Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki fogok futni az időből? Miért érzem ezt? Még "nem lehet" gyerekem. fórum

Ki fogok futni az időből? Miért érzem ezt? Még "nem lehet" gyerekem. (beszélgetős fórum)


1 2
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Liliom10)
2021. szept. 16. 18:22

A szülők sajnos nem tudnak segíteni. Ők sem állnak jól anyagilag.


Beszéltünk a barátommal egyébként és megígérte, hogy lesz babánk csak várjunk még.

Ettől még folyton a témán rugózok.

58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - Epresturmix)
2021. szept. 16. 18:20

Tudom, igen, tudom.

Ezért várok még, de rohadt nehéz.

Meg minden ismerősöm mostanában esik teherbe. Az mondjuk igaz, hogy 5-10 évvel idősebbek nálam.

57. liliom10 (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 13:50

Azt ne vedd negatív válasznak, hogy általában sokkal nagyobb élettapasztalattal próbáljuk mindenre felhívni a figyelmedet !

Elsősorban a saját jövődre gondolj most ! Ne hidd, hogy 1-2 gyerek mellett könnyű tanulni, ha később mégis szeretnél ! Most vagy folyamatos tanulásban, sokkal könnyebb. Azért is írom, mert anyagilag se álltok úgy, hogy babát vállaljatok, de ezt esetleg megoldanátok, ha mindkettőtök szülei folyamatosan segítenétek . De a Te jövőd mellett nagyon-nagyon fontos szempont, hogy a barátod még(?) nem akar gyereket !!! Ő mint férfi még valószínű, nem akar apuka lenni, fiatalnak érzi magát hozzá. Az is lehet, hogy reálisan látja a mostani élethelyzeteteket, és két lábbal áll a földön. És még az is lehet, hogy annyira nem szeret, hogy az egész életét Veled képzelné el ! Mi van, ha 1-2-5 stb. év múlva szakítotok, Te pedig ott maradsz egy pici gyerekkel, csak azért, mert erőltetted, hogy párodból apát csinálj ? Lehet, hogy ennek a "gyereket akarok mielőbb" hozzáállással elvadítod magadtól a srácot, pedig jól összeillenétek, ha nem sürgetnéd.

56. Epresturmix (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 13:46
De bakker, 20 éves vagy. Se tapasztalat, semmi. Még életedben nem dolgoztál egy percet sem, nem kellett döntéseket hoznod, még semmiért nem vállaltál felelősséget. És egyből egy gyerekkel kezdenéd? Egy babát nem csak életben kell tartani, de valami értékrendet, tapasztalatot is át kell neki idővel adni. Érted? Magyarán a gyerekkel nőnél fel! Személyes véleményem az, hogy a gyereknek nem csak anyagi, de érzelmi stabilitás is kell és nem csak párkapcsolatra értendő. Nekem, hangsúlyozom nekem fontos lenne az, hogy a gyerekemnek átadjak valamit azokból amit én megtapasztaltam. Nem egy hülyét akarok nevelni, aki azt sem tudja miért van a világon. Pillanatnyi érzelmek miatt, nem döntenék elhamarkodottan. Élj, tapasztalj! Kemény világ jön. Szükség lesz rá! 😔
55. gabbbicica (válaszként erre: 54. - Aszparagusz)
2021. szept. 6. 13:33

arra írtam, hogy az albérletre talán nem kell olyan sokat várniuk, mint a saját lakásra.


Mert szülői segítség, vagy addigra gyűjtögetett alaptőke nélkül a saját lakás elég messze van.


De ha most elkezdenek a suli mellett dolgozni, félretenni, akkor már legalább lesz az albérlethez a kaucióra pénz, meg alapvető dolgokra a babának pár év múlva.

54. aszparagusz (válaszként erre: 47. - Gabbbicica)
2021. szept. 6. 13:29

Persze, hogy lehet albérletbe szülni.

De alapfeltétel, hogy mindketten akarják a babát. - itt ugye erről szó sincs.

Az sem árt, ha rendelkeznek rendszeres jövedelemmel, amivel a megélhetésüket biztosítani tudják.- itt ez sincs.

53. gabbbicica (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 13:08
Jártam levelezore, szorgalmi idoszakban szinte az osszes penteki es szombati napot az egyetemen toltottem.
52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Epresturmix)
2021. szept. 6. 13:06

Ezért szeretnék időben nekikezdeni. Még ha nem is most, akkor pár év múlva. Könnyebb azt a problémát orvosolni amely hamarabb kiderül.

Több negatív választ pedig nem kérek. Tények ismeretének hiányában minek beszélünk ilyenről?

51. Panna07 (válaszként erre: 49. - Epresturmix)
2021. szept. 6. 12:59
Ott a pont!
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Gabbbicica)
2021. szept. 6. 12:44

A legutolsó kérdésedre a levelező a válaszom, de a többire nem tudnék érdemleges választ adni.

Én sem tartom normálisnak amit érzek, de nehéz magamnak parancsolni. Nem tettek terén, hanem a gondolataimnak. Nem esnék direkt teherbe.

49. Epresturmix (válaszként erre: 41. - Panna07)
2021. szept. 6. 12:43
Az hagyján. Mi van, ha kiderül számára, hogy nem jön elsőre össze. Sem másodikra…vagy évekig?! Akkor hogy kikészülne!
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Panna07)
2021. szept. 6. 12:41

Tudom, hogy nem normális, ezért írtam, hogy szörnyen érzem magam.


Nem akartam egy édesanyát sem megbántani ezzel. Ők úgy látták jónak, úgy sikerült.

47. gabbbicica (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 12:39

Amugy szerintem alberletbe lehet szulni.


Most elmesz suli mellett dolgozni, ha a baratod is dolgozik, akkor elkezdtek félretenni a kozos eletetekre.


De azzal, hogy a tanulas mellett csak agyalasz vmi olyanon, amire jelenleg nincs lehetoseged, azzal nem sokra mesz.


Vagy gondold at a plusz-minusz oldalt, ha most terhes lennel.


- hol laknatok a babaval?

- mibol lenne penz minimalis (hasznalt) babafelszerelesre? (Kiságy, babakocsi, minimalis babaruha)

- hogyan tudnád folytatni a sulit? Ki lenne a gyerekkel, amig te a suliban vagy / tanulsz?

46. Panna07 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 12:38
Ok, de akkor se egészséges hogy ilyeneket érzel. Azért nem írom hogy nem normális hogy ilyeneket érzel, mert érzelmek terén nincs olyan hogy normális, nem lehet tudni, hogy mi zajlik valakinek a fejében, lelkében. Ezért is írom hogy nem egészséges mert csak magadnak ártasz ezekkel a kiborulásokkal és a végén elüldözöd a barátodat. Nem szégyen pszichológushoz fordulni, én is voltam és nagyon jól tettem.
45. Panna07 (válaszként erre: 42. - Gabbbicica)
2021. szept. 6. 12:36
Ja tényleg 😁
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Gabbbicica)
2021. szept. 6. 12:35

Nem, nem akarom ezt.

Csak leírtam az érzéseimet.

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - Panna07)
2021. szept. 6. 12:33

Hé! Nem ásom el őket! Az az ő életük.

Én szeretnék hamar babát. Ez csak magamról szól, magamra vetítettem ki.

42. gabbbicica (válaszként erre: 41. - Panna07)
2021. szept. 6. 12:24
Ez az a forum 😊😊😊
41. Panna07 (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 12:22
Menjél pszichológushoz, ha ilyen dolog kiborít, és ezt a legnagyobb jóindulattal mondom. Mi közöd hozzá hogy valaki 30 évesen fog szülni és hány éves lesz ha iskolás lesz a gyereke? Akkor azokat elásod akik 40 évesen szülnek? Szerintem te vagy az aki nemrég fórumot indított hogy 20 éves, tanul, van egy párja, akivel nem él együtt, de nagyon szeretne gyereket mert retteg hogy mi lesz később..
40. gabbbicica (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 12:22

A szülés nemcsak azert nem megoldas, mert a baratod nem akarja.


Hanem mert nincs semmitek, nincs munkad, ha jol ertem.


Egy gyerek nemcsak abbol all, hogy juj de cuki.


Tudom, hogy nagyon sokan, nagyon keves penzbol felnottek.


De pl kapnal kb netto 30ezer gyest es 12 000 csaladi potlekot. Az kb 0. Fokepp ha mondjuk tapszeres lesz a baba. Ez nagyjabol a tapszert es a pelenkat talan fedezi 1 honapra. Komolyan ezt szeretned?


Magadnak, a gyereknek, a baratodnak? Nyomorogni?

39. Epresturmix (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 12:16
Gáz vagy!
2021. szept. 6. 11:31

Tegnap kiderült, hogy egy nálam idősebb, 30 éves barátunk babát vár. Kiborultam azon a 30 éven. Sírtam a barátomnak, hogy én még nem akarok 10 évet várni, nem akarok 30 évesen szülni. Arra már kisiskolás gyereket akarok.

Ilyen apróságok kiborítanak. Lehetséges, hogy a hormonok vannak a dologban, mert tényleg sírok minden miatt.

Mit csinálhatnék???

A szülés nem megoldás, mert a barátom nem akarja.

Rosszul érzem magam 😣

37. LionQueen🦁 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 23. 19:03

Dehogy futsz ki az időből! Szemtelenül fiatal vagy.

Azonban a helyes pillanatra felesleges várni, mert sosem jön el. Most viszont még elég sok a kétely benned is. Fejezd be a sulit először. 23-25 évesen még bővel fiatal anyuka leszel.😅

Én 22 évesen szültem az első gyerekemet. Képzeld, még így is az egyik legfiatalabb anyuka vagyok a fiam ovis csoportjában. :)

36. 55Judit (válaszként erre: 35. - Charlize)
2021. aug. 23. 16:10
Ez a helyes gondolkodás. Szerintem is nagyon fiatal.
35. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 23. 15:41
Fejezd be előbb az iskolát, ezen járjon az eszed! Túl fiatal vagy. A gyereket és magadat is majd el is kell tartani! Költözzetek össze, lehet hogy úgy ki sem bírjátok egymást. Suli után 1-2 évig minimum dolgoznék, azért is, hogy legyen gyakorlatom, amikor Gyed után újra munkába kell állni.
34. Panna07 (válaszként erre: 32. - 00dfb24292)
2021. aug. 23. 12:02
Régen azért nem a semmire vállaltak gyereket, mert házasságban éltek, közös lakhatásuk volt stb. Lehet hogy az egyik szülőnél laktak, mert régen nem volt olyan könnyű hitelt kapni meg lakást venni, de akkoris egy rendezett párkapcsolatba szülték a gyereket. A fórumindító lánynál erről szó nincs, ráadásul attól retteg hogy elhagyja egyszer a párja. Ha megvan a szerelem, bizalom, hasonló életfelfogás és összeillik a két ember, nem normális attól rettegni hogy mi van ha elhagy a másik. Az egyik előttem szólóval értek egyet, ezeket a félelmeket kellene rendeznie a fórumindítónak. Gyerekvállalás kapcsán sokan csak odáig látnak hogy de szép dolog lehet várandósnak lenni, meg milyen cuki a baba… Ez igaz is, de odáig már nem jutnak el sokan a tervezős szakaszban, hogy ha egyszer egy baba megszületik, akkor egy életen át felelős lesz érte a szülő, és az a dolga hogy rendes embert neveljen belőle.
33. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 23. 11:34

30 felett nem csak nehezebb teherbe esni, de 35 körül-után rohamosan emelkedik a kromoszómarendellenességek kockázata, és más rendellenességé is.

Az én anyám 34 volt mikor engem szült. Mindig öregnek láttam.


Elkésve nem vagy. Te a hosszabb tanulási időt választottad, ezért most azt végig kell csinálni. Ha végzel és remélhetőleg jó fizetésed is lesz, 30 és korod előtt tudsz gyereket vállalni. Addig teljesen jó. Újabban a kormány is nagy anyagi segítséget nyújt a gyerekeseknek, majd igénybe veszed te is. Feltéve, ha még ez a kormány lesz, mert köztudott hogy a másik a múltban is eléggé alá vágott a családosoknak.

Kialakul ne aggódj! Fiatal vagy, most a tanulásra fordítsd minden enegiádat!

32. 00dfb24292 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 23. 10:56
Régen is vállaltak gyereket a semmire, úgymond. De manapság kockázatosabb, és a barátod nem akarja, nem erőltetheted rá. Nem futsz ki az időből, nagyon fiatal vagy még. Negyvenesek is szülnek.
2021. aug. 23. 09:45

Nekem az egyetemen az egyik évfolyamtársam úgy vezette le a hasonló frusztrációját, hogy párhuzamosan elvégezte a csecsemőgondozó képzést. Végülis kreatív és hasznos módja az ezirányú fölös energiák levezetésének :D Szobatársam beérte egy hörcsöggel, amit babusgathatott :D

A lényeg, hogy normális, amit érzel, mások is átesnek ezen. Jó, hogy azért észnél vagy, és védekezel. Az ész érveket már részletesen leírták előttem.

Szerintem inkább most azzal van dolgod, hogy megtanuld kezelni a jövővel kapcsolatos szorongásaidat. Ez ugyanis később is elő fog jönni, csak más dolgok miatt. Most még van időd önfejleszteni :)

30. Bichi (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 22. 23:43

Hát azért ez enyhe túlzás, bár ha eleve abból indulsz ki, mint példa, hogy nem szeded pontosan, akkor valóban. Bár sok ész nem kell hozzá, hogy az ember minden este bevegyen egy bogyót, főleg ha már 2 éve szedi, vélhetően volt ideje hozzászokni.

Szerintem igaza van anyukádnak, hogy unatkozol. És leginkább a pasidnak van igaza, hogy még eszébe sem jut, hogy apává akarna válni...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook