Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeretnék újra beleszeretni a páromba fórum

Szeretnék újra beleszeretni a páromba (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. febr. 5. 14:14
De pont ezaz Eve! Te majdnem 3sort irtál közös progikról. Nekünk az csak egy van talán a barátok közt nézés. És ezért szeretném, ha más dolgokat is legalább kipróbálna, hátha akadna még 1-2 ami aztán kedves közös progi maradhatna. Nem akarom megváltoztani, de attól még tényleg szeretném, hogy néhány dolgon változtasson, ahogy én is. Szted ennyit se lehet elvárni? Mert azért csiszolódni kell egymáshoz nem. Te is azért viseled el, mert közös dolgaitok is vannak tök jók, nem egy nem kettő.
34. Eve20
2008. febr. 5. 14:11

Nekem is az a véleményem, hogy ez hosszú távon nem tud működni. Ha szeretsz valakit, akkor elfogadod a nézeteivel, kedvenc időtöltéseivel együtt. Mi például amiben egyezünk a férjemmel: imádunk horgászni, hasonlóan vélekedünk a világ dolgairól, kis dolgokon is sokat tudunk elmélkedni, dumálni, van néhány közös pont a zenében, amit egyformán szeretünk, filmekben is....

De van jópár dolog, ami jelentősen eltér, mégsem zavarja a másikat. Mert elfogadtuk egymást olyannak amilyen. Az nagyon fontos, hogy ne akard megváltoztatni. De mivel te ahogy kivettem a beszélgetésből, pontosan ezt szeretnéd, hát... nem hiszem hogy érdemes tovább húzni.

Ettől függetlenül ne legyen igazam, és jöjjön helyre a kapcsolatotok!

2008. febr. 5. 13:30
Én is már másfél éve nyelek. Csak úgy érzem ha elmondom, nem fog változni semmi úgysem, plusz még őt is jól megbántom, és azt is a magáénak fogja érezni, hogy ezt is megoldja, pedig nem tudja, mert már kiismertem a szüleit. Lehet hogy igazat adna, ha nem is mindenben, de azt mondaná rá, hogy mégiscsak a szülei. És ez tényleg így van. Úgyhogy nagyon nagyno merem remélni, hogy ez a költözéssel megoldódik, ha nem is rögtön. Én is fasirtban voltam a szüleimmel azt hittem náluk rosszab nincs a földön. Amig el nem jöttem, és ... Azóta szívesen megyek haza, sőt néha haza-menekülök. Azóta jókat beszélgetünk... Remélem velük is így lesz... Adja isten!
32. Sylvee12 (válaszként erre: 31. - Ac524f11f1)
2008. febr. 5. 13:24
Ezt a család témát maximálisan megértem, és tényleg az az egyetlen megoldás, ha elköltöztök. Nem próbáltad neki finoman, hogy mégse sértsd meg, elmondani a problémáidat? Sokáig magamban tartottam, nem mondtam ki mi bánt a családjával kapcsolatban. Pedig nagyon sok minden bosszantott. Aztán a múlt héten erőt vettem magamon, és kimondtam, ami dühített. Megértette, és sok mindenben igazat adott.
2008. febr. 5. 13:05
Hogy csak a rockzene az egyetlen a világon ami értelmes és értékes. Csak arról olvas a neten, csak arra kapja fel a fejét az utcán. Nem az a baj hogy ezt szeretni, hanem hogy csak ezt. Aztán hogy lefikázza, ami kicsit modern, és a mai fiatalok szeretik (ilyenkor azért kibukik a 6év küldönbség a javára) És azt hogy nem ismeri el, hogy milyen családja van, és mindenkinek meg akarja oldani a dolgát, pedig nem kéne. Jó hogy wc-re nem megy el helyettük. És ezt anyós jól ki is használja, ezért bunkózott, hónapokig, mikor megmondtuk, hogy elmegyünk. Megijedt, hogy nem lesz kin elverni a port. Na és hogy ezt nem látja be. Leginkább ezek zavarnak. A többi már tényleg csak apróság. A többiben édes, és pótolhatatlan. ÉS erre irják a többiek, hogy ohhh hát csak ez a baj, ezen túl kell lépni. Szerintem meg hogy a koszos zokniját nem teszi vki a szennyesbe, azaz, amin tul lehet lépni, ez azért stresszesebb helyzet azért.
2008. febr. 5. 12:48
:D Kénytelen volt, mert ebből nem engedtem, és belátta, hogy igazam van. Mi az, ami a leginkább zavar a párodban, illetve mik azok a dolgok?
29. ac524f11f1 (válaszként erre: 27. - Sylvee12)
2008. febr. 5. 12:43
Köszi Sylvee! Ezt én is igy látom. És nem sértődött meg? Elfogadta?
2008. febr. 5. 12:39
Igaza van Katának. A legtöbb házasság azért megy tönkre, mert az egyik fél azt hiszi, hogy a másikat majd meg tudja változtatni.
2008. febr. 5. 12:39

Szerintem a költözéssel mindenképp jobb lesz a helyzet; én például nem tudnék együtt élni a párom családjával és ezt meg is mondtam neki.

Viszont ha a költözéssel sem változnak az ellenérzéseid, akkor el kellene gondolkodni, hogy mi is a baj valójában.

26. ac524f11f1 (válaszként erre: 25. - Cskata)
2008. febr. 5. 12:14
Igen én is ettől tartok. Bár nem kell 180 fokos fordulat elég kevesebb is. Sőt tudod mit. Ez is el viselhető igy, csak rosszabb ne legyen.
25. cskata (válaszként erre: 21. - Ac524f11f1)
2008. febr. 5. 12:12

olvastam másik topikban, hogy 30 éves..

egy 30 éves ember (akár nő, akár ffi) már ritkán változik meg gyökeresen.. ha jelenleg nincs benne kellő nyitottság az új dolgok felé, akkor szerintem később sem igen lesz.. nyilván ez a neveltetéséből, környezetéből adódóan alakult így - de már kialakult! Nem hiszem, hogy ha külön költöztök, akkor 180 fokos fordulatot vesz a kettőtök kapcsolata, vagy akár ő maga is.. nem gyerek már, berögződött dolgai, nézetei vannak.. ha nem azonosak a Te nézeteiddel, akkor hosszútávon a szerelem kevés lesz.. szerintem..

2008. febr. 5. 12:12
Nem a szolizáson van a hangsúly.
23. 01c8755c79 (válaszként erre: 21. - Ac524f11f1)
2008. febr. 5. 12:07
:o))) az én páromat soha nem tudnám rávenni, hogy elmenjen szoliba.... de ettől még imáááááááádom! :))))))
2008. febr. 5. 12:06
Szerintem nem kellene eröltetni... Ha nem szereted az előbb vagy utóbb kibukik. Lehet, hogy megismersz valakit és lángolni fogsz a szerelemtől... Ez ilyen... az már nem jó, ha az egyik fél jobban szeret egy kapcsolatban, mint a másik....
21. ac524f11f1 (válaszként erre: 18. - Cskata)
2008. febr. 5. 12:03
Amit szeretek benne: Hogy gondoskodik rólam, és állati figyelmes, gyengéd, és nagyon szeret. De mindez akkor, ha semmi családi gáz nincsen éppen, anyuka nem cseszegeti. És épp van dolga. Ha nincs munkája, és épp zenélni sincs kedve, rájön, hogy semmi más nincs az életében, ami érdekelné. Ezért mondom, hogy nem értem miért nem nyit más dolgok felé. Egyszer egy csomo patti kijött a hátán, hónapokig mondtam neki, hogy menjen el szoliba, nyár elött is jól jön, nem fog olyan könnyen leégni. Hát elment, de hogy az milyen már csak ilyen macso gyerekek járnak oda. Volt kétszer háromszor, jobb színe is lett, a háta is jobban lett, meg bele se halt, azt mondta ki lehetett bírni. Minig az mondom neki, hogy nem akarom ráerőltetni az akaratomat, és nem akarok neki semmi olyat ami rossz, csak ami jó lehet. És utólag mindenre azt mondja, hog jó volt, és nem azért mert én ezt akarom hallani. De olyan nehéz rábírni hogy kipróbáljon dolgokat. Szóval van amit szeretek benne, nem is kevés. Csak hát nehéz....
2008. febr. 5. 11:57
Hogy belássa, az hogy velem akar élni, azt jelenti, hogy már nem csak a saját kis világa van. Van más is. És ha kipróbál más dolgokat velem, attól szeretni még nem kell. De egészen véletlenül és akármilyen hihetetlen az jó is lehet. Egyszer mentünk el közösen discoba, sokkal jobban érezte magát mint én, és hazáig azt hajtogatta, mégis tagadja. Csak mert állítja hogy ez nem az ő világa. miért kell ilyen röghözkötöttnek lenni, és mindent kizárni amit eddig ő nem próbált még, és nekem meg lehet hogy az fontos. Ezért van kevés közös dolgunk. Pedig sokminden jobban működhetne, és ő is felszabadultabb lehete.
19. RLindi (válaszként erre: 10. - Ac524f11f1)
2008. febr. 5. 11:54
Hál Istenek ne,biztos nehezebb Neked így ha külön költöztök remélem ez a része megoldódik...A többi sztem nagyrézt rajtad múlik.
18. cskata (válaszként erre: 16. - Ac524f11f1)
2008. febr. 5. 11:54

és mi az, amit szeretsz ebben a fiúban..?

amiről úgy gondolod, hogy mástól nem kaphatnád meg, csak tőle?

ami csak őrá jellemző és soha senki korbban nem fogott meg még ilyesmivel..?

van ilyen?

17. 01c8755c79 (válaszként erre: 16. - Ac524f11f1)
2008. febr. 5. 11:53
Nem azonos dolgokat tartotok értékesnek.... nem azonos az érdeklődési körötök, nem bírod a családját.... Mit akarsz tőle?
2008. febr. 5. 11:48
25 vagyok. Nem is azt mondtam, hogy baj, hogy lelkesedik valamiért. Hanem az, hogy ezt az egyet tartja értéknek. Elmegyünk valahova, csak azt bírja megjegyezni jónak, ha épp megszólal valami olyan szám, ami hihetetlen hogy a rádióban megszólalhat. De mást észre nem venne. És azt sem felejtem el, hogy anya-fia- Épp ezaz hogy mindig szem előtt tartom.
15. 01c8755c79 (válaszként erre: 9. - Ac524f11f1)
2008. febr. 5. 11:37

Te nagyon fiatalka lehetsz, hogy illlllyen óóóóriási problémákat kreálsz. :o) Az én párom horgászik... "ettől igazán boldog"... ahogy a Tiéd a rockzenétől...(és mi is még sok-sok mindenben különbözünk) és tudod, azt mondtam, hogy óriási érték, ha valaki a mai világban még tud lelkesedni valamiért....ha még tud örülni, rajongani.

Hosszan-hosszan tudnék neked írni.... a szeretet, a figyelem és a tisztelet fontosságáról... mind a párunk és mind annak családja felé. Soha nem szabad elfelejteni: anya-apa és a gyereke.... és mindig az marad...

2008. febr. 5. 11:26
Hát próbálni próbáltam. De ez a család téma - kényes téma. ő azt mondja nem érti mi bajom a családjával, hiszen hogy ők tök szeretnek engem. CSak épp ha lemegyek levegőnek néznek, semmit se érdeklődnek felőlem, és csak a saját dumájukat hallatják, a saját történeteiket mesélik. És amikor valamiért kiakadok, és finoman elmondom, védi őket. Anyámék azt se tudják mit adjanak nekunk, ha két szelet kenyér marad otthon, az egyiket odaadják, hogy hozzam el. Ehhez képest az övé, mindent kihangsúlyoz, hogy neki is pénzbe kerül, még egy tojásért is fesztivált csinál. Aztán meg százezerért vesz porszívot. Pedig a párom is tudja, hogy milyen hülyék, mindig őt cseszegetik, és az öcsi az isten. De nem látja be. Mindig attól félek, ha egyszer kiszalad a számon nagyon csúnyát mondok. Pedig egyszer elszakad a cérna. CSak nyárig tartsak ki amíg elmegyünk. 20km-re. Talán odáig nem ér el ez a stressz, havonta egyszer meg lehet velük ebédelni. :-(
13. d606bc0fd7 (válaszként erre: 9. - Ac524f11f1)
2008. febr. 5. 11:18
Próbáltál már Vele beszélgetni ezekről a dolgokról? Elmodtad Neki, hogy mi az amin változtatni szeretnél?
12. ac524f11f1 (válaszként erre: 11. - D606bc0fd7)
2008. febr. 5. 11:18
Köszi Anetta én is ebben bízom!
11. d606bc0fd7 (válaszként erre: 5. - Ac524f11f1)
2008. febr. 5. 11:16
Az biztos, hogy az lenne a legjobb, ha különköltöznétek minnél előbb, ha ilyen feszült a helyzet a családja miatt, meg egyébként is, ha egy mód van rá a legjobb külön élni a szülőtől.
10. ac524f11f1 (válaszként erre: 6. - RLindi)
2008. febr. 5. 11:15
Ja és te együtt élsz a párod családjával?
9. ac524f11f1 (válaszként erre: 6. - RLindi)
2008. febr. 5. 11:14
De azért is kár ezekszerint tenni valamit is hogy ne olyan legyen mint az apja. Nem akarom hogy olyan legyen. Besavanyodott csak a politikát bámuló tapló. Most nem olyan, de közben vélek hasonlóságot felfedeni. Szeretnék magunknak egy boldog otthont. Szeretném, ha néha néha nagyritkán eljárnánk szórakozni (állatira más zenét szeretünk és mondhatni én utálom a rock-ot ő meg a dicsozenét), de azért néha jó lenne együtt elmenni, és szeretném, ha a gyerekeink sem állandóan politikai témát hallanának az öregapjuktól, tehát ha nem kellene sokat vele lenniük. Meg ha a gyerekemből nem lenne rockzenész. Bár a páromat sajnos csak ez az egy téma érdekli. Ettől igazán boldog. Peresze másban is rész vesz velem, de csak miattam. Jó lenne, ha kicsit nyitna ő is a világ más dolgai felé is. Túlságosan be van zárkózva a saját kis világába. Képes lesz vajon velem külön egy saját házban kicsit kitárulkozni? És a családjával élt zombi életből kicsit kinyilni velem, ha leválunk?
8. d606bc0fd7 (válaszként erre: 5. - Ac524f11f1)
2008. febr. 5. 11:07
Neked Őt kell szeretned és elfogadnod nem pedig a családját.
7. d606bc0fd7 (válaszként erre: 1. - Ac524f11f1)
2008. febr. 5. 11:06
Nem vagy szerelmes, becsapod magad és a párodat is. Ez egészen addig elhúzódhat, amíg be nem toppan az életedbe az igazi, akiért mindent megtenné.
6. RLindi (válaszként erre: 5. - Ac524f11f1)
2008. febr. 5. 11:04

A családja mindig a családja marad,ezt el kell fogadnod ha együtt trevezed vele az elkövetkező éveket.

Emiatt kár is vitázni.

Én sem kedvelem a párom családját,de elfogadom,h.ők vannak és valszeg még leszenk is sokáig.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook