Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretőnek lenni!? fórum

Szeretőnek lenni!? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szeretőnek lenni!?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2202. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2199. - Oneman)
2017. máj. 9. 07:11
Akkor aki tényleg annyira ilyen (bár meggyőződésem, hogy senki sem ilyen annyira, csak megengedi magának, és nem szenved meg az ellenkezőéért), de szóval ha mégis annyira ilyen, az vállalja fel, és ne hazudjon valakinek normál párkapcsolatot. Mert az nem tartalmazza a mással való "teniszezést".
2201. e8da813d29 (válaszként erre: 2199. - Oneman)
2017. máj. 9. 07:01

A probléma nem ez.

A probléma az, ha valakinek a hazastarssal szeretkezés annyi csak, mint egy haverral egy korsó sör, vagy egy másikkal egy teniszparti.

Vagy egy szekondhendes turka.

Csak ők ezt nem értik, és mondják, hogy de miééért..........

2200. csikil4ny (válaszként erre: 2199. - Oneman)
2017. máj. 9. 01:03
Mi köze van az egyéb programoknak a megcsaláshoz? Akárhogy szépíted csalni csak a gerinctelen ember csal, a többi csak esti mese.
2199. oneman (válaszként erre: 2182. - Csikil4ny)
2017. máj. 9. 00:55
A párban élésnek megvan a maga szerepe. Van egy szeretet közösség, ami nem biztos hogy azt jelenti, hogy mást nem is csinálhat az ember, csak ül otthon az asszony szoknyája mellett. Van aki elmegy néha horgászni, más sörözni a barátokkal, munkatársakkal, esetleg teniszezni az ismerőssel. Lehet hogy valaki nem sörözni akar mással, hanem néha szexelni. Nem mindenki egyforma, kinek az tetszik, kinek ez, kinek ilyen igénye van, kinek olyan. A probléma az, hogy ha tudjuk hogy a másik másképp gondolkodik valamiről és nem engedi, akkor vagy le kell mondani arról, vagy kénytelen az ember titokban csinálni. Mert attól hogy valaki szeretne néha teniszezni még nem biztos hogy pár nélkül akar élni...
2198. oneman (válaszként erre: 2177. - F52a0b4925)
2017. máj. 9. 00:41
Miből éreznéd meg? Ha mondjuk elmegy pár napra, felszed egy nőt, hazamegy és ugyanúgy viselkedik mint máskor miből jössz rá, ha senki nem mondja el? Ha mégis rákérdezel és nyugodt lelkiismerettel letagadja, mi alapján gyanúsítod? Lehet hogy nem is csinált semmit, csak feleslegesen féltékenykedsz. Lehet hogy csinált, de ha nem akarja hogy tudjál róla akkor tőle nem fogod megtudni. Valószínűleg tényleg azért teszi, mert a másiknak mások a nézetei, de millió ilyen dolog van. Ha tudom hogy valaki valamit nagyon másként gondol akkor nem beszélek vele erről a témáról és kész.
2197. Jessica32
2017. máj. 6. 08:56

Van egy ismerősöm, egy hölgy, mondhatni, bizalmas a kapcsolatunk, szinte barátok lettünk. Ami miatt tudok a magánéletéről. Kb. 47 éves, van két gyereke, és a férje után egy normális kapcsolata sem volt.

Elmondta egyszer, hogy már vagy 6 éve viszonya van egy nős kollegájával (akit tavaly kirúgtak mellesleg.) Egy munkahelyen dolgoztunk, volt alkalmam észrevenni, mit művelt a hölgy. Azt a kelletést, ahogy szinte a pasi (nála fiatalabb a pasi, ő most 40 éves) ölébe ült, és állandóan a nyomában volt...

A pasi már 6 éve hitegeti, hogy elválik a kibírhatatlan feleségétől, aki nem is szép, nem is olyan csinos, mint ez a nő ugye :) ahogy lenni szokott stb.

Közben megtudtam, hogy 3 éve a pasi és a felesége örökbefogadást kezdeményeztek együtt, hogy legyen végre gyerekük. Ennyire akar elválni.

A nő meg azt hiszi, kapcsolatban vannak. De egy nős pasival hogy? Nem tudom felfogni, csak ámulok és bámulok.

Közben néha elmegy megnézi a feleséget, aki eladó egy üzletben és elégedetten dicsekszik azzal, hogy milyen ronda és testes az a nő, bezzeg ő a gyönyörű nádszálvékony, sportos és a feleség hozzá képest semmi. Jaj.

2196. e8da813d29 (válaszként erre: 2194. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 5. 17:33

Nem látok különbséget nők és férfiak között szeretői státuszukban. Mindkét nem egyedei olyan élethelyzetet választanak, amelyben megalázzák saját magukat is és a házastársukat is, ennél fogva buták, mint az éj ... - ahogy mondod.

Persze ez már rég lerágott csont sokszor, sok helyen, és csak egy vélemény :)

2195. e8da813d29 (válaszként erre: 2193. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 5. 17:28

Hát nem is végleges dolgokról meg eleve elrendelésről mondtunk véleményt, hanem a jelen helyzetről :))

Végleges a halál.

Minden máson lehet változtatni.

2194. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2188. - E8da813d29)
2017. máj. 5. 17:21
Ja ezekről a csajszikákról meg az a véleményem, hogy buták, mint az éj...
2193. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2188. - E8da813d29)
2017. máj. 5. 17:21

Fogja ő is még vállalni, vagy nagyon megbánni. Ezzel egyetértek.


A bűn és a bűnös szétválasztása viszont fontos dolog, mert azt gondolom, amíg az ember szíve dobog, lehet megtérés. Abban igazad van, hogy ehhez valóban kell a rossz rossznak nevezése, és megbánása. Ez így van, sunnyogással nincs javulás. Viszont még lehet, ezért nem neveznék senkit véglegesen semmilyen rossznak. Majd meglátjuk. Ezek a dolgok nem két hét alatt dőlnek el.


Amit főztek, azt meg meg fogják enni. Ezt nem lealázásból mondom, csak pont azért, mert ami nem jó, annak a hatása sem lesz az. Éppen ezért nem gondolom, hogy kellene külső ítélet. Persze véleményünk, aaaaz lehet :-)

2192. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2190. - Jessica32)
2017. máj. 5. 17:16

Azt érzem, fiatal vagy még. 20 év múlva kicsit árnyaltabban fogod látni.


Az alapokat illetően nyilván igazad van, ezt senki sem vitatta, én a legkevésbé.


Itt most a 100-ból azon 98 esetről beszélgetünk, amikor az eltervezett tökéleteshez képest valami nem úgy alakult. Ebből a 98-ból nem mindenütt a megcsalás, vagy a szex a gond, csak mondjuk 60-ban.


A többiben a társadalmi rang, az érdeklődés, az eltérő fejlődés, a gyerekek neme, száma, állapota, előmenetele, az anyós, após az örökség...


Hiába tudta valaki előre, mit vállal, a baj nem jelentkezik be előre..


Egyébként jó helyen tapogatózol, valószínűleg sokan nem is tudják, mi is a hűség meg a házasság. Ugyanis sohase látták élőben, relatív jó példán.

2191. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2189. - Csikil4ny)
2017. máj. 5. 17:11
Azt gondolom, hogy ebben az esetben a másik félnek igen kényelmes élete van anyagilag. Akár tudatosan, akár tudat alatt nem feszegeti a dolgot. Ilyen értelemben ő is partner ebben. Hát nekem ez nem kéne, de azért már láttunk ilyet a világban.
2190. Jessica32 (válaszként erre: 2178. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 5. 15:35

A házasság ugye azzal jár, hogy valaki örök hűséget fogad. Feltételezhetően, mielőtt erre adta a fejét, átgondolta, mit is jelent ez rá nézve. Gondolom, mindenki, aki cselekvőképes és kimondja az igent, az felfogja, mit jelent az, amikor erre rábólint. Nincs félrekúrás. Egy test, egy lélek, egy család, nagy felelősség, gyerekekkel. Nem fér bele a hazugság. Ha a házastársamnak hazudok, mintha magamnak hazudnék.

Ő ezt tudja, érzi, látja, fájdalmat okoz neki, és a gyerekek is érzik.

És a szeretőt nem a gép dobja, az egy aljas döntés eredménye.

Mert... feltalálták már a válást, mint opciót, ha nem megy az örök hűség.

Hatalmas gyávaság a szeretősdit választani inkább.

Minek is házasodik az ilyen? :(

2189. csikil4ny (válaszként erre: 2187. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 5. 13:11

Én is csak megszeretném érteni a másik oldalt. De attól tartok, hogy nem fogok választ kapni a lenti kérdéseimre.


Mégis csak tudja a csaló fél, hogy nem helyes amit tesz, a párja nem fogadná el, mert a háta mögött keresi más társaságát. Mennyivel másabb lenne, ha megbeszélné, hogy neki nem elég, amit otthon kap, döntési helyzetbe hozná a "párját" is: ha tudja elfogadja, ha nem, hát nem. De ugye szeretné megtartani a káposztát is és a kecskét is jóllakatná.

2188. e8da813d29 (válaszként erre: 2187. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 5. 12:45

Érdekes dolog ez.

Azt mondod, bűnös nincs, csak a bűn maga.

Dehát hogy keletkezne bűn, ha nincs elkövetője?

Érdekes az is, hogy múltkor egy másik megcsalásos fórumot olvastam, ott női főszereplővel, és amit ott tapasztaltam.

Olyan szinten írta le a kínjait, hogy megsajnáltam, mint embert. Nagyon megsajnáltam!

Aztán arra jutottam: hát az ő élete, ő csinálta magának, ki más felelőssége lenne a mostani szenvedése? Tudta, mire vállalkozik, sejthette előre a következményeit.

Tehát -számomra- a bűn elkövetése alól nem ment fel senki és semmi.

Emelt fővel kell vállalni minden tett következményeit, és nem elsunnyogni ... még ha ez keményen hangzik is.

Persze ez csak az én véleményem.

2187. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2186. - E8da813d29)
2017. máj. 5. 12:35

Igazad van, hogy ez kicsit buta szó, és nem is jó ide.

Nekem ugyan semmi problémám vele, - Veled legkevésbé - és az alapvéleményeddel egyet is értek, én sem vagyok 20 év kapcsolat és négy gyerek után alapból a feleségüket csaló pasik fun-ja..


Csak attól, hogy erről senki sem beszél, attól még van, és néha "jó" hallani róla.


Nem vagyunk egyformák, ezt nekem fokozottabban meg kellett értenem. Én a bűnt igyekszem elítélni, és nem az embert. Igen, keresztény vagyok, és ezt szeretem is megélni. Jézus sem ítélte el a bűnöst magát, csak a bűnt. Mindig van felállás és lehet kegyelem. Szeretném hinni, hogy nekem is, ha hibázok...


De a legkevésbé sem kell ezt bárkinek így gondolnia, és nem mondtam soha, hogy bárki nem írhatja le a sajátját. Máskülönben hogyan töltekeznénk egymásból??

2186. e8da813d29 (válaszként erre: 2185. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 5. 12:28

Ezt az "ítélkezést" a leghatározottabban visszautasítom. Egész más jelentése van a megítélésnek, ami egy vélemény, elgondolás, konkrétan pl az enyém vagy másé, mindegy, mint az elítélésnek.

Sokan sose fogják megérteni ezt, itt a hoxán különösen szállóigévé vált a kifejezés :)


Az viszont nagy igazság, hogy mindenki azt mond, amit akar.

Ha neked tetszik, én nem bánom, te se bánd kérlek, ha nekem nem.

2185. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2184. - E8da813d29)
2017. máj. 5. 12:23

Én nem mernék más problémájáról olyan határozottan ítélkezni.


Én is leírtam, már előző hozzászólásaimban is, hogy nem osztom a lelki világát,én másként élek, és másként is szeretnék, de ahhoz már sokmindent megéltem, hogy ítélkezzek. Pláne egy fórumon, ahol mindenki azt mond, amit akar.


Ez a fickó egy friss hang, nekem tetszik, még akkor is, ha csak egy troll esetleg.. Nem, nem a bűne tetszik, nem az élete tetszik, hanem a hangvétele. Evvan.

2184. e8da813d29 (válaszként erre: 2183. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 5. 12:19

Úgy érzem, hogy mellébeszélsz, és ellent mondasz magadnak.

Az "ezt dobta a gép" mi, ha nem másra hárítása a felelősségnek? ( - és egyben más által megoldandó feladatnak?)


Mondjuk én is minden "hibás és bűnös" lelket megértek, és abból indulok ki, hogy nincs ember, aki ne küszködve-tépelődve élne időnként, meg hogy mindenkinek meg van a maga keresztje.

De az, hogy nem lett megbeszélve, nem lett kimondva, csak hagyta elsimulni a hullámokat "hosszú évek vitái veszekedési után", arra nem mondhatod, hogy nyíltan meg lett beszélve. És ez szégyen, igen. Éli a kis félrekefélő orgazmusos létét, és elhiteti magával, mert a lelkének úgy könnyebb, hogy a feleségének is milyen jó így. Hát ez is szégyen.


Pilinszkyt kár volt ide keverni ..

Szerintem sokan ismerjük nem teljesen kiegyensúlyozott életét, hányattatásait, pszi-vel kezdődő problémáit.

Mondhatja bárki, hogy bizony a gyermekkor meghatározó "egy Nádor Tamásnak adott interjúban, a riporter kérdésére, "Milyen gyerek voltál?", a következõképpen meséli el:


"Nagyon szelíd. Mesélték, hogy szüleim operában voltak, és édesanyám elfelejtette a szoptatást. Amikor sokára rádöbbentek erre, s hazasiettek, nagy csönd fogadta õket: belefeledkezve játszottam az ujjaimmal." (Török, 1983, 128.)


Ugyanakkor Pilinszkyről nem csak azt beszélték, hogy homoszexuális volt, hanem tanulmányok is jelentek meg erről, például Czeizel Endre orvos-genetikus látens homoszexuálisnak nevezte.


Főhősünk viszont vígan és büszkén éli az életét más nőkkel a feleségén kívül.

2183. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2181. - Da16c888de)
2017. máj. 5. 11:51

Lehet, hogy nem értél még meg elég sokmindent az életben.

Én sem úgy élek, mint ő, és elvben is más a véleményem dolgokról, de mint egy másik "hibás és bűnös" lelket megértem. Neki ezt dobta a gép.


Képzeld én mindig szuper gyerek voltam, jó tanuló, jó magatartású, és imádtak. A gyerekeim közül kettő is magatartászavaros, problémás, emiatt gyógypedagógiai intézménybe jár. Nem, nem mindig úgy van az, ahogy gondoljuk, hogy majd nekünk tuti lesz, mert annyira hibátlanok és tökéletesek vagyunk. Aztán pont ott nem jönnek össze a dolgok, ahol szerintünk lehetetlen, hogy ne jöjjenek...


Az, hogy a feleségével nem ment a szex, ezer oka lehet, olyan is, ami nem az ő hibája, mi van ezen szégyen. Szerintem az a szégyen, hogy ezekről még ma sem lehet nyíltan beszélni.


A zombi PC válasz pont ez. " Ő a nem férfi, mert nem tudta kielégíteni a feleségét" - mert hogy máshogy lehetne??? "az ő hibája, mert nem tudta megnevelni a gyerekét, bezzeg én igen" - mert más válasz nem is lehet??? " Ő a hibás, mert minek szülte meg a gyereket, hiszen nem volt még lakása" - igen, mert az életnek ez az egy aspektusa van???


És igen, azért, mert velük ez történt - mint leírta szakemberhez is jártak, komolyan vették, segítséget is kértek - attól még lehetnek, pont a közösen átélt nehéz idők miatt jóban, és megbékülhettek a helyzetükkel.


Nem, én sem irigylem egyikőjüket sem, de mások meg más kemény helyzetben élnek benne, amit csinálni kell.


Pilinszkyről mondták, hogy az mondta, hogy azért utálja az összes pszi-vel kezdődő foglalkozásút, mert csak problémában, és megoldásban tudnak gondolkozni. Ergo, ha nem oldja meg valaki a problémáját, az lúzer. A mélyen vallásos Pilinszky annyit mondott, hogy szerinte nincs mindig megoldás, szerinte kegyelem van....


A nem kifejezetten ebbe a vallási körbe tartozó Popper Péter pedig egy idő után csak annyit mondott, hogy egyre több tapasztalat után látja, hogy Pilinszkynek igaza van. Sok esetben csak kegyelem van.

2182. csikil4ny (válaszként erre: 2176. - Oneman)
2017. máj. 5. 09:42
Ahhoz miért kell csalni? Gazdasági ügylet miatt? Nem kell párban élni s akkor lehet fűvel-fával.... Hogy lehet nap, mint nap tükörbe nézni, vagy a másik szemébe? Nincs lelkiismeret-furdalás? Mégis csak a másikkal szemben nem egyenes dolog. A hallgatólagos megegyezés az más. De ha kiderül és elég gyakran kiderül, akkor nem gond, hogy a másikat akár egy életre tönkrevágja a csaló fél?
2181. da16c888de (válaszként erre: 2179. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 5. 09:26

Hogy zavar, az a legnagyobb jóindulattal is túlzás.

De hogy egy "férfi" azzal menőzzön, hogy utál vele szexelni a felesége, mert nem tudja kielégíteni, ezért hosszú évek vitája után ugyan, de ma már nagyon boldogok úgy is együtt, hogy ... Hát az gusztustalan. Az nem férfi.

(a PC választ fújó zombi az mi?)

2180. Hanami (válaszként erre: 2172. - Image13)
2017. máj. 5. 09:03
Személyiségi jogok? ugyanmár..., ezek ilyen íratlan szabályok, amit soha senki nem mond ki, de tudod,hogy léteznek. Csak azért, mert valaki "megteheti"
2179. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2173. - Da16c888de)
2017. máj. 5. 08:58
És? Téged miért zavar? A sok önmagát megjátszó, a PC választ fújó zombi jobb?
2178. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2176. - Oneman)
2017. máj. 5. 08:56

Sajnos egyetértek Pankrisszal. Az ember lelki csatornái ennél összetettebbek, és mindennek mindenre hatása van.

A házasságba ez nem fér bele. Persze lehet a házasság fogalmát tágítgatni, de "abba" a szeretet-szövetség kapcsolatba, amiről mi beszélünk akkor se fér bele.


Egyszerűen azért, mert az pont azoktól a lemondásoktól lesz értékes. Ez a paradoxon, amit nem lehet átlépni. (Néha egy-egy hiba után lehet gyógyulás, de arról akkor is ki kell mondani, hogy hiba volt, és nem magyarázni, hogy de azért, mert.....)


Ha valaki nem így akar élni, ne éljen, csak akkor ne hazudja azt, hogy így él.

2177. f52a0b4925 (válaszként erre: 2176. - Oneman)
2017. máj. 4. 23:37

Ebben nem hiszek mármint az utolsó mondatodban. Ha szereted a másikat,megérzed, ha máshol jár. Agyban és/vagy és ágyban is. Átéltem. A kérdés egy másik dolog. Hogy felteszed-e. És ha igen, a másik őszinte-e. Akar-e az lenni.

És a másik fél, ha igazán szeret akkor igenis van lelkiismeretfurdalása. Mert amit tesz az nem helyes, ezt pontosan tudja, hiszen azért csinálja titokban (és marhára ügyesen) és azért nem él nyitott házasságban, mert a másik valószínűleg nem osztozna a nézeteiben. Igaz, ez csak az én véleményem :)

2176. oneman (válaszként erre: 2165. - F52a0b4925)
2017. máj. 4. 23:15
Ez így van, amit nem tudunk nem fáj. Szerintem az lenne a jó, hogy ha valakinek igénye van rá, akkor bárki más tudta nélkül élhessen olyan szexuális életet, amilyet akar. Sajnos azonban ez nem nagyon működik, mert vannak akik mindenáron tudni akarnak mindent, mások meg szeretnek árulkodni. Mert egyébként ha az ember ügyesen csinálja, akkor nem tudná meg a feleség, vagy a férj, meg nem is érezné.
2175. f52a0b4925 (válaszként erre: 2171. - Image13)
2017. máj. 4. 22:20
A hallgatólagos megállapodást úgy értettem hogy ő hallgat arról amit nyilván sejt. Ha neked tudván nagyobb az étvágyad és mégis békén hagyod anélkül hogy full ideg lennél állandóan, ennek egyetlen oka lehet, hogy jól vagy lakva... szóval tudja csak szemet húny felette .
2174. image13 (válaszként erre: 2173. - Da16c888de)
2017. máj. 4. 22:05
Engem ez nem zavar. Ha kérdeznek, én őszintén válaszolok rá. Amúgy is sok hülye diplomás ember rohangál a világban, nem vagyok egyedül. „ Full hülyét csinálsz magadból otthon, a világ előtt és a világhálón is :D ” Úgy látom,hogy ezzel sem vagyok egyedül! :)
2173. da16c888de (válaszként erre: 2171. - Image13)
2017. máj. 4. 15:51
Full hülyét csinálsz magadból otthon, a világ előtt és a világhálón is :D
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook