordítva)

Mert a céljuk valóban az, amiről Te beszéltél.

Ellenben a kereszténységgel. És nagy hiba az egyházak vallásos tanain, vagy megnyilvánulásain keresztül megítélni magát a kereszténységet.

Ez max annyit mutat, az egyházak, mint intézmények megbuktak.

513. Castellina (válaszként erre: 512. - 8b8ee6c7f8)
2010. szept. 11. 19:10
az egyházak, de azok vallás nélkül nem sokra mennek:)
512. 8b8ee6c7f8 (válaszként erre: 511. - Castellina)
2010. szept. 5. 14:39
Most akkor a vallások, vagy az egyházak? :)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook