Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeressétek az idős embereket. fórum

Szeressétek az idős embereket. (beszélgetős fórum)


1 2 3
47. Kutyaimádólány (válaszként erre: 44. - A5216efea8)
2011. aug. 26. 12:05
Így van, teljesen egyetértek. Nem kell sem utálni, sem szeretni valakit csak azért mert idős. A tiszteletet meg kell nekik is adni, ugyanúgy, ahogy bármely más embernek.
46. Kutyaimádólány (válaszként erre: 33. - Manka10)
2011. aug. 26. 12:03

De nem általában az idős emberekről beszéltem így, hanem csak azokról, akiket ismerek. Mint írtam vannak nagyon kedves, aranyos idős nénik és bácsik is, őket nagyon szeretem. Persze, értem én, hogy lehet, hogy kemény életük volt, ezért ilyenek, de miért céljuk, hogy megkeserítsék az én életemet is?

Egyébként azt vettem észre, hogy nagy különbség van aközött, ha egy idős ember faluban vagy városban élte le az életét. A városi emberek teljesen mások, sokkal nyitottabbak, tájékozottabbak, és nem annyira szűk látókörűek, mint a falusiak, de ez természetes.

2011. aug. 26. 12:02
en szeretem is :) persze, azokat, akik nem kotnek bele az elo faba!!
44. a5216efea8 (válaszként erre: 1. - Csillagom)
2011. aug. 26. 12:02

Tisztelem minden olyan pozitívum megnyilvánulásukat az időseknek,amely az emberi normákon belül marad.

Nem kioktató ill. lenéző,rosszindulatú...stb.

Mert ezekhez még nekik sincs joguk,bármennyire idősek vagy idősebbek tőlünk.

2011. aug. 26. 12:00
Számomra az idős ember és a gyerek egy elbírálás alá esik, elnéző vagyok velük, megengedő és figyelmes.
2011. aug. 26. 11:58
Lehet, hogy elítéltek, amiért ilyeneket írtam, de tényleg ha annyi idős emberrel találkoztatok volna, mint én és egész nap velük kellene foglalkoznotok lehet, hogy másként látnátok a dolgokat. Mint írtam én a maximális tiszteletet megadom nekik, de hogy mit gondolok róluk valójában ezt megtartom magamnak. Mert sajnos nincs jó véleményem róluk, erről nem tehetek. De megint más, ha az ember a szomszéd néniről vagy a nagymamájáról beszél és megint más, ha egész nap a munkája miatt el kell olyan embereket viselnie, akik számára idegenek. Tényleg ég és föld. Ha az utcán találkozom egy idős nénivel én is szívesen elbeszélgetek vele, de csak kb. 5 percre. Annyi bőven elég belőlük.
2011. aug. 26. 09:59
Valaki írta itt, hogy a buszon tolakodnak az öregek. Lehet, de én templomba járok, ott SENKI sem tolakodik, pedig tele van öregekkel.
2011. aug. 26. 09:57

Ez érdekes, amit írsz.

Én is jártam idősek otthonába, akik ott voltak, általában kedvesek, rendesek voltak, igényelték a beszélgetést, örültek, ha valaki bement hozzájuk látogatni. Volt olyan asszony is, aki egész nap feküdt csak, van neki 4 gyereke, de egyik sem látogatta soha... lehet, hogy rossz a természete, nem tudom, de egy anyával nem így kellene bánni, hogy beadom oda, aztán felé sem nézek...

De volt olyan nagyon idős néni, akivel volt kapcsolatom, nagyon kedves volt, nézte a TV-t, nem panaszkodott sokat, szépen elbeszélgettünk az élet dolgairól.

Szóval szerintem sem mind egyformák az öregek. És a fiatalok? Köztük is van jó és rossz, úgy gondolom, hiszen nem vagyunk egyformák..

39. 06718ca650 (válaszként erre: 37. - Manka10)
2011. aug. 25. 20:01
A tisztelettudás nem iskolafüggő. :)
38. 06718ca650 (válaszként erre: 36. - Manka10)
2011. aug. 25. 19:58
Na az én nagymamá pontosan ilyen, átélt háborút, éhínséget, füvet legeltek, mint az állatok, mégsem rosszindulatú, csak néha:). Azt hiszem legtöbb esetben aki rosszindulatú az eleve olyan volt, és még jobban kijött rajta mire idős lett.
2011. aug. 25. 19:38

A mai 70-80 éves emberkék közül nem soknak van még középfokú végzettsége,és ők ismerik a tiszteletet.

Akkor még a szülő és tanár is parancsolt a gyerekeknek,ma fordítva van, a gyerek parancsol a szülőnek és tanárnak.

Szerintetek ez így van jól ?

36. manka10 (válaszként erre: 34. - 06718ca650)
2011. aug. 25. 19:34
Azért mindenkit le lehet venni a lábáról,valószinű nehéz életük volt,betegségekkel küzdenek,csak úgy kell hozzájuk állni és semmi gond. Átéltek háborút,szegénységet, éhséget és még sorolhatnám ,és alig tudnak megélni a nyugdíjból,van szegényeknek elég bajuk.
35. 06718ca650 (válaszként erre: 34. - 06718ca650)
2011. aug. 25. 19:30
Mert tényleg olyanok mint a gyerekek.
34. 06718ca650 (válaszként erre: 33. - Manka10)
2011. aug. 25. 19:29
Hát azért találkoztam én már olyan időssel akivel hiába bánsz kedvesen, mégis csak szemtelenkedik. :)
33. manka10 (válaszként erre: 32. - 06718ca650)
2011. aug. 25. 19:25
Éppen ez az,aki nem hivatásból megy ilyen munkahelyre az ne menjen oda kényszerből.Mert ők is olyanok mint a gyerekek,hogy megérzik akik szeretik őket és viszont szeretik.Nagyon csúnya dolog így beszélni az idős emberekről,gondolom iskolai végzettséggel.
32. 06718ca650 (válaszként erre: 30. - Manka10)
2011. aug. 25. 18:54
hozzájuk elhivatottság kell. :)
31. globus (válaszként erre: 26. - Kutyaimádólány)
2011. aug. 25. 18:46
De lehetsz, csak javulnod kell... :)
30. manka10 (válaszként erre: 26. - Kutyaimádólány)
2011. aug. 25. 18:40
Amíg így állsz hozzájuk addig mindig úgy érzed hogy idegesítőek.De gondolom neked is vannak szüleid,és remélhetőleg te is leszel idős.Azt nem tudhatod,hogy hogyan fogsz viselkedni,hidd el nem jó kedvükben csinálják,az évek súlyos terhe után megtörve,kiszolgáltatva, sok mindent átélve várják életük utolsó perceit,és ilyen véleménnyel a hátuk mögött. Nem szép dolog! Nem tudhatod előre,hogy milyen betegséggel fogsz majd megküzdeni, nem tudhatod milyen nehézségeken kell átmenned,majd amikor érintett leszel akkor lennék kíváncsi a véleményedre. Hidd el nem kell nekik csak SZERETET SZERETET és TISZTELET, másra nekik már nincs igényük.
29. Kutyaimádólány (válaszként erre: 27. - 06718ca650)
2011. aug. 25. 18:28
Én is így gondolom. Sok idős ember nagyon önző tud lenni. Elvárja, hogy órákon keresztül hallgassam, hogy mit főzött, mennyit takarított, mi van az unokáival. De az eszébe sem jut, hogy megkérdezze, hogy én hogy vagyok. Vagy látja, hogy baromira unom a szövegét, de azért még folytatja! Inkább nem is sorolom, sok minden nem tetszik az általam ismert idős emberekben.
28. 06718ca650 (válaszként erre: 27. - 06718ca650)
2011. aug. 25. 18:25
holott hogy ők milyenek voltak, arról nagy a csend...
2011. aug. 25. 18:24
a kor nem érdem hanem állapot, azt tisztelem aki megérdemli, szeretem az időseket, de pl. az utcánkbeli mamikat akik rajtam köszörülik a nyelvüket, ki nem állhatom.
2011. aug. 25. 18:23
Sokszor látom, hogy szándékosan idegesítenek. Látják, hogy már a plafonon vagyok tőlük, de még rátesznek egy lapáttal, kihasználják, hogy a munkám miatt kénytelen vagyok elviselni őket. Nagyon ráérnek, azt hiszik mindenki annyira ráér, mint ők. Szeretnek másokkal foglalkozni, mindenbe beleütni az orrukat. De ez csak magánvélemény. Ezt nem mutatom ki, rendesen viselkedek velük, mert engem így neveltek, de belül forr bennem az indulat ilyenkor. Remélem én nem ilyen leszek idős koromban.
2011. aug. 25. 18:20
A munkám során sok idős emberrel érintkezek, de sajnos ez idő alatt nagyon megváltozott a véleményem az idősekről. Régen tiszteltem őket, leginkább a koruk miatt. Most is tiszteletteljesen viselkedem velük, de rá kellett jöjjek, hogy nagyon sok idegesítő, gonosz, rosszindulatú öreg ember van. Hogy ez miért van nem tudom! De ez az igazság. Persze ez nem általánosítás, van néhány jó fej, aranyos néni és bácsi is, de szerintem elég ritka.
24. 711c04482e (válaszként erre: 9. - D9d8721118)
2011. aug. 25. 15:00
Az embert tiszteld ne a kort, legyen az idős vagy fiatal mindegy senkivel nem szabad bunkó módon viselkedni.Az meg hogy egy fital okosabb-e mintegy nála tapasztaltabb idősebb ez vitatható.
23. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 15. - Csillagom)
2011. aug. 25. 12:01

Ez igaz.Sok mindenen mentem át én is, sok volt a stressz, a betegség, gond és baj.

Most azt hittem, hogy ha nyugdíjas leszek, szép nyugisan fogunk élni.

Hát nem! Mindenütt megnehezítik az életünket. A közeli boltban ez van, a másikban csak az van, mehetünk 3 felé vásárolni.

Elromlik minden, még az új dolgok is!

Berendelnek az orvoshoz, vagy menni kell a házi orvoshoz: kb. 3 óra időt vesz el. Közben ugye van házi munka is, amit el kell végezni, de már lassabban megy.

Mindig új szemüveg kell valakinek, meg másik fogsor, vagy műtét van és adni kell az orvosnak..

22. Marita (válaszként erre: 12. - Ferildi)
2008. máj. 19. 14:40
Juj, ne így fogd fel, mert te is lehetsz idős ember.....
2008. máj. 19. 13:20

Az idősek már megértek egy bizonyos kort, amit mi nem biztos, hogy megérünk...

Az időseket csak az tiszteli, aki embertársait - függetlenül koruktól és nemüktől - is tiszteli.

2008. máj. 12. 06:44

A kor nem érdem, hanem állapot!!!!!!!!


A munkahelyemen pár éve megkaptam az egyik nagyszájú, akkor nyugdíj előtt álló kolléganőmtől, hogy nem tisztelem a korát. Ja kérem, a kor nem érdem, hanem állapot! S ha dolgozni kell, akkor az rá is ugyanúgy vonatkozott, mint a többiekre...csak ő ki akart bújni legtöbbször a munka alól.


A buszon a hasamba könyökölve tülekednek előre, a piacon, boltban is sokan csinálják ezt. Ha amúgy is udvarias vagyok, akkor miért kell ezt csinálni? Ezért nem tisztelem őket.


A bölcsességüket, amelyiknek van, AZT tisztelem.


A nagyszüleimet is tiszteltem, míg éltek, ma büszke vagyok rá, hogy unokájuk lehettem. A szüleimet tisztelem és imádom, de a "bölcsességeikkel" sokszor sírba tudnának kergetni!:((

2008. jan. 4. 16:23
egyszer ha szerencsénk lesz mi is idősek leszünk ám
18. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Csillagom)
2007. dec. 31. 15:31

Én tisztelem az időseket!

Sajnos már a szüleim, nagyszüleim nem élnek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook