Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelemből gyűlölet fórum

Szerelemből gyűlölet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szerelemből gyűlölet

1 2 3
52. morkika (válaszként erre: 51. - Canadaice)
2010. aug. 1. 11:33

Abortuszt ép eszű ember nem végez el 5 hónapos magzaton. Örökbe is adhatta volna, vagy otthagyhatta volna a kórházban, rosszabb esetben titokban megszüli és magára hagyja.

Szerintem ogy ez a cikk nem azért íródott, hogy a tapasztalt anyukák oszthassák neki az észt.

Vannak olyan lányok, akik már 10 évesen érettek és bizony (főleg ha a családban van hasonló "példa") a fiúkon jár az eszük, nem a kislányos játékokon.

Nem azon kell lovagolni, hogy 6 évvel ezelőtt mi volt, mit hogyan rontott el és a szülei milyenek...

Ez volt és kész. Ha csámcsogtok rajta, attól még nem fog megváltozni. Az adott helyzetet kell kezelni és előbb-utóbb elmondani az igazságot.

Én is azt vallom, hogy ezt mihamarabb meg kellene tenni, mert minél később tudja meg a gyerek, annál rosszabb lesz.

51. canadaice (válaszként erre: 47. - Rozsa13)
2010. aug. 1. 11:11
Ismétlem, nem a lány döntése volt. Ha dönthetett volna, a baba nem születik meg. Ezt akadályozták meg a keresztszülők, az abortuszt, ha 5 hónaposan még egyáltalán elvégzik.
2010. aug. 1. 11:08
A cikket ismételten elolvasva az az érzésem,hogy itt nem volt szerelem 12 évesen. Hogyan is lehetett volna? 12 évesnek még fogalma sincs róla.Csak imponált neki és persze jólesett a barátnők irigysége.Környezetemben is volt hasonló korú kislány, igaz ő férjhez ment elég korán. Ma már elvált nő 2 gyerekkel.Most jött rá,hogy mi minden kimaradt az életéből. A jóizű beszélgetések,kuncogások,csavargások a barátnőkkel,akikkkel a fiúja miatt megszakadt a kapcsolata. Idejekorán nyakába szakadtak a gondok. A témához visszatérve, szerintem is ez a keresztszülők döntése volt, nem a kislányé.
49. supin
2010. aug. 1. 10:30
Jó keresztszülei voltak-vannak!!!Nélkülük nem igy alakult volna....
2010. aug. 1. 08:23
Igazat beszéltek, mindnyájan.
2010. aug. 1. 08:13

Szerintem kár bárki felett pálcát törni!

Akinek van gyermeke az tudja, hogy bármi meg történhet!Hiába szeretné sok szülő másképpen, a gyermekek meg találják a módját hogy találkozzanak!

Igen hibázott a cikk írója, de okosan döntött, sokan el veszik a kicsik életbe maradását még a jogát is, ő viszont nem!

Szeretebe nő fel és azt hiszem ő egy életre való leckét kapott amit át adhat gyermekének!

Valjuk be őszintén évek múlásával könnyen itélkezünk, de azzal az ésszel nem biztos, hogy megfelelően döntöttünk volna!

Jobb lenne azon elgondolkodni akiknek gyermekük van, hogy ilyen hibába ha egymód van ne essenek bele, vagy ha igen hogyan tudják átsegíteni agyermeküket! Mert ugye itt a keresztszülő volt aki melletük állt!

46. andi6020 (válaszként erre: 44. - A284cbe523)
2010. aug. 1. 08:09

"a lány nagyon is felnőtt módon viselkedett."


Jobban belegondolva szerintem ennek semmi köze a felnőtt viselkedéshez. A lány rémült volt, csalódott és összezavarodott. Gyerek, aki befolyásolható. Csinálta amit mondtak neki. Jó döntés volt, ez vitathatatlan, de nem a lány felnőtt gondolkodásának az érdeme.

2010. aug. 1. 08:03
5 hónapos terhesen nem is dönthetett volna másképpen. Tudtommal akkor már nincs abortusz vagy igen? Amúgy pedig jobb minél előbb tiszta vizet önteni a pohárba és elmondani a kisfiúnak az igazságot még mielőtt más, gonosz emberek durván a lelkébe taposva megmondják neki az igazat.Ha a kisfiú jól jön ki az egészből, tehát nem omlik össze, talán jobb lenne,ha magához venné.A nevelőszülők is talán elfogadják és ezután ők látogatnák a kisfiút.Lehet,hogy rosszul látom a dolgokat, de szerintem ez lenne a legjobb megoldás.Tudom,tudom, hogy kivülállóként könnyű .
2010. júl. 31. 23:50
Szerintem kár firtatni a szülők felelősségét, mert úgy tűnik hagyták a helyzetet idáig alakulni. Így az adott helyzetben ez a lány nagyon is felnőtt módon viselkedett. Ez már az ő élete. Kit érdekelnek a balfék szülők? Hiszen nem is erről szól a cikk. Hagyták....pont. A lány igen felnőtt, érett nő módjára gondolkodott.
43. krautmanno (válaszként erre: 42. - Canadaice)
2010. júl. 31. 21:53
Ezt írtam én is pár hozzászólással előbb.
2010. júl. 31. 21:44
Azért 12 évesen egy kicsit furcsa,hogy nem a barátnőjével babázik, hanem fiúzik. A szülőknek nem furcsa? Nem akarok bárki felett is pálcát törni, de abban a családban valami nem volt rendben, ha ennyire nem figyeltek a lányukra.
41. casualties (válaszként erre: 40. - Andi6020)
2010. júl. 31. 19:36

igen. még jó :O

pff. mert a nő azért van, hogy szüljön, nem azért, hogy élvezze.szánalmas

40. andi6020 (válaszként erre: 29. - Ff36256613)
2010. júl. 31. 19:34
Olyan is van, ahol kivágják a lányok csiklóját. Mi mégsem tesszük.
2010. júl. 31. 19:28
Esetleg a védekezésről is kellett volna beszélgetni a gyerekkel.
38. buschne (válaszként erre: 37. - Tücsimücsi)
2010. júl. 31. 19:27

Igen. Ezért írtam, hogy észrevenném, ha kerülgetni fiú.


Itt ahol élünk, az is hamar kiderül, ha netán lógna a furulya vagy szolfézs óráról...:-)

37. tücsimücsi (válaszként erre: 35. - Buschne)
2010. júl. 31. 19:25

Akkor igen, ha feltűnően sokat nincs otthon a gyerek, vagy tudom konkrétan, hogy a pasijával lóg.


De ez annyira összetett dolog...csak azon múlik minden, hogy egy anya mennyire van "összenőve" a lányával, milyen a kapcsolatuk, mennyire figyel rá, érzi -e minden rezdülését. Érted már mire gondolok???

36. nedi (válaszként erre: 25. - Tücsimücsi)
2010. júl. 31. 19:23
Nem hiszem,hogy itt bármelyikünk is egyet értene azzal,hogy egy ilyen idős kisleány ilyen helyzetbe kerül.Nekem is van lányom és biztos nem engedném neki,hogy fiúzzon.Mostanában többször is beszéltünk erről mert az osztálytársai közül 1-2 lány már jár valakivel(pedig most mennek csak 5.-be)Nekem szerencsére mindkét gyerekemmel elég szoros a kapcsolatom,ráadásul mivel én itthon vagyok és hozom-viszem mindenhova őket,ezért talán nagyobb a rájuk látásom is.De sajnos kevés embernek alakul úgy az élete,hogy otthon dolgozhasson/lehessen és figyelni tudjon a gyermekére.Ma,ha jól körülnézel a legtöbb helyen reggel 5 percre és este is épphogy 2-3 órára látja a szülő a gyerekét sőt,ha a helyzet olyan még hétvégén is túlórázik vagy másod állást csinál.Ilyen helyzetben simán eltudom képzelni,hogy valaki nem vesz észre ilyesmit.Pláne,ha a kapcsolatuk sem túl szoros.
35. buschne (válaszként erre: 34. - Tücsimücsi)
2010. júl. 31. 19:20
Jó, ezt értem, de Te terhességre gyanakodnél 14 évesen?
34. tücsimücsi (válaszként erre: 31. - Buschne)
2010. júl. 31. 19:19

mi látszik?

Például látszik az arcon...pl. egy kolléganőmön láttam, hogy terhes, olyan más lett az arca, pedig akkoriban 6 hetesnél nem volt több. De én rögtön észrevettem.

Az étkezése is megváltozhat, a hangulatváltozásai, sápadtabb arc, számtalan dolog.

33. ff36256613 (válaszként erre: 32. - Buschne)
2010. júl. 31. 19:18
29. hsz.
32. buschne (válaszként erre: 28. - Tücsimücsi)
2010. júl. 31. 19:15
Ha azt mondja neked a 14 éves gyereked, hogy hányigere van, akkor rögtön beugrik, hogy terhes?
31. buschne (válaszként erre: 28. - Tücsimücsi)
2010. júl. 31. 19:13

Már bocsánat, de nekem 14 évesen még mellem sem volt, nemhogy 12 évesen...


Én is 27 évesen szültem, az én anyám nem vett észre semmitz, természetesen én igen...


A 14 évesen mi látszik, ha még menstruál is közben?


A fiút mondjuk észrevenném, hogyha kerülgetné, az tuti, vagyis remélem!

30. tücsimücsi (válaszként erre: 29. - Ff36256613)
2010. júl. 31. 19:13
Megy privi
29. ff36256613 (válaszként erre: 25. - Tücsimücsi)
2010. júl. 31. 19:12
Nem szabad így gondolkozni. Vannak olyan kultúrák, ahol 14 évesen már férjhez mennek a lányok, és gyermeket szülnek...
28. tücsimücsi (válaszként erre: 26. - Buschne)
2010. júl. 31. 19:09

Ha már van gyereked, akkor hagy ne soroljam már fel a jeleket.

Én amikor 27 évesen terhes lettem, anyám 1 hónapon belül rájött, hamarabb gyanakodott, mint én.

27. krautmanno (válaszként erre: 25. - Tücsimücsi)
2010. júl. 31. 19:06

Egyet értek.Egy ennyi idős kislánynak még a játékon járjon az esze,ne a pasikon.

Na de egy normális 17 éves sem 12 éves gyerekkel kezd ki!

26. buschne (válaszként erre: 25. - Tücsimücsi)
2010. júl. 31. 19:06
Milyen jelekből? Mert az enyém már 10....
2010. júl. 31. 18:56

Én ezen az egész cikken le vagyok döbbenve, de a hozzászólásokon még jobban.

Nektek tényleg természetes, hogy egy 12 éves kislánynak komoly kapcsolata van? Nektek van lányotok? Higgadtan fogadnátok, ha 12-13 évesen viszonya lenne valakivel??

A szülőkről meg ne is beszéljünk...az anyuka se lehet egy agytröszt. Hiába nem nő a terhesség elején a has, különböző jelekből észre kellett volna vennie, mármint ha figyel egyáltalán a lányára.

24. buschne (válaszként erre: 23. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. júl. 31. 16:33

Igaza lehez a Swarcinak:-)


Szerintem is a legjobbat hozta ki belőle, jól döntött.


Valóban mihez kezdett volna 14-15 évesen egy kisbabával?


Belegondolok, hogy én ekkor még csak nem is menstruáltam és egyáltalán nem voltam érett.


Nem beszélve, milyen tapasztalatai vannak ilyenkor még az ember lányának...


Jó döntés volt!

23. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1. - K.Ancsyka)
2010. júl. 31. 15:52
Ne halogasd sokáig a beszélgetést a nagyfiaddal, mert annál nehezebb lesz, minél idősebb! Nem beszélve arról, hogy mi történik, ha egy "jóindulatú" ismerős megelőz ebben.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook