Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerinted lehet futni gerincsérvvel? fórum

Szerinted lehet futni gerincsérvvel? (tudásbázis kérdés)


21. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Furia-nes)
2011. szept. 20. 22:41

Súlyzózni nem kellene. Én úgy szoktam, hogy a hátamon fekszek, mind a két kezemben 3,5-3,5 kg-os súlyzók vannak és azokat emelgetem.

Ha ugyanezeket a súlyzókat ülve vagy állva emelgetem, akkor tuti, hogy fáj másnap a derekam és a lábam.

Nem tudom, hogy mióta van ilyen bajod, de első a gerinc melletti izmok megerősitése!!!!! A gyógytornát is csak akkor lehet el kezdeni, ha nincs gyulladás! És meg kell tanulnod a helyes testtartást és mozdulatokat is. Ha már ezek mennek, akkor jöhet a többi mozgás. Ezzel a betegséggel nem szabad szórakozni, mert akár le is bénulhat az ember!

Tehát doki, ahol kaphatsz beutalót gyógytornára, fürdőre, stb. Tanulj meg élni a betegséggel, majd csak aztán a többi mozgás (futás, stb.). Még a bicajozásnál is speciális technikát kell megtanulnunk, hogy a rázkódástól ne álljon be a derekunk.

Csak óvatosan!!!!!

20. furia-nes (válaszként erre: 17. - Kocos tündér)
2011. szept. 20. 22:20
Köszi:)A futópad is jó a beton helyett,ugye?Sajnos fogynom is kellene kb.15kilót(176 cm és 80kiló vagyok),és ezért gondoltam a futásra,meg súlyzózni is szeretnék,de azt szerintem nem lehet.Rengeteg torna dvd-m van,esetleg azokkal kombinálnám a futást.
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Cbartus)
2011. szept. 20. 09:36
Ilyet nem szabad leírni, hogy ajánlani tudod, hiszen nem tudhatod kinek milyen mértékű, ezt mindenki a kezelőorvosától kellene, hogy megkérdezze és tegye függővé attól is ő, hogy érzi magát. szakorvos is MR ismeretében tud felvilágosítást adni. Nekem volt, van sérvem tudom miről beszélek, volt, hogy 3 hónapig csak fekhettem, és a kocsiban is fekve utazhattam, (szuper neurológus tanácsára)igaz a fájdalomtól fel sem merült bennem a futás :DDD
2011. szept. 20. 08:46
Nekem az úszást és a kerékpározást ajánlotta csupán az orvost a séta mellett.
2011. szept. 20. 08:12

Lehet futni, de inkább csak lassan kocogni és azt is fokozatosan. Nekem azt mondta a doki, hogy sétáljak először egyre többet, a legjobb a puha, egyenletlen talajon való séta. Jó minőségű, puha futócipőt kell választani, ez nagyon fontos és a legjobb ha nem betonon futsz, hanem rendes un. gumi futópályán.

A futás mellett nagyon fontos még, hogy megerősítsd a házgerinc melletti izomzatot. erre van egy nagyon jó torna /gerinctorna-kezdő, gerinctorna-haladó/. A müllerben is láttam, hogy lehet kapni ezeket a dvd-ket, de a netről is letölthető több oldalról is.

Ezeket érdemes heti 2-3x elvégezni. Erősítő és nyújtó gyakorlatokat tartalmaz.

16. bnedora (válaszként erre: 7. - 6b006fc769)
2011. szept. 20. 07:08
Egyetértek!
15. bnedora (válaszként erre: 5. - Riti72)
2011. szept. 20. 07:07
De úszásból is inkább a hát vagy a gyorsúszás ajánlott. Foci teljesen kizárva, vagyis a hirtelen mozdulatváltozás.
2011. szept. 20. 06:10
Nekem 2 gerincsérvem van és így kezdtem el a futást,azóta sokkal jobb a derekam,és tulajdonképen nem is veszem észre,hogy gond van vele,én csak ajánlani tudom mindenkinek a futást.
2011. szept. 20. 05:53

Elvileg nem lehet és a többi olyan mozgás is tiltott, amely közben rázkódik a gerinc, illetve elfordul.


Gyakorlatilag: Nekem is van egy pár sérvem 5 db deréknál. Volt 11 rossz évem, akkor mozdulni sem birtam. Aztán jártam egy jó gyógytornászhoz és azóta is rendszeresen végzem a speciális gerinctornát, amitől a gerinc melletti izom megerősödött. Én járok futni és bicajozok is és természetesen tornázok is.

Legjobb persze az úszás (ezt mondják), de én nem tudok rendesen úszni és az uszoda belépő is drága.

2011. szept. 20. 04:05
Nem.
11. 636640b917 (válaszként erre: 1. - Furia-nes)
2011. szept. 20. 01:22
Ha valóban van sérved ilyen kérdést fel sem dobsz...
10. KA79
2011. szept. 20. 00:15
Volt egy gerincsérves ismerősöm, elhizott fiatal kora ellenére nagymamaként nézett ki buzditottam sportra, de vigyázni kell. Akaraterő kell mindenhez!
2011. szept. 19. 23:51

Nekem szerencsére sérvem nem volt, időben kaptuk el. Minden olyan mozgást eltiltottak, ami a gerinc rugózását eredményezi (futás, ugrálás, lovaglás, bringázás is, ha kátyús utakon megyek). Helyette úszást, McKenzie tornát javasoltak, vagy talajon végezhető tornákat.

Elég merész vagy, ha sérvvel mész futni. Én a helyedben nem játszanék ezzel...

8. 02869dba2a (válaszként erre: 1. - Furia-nes)
2011. szept. 19. 23:46
elég veszélyesen hangzik
2011. szept. 19. 23:03
Nekem brutálisan hangzik. Biztos lényeges kérdés, hogy pontosan hol van, milyen fokú, stb. Szerintem "kérdezze meg kezelőorvosát..." a gyógyszerészt nem kell;)
2011. szept. 19. 23:00

Én nem erőltetném, nehogy valami ideggyulladás legyen belőle. Biztos nem fájt még eléggé, mert egyébként eszedbe se jutna, nem is kívánom Neked.


szobakerékpár, úszás, pilates torna, amit javasolnék.

2011. szept. 19. 22:45
Nem ajánlott. Legalábbis az én férjemnek ezt mondta az orvosa. A lovaglás szintén kifejezetten kerülendő. Amit viszont lehet: úszás
2011. szept. 19. 22:31
Miért ne?
2011. szept. 19. 22:17
Igen
2011. szept. 19. 22:16
Ha bírsz....még 19 év után sem... max. döcögök...
2011. szept. 19. 22:15
Szerinted lehet futni gerincsérvvel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook